Konce světa jsou zcela v naší režii

74
1056

Tak se zdá, že jsme přežili poslední hrozbu konce světa a můžeme se „těšit“ na další, které už nám plánují konspirátoři a obchodníci, pro něž je „soudný den“ docela dobrým prodejním artiklem. Nicméně nezbývá si stále klást otázku, zda se nemáme víc bát sami sebe než hrozby z hvězd, případně nějaké nepředstavitelné přírodní katastrofy. Stačí se zamyslet nad tím, s jakými „hračkami“ si v současnosti lidstvo zahrává.

Co třeba taková atomová bomba v rukách zemí, jako je Irák nebo KLDR? Navíc v době, kdy lze na internetu najít návod na cokoliv, co vás napadne. Včetně zbraní. Milovníci katastrofických vizí také rádi koketují s hrozbami, jako je umělá inteligence, nebo roboti, kteří se vzbouří proti svým lidským stvořitelům. Zatímco jejich vize lze ještě považovat za výsledek přílišné víry ve sci-fi příběhy, existují i další hrozby, které jsou docela reálné.

Do této skupiny patří například pokusy s vysokonapěťovými částicemi. Pokud by se tyto experimenty někomu opravdu vymkly z rukou, naši planetu by nejspíš opravdu rozmetaly na kusy. Nebo jen na první pohled nevinně vypadající snahy některých vědeckých skupin zveřejňovat v odborném tisku i na síti genomy epidemických chorob. Tak už dnes víme, jak „vyrobit“ například genom chřipkového viru, který řádil v roce 1918. A poměrně nedávno zveřejnil magazín Nature návod, jak by šlo „předělat“ ptačí chřipku do formy přenosné na lidi.

Třetí světová válka? Zas takový nesmysl to není!

Na závěr jsme si nechali hrozbu třetí světové války. Tu sice sociologové i politologové považují takřka za nemožnou, ale kdo ví, lidskou mysl nelze naprogramovat. Pokud by se zvrhly zbrojní snahy světových mocností i zemí, které si se zbraněmi hromadného ničení zahrávají, je docela jasné, že by zemřelo mnohem více lidí než za druhé světové války, kdy zahynulo více než 90 milionů osob (70 milionů bylo zabito a dalších 20 zemřelo na vyčerpání a vyhladovění). A to nezmiňujeme škody ekonomické. Světová válka v nejmodernější podobě by dokázala zničit velkou část naší planety, ne-li Zemi celou.

treti-svetova-valka

Zdroj: io9.com

 • ffeeff

  21.12 = konec novinek na procproto? Chapu ze jsou svatky ale sešmolit jednu novinku za tejden není zas tak moc ne?

 • Sauber

  Sakra já to napsal malými písmeny tak znova ALAH AGBAR!

 • Sauber

  alah agbar! :-)

 • rččč

  dej sem uz neco noveho kretene

 • piou

  Když tak čtu ty komenty tak největší problém lidstva je člověk,, člověk který má nafouknutou hlavu západní propagandou. Štěstí že každý z vás má tak velikou moc jen na psaní takových nesmyslů. Chce to se více zajímat o ostatní kultury a ne jen hltat rozumy z televizních zpravodajství..Pak teprve zjistíte kde je největší zlo, kdo má za sebou tolik jaderných testů, atd…

  • kazan

   Přesne tak,zapadni propaganda nahrava do karet muslimům,cikanům proste multikulti,což je humus!Chlapče,chce to mín koukat na Tv Hovna,a cist nezávyslé članky na netu a pokud mas všech 5 pohromadě tak zjistíš kde je pravda..což u tebe pochybuju.

 • Jan

  Já,Já,Já ?! to je ten problém našeho bytí to tvoje ego které krmené pýchou ti předsouvá tyhle myšlenky kterých se lidé bohužel stále drží a nechají se jimi ovlivnit a přitom není nic jednodužšího než zapomenout právě na předsudek potlačit to svoje ego a příjmout to bytí teď a tady…..je to težké ptž je to tak jednoduché just be,no me no problem……už to že na ně nahlížíš jako na někoho na téhle planetě s předsudkem je špatně ptž ty jsi přece ta planeta,ten celek,lidé špatně chápou slovo mimozemštaň stále,je to jen jiné vědomí

  • Tom

   Nemyslím že slovo mimozemšťan je špatně chápáno. :-))) Jinak v celku souhlas.

 • kazan

  Nejhorší zlo je islam.Demnetni turbani jsou schopni pro svojeho pedofilního allaha ukamenovat vlastni matku či dceru a touži po krvi bezvěrců.Jednou to bude ohromny problem.V evrope tohle nema co delat.Hitler se musí v hrobe obracet a proklinat ty zradce humanisticky co tohle dopustily.Islam je cesta zpet do (vlastne horsi obdoby v evrope ani nebylo)možna jeskyně.Teroristicky mrdky a bude sranda až budou mit atomovku,bez mrknutí oka ji použijí a vymažou par měst v EU.A díky otevřenym hranicím to problem fakt nebude.

  • oko

   hlavne at tu atomovku nemaj lidi co premyslej jako ty…

   • kazan

    Jo,na islamisty bych ji nevahal použit..ale jen kdyby ji použily první.Doufam že nejsi nejaky humanista a človíček ktery chce radoby mir a hrat si na pohodaře.Kdybys věděl jaky sou s nimi nekde problemy,tak bys mi tohle nikdy nenapsal.Víš, lidí je jako sraček a ted se fakt tak premyslet nedá.Chce to radikalní ciny a ne problemy odsouvat.Se podiv ve vlade a v cele EU jak se ty prasata chovají u svych koryt.Nezajima je demokracie,nezajima je poctivy človek,zajima je jen to,o kolik si zvýší plat a co bude na oběd.Ty svině v Bruselu kazou o cikanech a jejich pravech ale pritom cigana videly na obrazku.Ten system je dost spatny.Ty svině si nas vůbec neváží.Islam a špatny zakony-to je konec sveta.

    • oko

     mam pocit, ze se proti Tobe spolcil cely svet, hlavne ten tvuj vnitrni… at se ti dari..

    • miskith

     Jak chceš ty rasisto používat atomovou bombu na určitou rasu v multikulturním světě? Jako né že bych je měl v oblibě a nebál se budoucnosti, ke které jejich rasa spěje, ale nejsem předsudkář, jak se mi jevíš ty…

     • Skiller

      Meleš hovna kámo, předsudky? oni sou vychovávání k zabíjení nás bezvěrců, je to jejich víra, jejich kultura, jejich svět, tak jaký furt předsudky do prdele, každej kdo je normální už odtamtud dávno vypadl pryč, stejně tak jako slušnej róm vypadne z cígošský osady

      • miskith

       Když už jsi takový znalec Koránu a muslimské kultury, tak si aspoň ten Korán přečti. Není tam nic o tom, aby šířili náboženství zabíjením… Je to tak trošku hodně jinak! A proč si pro mě rasistický předsudkář? Přesně si to teď napsal – kdo je normální, nebydlí tam, nevěří v islám apod.

       A to s těma cigánama. No, částečně to je dobře, ale částečně to je taky ptákovina. Kdyby tvoji rodiče kradli, odstěhuješ se od nich? To, že je rodiče ke kradení vychovávají a také vychovají je pochopitelné. A to, že jsou převážně úplně blbí je také logické, protože toho od rodičů moc nepochopí.

       Mysli si co chceš, nehodlám tu rozebírat nějaký filozofický otázky. Si člověk v demokratické společnosti, máš právo na svůj názor, měj si ho… Jen dvakrát měř, jednou řež, naše společnost není tak demokratická, jak mají naši představitelé napsáno na tričku a tak se ti může stát, že budeš pykat za své svobodné názory, které máš právo svobodně šířit.

       • Tom

        Demokracie není o vlastním názoru….

        • miskith

         Není… Taky to nepíšu. Píšu to, že v demokratickém státě máš nárok na vlastní názor. Pak tu máš taky jiné režimy, kde zemře diktátor a kdo veřejně nepláče, je odstraněn – mohl by sis pamatovat, bylo to nedávno.

       • Skiller

        Sám si to napsal : zloději vychovají zloděje – tím pádem je to další zloděj .. takže když řeknu že je to zloděj je to předsudek? o.O Když rodiče budou krást a naučí mě to taky, tak sem taky zloděj, to není předsudek , to je prostě fakt…..nemůže odejít? BLBOST, jasně…né každej má tu možnost a prostředky, ale potom se zase vracíme k první části mého příspěvku.

        • miskith

         To ano, ale něco jiného je jít po ulici, vidět araba a říct,že to je hovado muslimský. Neříkám, že si nedržim peněženku, když jdu okolo cikána, ale to není tím, že bych jim nevěřil, ale tím, že prostě většina z nich krade, proto nevím, na čem jsem. Rozhodně bych ale neudělal to, že jak bych viděl, že proti mě jde, tak bych vytáhnul boxera a rozbil mu hubu.

         • Skiller

          Hele promiň, ale ty fakt plácáš hlouposti. To jak píšeš, „když vidím cigána držím si peněžěnku protože většina krade“ to je PŘEDSUDEK vůči němu, kterej vůbec krást nemusí a může žít slušně. Mimochodem kdybys jim věřil, jak píšeš tak si tu peněženku nedržíš :D další blábol.
          Tak nevim proč tady moralizuješ proti ostatním.
          O mlácení sem tu nemluvil, i když cigáni by si to zasloužili skoro všichni.

          • miskith

           O mlácení si nemluvil, mluvil si o zabíjení, máš pravdu.
           Jinak ne, není to předsudek. Vůči tomu jednotlivci nemám žádný problém, pouze vůči skupině (rase), do které patří. Je ale vidět, že pokud prostě ostatní nepřesvědčíš o své pravdě, potom nejsi schopný přestat, proto: Mysli si co chceš, mysli si, že sem předsudkář, ty nejsi, že sem rasista, ty nejsi.. Mysli si třeba že sem dementní teplouš nebo nevim, co chceš, ale už fakt s tebou končim. Mám rozdělanou práci a nemám čas tu s tebou žvatlat o blbostech. A vůbec, sem debil, že ztrácím čas s tímhle webem – články o ničem a stejně jako diskuse převážně jen k smíchu.

          • Skiller

           Problém není v tom, že nemáš čas. Problém je v tom, že si sám uvědomuješ že vlastně prohráváš tuhle „“““hádku““““ a tak se stahuješ do pozadí – což je dobře! lepší než se tu dál ztrapňovat.

           Přecejen si neodpustím opět citaci “ Vůči tomu jednotlivci nemám žádný problém, pouze vůči rase do které patří“ tím pádem máš problém i s ním ikdyž ti vlastně nic neudělal = předsudek + rasismus dohromady :D. Tím nechci bránit cígoše, to fakt ne.

           Spíš si myslím, že máš zmatek v hlavě a pořádně ani nevíš co si myslíš a co plácáš :)

          • miskith

           Ne, nestahuju se, protože bych tu prohrával nějakou hádku, upřímně řečeno ani to jako hádku nevidím… Spíš mi není 13let jak tobě a můj čas už má nějakou cenu, ale to ve svém věku ještě nepochopíš. Ale pohoda, napiš mi sem svou adresu a já ti pošlu zlatej pohár, když to ukonejší tvé ego :).

          • Skiller

           Víš, kdybys alespoň správně pochopil to, co jsem napsal, pro jistotu jsem tam těch znamének dal několik, stejně to nepomohlo, no nic s tím si nedělej hlavu. :)

           Tvůj čas má nějakou cenu – nejspíš velmi velmi vysokou, ale přesto si mi znovu odpověděl a přesto sis našel drahocený čas na napsání MNOHA MNOHA zpráv na tomto webu skoro u každého tématu. :)

           To mě lehce zaráží :)

           Nehledě na tvou schopnost věštit, z několika řádků textu a fiktivního jména poznat věk dotyčného. No páni, já tleskám. klap*klap* klap*

          • miskith

           Pochopil sem co jsi psal. Pokud myslíš, že nejde o hádku, nepoužívej slovo hádka, taky mohu napsat, že jde o „bitku“ a říct: ,,Přeci tam jsou uvozovky a tys nepochopil.“

           Ano, můj čas má cenu a vážím si ho. Přesto si ale nerad nechávám sr*t na hlavu, proto odepisuji. Odpověď na tvůj příspěvek mi dá minutu až dvě… Tak nebuď zaraženej.

           Stačí číst tvůj způsob vyjadřování a prostudovat si tvou slovní zásobu – po těch několika reakcích je toho dost k odhadnutí tvého věku a protože pomáhám komunitě lidí, kteří jsou ve stejném věku jako ty, znám jejich slovník, jejich chování i jejich styl vyjadřování a ty zapadáš přesně do každé z těchto kategorií. Vzhledem k tomu, že si neměl námitky, tvůj věk sem odhadl správně – Jen předem, až si budeš vymýšlet, uvažuj o tom, zda je lepší mít 25 let a chovat se jak 13letý a nebo mít 13 let a chovat se na svůj věk, žádné obavy, v tvém věku sem se choval stejně, patří to k věku.

           PS: *klap*? Tak to spíš klapeš ne?

          • Skiller

           Pomáháš komunitě 13 ti letých dětí? a jak? společně pracujete na největším Lego jeřábu ve školce?

           Ne teď vážně, to co si napsal s tou bitkou zas takový smysl nedává protože slovo bitka do písemné konverzace vážně nesedí, kdežto slovo hádka už ano. Ohledně mé slovní zásoby jsem si nevšiml žádného nedostatku – opět vzhledem k tomu, kolik a co jsem tu napsal, pokud bych napsal slohovou práci na několik stran potom můžeš tvrdit něco o mé slovní zásobě,mimochodem to samé mohu napsat i o tobě, ale byl by to blábol.

           A to,že si nenecháš srát na hlavu je sice super, ale pokud máš ten pocit ,že ti seru na hlavu tak se tím i trošku shazuješ, nemyslíš?

           To totiž můj záměr nebyl, můj záměr byl ten opravit tvé chybné tvrzení , které jsi tu několikrát zopakoval (bohužel) a stále nedokáže přijmout pravdu.

           U tvého „PS“ mám pocit ,že sem tu já ten, co se právě baví s 10ti letým chlapečkem, který se chytá nesmyslů. :) Nebo, řekni mi, je snad nějaký předpis nato, jaký zvuk vydává tleskot a musí se tak psát? Rád se přiučím.

          • miskith

           Shazuji se? Sice nevím jak, ale možné to je, mě to nevadí. Vím o sobě, že nejsem dokonalý člověk, že jsou lepší lidé než já a to v mnoha ohledech.

           A zvuk tleskání? Že by „tlesk“, popřípadě „plesk“, což už je něco trošku jiného, ale i tak to ještě značí zvuk tvořený rukou při plácnutí o jinou část těla.

           Nepřijde ti, že tu zbytečně spamujeme diskusi? Mě celkem ano a proto končím – Mysli si třeba že jdu stavět do školky plné opožděných 13letých dětí jeřáb z Lego blocks nebo že sem si z tebe nadělal do kalhot. Nepotřebuju tu ale trapnýma diskusema obtěžovat i ostatní návštěvníky webu nehledě na autory/vlastníky webu…

          • Skiller

           Myslim si, že zbytku světa je naše diskuse fakt u prdele :D a pokud ne, tak se skvěle baví :)

          • oko

           konecne poradnej koment :)

          • Tom

           Vaše diskuse je jen smutná

          • Skiller

           Samozřejmě, pane uvědomělý,

          • Tom

           Veselá ani vtipná není tak co jsi čekal? U prdele mi to neni a rozhodně se nebavim.

          • Skiller

           Dobře, pane uvědomělý, hluboce se omlouvám, zapomněl jsem, že jste vlastníkem toho webu a máte co kecat do toho co si tu kdo píše.Ještě jednou se omlouvám.

          • Tom

           :-) nejsem vlastníkem tohoto webu. Tvá omluva je irelevantní, protože není myšlena upřímně. Akorát vytváříš napětí. Proč?

          • Skiller

           Napětí si tu začal vytvářet ty, nemusel ses vůbec ozývat. Přeji krásný zbytek večera.

          • Tom

           Jsi mně k tomu vyzval tak se pak nediv. :-)

          • Skiller

           až napíšu : „osvíčenče Tome, prosímtě, napiš k tomu něco, vyzývám tě!“
           pak teprve to můžeš tvrdit, to já ale neudělal

          • Tom

           Ale udělal :-))))

          • Skiller

           Aha, už vím kde je chyba, každý nejspíš žijeme v jiném paralelním vesmíru ve kterém jsem napsal : „osvíčenče Tome, prosímtě, napiš k tomu něco, vyzývám tě!“ .
           V mém vesmíru jsem ale napsal něco jiného, tak se ti omlouvám, že jsem po tobě tak vyjel…… :-(

          • Tom

           netuším kde všude něco píšeš, to musíš vědět ty.

          • Skiller
          • Tom

           V celku autor toho webu má pravdu, překvapilo mně jak jsem sním za jedno, ano jsi DRNDA :-)))

          • Kamca

           :-D

          • Franz

           xD Taky z něj seru :D

          • Franz

           Osvíčenče tome,tak těď jsem se vážne zasmál

          • Franz

           Dnes se už nehraje na moudřejší ustoupí.

          • Franz

           Pobavil jsem se :)

          • Skiller

           Haha :D já si na něm hrozně ujebávám :)))

         • Franz

          Dík,málem bych ho zapoměl doma :)

      • creat

       jde o to že ty osady rostou a rostou… až to jednou nebudou osady ale celej svět

     • Skiller

      Jinak by mě zajímalo, kdo mi tu maže komenty :))))

      • Tom

       Reptiliáni …. :-)

       • Skiller

        To je co, nějaká ještěrka?

        • Tom

         Je to mystický tvor. Více ti prozradí sebrané spisy sv.Jiří. Ještěrka je obojživelnik. A ten tu komenty jistě nemaže. :-)

         • Skiller

          mystický ? o.O

          • Tom

           NO jistě, nebo ty jsi někdy nějakého Reptiliána viděl? :-) Je stejně mystický jako Aštar Šeran. :-)))

          • Skiller

           Mýtický.a co je to Aštar Šeran,

          • Tom

           Mýtus je něco jiného, nepřekvapuje mně že v tom nevidíš rozdíl….a Aštar? no to tvůj strejda nebude mít radost, když ho tak zapíráš. :-))))

          • Skiller

           vysvětli mi to, Tome, prosím
           PS : myslím to vážně o.O

          • Skiller

           jsem rád, že sis všiml své chyby a raději se stáhl do pozadííííí….:))

          • Tom

           Chyby? a joooo, Aštar není tvůj strejda, vid? on je to tvůj sexuální partner ve tvych nočních fantaziich:-) nic si z toho nedělej většina lidí má svou fetiš. Fakt je že tu už dlouho nebyl tak neuprimnej a vylozene zlej člověk jako ty. :-(

          • Skiller

           říkáš se ten fetiš, TEN fetiš ;))

          • Tom

           hmmm gramaticky sice špatně, obsahově trefa. :-)) i když ve tvém případě trvám na tom, že je to TVÁ fetiš :-) a dál? Už NIC. :-)))))

          • Skiller

           Tome, ty jsi to asi zle pochopil, říká se TEN feitš :)) TEN fetiš ;))

  • Skiller

   Já bych na islám hodil atomovku klidně první.

   Je to zaostalá nevyspělá část naší rasy, se kterou budou v budoucnu oooobrovský problémy a stejně nevyhnutelné vojenské konflikty. Vyřešil bych to teď, dokud se nemaj jak bránit. A to nejsem žádnej bezmozek. To je prostě realita , která vyžaduje tvrá a rázná řešení.

   • Tom

    Ty o tom co způsobuje problémy nemáš ještě ponětí…..

    • Skiller

     Samozřejmě pane, omlouvám se za své vyjádření.

  • Milan

   Myslim, že tohle už ohromny problem je…

  • FFS

   Adolfa nech odpočívat. Jeden tu byl a další není třeba. Špinavý pyžama vypráskat z Evropy za každou cenu a bude klid. Ať si uctívají svoji fiktivní postavičku na svym písečku a nevnucují ji sem.

  • Franz

   Vymazat ty kurvy i s jejich navedenejma dětma,z těch taky vyrostou takovéhle svině.Jsem s tebou!

  • Tomas

   Diky otevrenym hranicim nam tu muzou ty atomovky dovest jo ? Hňupe

 • teo

  a ja jsem se tak tesila :( :D

 • Laser

  zase nic :-D k smíchu všechny předpovědi…ať už o počasí nebo o konci světa…