Je možné, že Jack Rozparovač byl ve skutečnosti malíř Vincent van Gogh?

18
3124

Některá fakta svědčí o tom, že londýnským vrahem Jackem Rozparovačem mohl být malíř Vincent van Gogh. Je o tom přesvědčen publicista Dale Larner, který na toto téma napsal knihu „Vincent alias Jack“. Uvádí pro to následující důkazy:

[box_light]

1. Van Gogh „ukryl“ vyobrazení jedné z obětí Mary Jane Kelly na jednom ze svých obrazů

Na obraze „Kosatce“ jsou patrné obrysy mrtvého těla i znetvořený obličej.

jane-kelly

[/box_light]

2.Van Goghův rukopis se velice podobá Jackovu rukopisu

Vlevo je Rozparovačovo písmo, vpravo van Goghovo. Člověk podle Larnera nemusí být odborník, aby tuto mimořádnou podobnost zaznamenal.

van-gogh

[box_light]

3.Jack Rozparovač tři ze svých vražd vykonal v září. Van Goghova matka slavila narozeniny 10. září.

Annie Chapman byla zavražděna 8. září 1888, Elizabeth Stride 30. září 1888 a Catherine Eddowes rovněž 30. září 1888. Že by Rozparovač, resp. Vincent, vraždil na počest své matky?

van-gogh-matka

[/box_light]

4.Van Gogh jezdil do Londýna

Malíř do Londýna přijel poprvé v roce 1873, když mu bylo 20 let. První ze znetvořených ženských obětí, která ale není připisována Rozparovačovi, byla nalezena v Temži 5. září 1873.

londyn

[box_light]

5.Příběh s uříznutým uchem se shoduje s pauzou v korespondenci, kterou vedl Rozparovač s policií

vincent-van-goghV období od 24. září do 23. prosince 1888 dostala policie od Rozparovače celkem 157 dopisů. Nejdelší pauza za tuto dobu dosáhla pěti dnů.

Pak následovala odmlka, která trvala 16 dnů: od 23. prosince 1888 do 8. ledna 1889 nedostala policie od Rozparovače žádný dopis.

Vincent van Gogh si v noci 23. prosince 1888 uřízl kus ucha a následující ráno se dostavil do nemocnice, ze které byl propuštěn 7. ledna 1889. Hned následující den dorazil na policii další Rozparovačův dopis.

[/box_light]

 • Elli Petrová

  Vincent rozhodne nie, ale mohol vedieť kto áno
  …. http://elli.blog.pravda.sk/2014/08/19/paul-gauguin-a-jack/

 • wranow

  Je to tady o Vinckovi nebo Havlovi?

 • FFS

  A teď vážně. Pokud se pouštíte do spekulací o asi nejslavnějším vrahovi v historii hned po vlastizrádci Havlovi, tak by to spíš chtělo nastudovat Vincentovo životopis a vycházet z nesrovnalostí.

  • SSF

   Vlastizrádce Havel je podle tebe druhej největší vrah v historii ?? To si nastudoval kde ??

   • FFS

    A co jeho „humanitární“ bombardování, co ten kolaborantskej komunistickej vohnout schválil?

    • Jako sorry nekvákej tu bludy – nezažil jsem lepšího a světo-známějšího politika než je Havel od svého narození….. a horko těžko se mu někdo bude vyrovnávat….

     • FFS

      Jasně. Ten, kterýho do čela zvolili bolševici, výměnou za jejich beztrestnost. Ten, kterej se bratříčkoval se zlodějem Schwarzenbergem. Zastánce humanitárního bombardování.
      Ten, kterej nechal rozlíst cikány. A po takovym sráči my ještě pojmenujeme letiště… Doufám, že se na něho brzo zapomene.
      Pravdoláskařští havloidi jsou ten největší současnej mor naší civilizace. Karel Kryl to vystih nejlíp ve jeho textech… a proto mu tahle duševní spodina havlovskýho typu nemůže přijít na jméno.

      • No hlavně bez tý – jak ty říkáš „dohody“ to u nás mohlo dopadnout uplně jinak – třeba krvavě jako v Jugoslavii či Rumunsku …. Havel se hold snažil vše jak se říká ukecat a bez konfliktu a za to si ho vážím….

       Cikánskej omyl bych mu na hlavu neházel na to tu jsou jiní borci….

       • FFS

        To je sice pravda, ale on jako disident, kterej se vzpouzel režimu si s nima nakonec podá ruce. Měl se nechat zvolit (jak slíbil na jedno období) a potom s tim rudym šmejdem něco udělat. Jenže takhle to vyhovovalo všem. Celej disent prochlastal on a jeho kumpáni. Pak ho na chvíli zavřeli, aby se neřeklo.

        Cikáni. To byl on, kdo zaved slovo „rom“. Ve spojení s dalšími vobtáhlama (Kvocáb a spol.), za vehementního prosazování lásky, to došlo až tam, kde je to dnes.

        • ale prdlajs cíkánskou svoloč tak nazývali už i komouši :))) Jak ty pišes Kvocáb a spol… tak ty mi na to sedí víc … co se týka toho rudého šmejdu s tím už pak nic moc dělat nemohl jelikož mu poslanci oškubali pravomoce a soudní liknavost vúdči rudejm sviním je známá + kamarádíčkovaná a průser byl na svetě… jde mi v podstatě jen o to ze za něho jsem se nikdy nestyděl ve světě to o pozdějších ostudách v prezidenském křesle
         se říct nedá….

         • FFS

          Tam už je to holt sporný. Podle mě s tim moh udělat aspoň něco. Sám vidíš, kam to vedlo. Je to z mýho pohledu selhání disentu obecně, hlavně po morální stránce.

          • iv

           FFS…s fanatikmi ako je Johny M. je skoda zabijat cas. Ti keby zacali mysliet rozboli ich hlava. Totoznost s bigotnymi veriacima je ocividna. Maju svoju vieru a ani Boh im to nevytlcie z hlavy. Su nevycerpatelnou zasobou „hrdlorezov“ kazdeho rezimu a ak raz dostanu moc….skonci to inkviziciou. Radsej od nich co najdalej.
           Pekny vecer.

      • Ivet

       píšeš mi od srdce…já to tak taky vidím a ráda bych přidala ještě víc ale s..u na to!!Nemám chuť si kazit tak krásný večer.
       FFS zdraví Ivet

       • FFS

        Ruku líbám. :-*

 • FFS

  Fake. Jacka Rozparovače unesli Vorloni a uložili ho do stáze, jako část jeho trestu.
  Vincent van Gogh normálně umřel.

 • SOMEONE

  důkazy docela přesvědčující obzvlášť ten posledníí

 • Patrik Procházka

  No, celkem dost :)

 • no celkem zajímávé :)