NASA začíná pracovat na warpovém pohonu – budeme cestovat vesmírem jako ve Star Treku?

13
956

„Odvážně se pouští tam, kam se dosud nikdo nevydal“ – možná i těmito slovy ze slavného seriálu „Star Trek: Nová generace“ se inspirovali vědci z NASA. Ti totiž pracují na warpovém pohonu, který by měl dostat lidi k vzdáleným hvězdám rychleji než světlo.

„Pokud jde o průzkum vesmíru, jsme stále jeskynní lidé. Dostali jsme se na Měsíc a poslali nějaké sondy k Marsu,“ uvedl Harold White z Johnsonova vesmírného centra NASA. „S našimi současnými technologiemi pohonu je mezihvězdný let nemožný.“ Nicméně na nedávné konferenci 100 Year Starship Symposium věnované mezihvězdným letům doktor White potvrdil, že NASA se intenzivně zabývá možností warpového pohonu. Podle jeho slov nebude tato technologie v blízkém časovém horizontu dostupná, do budoucna však není nemožná.

Warpový pohon využívá ke své činnosti časoprostorové deformace v blízkém okolí kosmické lodi, což mu umožňuje dosažení prakticky ničím neomezené rychlosti.

Zdroj: gizmodo.com

 • kazan

  No,nejaky pohon musime co nedriv vymyslet,jinak skejsnem v nasi slun. soustave a mozna nikdy neobjevime vyspely mimozemstany,min.rychlost svetla to chce..

 • spok

  nekončí svět.. začína nova epocha lidstva a přilet vladcu hvezd ! :DDDDD:)

  • karlik

   kéž by přál bych si to

  • Hoxe

   čemu se tlemíš

  • miskith

   Jasný no.. Žádný z proroků nepředpovídal konec světa. Skoro všichni předpovídají jen začátek nové éry, která se bude odvíjet podle chování lidstva v době přechodu mezi érami, což znamená, že je možná apokalypsa, pokud se lidstvo bude chovat tak, že si jakoby tu apokalypsu přivolá.

   • Tom

    aha takže jako vždy ttu máme problém s neurčitostí :-) a zavřenou kočkou v krabici s fotonem.

    • miskith

     Co je na tom neurčitého? Jak budeš prožívat staré období do 21.12.2012, takové to budeš mít po celý zbytek nového období. Jediný co nevim je, jestli to je myšlený v globální míře (tzn tvoje chování jako jedince se nepočítá, ale pouze chování lidstva) nebo i individuální míře. Každopádně je špatné, že se říká, že 21.12.2012 bude konec světa, protože podle této teorie bude lidstvo žít v panice do 21.12.2012, což znamená, že následující období bude pro lidstvo období paniky.

     • Tom

      neurčitého na tom je to, že určitě nevíme co se stane…. tak jako to nevíme co bude zítra nebo za hodinu, nebo za 2 minuty.

      • miskith

       Tak to je logické, protože co se zatím z vědeckého pohledu ví je to, že čas plyne lineárně, tudíž nemůžeš vědět, co bude následovat. Jiné by to bylo, kdyby se potvrdily určité teorie o tom, že čas plyne v cyklech – v tom případě bys věděl co bude, když bys věděl co bylo minulý cyklus. To je ale jedno, protože zatím ani vědci nedokáží přesně definovat co je čas, kolikátá to je dimenze, jak lze ohýbat časoprostor a podobně – jsou teorie, ale nejsou dokázané.

       • Tom

        pak to nejsou teorie, ale spekulace. teze, fabulace a někdy i bláboly. totiž i teorie má svou definici…… S tím časem je to trapet složitější, Cesta vede přes inerciální soustavy.

        • miskith

         No co já vím, tak teorie je soubor určitých myšlenek, které jsou považovány tvůrci teorie a věřiteli teorii za pravdivé. Teorie nejsou pravdivá fakta, ale jsou to domněnky, které jsou, jak už jsem psal, považovány za pravdivé. Pokud tedy řeknu, že Země je placatá a je na krunýři želvy, je to moje (ona teda není moje, já ji nevymyslel) teorie o podobě Země. Po celé generace lidstva vznikalo tolik teorií a zanikalo tolik teorií. Je možné, že v oboru fyziky se na pojem „teorie“ koukají jinak, ale já tu nepíšu nic ohledně oboru fyziky, ale obecně, tudíž v případě sporu to chce zabrousit do významového slovníku českého jazyka, odkud ti kopíruji toto: „názorový systém, učení, myšlenková soustava“.

 • miskith

  A to je příběh, jak 21.12.2012 skončil svět :D.. Ne, doufám, že to dopadne.