Baltský „Bermudský“ trojúhelník

2
1333

Jako bermudský (anebo také ďáblův) trojúhelník je označována oblast ležící mezi jižním cípem Floridy, Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Svůj „ďábelský trojúhelník“ má prý i Baltské moře.

Oblast bermudského trojúhelníku má především mezi příznivci záhad a nevysvětlitelných jevů pověst oblasti s výrazně zvýšeným výskytem „záhadného“ mizení lodí a letadel. Jako typický případ působení Bermudského trojúhelníku je prakticky ve všech dokumentech uváděno nevysvětlené zmizení pěti amerických bombardérů v prosinci 1945 nebo záhadné zmizení posádky plachetnice Mary Celeste. O nepříjemných zkušenostech s plavbou v této oblasti se ale zmínil již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

O tom, že podobný fenomén působí i nad Baltským mořem, informovali už před lety polští novináři. V srpnu 1979 vypluly z přístavu Hel dvě rybářské lodě směrem do Gdaňského zálivu. Poté, co plavidla dorazila na místo, rybáři vyhodili sítě a čekali na úlovek. Bylo bezvětří, moře bylo klidné a na horizontě bylo vidět velké obchodní plavidlo. Najednou se na obloze objevilo několik červených koulí, které kopírovaly každý manévr lodí. Kapitána i členy posádky začala nejdřív bolet hlava, pak se jim udělalo nevolno a po nějaké chvíli začali ztrácet vědomí. Vysadily také všechny elektrické přístroje na palubě.

O nepříjemných zkušenostech s plavbou v této oblasti se ale zmínil již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

Za nějakou dobu se koule vznesly do výšky a zmizely v oblacích. Technika ihned naskočila a kapitáni nařídili okamžitý návrat do domovského přístavu. Všechny členy posádky prohlédli vojenští lékaři, ale kromě silného nervového rozrušení u pacientů nic neobvyklého nezjistili.

Baltské moře má svůj „Ďáblův trojúhelník“

V polském armádním listě se 5. března 1992 objevila zpráva, že také Baltské moře má svůj „Ďáblův trojúhelník.“ Autoři v článku popisovali nepochopitelné potopení nevelké rybářské lodě. K tragédii došlo za jasného dne, kdy bylo bezvětří. Když posádka vytahovala sítě, motor zničehonic vysadil, loď se nahnula na bok a začala se potápět. Strojník běžel okamžitě nahodit motor, ale nepodařilo se mu to. Loď se převrátila a šla ke dnu. Sedm členů posádky se podařilo zachránit, strojník ale nepřežil.

Polští ufologové okamžitě přispěchali s vysvětlením, že v oblasti se vyskytují mimozemské koráby, případně USO  (Unidentified Submerged Objects). Střízlivější vysvětlení předpokládají na mořském dně přítomnost většího množství hydrátu metanu, který je kvůli vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu. Občas se však část této stlačené látky oddělí a zvolna vystupuje k hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný metan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů. Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit kvůli snížené hustotě vody.

 • jindrich77

  TENTO KOMENTÁŘ SI URČITĚ PŘEČTI AŽ DO KONCE…KDYŽ JSEM OBJEVIL TYTO
  STRANKY,TAK JSEM VĚŘIL,ŽE SE DOZVÍM NĚCO NOVÉHO,ŽE SE DOSTANU DO
  ZAJÍMAVÉ DISKUZE KDE BUDEME ROZEBÍRAT MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE,STARÉ
  CIVILIZACE A VĚCI CO BY MOHLY BÝT MOŽNÉ.MÍSTO TOHO SE TU DOHADUJETE O
  UPLNÝCH PÍČOVINÁCH.A KDYŽ SE TU OBJEVÍ NĚKDO KDO BY VĚŘIL NA MIMOZEMSKÉ
  CIVILIZACE,TAK HO SETŘETE JAKO MALÉHO KLUKA.KDYŽ TU NAPÍŠI NĚCO NA CO
  BYCH CHTĚL ABY JSTE REAGOVALI,TAK NEPADNE ANI PÍSMENKO,ALE NA KAŽDOU
  KOKOTINU KTERÁ NAPADÁ JISTÁ EGA JE TU KOMENTÁŘ OKAMŽITĚ.JE MI LÍTO,ŽE
  JSEM TENTO SERVER DOPORUČIL NĚKOLIKA LIDEM,ŽE SE ZDE PRÝ DOVĚDÍ NĚCO
  NOVÉHO A ZAJÍMAVÉHO.ROZHODNĚ SEM JIŽ NEPUJDU PROTOŽE TO NEMÁ SMYSL!TAKŽE
  SI ŽIJTE V TOM SVÉM UZAVŘENÉM SVĚTĚ.DOUFÁM,ŽE VÁM NĚJAKA ZAJÍMAVÁ
  UDÁLOST OTEVŘE OČI.NĚKTEŘÍ Z NÁS NA TO JSME JIŽ PŘIPRAVENI.DÁL SI TADY
  DOKAZUJTE JAK JSTE CHYTŘÍ :o) .

 • Themis

  Bermudy má i česko. O podobných místech hovoří jistí čeští záhadologové ovšem pravdu si nechávaj pro sebe . Moc se o tom nemluví.