Advokát Andrew Basiago tvrdí, že fyzicky cestoval časem

9
1213

Je možné cestovat časem? V populární kultuře ano, například teď do amerických kin přichází film Looper, ve kterém Bruce Willis cestuje časem, aby nakonec zjistil, že má zabít sám sebe. Moderní věda tuto možnost připouští pouze teoreticky, a když už, tak pouze jednosměrně, bez možnosti návratu do současnosti. Jenže advokát Andrew Basiago z Vancouveru (stát Washington, USA) tvrdí, že časem skutečně cestoval. V roce 1969 se jako sedmiletý spolu se svým otcem a dalšími dobrovolníky účastnil experimentu „Project Pegasus“, který se zabýval teleportací. Šlo o tajný projekt v rámci studené války, do kterého bylo zapojeno 140 dětí a 60 dospělých dobrovolníků – chrononautů.

„Otec mě vzal za ruku a skočili jsme energetickým polem a zdálo se, že si pohybujeme velice rychle. Paradoxně jsme ale přitom stáli na místě,“ řekl Basiago. Dále uvedl, že časem cestoval vícekrát, z toho šestkrát do Fordova divadla, dokonce i v den, kdy v něm byl zastřelen prezident Lincoln, ačkoli atentát přímo neviděl. Dostal se také do Gettysburgu, kde se v roce 1863 odehrála největší bitva americké občanské války. Při jiné příležitosti se dokonce setkal i s malým Barackem Obamou.

Basiago dále říká, že jeho výlety do historie se v ničem nepodobaly teleportaci, jakou ukazují třeba v seriálu Star Trek. „Kdybyste v reálu použili kvantovou teleportaci jako ve Star Treku, zabilo by vás to. Ve skutečnosti se před vámi otevře časoprostorový tunel stejně jako bublina, kterou vyfoukne dítě. A když se tahle bublina zavře, přemístíte se v časoprostoru na kterékoli místo na Zemi,“ říká dále Basiago.

Je možné, že Basiago i nadále žije ve své bublině, nebo je to největší novodobý fantasta. On sám ale tvrdí, že dává v sázku svou profesionální čest, protože v jeho případě o žádnou fikci nešlo.

Zdroj: KOMO News

 • AK

  Moc dobrý právník to nebude!Spíš paběrkář a upozornuje na sebe jako každý američan..prostě lží.To je americký zvyk.

 • kUrRaRe

  Jde na to od lesa.. xD jen jsem nakouknul na ofiko stránku projektu pegasus.. a mám dojem, že pán chce ke korytu.. xD Nemá důkaz, ale když mu budem věřit a protlačíme ho do vlády bo kam se to dere, tak zaapeluje na US goverment, aby odtajnil výsledky jejich výzkumu ohledně cestování časem.. ehm,.. bych řekl že to není ani moc okatý.. xD

 • Tom

  a proč to vyzradil? jistě byl a je ten projekt tajný

 • Peňo

  Já taky cestuji, ale na PS3 :D

  • Tom

   Tak já cestuji MHD i tam se někdy hraje o čas. Ale nejčastěji cestuji časem zpět na poště. Pošta je takový malý totalitní skanzen. :-)))

 • Atrey

  Prvni vec ktera by me jako otce maleho ditete napadla… je ucastnit se i se svou ratolsti nakych experimentu :)

  • llll

   tak kdyby to bylo nějak finančně ohodnoceno a člověk se topil v zluzích, tak se může rozhodovat jinak, nicméně jeho vyprávění moc věrohodné není

 • FFS

  Tvrdit může. Důkazy to chce.

 • creat

  cvok