Začne virtuální hon na nacisty?

14
1271

Ani 70 let po válce se Německo nevypořádalo s nacisty. Tedy lépe řečeno: ani 70 let po válce se nezbavilo komplexu z nacistické minulosti. Takže tamější policie věnuje hodně času i financí na boj s neonacistickými skupinami, kterých je v zemi nemálo. Určitě i proto, že ani Německu se nevyhýbají vlny přistěhovalců, které ne každý vítá s otevřenou náručí.

Ale některé policejní aktivity už začínají připomínat americkou schizofrenii v boji se světovým terorismem. Do této kategorie podle mnoha názorů spadá i nová počítačová aplikace, kterou chce německá policie co nejdříve začít využívat. Jedná se o aplikaci, která je schopná rozeznat „nacistickou hudbu“, vysílanou v éteru nebo provozovanou na zakázaných shromážděních.

V podstatě nejde o nic složitého. V loňském roce byl v Německu vydán seznam 79 zakázaných písní, které se nesmí šířit, ani prodávat mladistvým pod 18 let. (Proč tento zákaz neplatí plošně, jaksi zapomněly německé soudy i policejní složky pořádně vysvětlit.) A právě tyto zapovězené songy umí aplikace rychle identifikovat a odhalit jejich provozovatele a šiřitele. Policie si slibuje od svého nového „pomocníka“ účinnější boj hlavně s těmi nacisty, kteří ovlivňují nezletilé. Nicméně oficiálně nebylo používání aplikace ještě schváleno a není ani jisté, zda na toto povolení nakonec dojde.

Jedná se o aplikaci, která je schopná rozeznat „nacistickou hudbu“, vysílanou v éteru nebo provozovanou na zakázaných shromážděních.

V Německu totiž vyvolalo plánované používání „sporné“ technické novinky velmi rozporuplné reakce. Lidé jsou přesvědčeni, že nejdříve se začnou sledovat nacisti a pak další problémové skupiny, které ale rozhodně nikomu neškodí, prostě jenom nejsou spokojeny s momentálním politickým a ekonomickým vývojem. V médiích se běžně hovoří o tom, že obávaná východoněmecká tajná policie Stasi je zase zpět a někteří šťouralové se ptají, jestli budou muset vyhodit také svoje nahrávky Wagnerových oper. Vždyť je všeobecně známo, že slavný hudební skladatel byl pověstný svým extrémním německým nacionalismem a jeho hudba se těšila velké oblibě mezi nacistickými pohlaváry.

Zdroj: DailyMail

 • charon1

  Nemci zdegenerovali! Naháňajú po celom Nemecku nacistov a do vlastnej krajiny si naťahali jeden a pol milióna nelegálnych migrantov, t.j. čiernych votrelcov, ktorí si doniesli so sebou islam. Nemecko kaput!

 • dAlex Skribuckij

  Nic nového němci nevynalezli. To už existuje dlouho a jmenuje se to Shazam a může to mít v mobilu každý.

 • bob

  Kazdyho toho zmetka co hajluje atd bych poslal do Rajska (Brzezinka-Osvetim) na dva roky na prevychovu, zajimalo by me jestli by se jen odvazili pomyslet na zvednuti pracky nebo neco podobneho.. Je mi uprimne zle z tech lidi..

  • FFS

   To je hodně ubohej pohled, jelikož dneska je za nácka považovanej každej, kdo nejede podle pravidel zkurvence Havla a jemu podobných pravdoláskařských kriminálníků… proto vůbec začal tenhle „hon na nacisty“, mně je naopak zle z takových, jako jsi ty.

   • bob

    No jako promin, ale jestli se honis za bojem za bilou rasu a hajlujes si nekde na trapackejch koncertech tak jsi docela ubohej. Urcite jsi si vsiml ze jsem nereagoval na clanek, ale pouze jsem rekl co si o priznivcich nacismu myslim. a od toho tveho jelikož dneska je…. absolutne nechapu jak souvisi tva odpoved s mym prispevkem.:-))

    • Ondřej Hradil

     a poslání nácků na převýchovu do koncentráku je ale vlastně úplně ok…..wtf

     • bob

      kdyz nekdo s necim souhlasi tak by si mel vyzkouset nasledky, at pozitivni ci negativni.. ja vim, malokomu se libi rceni nedelej nikomu nic co nechces aby delal on tobe..

    • FFS

     Nehajluju, neposlouchám, vlasy mam až na prdel, čili ani nejsem plešatej. Jenže kdo je ten údajnej „nacista“ dneska? Jasně. Ortodoxní jádro vylepaných debilů se vždycky najde, proto potom nechápu, co na tom nechápeš… to mam bojovat za přistěhovaleckou svoloč z Afriky, nebo stavbu mešit? Až západní země klesnou na naši úroveń, tak je tu budeme mít. Jo, ale chápu, že dneska je mít národní cítění, nebo cítění k Evropě bráno jako nekorektní protimultikulturní zločin. – TO… jsou dnešní „náckové“ – obyčejní lidé, kterym to ještě neni jedno. Viva la Orwell.

     • Tom

      v tomhle plavu křemený oblázek v potoce, jpřeci jen je to poněkud mimo mé obory, ale mám pocit, že by se mělo rozdělit a zejména správně používat pojem „nacista“ a „nacionalista“. Jestli to chápu správně tak nacista je vlastenec který potřebuje externí vedení aby bezmyšlenkovitě sloužil nějakému záměru, který považuje za svou věc.. Kdežto nacionalista , česky vlastenec, nebo jinak PATRIOT je člověk který je hrdý na to že je to co je a odkud je a vycházíto to jakoby z něj. Ale dost možná se v tom mýlím.

      • FFS

       Tome, takhle. :)
       Nacista – člen, nebo sympatizant totalitního levicovýho směru. Nacionalista – člověk upřednostňující vlastní národ, nebo skupinu národů.
       Problem je ovšem v tom, že mediální masírka smíchala oba pojmy dohromady a dala jim význam čistě pejorativní – tj. automaticky xenofob a rasista. Což je samozřejmě kravina.
       Nacista je svym způsobem vlastenec. Ale dost zvrhlou cestou.
       To co kolikrát vidíš, neni patriotismus, nebo vlastenectví. To je vlastenčení oklikou přes národ, kterej nás chtěl vyhladit – nacistický Německo ze 40. let min. století.
       Patriot, nebo jinak řečeno nacionalista, je člověk, kterej má jednoduše svoji zemi rád. Bohužel se z toho stalo sprostý slovo (a brzo se stane i zločinem, jelikož návrhy a novely zákonů upravujících chtěné myšlení lidí, jsou již ve čtení) ve jménu multikulturalismu a socialisticky-totalitního útvaru jménem Evropská Unie. 1984 jak vyšitý.

     • bob

      No vidis, a my se malem pohadali kvuli hlouposti, ja myslel ty radikalni priznivce kteří chodi a hajluji a ,heh, zpivaji ty radoby pisne o ,,lepsim svete,,. ty co se vidi v nacismu behem WW2, presne jak pises to ortodoxni jadro. a proc sem se tak rozlitil na nase staro-nove nacky:-) protoze jsem cetl nedavno knihu Utekl jsem z Osvetimi od Rudolfa Vrby, no nejen ji celkove se zajimam o toto tema, a docela ,,pecka,,. bojovat za pristehovalce? dekuji radsi knihu. me slo jen o to, ze kdyby vsichni ti co dneska zvedaji pracku do nebes zkusili byt v te dobe tak by asi cumeli k cemu se zaprodali, krom jich samotnejch jsem nechtel nikoho nastvat:-).. dobrej filmek na tenhle pohled je:
      http://www.csfd.cz/film/252726-zpatky-na-fronte/

      • FFS

       Mně to přijde na palici, glorifikovat a odvolávat se na ideologii, která měla v plánu nás pobít. Paradoxně, ale Dolfie měl v hodně věcech recht. To ovšem neuvádí v legitimitu jeho činy.

     • Karolína Bílá

      Máš recht……pokud jdeš proti proudu a nezpíváš jejich ideologie o globalizaci tak seš hned nácek a nebo terorista, takže bud jsme ovce,náckové a nebo teroristi nic mezi tím. Globalizace je největší podvod na lidi, ano najdou se i takoví pomatenci co tomu věří,ale je to jen nástroj jak více lidi odcizit a rozeštvat mezi sebou. Protože,když se štěkáme mezi sebou ,nemáme čas koukat co nám dělají a věcí důležitých si nevšímáme

 • FFS

  Ten už dávno začal. Řiká se tomu „EU ve jménu pravdy a lásky“.