Antarktida jako brána do podzemního světa?

24
2522

Ve škole jsme se učili, že pod zemským povrchem je plášť vytvořený z roztaveného magmatu, které se dostává na povrch prostřednictvím sopečných erupcí. A pod tím je žhavé jádro, které je jakýmsi srdcem naší planety. Jenže podle některých teorií jsou naše dosavadní představy o uspořádání planety mylné a není prý vyloučeno, že Země uvnitř vypadá úplně jinak, než se dosud předpokládalo!

Co když je nitro naší planety celé zaplavené vodou? Tato neuvěřitelná verze jde ještě dál: uvnitř ohromného podvodního světa svítí malinká vnitřní hvězda, jeho vlastní slunce. A co víc, tento podivný svět je možná i obydlený. Čas od času se dostává na přetřes i hypotéza, že vchod do tohoto podzemního království (tedy pokud vůbec existuje) leží na jižním pólu. Ruští vědci teď poprvé v historii pronikli pod antarktický ledový příkrov a milovníci záhad už se těší, co všechno tady objeví.

Pod antarktickým ledem se ukrývá asi 150 pravěkých jezer se sladkou vodou. Největší z nich je Vostok, které bylo objeveno až v polovině 90. let, a pokud jde o objem vody, je třetím největším jezerem na světě. Od zbytku světa je odděleno už asi 15 miliónů let čtyřkilometrovou vrstvou ledu. Díky ní se jezerní voda zachovala ve zcela unikátním stavu a je pravděpodobné, že v ní žijí mikroorganismy, které se pod vrstvou ledu a ve tmě vyvíjely odlišným způsobem od ostatního života na Zemi.

[pullquote_right]Čtěte dále na ProcProto.cz: Tajemné jezero Vostok – vědci zde hledají nejen nové formy života, ale i Hitlerův archiv[/pullquote_right]

Podle některých spekulací ale ve vodách Vostoku mohou žít i nám zcela neznámé civilizace. Může se v něm také ukrývat brána do dosud neprozkoumaného podvodního světa naší planety. Co vede k těmto kuriózním hypotézám? Údajně četná svědectví o tom, že nad Antarktidou jsou pravidelně vídány neidentifikovatelné létající objekty. Místo, odkud startují i kam se vracejí, se dosud nepodařilo nalézt. Záhadologové se proto domnívají, že by mohlo být někde v jezeře Vostok. A o jakou civilizaci by mělo jít? Prý o mimozemskou, které vyhovuje život v temné a chladné vodě, která je díky nízké teplotě a vysokému tlaku extrémně okysličená.  S touto hodně překvapivou teorií souhlasí dokonce i profesor z Petrohradské univerzity Nikolaj Vasiljev. „Antarktida může fungovat jako brána, kterou se k nám dostávají návštěvníci z vesmíru, kteří cestují z jiných dimenzí,“ řekl.

Nejsou to ale jen UFO, o kterých se v souvislosti s antarktickým jezerem Vostok mluví. Novější výzkumy totiž odhalily, že pod antarktickým ledem leží řada dosud neznámých jezer, které spojují jakési řeky. Některá jezera mají i jednosměrné spojení s mořem. Vědci zde také hledají Hitlerův tajný archiv z konce druhé světové války. Podle některých spekulací mělo podzemní jezero Vostok sloužit také jako úložiště ostatků Adolfa Hitlera a jeho ženy Evy Braunové.

Nicméně seriózní věda se přiklání k tomu, že průzkum jezera Vostok, o který se zajímá například i americká NASA, bude sloužit především kosmickému výzkumu –  například při posuzování možného výskytu života na Jupiterově měsíci Europa či na Saturnových měsících, kde také existují jezera ukrytá pod ledovou vrstvou.

Zdroj: primeinfo.com.ua

 • Puci

  Zajímala by mě jedna věc,proč se vědci snaží v celku o nemožné,provrtat se kilometry hluboko tam nebo tam a raději se neporvrtají kopcem o výšce pár desítek metrů. Na světě je spousta kopečků a kopců, kde třeba teče voda do kopce,docela výrazně třeba na Krétě.Mě by osobně více zajímalo, co je pod kopcem, než co pod ledem.

 • Mat

  Planeta Interterra zajimavá knižka na tohle téma …. ovšem je to jen kniha a z pohledu vědy je to blbost! Ale je to modni ze všeho delat záhadu předevšim když to záhada není! :D

 • ahoj

  Takovýmto věcem se krásně věří … thumbs up. :-)

 • Anna Páralová

  zajímá mě to že jak mohly dát Hitlerovy ostatky až tam!? To už v té době věděli kde co je!? že je tam Anterktida?jak mohly kopat? nebo položit?to nechápu :(

  a kde sídlí sídla v USA ?ty co se zaměřují na tyhle záměry?

  • Vanda Rybná

   Anno, jsi si jistá, že víš, kdy žil Hitler a kdy byla objevena Antarktida?

 • Anna

  Tento článek mě přivádí na jednu otázku.. Jak je to vůbec s archívy po A. Hitlerovi? Vím, že nacisté byli co se týče nejrůznějších záhad velmi zaujatí a vyhledávali je. Taky je kolem nich mnoho tajemství? Ale nevěděl by někdo nějaké bližší info?

  • Tom

   Hodně blízké info je v ČR, hledej novináře Stanislava Motla …..

 • „Nicméně seriózní věda se přiklání k tomu, že průzkum jezera Vostok, o který se zajímá například i americká NASA, bude sloužit především kosmickému výzkumu“ – pozastavil som sa nad pojmom „seriózna veda“. Nie, že by som priamo súhlasil s tým, čo je v článku napísané, ale v dnešnom svete sa opierať o nejakú „serióznu vedu“ a odmietať akékoľvek iné vysvetlenie, môže len úplný ignorant. Aj samotný model zloženia a rezu našej planéty je len niečo, čo si niekto niekde vymyslel a keďže nebolo nikoho, čo by mal lepší nápad, tak sa to zobralo ako „fakt“. Ale už pri pokuse o hĺbkový vrt do „stredu Zeme“ sa ukázalo, že všetko je inak a to skončili vrtať niekde cez 12 km pod povrchom. Dnešná veda, ktorá sa tvári seriózne, je väčšinou len výplod nejakých „serióznych študovaných“ indivíduí, z ktorých niekto niečo navrhne a keďže nikto z nich nemá lepší nápad a nikto to nevie vyvrátiť, ale ani potvrdiť, tak sa dohodnú, že to jednoducho tak je a basta. A hovorí sa tomu „postulát“, či „axioma“ a je to niečo, čo sa zoberie ako fakt bez nutnosti overenia. A na takýchto neoverených „faktoch“ stojí naša dnešná úroveň poznania.

  http://www.facebook.com/OtvormeOci

  • Jednotlivé pláště země si nikdo nevymyslel. Jde o vysílání elektromagnetických vln (podobně jako radary), které se poté odrážely, pohlcovaly, zpomalovaly, zrychlovaly.. Co se týče hloubkového vrtu do středu Země? :D.. nenechte se vysmát :D. To aby vytvořili supervrták a začali vrtat z vesmíru, nehledě na to, že by se jim vrták po chvíli vrtání roztavil. Máte pravdu v tom, že vědci chodí a vše dokazují pouze na základě teorií, které před nimi někdo stanovil a nepřipustí to, čemu nerozumí, ale na tomhle není žádná věda. Pokud ale nevěříte co je uvnitř země, nebudu vás vyvracet z omylu, byly by to zbytečné nervy.

  • A důvod, proč se o to zajímají je ten, že by se tam mohl najít zachovaný starý život, například i pravěký, ale rozhodně ne kvůli ,,bájnému“ vstupu do podzemí nebo pomalu do paralelního vesmíru :D.

  • Mat

   a idioti převážně bačové z hor mají ve zvyku cokoli již dokázané zpochybňovat, ještě se u toho zaštítí New Age blbostma a pak blejou na netu :D Maj i svého Guru :D Majk Spirit :D

 • Jo.. Pod naší zemí je prostor zaplněný vodou :-/.. Pod jakým tlakem by musela ta voda být, aby se v důsledku tepelného vyzařování zemského jádra (vezmu-li scifi hypotézu tak v důsledku tepelného vyzařování toho ,,slunce“) všechna voda nevypařila a země se nepropadla. Nehledě na to, že i tak by ta voda fungovala jako běžný chladič a země by nesálala teplo. Další věc co by to popíralo je geotermální energie – pokud v ni nevěříte, jeďte například do Karlových Varů.
  A protože určitě víte, jakým způsobem se přišlo na to, co ,,pod námi“ je, tak musíte vědět, že tahle teorie je buď 500let stará nebo opsaná z nějakého scifi románu.

  • wayfarer

   Ale veď samozrejme, že to s tým slnkom trošku prehnali..:D Ale ak by sme nešli až do takých hĺbok, tak TEORETICKY môžu existovať nejaké katakomby a podzemné dutiny, kde by TEORETICKY mohlo niečo existovať…

   • Ano, katakomby existují a ví se o nich, ale lidé v nich opravdu nežijí. Zkuste si zalést do sklepa a žít tam 1měsíc. Možná ani ten měsíc nevydržíte a to nekecám. Po čase se vám totálně rozhodí metabolismus, začnete kolabovat a skončí to smrtí.

    • wayfarer

     Ja nevravím o ľuďoch..:) Môžu to byť napríklad nejaké zmutované tvory..:) Nezastávam sa silou mocou myšlienky, že určite tam niečo existuje..ale keď sa len čisto teoreticky zamyslíme, veď ľudia si donedávna mysleli, že nie je život ani v Mariánskej priekope..a tá je vyše 11 Km hlboká. Je tam taký tlak, že človek si ani nemusel dokazovať, že tam môže niečo žiť. A predsa..a tiež živočíchy, ktoré žijú v extrémnych horúčavách, kde vyvierajú sopky na dne oceánov. Tiež sa potvrdil život. Otázne je však to, čo berieme ako život. Ja netvrdím, že v katakombách existujú nejaký ľudia z doby kamennej. Len dávam do pozornosti, že život môže existovať aj tam, kde by sme to vôbec nečakali..:)

     • Amnhi
     • Neříkám, že tam není život. Minimálně bakterie a jiné organismy v zemi žijí. Žijí tam mimochodem i krtci. Postupem hlouběji ale život řídne a poté nastávají podmínky nevhodné pro život na planetě Zemi…

    • Amnhi
     • wayfarer

      presne niečo také som mal na mysli..:)

     • Jestli jde o život ve tmě, zkus si zalést do jeskyně. Nejen, že tam po většinu dne není absolutní tma a sluneční paprsky potřebné pro život člověka se k tobě dostanou, ale myslíš si, že potrava běhala za nima do jeskyně? Ne, museli zvednout šunky a jít se nažrat ven, ven na slunce. Podle článku ale někdo žije v zemi a vchod je na antarktidě… Tzn i kdyby tam žili a lezli po potravu ven, tak by se tam moc nenažrali.

 • kazanek

  Myslím že kdyby roztala antarktida-a ted vynechme globalní nasledky,jen čistě teoreticky-tak bychom se divily co bysme pod těmy kilometrovyny masy ledu nelezli,nedivil bych se i kdyby třeba bájnou atlantidu..

 • wayfarer

  Žeby mal Jules Verne predsa len pravdu? Každopádne, bolo by to celkom zaujímavý paradox, že celý ten čas hľadáme život na inej planéte a pritom možno existuje vnútri tej našej. Ale myslím, že ak by to aj bola pravda, veľmi rýchlo by sa prípadné bohatstvo z toho nedotknutého sveta vyparilo..:D