Kdo byl John Titor? Návštěvník z budoucnosti?

8
3320

John Titor bylo jméno údajného cestovatele v čase, který se účastnil internetových diskusí v letech 2000 a 2001. Tvrdil o sobě, že se k nám dostal z roku 2036 a „předpověděl“ řadu budoucích událostí. O sobě uváděl, že je příslušníkem americké armády ze základny v Tampě na Floridě a že poprvé byl vyslán do roku 1975, aby do své doby dopravil počítač IBM 5100, který měl pomoci řešit „problém roku 2038″ (jde o hypotetický pád počítačových programů, ke kterému má dojít 19. ledna 2038).

Jak dalece lze jeho vizím věřit? Titor tvrdil, že v roce 2004 dojde v souvislosti s prezidentskými volbami v USA k občanské válce, která měla vyvrcholit v roce 2008. V jejím důsledku se USA rozpadnou na pět regionů s rozdílnými vojenskými prioritami. Konflikt skončí v roce 2015 po krátké, leč intenzivní třetí světové válce. V tom roce Rusové provedou jaderný útok proti hustě osídleným aglomeracím v USA, Evropě a Číně. EU i Čína zaniknou a Američané přestěhují hlavní město do Omahy v Nebrasce.  V září 2000 Titor na internetu uvedl, že důvodem jeho přítomnosti mezi námi je zčásti i snaha změnit historii, aby ke třetí světové válce nedošlo. O měsíc později ale na britském chatu na dotaz Yariese, „zda by mohl změnit budoucnost“, odpověděl, že „už je příliš pozdě“.

[quote]Čtěte dále na ProcProto.cz: Muž z budoucnosti na snímku z roku 1941?[/quote]

Projevoval také zájem o UFO a tvrdil, že mimozemšťané jsou ve skutečnosti stejně jako on cestovatelé v čase z daleké budoucnosti. Některé z Titorových prognóz se naplnily – například ta, že USA povedou válku proti Iráku a že hlavní důvod jejího rozpoutání (zbraně hromadného ničení) v této arabské zemi nalezeny nebudou. V březnu 2001 se Titor odmlčel.

Italská TV stanice Voyager se v roce 2008 k Titorovi vrátila. Zjistila, že dotyčný, který se podle vlastního tvrzení měl narodit v roce 1998, neexistuje  – nebyl o něm nalezen jediný záznam.  Titorova nadace, která v roce 2003 vydala knihu „John Titor: A Time Traveler’s Tale“, byla zaregistrována bez adresy. Jediným člověkem, který potvrzoval jeho existenci, byl advokát Larry Haber, který je zároveň majitelem všech obchodních práv k Nadaci Johna Titora.  Italští výzkumníci dospěli k závěru, že pod jménem John Titor vystupoval nejspíš Larryho bratr John Rick Haber, který pracuje v Los Angeles jako počítačový odborník.

Zdroj: strannoe.info

 • Michal Leheza

  Zkuste se nekdo podivat na anime Steins;Gate…. je to docela povedena serie a mozna pochopite jak funguji casove linie…. mozna proto ze se to co Titor predpovedel nestalo protoze mise byla uspesna…a ze ziskal ten IBM… a tak se stvorila casova linie kde k zadne obcanske valce v USA nedoslo a zadna 3. svetova se nestala a dalsi z Titorovych predpovedi

 • Radek

  To bude tím, že pokud by někdo změnil minulost tak by byl v jiné paralelní a alternativní realitě… Takže my bychom to nepoznali, jenom on… Jde o to jestli opravdu žijeme jen ve světě 3 rozměrném, že? Nebo jestli bychom vůbec pochopili další rozměry „našeho“ světa. Vlastně už teď víme co je to vlastně ten 4 rozměr :) ČAS! Jen nevím jestli máme dost času poznávat čas :)

 • Ynwa

  Michal: Tak to zkus :)

 • Michal

  Cestováním v čase do minulosti nelze měnit dění v budoucnosti, v tomto případě prostě neplatí zákon akce a reakce, nebudu vysvětlovat jak to vím, protože by mi to stejně asi nikdo nevěřil…

  • Veru

   skutek utek,co ?

  • Mat

   Michale povídej tuhle blbost si rád přečtu :D logicky pokud by doslo k interakci „cestovatele“ s čímkoli v minulosti tak by se časová linie změnila. Je fakt že pokud by udělal něco co by třeba posunulo technologický rozvoj tak by, čistě teoreticky, mohl zmenit děje směřující k jeho cestě, takže by se neuskutečnila, nebo by cestovatelem byl někdo jiný… říká se tomu kauzalita a funguje na ní celej vesmír….. váže se k ní i paradox cestovatele v čase. PRoto v plno Sci-fi přikročili k tomu že Cestovatel je jen pozorovatel.

  • Petr

   Tyjo, ale mě by to třeba zajímalo…

 • armin

  Já jsem v roce 2004 předpověděl globální ekonomickou krizi =) A taky celoevropské rasové nepokoje…