Konečně pravda o Ježíšovi?

8
2551

Anglosaským světem v posledních týdnech hýbe kniha Jesus Potter Harry Christ. Její autor Derek Murphy svým dílem určitě hodně naštve skalní křesťany, protože mimo jiné tvrdí, že Ježíš byl postavou zcela vykonstruovanou a vymyšlenou podobně jako kouzelník Harry Potter.

Tahle teorie se může zdát spoustě lidé za vlasy přitažená, ale není to poprvé v dějinách, kdy zazněly pochybnosti o tom, jak Ježíše líči oficiální církevní věrouka.

Povedené křesťanské public relations

Jedněmi z největších pochybovačů byli podle všeho například templáři, minimálně šlechtici, kteří stáli u zrodu tohoto rytířského řádu. Hugo z Payens a jeho druzi byli vůči glorifikaci muže zvaného Ježíš Kristus velmi skeptičtí. Existují důkazy, že právě oni byli potomky starých izraelských rodů, které musely opustit Jeruzalém poté, co se k moci dostaly politické síly spolupracující s římskými okupanty.

Šlechtické rodiny, které našly nový domov především ve Francii, údajně uchovávaly po staletí dokumenty, které naznačovaly, jak to bylo s Ježíšem ve skutečnosti. Podle „templářských“ informací byl Ježíš úplně normální smrtelník, jeden z mnoha proroků, kteří se na přelomu letopočtu potloukali zemí zaslíbenou a snažili se změnit zasmrádající církevní a politické pořádky. Byl opravdu jedním z nás, takže se narodil úplně obyčejné matce a obyčejnému otci a s jeho početím neměly rozhodně nic společného nebeské bytosti. Teprve po jeho smrti si z něj církevní otcové a tvůrci Nového zákona udělali takřka nadpřirozenou bytost, která se narodila neposkvrněné panně a prošla vlastním zmrtvýchvstáním.

[pullquote_right]Podle „templářských“ informací byl Ježíš úplně normální smrtelník, jeden z mnoha proroků, kteří se na přelomu letopočtu potloukali zemí zaslíbenou a snažili se změnit zasmrádající církevní a politické pořádky.[/pullquote_right]

Církevní poslání jako zastírací manévr

Templářský řád podle všeho vznikl ve své podstatě proto, aby vybraní jedinci ze „zasvěcených“ rodin našli v Jeruzalémě další důkazy pro jejich „ježíšovskou“ teorii. To, že se oficiálně zabývali doprovázením křesťanských poutníků v nebezpečných končinách, byl vlastně šikovný zastírací manévr. S tajnou templářskou misí souvisí i oficiální název řádu, který zněl Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu.

Na úpatí jeruzalémského Šalamounova chrámu totiž první templáři našli skutečně archiv původního chrámu z přelomu letopočtu, který obsahoval další materiály o skutečném životě Ježíše Krista. Právě tyto dokumenty byly podle všeho tím největším tajemstvím, které řád střežil až do svého zániku v roce 1312 a které jsou někde možná ukryty dodnes, protože je nejspíš zachránili templáři přeživší kruté pronásledování nebo někteří z jejich následovníků.

 • petr

  lidi zamyslete se a reknete jestly nekdy ve tme a samote mate strach z nejakych duchu a otazka je proc mate strach z neceho takoveho jak muzete verit ve zlu a pritom neverit v jezise a boha je pro vas jednodusi uverit ve zly nebot je videt ale dobro uvidi jen opravdovy krestan buh s vama

 • Good

  já jsem bůh!

 • David Dawson

  Řeknu vám jak to bylo s Ježíšem .To veliké tajemství o něm je že nikdy nebyl UKŘIŽOVÁN ale povznesl se v tom spočívá jeho spása pro lidstvo a ne nějaké obětování pro naše hříchy

 • Peto Pepe Macko

  Myslim si, ze Boh bol na zaciatku vytvoreny ako urcity navod, ako zit v spolocnosti ludi, a nezahubit sa za par 10tok rokov. Filozofia cirkvi, je obraz spravania sa prirody(prirodnych zivlov) k ludom a opacne, zaobalene v pekne pribehy a pravidla „Vseobecneho Dobra“!!!
  …klobuk dolu tomu, kto do dokazal dat dokopy a do 100% formy, v tomto svete v stave viery v nadprirodzeno!!! …co je v podstate realne, kedze meno autora vesmiru nepozname staaale :))))

 • Jaroslav Slanina

  Boris: Ano, likvidační útok začal roku 1307, tehdy v pátek 13. října začalo rozsáhlé zatýkáná členů templářského řádu. Takže mimo jiné: další z černých pátků v dějinách lidstva. Nicméně oficiálně byl řád zrušen papežskou bulou Vox in Excelso datovanou 22. března roku 1312. Proto jsme v článku použili i tohoto historicky oficiálního data.

 • Boris

  Likvidační útok na Temlářský řád byl proveden 1307, ne 1312. Křesťanství je jen o moci, ne o bohu.

 • Igor Váradi

  Kdo chce vědět, jak to bylo doopravdy, ať se mrkne na Monty Pythonův film „Život Briana“.

 • jana

  Kdo nebo co je buh? Lidska fantazie nezna mezi…