Další záhada – kruhy v ledu

13
871

Milovníci záhad řeší další podivný jev. Na zamrzlých řekách či jezerech se z neznámých důvodů občas objevují kruhy dokonalých tvarů, které se na hladině otáčejí po směru hodinových ručiček.

Podle jedné verze vznikají stejně jako kruhy v obilí působením „atmosférických plazmoidů“ či „zemských ohňů“, protože nad vodními plochami bývají údajně pozorovány světelné koule neznámého původu, zejména v noci. Někteří záhadologové tvrdí, že kruhy vznikají vlivem elektromagnetického záření, jiní mluví o nových přenosech energie. Není samozřejmě vyloučeno, že je – stejně jako většinu kruhů v obilí – vyrábějí recesisté.

Zdroj: paranormal-news.ru

 • Jano

  Je fakt,že u některých velkých obrazců není nikde pošlapáno obilí okolo,a že byly obrazce vytvořeny v noci,u hlídaných objektů,nikdo nic neviděl,ani žádné světlo,pochybuju že by obrazce dělali potmě.Asi nás někdo upozorńuje na průser který přijde, a my nic.Tak doufejme,že to pak bude rychlý,protože tenhle bordel na světě už stejně nikdo nedokáže dát do pořádku….

  • Tom

   Jde to udělat po tmě v noci s pásmem, je to fuška ale jde to. hledej na Youtube circles makers.

 • Alex

  no mam takovou predstavu: ve vodnim viru (ktery tam urcite bude a ma na svedomi to otaceni) jsou „vrstvy“, pohybujici se ruznou linearni rychlosti – k centru pomalej, ke kraji – rychlej, pak bliz ke brehu uz zas pomalej, pac pusobi treni o breh. Takze je vrstva, co se hybe nejrychlej, a prave ta zamrzne nejpozdej, jak je znamo, ze pohybujici se voda zamrza pomalej (uprostred reky, atd) Navic, castice ledu ve viru se sbyraji bliz k centru, takze to taky prispiva k vytvareni kruhu z prostredku. Podle me tento jev je velmi docasny, a trva jen v obdobi, kdy bude prekonan „odpor“ tekouci vody vuci teplote. Na druhou stranu, kruh z ledu ma velkou setrvacnost a ten pohyb brani vytvareni ledu na hranici kruhu.

  • Tom

   je rozdíl mezi uhlovou rychlosti a obvodovou o který píšeš ty. pak ještě do toho vstupují turbulence, uplav, mezní vrstva atd. dle mého názoru dílo člověka to je kruh zbytek Coriolosova setrvačnost to je otáčení.

 • Tomáš Peroutka

  Osobně si myslím že kde byl objeven první kruhový obrazec tak to nebylo vytvořeno lidmi avšak po té se to začalo kopírovat .. ale furt je jich nejméně desítky co nejdou vysvětlit .. a například z NASA poslali genetickou informaci v šifrách o lidské rase do pár dnů se objevila totožná šifra s jinými údaji v poli, kde bylo viditelné že se jedná o odpověď. pochybuji že skupina výtvarných umělců co umí perfektně napodobit kruhy v obilí, by se dostali do NASA aby obtiskli odpověď na pole to už by bylo moc náročné a nákladné .. !

  • Tom

   Jestli myslíš ty obrazce z Chiboltnu tak o dnech nemůže být reč. První signál toho druhu byl vyslán z ARICIBA v ramci projektu SETI již v roce 1974 další pak v rámci projektu CALL 1999 a to hned 2x a naposledy v roce 2000. Poslední tři zminované byli odeslány z ukrajiny teleskopem Evpatoriya.
   Viz zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zpr%C3%A1va_z_Areciba aby mě zase někdo nařkl že si něco cucám z palce u nohy :-)))))

 • Tom

  tady je vysvětleno proč se točí :-))) a zase ta fyzika………
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Coriolisova_s%C3%ADla

 • Tom

  na tomto videu je vysvětleno jak vytvořit ?!?!? kvadraturu kruhu ?!?!? http://www.youtube.com/watch?v=V9XNVK8IBdU&feature=related

  • Prahs

   Dokážu si představit, jak někdo ty kruhy do ledu udělá. Tedy v tom druhém a třetím videu. V případě toho prvního mě zatím nic nenapadá, možná někdo přitáhnul hořák, ale nevim nevim.

 • Mart-x

  Hned na druhým videu ti jdou hodinový ručičky nějak šejdrem… :D
  Jestli to nebude mít něco společnýho s vodníma vírama…

 • „stejně jako většinu kruhů v obilí – vyrábějí recesisté“, většina asi těžko, z více než 5000 kruhů v obilí bylo prokázáno necelé 1% že mají na svědomí lidé, a v porovnání kvality kruhů by poznal i idiot, které jsou vytvořeny lidmi a které ne.

  • Tom

   čoveče Michale, viděl jsem circles Markers, kteří za noc dali asi 40 fraktalových kruhů dohromady. dost se u toho navztekali ale zvládli to. dělali to po tmě s pásmem. celou dobu je filmoval stab s IR kamerama. Samo že to byla dohodnutá akce, chtěli dokázat že to jde. Je fakt, že na Chibolton to stejně nemělo :-))))

   • Pokud to bylo domluvené, tak samozřejmě ano, měl jsem na mysli, obrazce ke kterým se nikdo nepřihlásil :)