Nový výzkumný projekt nabízí nesmrtelnost miliardářům – přenese jejich mozky do těla robotů

7
865

Ambiciózní plán má ruský boháč Dmitrij Itskov, který založil projekt s názvem „Avatar“, jenž má nabídnout movitým klientům nesmrtelnost. Tým odborníků pod jeho dohledem pracuje na speciálních robotech, kteří budou po vložení lidského mozku pracovat jako náhradní těla.

Také si říkáte, že celý tento projekt zní šíleně? Nejste sami. Ale když máte dost peněz, fantazii se meze nekladou. A že to Itskov myslí vážně, dokazuje i to, že stále nabírá několik dalších odborníků, kteří pracují na těchto speciálních humanoidních strojích.

„Máte šanci si financovat prodloužení svého vlastního života až k nesmrtelnosti. Naše civilizace je velmi blízko k vytvoření takových technologií,“ uvedl Itskov v dopise adresovaném vybraným miliardářům v časopise Forbes.

Aktuálně pracuje jeho tým na první verzi humanoidního robota, který je pracovně pojmenován Avatar-A. V této verzi sice ještě nebude transplantován mozek klienta, prototyp už prý však bude plně funkční a k nerozeznání od člověka. Ovládání zajistí uživatelské rozhrání mozek/počítač, tedy čtečka, která rozluští lidské myšlenky, přeformuluje je do řeči čísel a odešle jako rozkaz robotovi.

„První fázi chceme dokončit do roku 2020. Do dalších pěti let bychom měli být schopní transplantovat lidské mozky do těla robotů,“ dodal Itskov.

Konečná fáze pojmenovaná Re-Brain má být hotová do roku 2040. Ta má prý nabídnout ještě lepší řešení – „nahrání“ lidského vědomí bez nutnosti chirurgického zákroku. V období 2040 – 2045 pak mají autoři projektu ambici začít vyrábět plně holografické roboty.

„Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale pokud vše půjde podle plánu, může přepsat dějiny lidstva,“ řekl na závěr Itskov.

Zdroj: DailyMail, Aktualne.cz

 • DM

  Podle je mě mnohem důležitější aby jsem vydrželi s přírodními zdroji nebo v roce 2030 začnou potíže, ve kterých se potáhne celý svět. viz. project Venus

 • Karlik09

  Když člověk umře ztratí pouze své fyzické tělo právě jeho vědomí se posune zase někam jinam výš ,a tímhle tady budou smrdět a co koukat se jak jde svět do prdele DÍK ale nemám zájem i kdybych na to mněl

 • Veru

  :)

 • Veru

  To Anna Trnková : Jj,na Doctora a Cybermany sem si taky hned vzpomněla :))

 • Opet vzpominam na Doctora Who a cybermany, to bylo to same! :]

 • xxx

  Jj, každý večer si uděláme zálohu konfigurace mozku a pokud by se člověku něco stalo, nějaká nehoda. Nahrála by se záloha do nového. :-)

  • ZT

   No v tom prípade pochybujem, že to budete ešte vy. Skôr to bude váš klon. Vaše vlastné vedomie sa neobnoví. Takže táto možnosť je na prd si myslím.