Hnědý trpaslík v naší sluneční soustavě existuje, tvrdí David Wilcock

6
1371

Australský publicista David Wilcock je přesvědčen, že naše sluneční soustava má binární hvězdný systém. Jestli je to pravda, znamená to, že naše Slunce má průvodce. Jak je ale možné, že druhou hvězdu nevidíme? Podle Wilcocka je to proto, že jde o hnědého trpaslíka, což je těleso, které nikdy nedosáhlo takové hmotnosti, aby v něm mohla nastartovat termonukleární reakce. Název zavedla americká astronomka Jill Tartner, aby se tyto subhvězdné objekty daly odlišit od červených trpaslíků, což jsou skutečné, i když málo hmotné hvězdy.

Na internetu kolují různá videa se dvěma „Slunci“. I když „druhé Slunce“ vzniklo většinou v důsledku optického klamu, nebo jde o Měsíc, mnozí lidé tvrdí, že jde o jasný důkaz binárního systému.

 • Je to pěkný,i když při současném stavu techniky není problém přidat do obtazu další světlo.Možná na tom něco je.Mě osobně se stalo asi v roce 1958 ,že jsem vypaloval lupou do dřeva na sluníčku tečku a vypálily se mi současně tečky dvě.Nikdo mi to neuměl vysvětlit ani ve škole.Bylo to v létě okolo 14 00.Tenkrát jsem chodil držet mámě místo ve frontě na maso před obchodem.Nudil jsem se a hrál si s lupou.Jak je možné,že se mi udělala za lupou dvě ohniska asi 5mm od sebe.Vysvětlí mi to někdo dnes po asi 54 letech???

 • mykanec

  bože, co to má být zase za blábol.
  dokážete si vůbec představit jak by to zamíchalo s nebeskou mechanikou naší soustavy?
  a to by se jako na to zatím vůbec nepřišlo?

 • kamaka

  Podle Wilcocka, průvodce našeho Slunce nevidíme protože je to hnědý trpaslík. Zajímavé, hnědé trpaslíky dovedeme objevit u vzdálených hvězd ale v blízkém okolí Slunce jej zjistit nedokážem. Takže, zase blábol a celá jeho vidina sluneční soustavy jako binárního hvězdného systému se opírá o 26 000 let dlouhou tzv. precesní periodu rotace zemské rotační osy.

 • Josef

  Ivo. zdá se mi,že úroveň tvých článků má poněkud klesající tendenci…. už dlouho jsem nenapsal,protože je tady mnoho ,,odborníků“ ale poslední dobou je to -račka.. seš na to sám? jen námět k zamyšlení. všichni nejsou kreténi sledující NOVU.

 • Marek

  Stejne jako Greer, ktery vam sliboval „mimozemstana“ (http://procproto.cz/zahady/za-nekolik-mesicu-nam-ufolog-greer-predstavi-mimozemstana-ktereho-osobne-zkoumal/), je i Wilcock pomatenec, ktery se pouze snazi prizivit na blbosti jinych.

  Tim nekomentuji obsah clanku, pouze kredibilitu „zdroje“, ktera je nizsi nez nulova. Citovat (nebo vubec zminovat) tyhle dva, znamena snizit uroven serveru o mininalne 90%.

  Autor to nejspis pochopil a prizpusobil tomu i obsah, kvalitu a informacni hodnotu clanku – tedy tech dvou vet o nicem. A ani za ty Wilcock nestoji.

 • Tosho

  Binární hviezdný systém, prečo nie, ale chcelo by to,podrobnejši článek :D