Mohl Hitler opravdu dožít v Argentině?

17
7882

Odpověď na tuto otázku je zdánlivě jednoduchá a jednoznačná – führer a jeho manželka Eva Braunová si vzali život 30. 4. 1945 v 15.30 v podzemním bunkru v Berlíně. Potvrdili to lidé z Hitlerova nejbližšího okolí i pozdější lékařské expertizy. Nicméně existuje i další verze. Hitler sebevraždu nespáchal a uprchl i s Braunovou a hrstkou nejvěrnějších z obsazeného Berlína do Jižní Ameriky, kde zemřel v roce 1964 ve věku 75 let. A i pro toto tvrzení existuje překvapivé množství důkazů a svědeckých výpovědí.

Americký historik William Shirer zveřejnil v roce 1960 práci „Vzestup a pád Třetí říše“, kde uvedl, že těla a kosti německého vůdce a jeho ženy nebyly nikdy nalezeny, protože je rozmetaly výbuchy ruských granátů. O půlstoletí později se k podivným okolnostem Hitlerova konce vrátil argentinský historik Abel Basti, který výsledky svého výzkumu publikoval v díle „Hitler v Argentině“.

Ve svých závěrech vycházel Basti z dokumentů a svědectví, podle kterých oba v klidu dožili v Argentině, a jejich údajná sebevražda v Berlíně byla zinscenována. O jaké dokumenty se Basti opíral? Vůdcův osobní pilot Hans Bauer potvrdl, že 30. 4. 1945 v 16.30, tedy hodinu po oznámení sebevraždy, nastoupil Adolf Hitler ve světlešedém obleku do letadla Junkers 52.

Evakuace s krycím názvem Operace Serail

[pullquote_right]Vůdcův osobní pilot Hans Bauer potvrdl, že 30. 4. 1945 v 16.30, tedy hodinu po oznámení sebevraždy, nastoupil Adolf Hitler ve světlešedém obleku do letadla Junkers 52. [/pullquote_right]

Podle dalšího svědectví došlo 25. dubna 1945 k tajné schůzce týkající se führerovy evakuace, na které se měla podílet letecká „esa“ Hanna Raich, Hans-Ulrich Rudel a Hans Bauer. Tajná operace měla krycí název Operace Serail. Již pět dnů předtím byl potvrzen seznam cestujících, kteří měli odletět z Berlína do Barcelony. Letu se měl původně účastnit i Goebbels s rodinou, kteří byli nakonec ze seznamu vyškrtnuti. Hitler a jeho blízcí se pak ze Španělska dostali do Argentiny třemi ponorkami, které byly po akci kvůli utajení potopeny.

Skutečnost, že německé ponorky na místo určení dopluly, potvrdil před časem i nález nedaleko argentinského pobřeží. V hloubce 30 metrů potápěči objevili velká podvodní plavidla zanesená pískem. Stejné objekty jsou dobře patrné i na snímcích pořízených z vesmíru.

O připlutí německých ponorek se dochovala i svědectví obyvatel z okolí zátoky Caleta de los Loros, která leží v argentinské provincii Rio Negro. Potvrdili, že v létě 1945 spatřili ve vodách tři plavidla se svastikou. V archivech FBI se našlo i hlášení amerického agenta z června 1945, který sloužil jako zahradník u bohatých německých manželů Eichhornových. Ti bydleli v argentinské osadě La Falda a podle jeho zprávy se připravovali na Hitlerův příjezd, ke kterému mělo dojít v nejbližších dnech. Dochoval se také dopis nacistického generála von Seydlitze z roku 1956, kde uváděl, že se v Argentině zúčastní schůzky mezi Hitlerem a vůdcem chorvatských ustašovců Ante Paveličem.

Kyanid a pak kulka do hlavy?

O tom, že v případě Hitlerovy sebevraždy panuje množství nesrovnalostí, není pochyb. Neexistuje jediný očitý svědek, který by ho viděl rozkousnout ampuli s jedem a následně si vstřelit kulku do hlavy. Vypadá to, že celý příběh si vymysleli vůdcovi nejbližší, aby za ním zametli stopy. Sami svědkové události si totiž v řadě případů protiřečili. Nejdřív se objevila zpráva, že se Hitler otrávil. Poté byla dementována s tím, že se vůdce střelil do hlavy. A nakonec: nejdřív se otrávil a potom ještě zastřelil. Kyanid ale způsobuje křeče a okamžitou smrt – jak by tedy Hitler mohl poté ještě stisknout spoušť?

Kdy a kde zemřel Hitler?

A do jaké části hlavy se Hitler vlastně střelil? Jeden ze svědků tvrdil, že do levé, druhý mluvil o pravé. Panují i nejasnosti o tom, jak ležela těla obou aktérů na pohovce. Podle některých verzí ležela těsně vedle sebe, podle jiných leželo každé na jiném konci pohovky. Zajímavý důkaz poskytl i sovětský lékař, podplukovník Škaravskij. Ten tvrdil, že ani na jednom těle nebyla stopa po kulce, našel u nich pouze rozdrcené ampulky s kyanidem mezi zuby. Vyplývá z toho jediné – příslušníci SS měli za úkol zamést důkladně stopy, ale role, jak hodnověrně vypovídat, se řádně nenaučili.

Zajímavé v této souvislosti je, že v Hitlerovu smrt neuvěřil ani sovětský diktátor Stalin. Potvrzují to tři stenografické záznamy jeho rozhovoru se státním tajemníkem USA Burnsem, i Stalinův následný příkaz KGB, aby vůdcův úkryt v Jižní Americe vypátrala. Také sovětský maršál Georgij Žukov na tiskové konferenci konané 9. 6. 1945 se zahraničními novináři informoval, že führer i s manželkou uprchl do Jižní Ameriky za použití letadla a ponorky.

Po oznámení oficiálního data úmrtí měl Hitler v Argentině prožít ještě dvacet let. Změnil účes a oholil si knírek. Nikdy se nenaučil pořádně španělsky. Zpočátku žil v hotelu, který patřil manželům Eichhornovým, dost často pobýval také ve vile byznysmena Jorge Antonia, který patřil k blízkým přátelům prezidenta Peróna. Oblíbil si lázeňské město Bariloche a později se sem i s Evou Braunovou přestěhoval. Obývali dvoupatrový dřevěný dům. Podle některých spekulací není vyloučeno, že Braunová, která byla o 23 let mladší než führer, mu v Argentině dokonce porodila děti.

A co mrtvý pár nalezený v berlínském bunkru? Šlo prý o dvojníky, kteří se z lásky k vůdci obětovali.

Zdroj: tainy.info

 • Pavel

  Kdysi dávno jsem jel vlakem z Prahy na Ostravu. Přisedl jsem si k jednomu staříkovi a začal si číst knihu o Doktor Smrt. V tu chvíli se mě zeptal stařík zda se zajímám o pravdě druhé 2.světové války. Už je to cca 10 let, možná i víc co věřím, že Hitler umřel v Jižní Americe. Stařík popsal vše podrobně. Na tuto cestu nikdy nezapomenu. Vůbec se mi v Olomouci vystupovat nechtělo. 98 procent věří, že Hitler umřel v bungru, ale není to tak. Jinak pod Prahou je druhé město. Stařík mi dal indicie, které jsem si ověřil na více místech. Staříkovi věřím.

 • Kristina

  Proč je na obrázku s Hitlerem Unity Mitford a ne Eva Braunová? o.O

  • OKO

   A proč se píšeš po R s měkkým „i“?

 • Richard Kacafírek

  Jestli smím být upřímný, tak si tento článek několikrát protiřečí a navíc je článek lež na lež.

 • A.C.Dupin

  Ve skutečnosti byl podle dochovaných materiálů Hitlerův zdravotní stav tak špatný („péče“ dr. Morella, rozvinutý parkinsonský syndrom, nejspíše i s počínající demencí,…), že i kdyby nakrásně takto dramaticky uprchl, je jen málo pravděpodobné, že by žil déle než jen několik let.

 • Ano,mořný to je.Podle testů DNA na údajných zbytcích Hitlerovy lebky uložených v Rusku bylo zjištěno že patřily ženě a ne muži.Jen Bůh a Fýrer to vědí jak to bylo doopravdy.

 • kaladze

  je to určitě zajímavý, ale nechce se mi věřit že by jentak odletěl z berlína, při okupaci německa v docela velkym letadle jako byl Junkers 52 aby si toho nikdo ze spojenců nevšimnul…

  • Josef

   i tohle mohla být dohoda. necháte mě odletět a já už nebudu dělat problémy :-)

   • Onřej

    Myslím si že bys nedělal dohodu s někým který ti nemá co nabídnout ani tě ohrozit :) To je jako by ti vrah zabil rodinu a ty sis to pak s ním šel vyřešit s kamarády bylo by vás na něj 10 a ty bys ho nechal jít jenom proto že ti řekl že už nebude dělat problémy :) přemýšlej

    • Josef

     vždycky šlo o moc a bohatství. a bude to tak i v budoucnu…

    • Mat

     ne neměl co nabídnout proto Von Braun vedl vesmírný program USA že :D :D

  • GERHARD GERMANY

   POZOR TOHOTO LETADLA SI MNOZÍ RUSOVÉ I JINÍ LIDÉ VŠIMLI ……JSOU SVĚDECTVÍ ..A KNIHA ŠEDÝ VLK HOVOŘÍ JASNĚ…….

 • Jirka

  Vždycky jsme si řikal, že je divné, že by se nejmocnější muž 3. říše jen tak vzdal, čili tomu že pláchnul do argentiny bych i věřil. Co se mi zdá nadnesené je to, že by žil až do roku 1964, když už na konci války na tom byl se zdravím dost mizerně a skoro bych tipoval, že měl před sebou maximálně několik let života. Otázka, ale je, jestli i svůj skutečný zdravotní stav netajil, resp schválně nefalšoval před veřejností.

  • ROCHUS MISCH

   VELICE ZAJÍMAVÁ ÚVAHA.ALE PROČ JÍ ZAVRHOVAT.AVŠAK KNIHA ŠEDÝ VLK SNAD NENÍ CELÁ O LŽÍCH.A DŮKAZY NEJSOU JISTOTOU SMRTÍ ESA V BUNKERU.
   PAN VETERÁN ROCHUS MISCH TO ZAJISTÉ VĚDĚL LÉPE.

 • Ape

  A opět nikde ani zmínka o jeho zdravotním stavu……

 • plejboj

  Nevěřim tomu…

  • Venca

   :-) těžko říct. S Usámou je to úplně stejný. Ve výsledku můžu akorát říct, že tu někdo lže. A já těm amíkům nevěřím.