Co se ukrývá v Oblasti 51?

9
2528

Kvůli utajování a nepochybné spojitosti s tajným leteckým výzkumem a sérii neobvyklých úkazů se Oblast 51 (Area 51) stala centrem dohadů o UFO i různých konspiračních teorií. Jedná se o území v Nevadě, kde se dnes nachází přísně střežená vojenská základna amerických vzdušných sil. Redaktorka Los Angeles Times Magazine Annie Jacobsen se rozhodla zjistit, kde se všechny spiklenecké teorie vlastně vzaly. Osu její knihy „Area 51“ tvoří rozhovory se 74 lidmi, kteří měli k přísně utajovanému místu relevantní vztah, 32 z nich v Oblasti 51 přímo žilo a pracovalo.

Posedlost fenoménem UFO podle ní vznikla v létě roku 1974. Zpravodajské divize americké armády tehdy věnovaly velké úsilí nalezení dvou leteckých inženýrů Reimara a Waltera Hortonových, kteří pracovali pro Třetí říši. Podle existujících informací se jim údajně podařilo sestrojit létající talíř. Zpravodajci prohledali celou Evropu, aby zjistili, co je na tom pravdy. K čemu to ale potřebovali vědět? Zastánci konspiračních teorií tvrdí, že z přísně utajovaných dokumentů bylo jasné, že „know-how“ na výrobu létajících talířů se k nám dostalo z vesmíru. Také autorka nahlédla do některých spisů a shledala je „velmi zajímavé“. Zpravodajci nakonec bratry Hortonovy skutečně našli a ti jim mimo jiné potvrdili, že byli v kontaktu s Rusy. Všechny další informace zůstaly tajné.

[two_third]

Annie Jacobsen dále píše, že bratři Hortonovi byli bezprostředně spojeni s létajícím talířem, který v roce 1947 havaroval v Novém Mexiku. K tomu skutečně došlo, později byl ale převezen na základnu Wright-Patterson a odtud v roce 1951 do Oblasti, která díky tomu získala svou přezdívku. Autorka se opírá o důvěryhodný zdroj – inženýra , který se tehdy účastnil vyšetřování. Ten uvedl, že piloti talíře vypadali zhruba jako třináctileté děti. V tom se rozchází s dalšími citovanými svědky, kteří soudili, že piloti byli starší. Jejich nalezení bylo důvodem, proč vláda existenci Oblasti 51 tajila. Podle autorky šlo ale o pouhý vrcholek ohromného ledovce.

Piloti stroje, který se zřítil v Novém Mexiku, byli podle Annie Jacobsen výsledkem hrůzných sovětských pokusů na lidech. Jejich „tvůrci“ se jim záměrně snažili dodat vzhled mimozemšťanů podle knihy „Válka světů“ Orsona Wellse. Cílem bylo vyslat varovný signál tehdejšímu americkému prezidentovi Harrymu Trumanovi. Sovětský svaz tehdy ještě nedisponoval vlastní jadernou bombou a Stalin potřeboval dát Trumanovi svou převahu najevo jiným způsobem. Redaktorka upozorňuje, že její zdroj osobně manipuloval s těly pilotů a sám byl z jejich vzhledu v šoku, stejně jako všichni ostatní, kteří s nimi přišli do styku. A jak se vlastně Sovětům podařilo takové mutanty vytvořit? Není prý vyloučeno, že spolupracovali s nechvalně známým doktorem Josefem Mengelem, který v koncentračním táboře Osvětim prováděl řadu nechutných pokusů na lidech. Z Osvětimi se dostal v lednu roku 1946 a nějakou dobu nebylo o jeho pobytu nic známo. Není proto vyloučeno, že právě tehdy pracoval pro Stalina.

[/two_third]

[one_third_last]

[divider]

UFO nad Benešovem – létající talíře z Česka

[dropcap]J[/dropcap]edna z teorií o létajících talířích preferuje jejich pozemský původ. A mezi zastánci tohoto proudu se čas od času objeví informace, že tato nebeská plavidla vznikla v Čechách. Možná si řeknete: Na hlavu postavená pohádka…

[/one_third_last]

Všechno toto snažení mělo jediný cíl – šířit paniku mezi občany USA. Právě proto Sověti vyrobili létající talíř s posádkou, která připomínala mimozemšťany. V této souvislosti cituje Annie Jacobsen také zprávu druhého ředitele CIA Waltera Smithe Bedella určenou Bezpečnostní radě státu, ve které zmínil nebezpečí provokací ze strany SSSR za využití UFO. Podle něj chtěli Sověti vyřadit systém včasného varování americké protivzdušné obrany, která tak měla být více zranitelná.

Zdroj: tainy.net

 • JAN

  Ježiši kriste!!!
  Kde proboha berete takové mylné informace ?

  Vy si vážně myslíte, že lidé, kteří se nechají jmenovat a úúúúúdajně pracovali v této oblasti by byli ještě dále drženi při životě ? Já myslel, že tvrdili, že jim hrozili fyzickou likvidací..

  Robert Lazar – nikoliv Bob.. :) Bob byl zpěvák..
  Sice v oblasti pracoval a viděl talíře.. ale tyto talíře – které vám mimochodem pošlu odfocené s největšími detaily na mailu glaudit.han@seznam.cz – byl pouhopouhé makety..
  Proč ? Protože USA natáčely tzv. Bitvu o Los Angels.. Dále natočili rozhovor s mimozemšťanem.. Né skutečný.. ale přes 50 let ani ti největší experti na videu nenašli žádné známky nepravosti.. A proč ? Protože v GROOM LAKE, v Nevadě se dělaly falešné fotografie a videa..
  Chyba není na snímcích ani záznamech.. Chyba je v tom, co je na místě, kde se snímky a záznamy pořizovaly.. v tomto případě je chyba v tom, co sse v angáu nacházelo..
  V onom případě zasse chyba v tom, kdo držel postavu, která měla dělat rozhovor..

  Nejedná se o žádné mimozemšťany.. Američani prostě ze Sovětů udělali blbce.. zkrátka se mi zvěte na mail, napište co chcete vysvětlit a já vám to vysvětlím + zašlo fotky samozřejmě..

 • tomas

  staci si zistit kto bol BOB LAZAR (udajne pracoval pre usa v area51 sektor-4 S-4 kde mal za ulohu zistit,fungovanie pohonu mimozemskych lodi-nepisem UFO lebo oni to identifikovane uz mali- no po zisteni celej pravdy-potreba nastudovania jeho spisu-sa rozhodol ludom povedat co sa tam odohrava a zrazu sa zistilo ze ziadny bob lazar nie je..zmizol -nie len fyzicky no aj z databaz a odvsade jeho rodny list a ostatne udaje ,skratka iekomu sakra zalezalo aby ho nikto nebral vazne) co robil kde robil a kedy…..pozriet jeho video…pochopit tomu a mate jasno co usa robi v area 51…peace.

 • emik

  Copak, okurková sezóna v únoru?

  • tom

   No muze to byt jinak na jinem miste v tomto case probihaji paralelne diskuze,
   Zavadime teorii paralelniho sveta odkaz v chiboltnu muze byt v jejich svete obydlena Venuse Zeme Mars a dalsi mesice. Je to jen teorie spekulace fabulovani hypoteza atd.
   O okurkach zkus jine forum. :-)))

 • Michal

  Tahle teorie se mi moc nezda, o tzv. Greys, se toho uz navykladalo hodne, ale co Zeta Reticuli? Ze by zmutovani lide obyvali jinou slunecni soustavu? a co obrazce v poli v chilboltonu v Anglii, kde nam prozrazuji jaka je jejich DNA nebo kolik obyvaji planet v jejich slunecni soustave. A taky vsechny ty unosy ufo…tezko uverit ze by slo jen o lidske mutanty.

  • Endaria

   tu určite nejde o ľudské mutanty…amíci už nevedia, čo vymyslieť, len aby ututlali, že UFO existuje :)

 • Tom

  Jenze mutanti v te dobe byli pro lidstvo vic prijatelni nezli mimozemstane….rekl bych jako lepsi zlo nez kdyby prasklo neco jinyho. podle scenare:

  hele co jim reknem?
  nic zatajit ututlat

  neblni neco rict musime
  ok kryci verze

  jaka ?
  meterologickej balon, kdyby to prokoukli, experemtalni letadlo pilot neprezil

  vzdyt je jeste nazivu?
  prask! NENI

  a nebo sem mimo misu tentoktat ja :-))))

 • Danny

  Takže se tedy tenkrát podle všeho nejednalo o mimozemšťany ale o zmutovaný lidi??Tak nic… :(

 • kamil

  Ani bych se nedivil kdyby tenkrát SSSR experimentovalo s genetickými pokusy a pokusilo se vytvořit takovéto mutanty.. Vláda SSSR se vždycky snažila mít navrch před ostatnímy právě takovými pokusy s genetikou a psychikou…