Konec světa bude nepředvídatelný a rychlý, tvrdí NASA

25
1712

Americká agentura NASA odmítá spekulace o možném konci světa v prosinci 2012 a v blízké budoucnosti nepředpokládá ani vesmírnou katastrofu apokalyptických rozměrů. Její zástupci upozorňují, že všechny úvahy o blížícím se konci světa jsou založeny na nesprávné interpretaci mayského kalendáře.

„Pokud by mělo dojít k zániku světa, je možné, že bychom o tom věděli s předstihem. Ale spíš k němu dojde nepředvídatelně a velmi rychle,“ uvedli odborníci z NASA. „Vše závisí na tom, o jaký druh katastrofy půjde. Jestli by ji měl způsobit nějaký obří asteroid, asi bychom o jeho existenci věděli dřív.“

A dodávají: „V případě, že by se teď k Zemi blížila Nibiru nebo nějaká jiná Planeta X, astronomové už by je dávno zaznamenali. To se ale nestalo, takže nemá smysl přemýšlet o blížící se katastrofě. Žijte a užívejte si života v předvečer Nového roku.“

Navzdory přípravám na apokalypsu, k níž má údajně dojít letos 21. prosince, vědci neustále upozorňují na fakt, že v mayské kultuře toto datum neznamenalo „konec světa“, ale naopak začátek nové epochy.

 • karas

  strasna kravina to budeme všichni mrtvi když bude konec sveta

 • Petr

  řekl bych, že roztržením mayské civilizace a tím i ukončení epochy vědy a rozvoje, nebylo možné vytvořit další mayský kalendář.

 • timmy

  takovou kravinu by NASA do světa nevypustila.. tady asi někdo hodně kouká na filmy

 • Pata

  postupne se mi zacinaji pricit vase komentare vic nez ty clanky a to neni v poradku..se zamyslete nez neco napisete…

 • lucius

  ja netvrdím, že sa niečo stane, ale ani NASA nemôže vedieť všetko. Môže sa stať čosi, čo nám je úplne neznáme, napr. a v tom prípade je NASA aj ESA krátka. Tým chcem povedať, že isté nie je nič. Úplne kľudne nám môže stáť v ceste, alebo križovať našu dráhu, mračno niečoho a NASA o tom jednoducho nemôže vedieť, pretože na to nemá žiadne prostriedky a zistia to na poslednú chvíľu tak ako kopa amatérskych astronómov. Koniec koncov, ten dátum je za humnami, 22-ho si načmárame poznatky:))

  • FFS

   Ano, těch věcí o čem nemá ani jedna vesmírná agentura ani tucha je jistě hodně, nicméně v případě objektu velikosti planety si troufnu říci, že by bylo už dost humbuku v TV minimálně. :)

   • lucius

    myslím, že každému je jasné, že zrážka s planétou nehrozí. Rád by som vypočul, alebo prečítal vyjadrenia tých, čo sa hádzali pred rokom o zem v presvedčení, že to bude, že sa blíži flotila, ktorá bola zachytená pri Jupiteri:))) a tak ďalej. Reálnejšia je zrážka s nejakými nepoznanými časticami, ktoré môžu narobiť slušnú paseku, pretože naša galaxia sa neotáča rovnomerne a aspoň podľa mňa, sa nám môže niečo cudzorodé do cesty postaviť

    • FFS

     Ty částice jo. To je dost možné.
     Ta flotila, co byla u Jupiteru, nebo u Pluta, nebo kde vůbec už… jak řikám… těším se, až začnou páchat sebevraždy. :)

    • kamaka

     Nemusí to být nějaké nepoznané částice. Stačí na to záření gamma například z tzv. zábleskových zdrojů záření gama (GRB). Přihodit se to v patřičné vzdálenosti a směrem k nám, pak je s životem na Zemi zle.

    • skeptik

     Moze to byt analogia slnko-lupa-papier. Papier lezi na slnku cele dni a nezacne horiet, ale ked medzi ne vhodne vlozime lupu je vsetko inak. Predstavme si v ulohe Slnka vyzarovanie stredu nasej galaxie. Je to sirokospektralne vyzarovanie s urovnou, ktora vdaka ochrannym vlastnostiam magnetickeho pola Zeme nenici zivot na jej povrchu. Vsetci poculi o ohybani svetla ci dokonca i priestoru vplyvom gravitacie. Uz vam asi doslo, ulohu lupy v mojej analogii zohrava prave Slnko.
     Takze, co ked relativne bezpecna uroven kozmickeho ziarenia bude sustredena Slnkom do ohniska (gravitacna lupa), v ktorom sa Zem ocitne prave 21.12.2012, kedy Zem, Slnko a stred galaxie budu v zakryte.

 • honzisko

  je fakt, že „amatérští“ astronomové by tyto tělěsa zaznamenali…

 • sss

  i kdyby se o nějake hrozbě vědělo stejně by se to na veřejnost nedostalo takže opět stejny sračky z NASA…

  • Tvojemama

   doufam ze TY umres toho 22 nejpozdejc.

  • Ja být NASA, tak to taky nikomu říkat nebudu, stejně s tím lidi nic udělat nemůžou a akorát by panikařili a dělali bordel.

  • creat

   Už ty kecy o utajování začínaj bejt otravný

   • Skiller

    a né?jen se podívej co se děje už teď!!!! sekty-sebevraždy,děti vyhrožujou že se zabijou maj strach, RUSKO = rabování,bordel,nepokoje. a to to vyvracej jak to jen jde, myslíš si, že kdyb řekli Ano konec bude. tak jako co? seš mentál asi….

    • FFS

     Já jsem pro, ať se zabije zbytečně co nejvíce lidí v očekávání apocalypsy.
     1.) budu se mít čemu smát
     2.) je to jejich věc

     Je to Rusko. Země bezmozků. Tam, ale i jinde se nepokoje dějí, ale nemají nic co dočinění s 21. prosincem. To je zapříčiněno ekonomickou situací v globálu. A v Rusku konkrétně sílí protesty a demonstrace proti Putinovi. Stejné nepokoje byly nedávno například v Polsku.

     Příště raději zapni zpravodajský server, nebo otevři noviny.

     • Skiller

      To s těma dětma, když říkaj rodičům a brečej že se bojej konce světa tak se bojej konce světa a né ekonomický situace. Mentosko.

      • FFS

       Myslím obecně lidi, nikoli děti. A i kdyby, tak na rodičích je, aby to svým ratolestem vysvětlili.

       • Skiller

        j, určitě to bude moc lehký, když se furt mluví v televizi a na netu o konci světa ze všech stran to slyšíš…… oh god

       • Skiller

        http://tn.nova.cz/zpravy/konec-sveta/konec-sveta-nastal-uz-ted-v-rusku-lide-propadli-davove-psychoze.html A ČTI NAHLAS, sice je to z TV Hovna ale i ti to od někud mít musej a v tomhle případě sem si to ověřil

        • FFS

         Myslím, že už ses ztrapnil dost a já se zapřisáhl v jedné z minulých diskusí, že nebudu plýtvat energií a hádat se s blbcem, který neumí poskládat ani obyčejný smysl dávající argument, natož ho podložit a který slepě věří pičovinám na internetech, čímž je debata s ním jen ztráta času.
         Každý člověk by měl znát svoji chvíli, kdy je lepší se sebekriticky stahnout (popřípadě omluvit) čekat, než se na ty hnoje, které napsal, zapomene. Ta tvá chvíle… nadešla právě nyní.

         • Skiller

          Ty v Rusku určitě nyní seš a tak víš, že ty zprávy na „internetech“ sou kravina. Já vím. Jinak nevim o jakým blbcovi a předešlé hádce to mluvíš. No nic nezajímá mě to totálně :D. Konec

   • FFS

    Nevysvětlíš…

  • kamaka

   NASA na tyto věci nemá monopol, takže by se to na veřejnost tak jako tak stejně dostalo od jiných agentur a žádný sračky.