5 nejneuvěřitelnějších „nálezů“ na Měsíci

16
2177

Čas od času se i v seriózních médiích objeví senzační zprávy o neuvěřitelných nálezech na Měsíci. Jaké jsou ty nejzajímavější a nejkontroverznější?

1) V roce 2010 otiskl list New York Times článek o nálezu lidské kostry na Měsíci. Deník se v něm odvolával na předního čínského astrofyzika Mao Kana, který informoval, že disponuje snímky kostry, jež měly být před veřejností utajeny. Ještě předtím Mao Kan informoval, že má i fotografii lidské stopy pořízenou v místě, kam se dosud nedostal žádný astronaut. Američtí astronomové k jeho snímkům uvedli, že jde pouze o hru světla a stínu.

[box_light]2) V roce 2010 zveřejnil italský reportér Lucca Scantamburlo interview s Williamem Rutledgem z Rwandy. Ten tvrdí, že má k dispozici tajné vládní materiály USA, ve kterých jsou například informace o objevení vesmírné základny na Měsíci. Podle něj k ní Američané a Sověti plánovali společnou tajnou misi v roce 1976. Rutledge v rozhovoru také uvedl, že když Neil Armstrong prolétal nad odvrácenou stranou Měsíce, informoval, že vidí dvacet vesmírných lodí.[/box_light]

3) V letech 2007 až 2009 organizovali ufologové Richard Hoagland a Ken Johnston sérii tiskových konferencí. Na nich informovali, že NASA už asi 40 let tají informace o nálezu stop po civilizaci, která v dávných dobách obývala Měsíc. Mise Apollo měly na jeho povrchu objevit například křišťálovou věž či geometrické linie, které připomínají půdorys města. NASA odmítla jejich tvrzení komentovat.

[box_light]4) V roce 2009 informovala japonská média o objevení rozsáhlého jeskynního systému na Měsíci. Šířka vchodu do jedné z jeskyní měří 70 metrů, podle odhadů je dlouhá asi 90 metrů. Objevily se spekulace, že jeskyně jsou umělého původu.[/box_light]

5) V roce 1972 vyfotografovala sonda NASA Lunar Orbiter na povrchu Měsíce pohybující se kameny. Z posloupnosti jednotlivých snímků bylo zjevné, že kameny se v měsíčním prachu skutečně sunou. Ačkoli pohybující se kameny existují i na Zemi, například v americkém Údolí smrti, někteří ufologové usoudili, že na Měsíci jde o nějakou neznámou formu života.

 • Pingback: Několik neuvěřitelých nálezů na měsíci. | SVOBODNÉ NOVINY BEZ CENZURY()

 • wikx

  Panove, me by zajimalo, z jakeho duvodu, by se mely tto informace tak urputne tajit… Proste nesmysl.. tak ok videl 20 vesmirnych lodi… no a co? zblaznili bychom se kdyb to byla pravda? lide veri jen v to co chteji verit, ale snad se z toho neposereme zejo.. takze znovu opakuji, nerozumim tomu, proc by mely byt tyto informace tajeny…

  • Aha

   Vrchol hlouposti a najivity ten tvůj komentář :-)

  • DroidSafgor

   Hnus velebnosti !! Něco takového vyplodit :D :D

  • Tom

   vždy je důvod informace tajit.
   a) může pro tebe být zdrojem přijmu
   b) může být použita proti tobě
   c) můžeš vypadat před ostatními jako ťunťa, že to ještě nevíš
   d) můžeš informací strašit
   e) můžeš díky ní někoho ovládat (nezaměňovat s vydíráním)

  • Mtk

   V moment kdy by se potvrdila existence něčím nás převyšující, lidi by se přestali zabývat jen vlastní existencí. Věřili by vyšším principům a nehleděli by každý tolik jen na svůj vlastní život a přežití. V podstatě by se svět tak jak ho vnímáme přestal vnímat jenom jako naše planeta ale jako celé universum. Což by se vládnoucím asi opravdu příliš nelíbilo. Nebyli by už ti velcí.. ale stejní jako každý.

 • Nevim

  Tomuhle sem ochotnej věřit (díky dalším zdrojům a mnohem více informací samozřejmě) , Americe se nedá věřit nic, nic, nic , nic. Stačí se jen podívat co zase hraje za komedii v těchto chvílích ohledně chem. útoku v Sýrii.

  • DroidSafgor

   Americe, nemůžou věřit ani sami Američani :D :D

  • wikx

   jakym zdrojum? Americe se neda verit hmm… a znas nejakeho americana osobne ze to tvrdis? podivej se pred svuj vlastni prah co se deje tady v ceske republice… veris nasim politikum? veris vubec nekomu? komu vlastne veris?

   • Tom

    a co je to vlastně ta víra, kde se bere, a proč tu je? a co Jan Tleskač taky věřil že poletí jeho kolo? :-))

    • bob

     Ten tomu neveril, ten to vedel:-))

   • Nevim

    To, abych mohl tvrdit, že nevěřím Americe ( všichni inteligentní chápou jejím představitelům) NENÍ podmíněno tím, že bych musel věřit naším představitelům. Nevím, kde jsi na to přišel a také nevím o tom , že bych patřil mezi politiky , tím pádem si před vlastním prahem mohu zametat jak chci, ale kromě zničeného koštěte z toho nic mít nebudu.

 • DroidSafgor

  No a kde je pravda?? :D Tu se bohužel asi nikdy nedozvíme! ? :o( Pokud někdo nesestrojí amatérskou raketu, a nepoletí se o tom přesvědčit sám!! ^_^

  • Tom

   a co tím přesvědčením získá? Aby byl přesvědčen nemusí nikam přeci llítat.

   • Nevim

    Ale ano, musí….

    • Tom

     a vysvětlení?