Vozy Toyota se naučí rozpoznávat řidičovy emoce

4
395

Japonský koncern Toyota vyvíjí „senzitivní“ auta, která budou schopna vnímat náladu svých vlastníků. Systém rozpozná řidičovy emoce a dokáže ho včas varovat před případnými překážkami. Například když palubní elektronika zaregistruje, že řidiče něco naštvalo, upozorní ho na blížící se přechod pro chodce s větším předstihem.

Systém bude fungovat na základě speciálních senzorů, které „přečtou“ postavení mimických svalů na 238 obličejových bodech. Překážkou pro ně nebudou ani brýle ani vousy. Později by měl systém i rozpoznat, čím se řidič v daný moment zabývá (například, o čem mluví do telefonu) a nabídne mu konkrétní pomoc.

Kdy se tato technologie dostane do sériové výroby, zástupci Toyoty neuvedli. Podle vývojáře Jonase Ambeka potrvá výzkum ještě asi tři roky. Některé prvky tohoto systému by se v sériově vyráběných vozech mohly objevit v průběhu dalších šesti let.

Zdroj: segodnya.ua

 • gazz

  na fosilni paliva uz se davno nemusi jezdit.. je vymysleny elektricky pohon… a auto se nemusi nabijet… tim ze jede se dobiji kondenzator, ktery vydrzi strasne slouho… a auto vydrzi nabite do startu.. takze se nemusite bat ze by ste nenastartovali… proc se tento pohon nepouziva? protoze na rope se vydelava;-)

 • jarda

  takový sračky co vymýšlijou, místo toho aby se snažili přijít na to aby se nemuselo jezdit na fosilní paliva !! :)

  • Týna

   Třeba se na to snaží přijít =). Vývoj je dlouhodobá věc a nemusíme všechno vidět tak černě, protože to nám nepomůže.

 • emhyr

  bude to lehce zneužitelné…big brother