Možné důvody, proč nás mimozemšťané dosud nekontaktovali

42
3622

Jak asi vypadají příslušníci vyspělých vesmírných civilizací a jak by proběhlo jejich setkání s obyvateli Země? O existenci E. T. je přesvědčeno velké množství lidí, tak proč s námi dosud nenavázali žádný oficiální kontakt? Odpovědí je několik.

Mohou vypadat tak podivně, že bychom je ani nepoznali

Ať se nám to líbí nebo ne, naše představy o mimozemském životě jsou až příliš spjaty s naší pozemskou zkušeností. Příslušnicí prakticky každé vyspělé mimozemské rasy vypadají v našich představách alespoň zčásti jako humanoidi, a je jedno, zda jde o Klingony, Vulkánce nebo Predátory. Také všichni „svědci“, kteří vyprávějí o svých kontaktech s mimozemšťany, je popisují jako humanoidní bytosti s hlavou, očima, rukama a nohama.

Ve skutečnosti ale nemáme sebemenší představu, jaký život by se na vzdálených planetách mohl vyvinout. Jeho dominantní forma tak může vypadat třeba jako oblak neonového plynu nebo energetický shluk a komunikovat prostřednictvím teplotních změn. Jestliže je na Zemi základním stavebním kamenem uhlík, neznamená to, že stejně to funguje i ve vzdálených koutech vesmíru. Je docela dobře možné, že i kdyby si takový mimozemšťan sedl přímo vedle nás, nepoznali bychom ho. A pochopit myšlení takto rozdílných tvorů by pro nás bylo zcela nemožné.

[pullquote_right]Ať se nám to líbí nebo ne, naše představy o mimozemském životě jsou až příliš spjaty s naší pozemskou zkušeností. Příslušnicí prakticky každé vyspělé mimozemské rasy vypadají v našich představách alespoň zčásti jako humanoidi, a je jedno, zda jde o Klingony, Vulkánce nebo Predátory.[/pullquote_right]

Nechtějí se vměšovat

Připusťme, že mimozemšťané existují a dokonce se nám v něčem i podobají, takže vzájemná komunikace by teoreticky možná byla. Dokonce by ani nemuseli mít zájem ovládnout naše těla a mysl, nebo osvojit si veškeré pozemské zásoby strategických surovin. Přesto je nemusíme nikdy poznat.  Existuje „hypotéza zoologické zahrady“, kterou už v roce 1973 představil americký astronom John A. Ball.

Podle ní o nás mimozemšťané mohou vědět už dávno, ale nemají v úmyslu narušit proces naší přirozené evoluce – pouze nás pozorují zpovzdálí stejně, jako my pozorujeme zvířata v zoologické zahradě. A až se někdy dostaneme na jejich úroveň, pak budou možná ochotni podělit se s námi o své zkušenosti s mezihvězdným cestováním. Anebo taky ne.

Míjíme se v čase

Když přemýšlíme o pravděpodobnosti existence vyspělého života mimo Zemi, nabízejí se nám miliony a miliardy planet. Bylo by s podivem, kdyby se na některé z nich nevyvinul život. Jenže v tomhle případě obvykle zapomínáme na to, že nás dělí nejen prostor, ale i čas.

Když se na Zemi objevili první lidé, naše planeta existovala už čtyři miliardy let. Je možné, že ještě před objevením člověka kvetla někde v našem sousedství nějaká mimozemská civilizace. Není tak vyloučeno, že její příslušníci naši planetu navštívili, ale setkali se tu jen s dinosaury. A k dnešnímu dni, kdy bychom je chtěli kontaktovat my, už prostě dávno vyhynuli. Nám se může stát to samé. Třeba skutečně někde objevíme život, ale v primitivní formě. A až se plně rozvine, nezbude po naší civilizaci už ani stopa.

alien-ufo

Prostě neexistují

Na základě „hypotézy unikátní Země“ mohou být mnohobuněčné formy života, jaké se nacházejí na naší planetě, ve vesmíru ve skutečnosti větší raritou, než vědci původně předpokládali. Země se svými podmínkami vhodnými pro život se mohla objevit na základě jedinečné souhry náhod, ke kterým nikde jinde ve vesmíru nedošlo.

Celá naše sluneční soustava se ocitla na správném místě galaxie: kdyby byla příliš blízko jejímu středu, bude čelit silnému záření, jestli by byla někde na konci, nedokázal by se v ní udržet život. Planeta Země obíhá v ideální vzdálenosti od Slunce, významnou roli pro rozvoj našeho života sehrál i Měsíc. Důležitá je rovněž přítomnost obřího Jupiteru, který nás chrání před množstvím kosmického smetí i nebezpečných asteroidů.

Zdroj: paranormal-news

 • 3Bird

  Mohou vypadat tak podivně, že bychom je ani nepoznali….
  Míjíme se v čase….
  Tak tomu říkám konečně dobrý názor.

 • Valachovič

  ahoj všichni, nebádejte prosím je to zcela zbytečné. Možná už jsou tu ale kdo by vám co řekl.Stačí se podívat na celosvětovou politiku a zjistíte že nejsou schopní zdělit ani obyčejné denní zprávy o dění lidí, národů, planety.Jjako by bylo vše v nejlepším pořádku a nic krom počasí a drbu se vlastně ani nic důležitého nedělo

  to zřejmě nikdo nevnímá

 • A.A.

  Jaktože chybí ten jednoznačně nejvýznamnější důvod toho, proč nás mimozemšťané doposud nekontaktovali??? A to jednoduše kvůli obrovským vzdálenostem ve vesmíru. Dokonce i nějaký rádiový signál je nám naprosto k ničemu, protože jak jistě všichni víte, mnohé objevené planety jsou od nás stovky až dokonce tisíce světelných let daleko. Nevíme nic o tom, jak dlouho může existovat vyspělá civilizace – ta naše opravdu vyspělá s různými stroji, elektronikou atd. existuje přeci jen pár desetiletí, proto nám chybí zkušenost s délkou existence moderní vyspělé civilizace.

  Že bychom mimozemšťana nepoznali? Dejme stranou naprosto fantaskní a ničím podložené úvahy o mimozemšťanech jako neviditelných tvorech, či tvorech podobných krystalům atd. Pokud uvažujeme o vyspělé civilizaci, nebojme se uvažovat o životě podobnému tomu našemu ovšem samozřejmě jasně modifikovanému. Klidně by mohli existovat civilizace inteligentního hmyzu, nebo třeba jakýchsi „super chobotnic“. Ovšem vykašlal bych se na úvahy o životě v podobě velkých plynných koulí, krystalů, případně různých neviditelných energií. To je prostě až příliš mimo – je to jakýsi druhý extrém v protipólu extrému humanoidních mimozemšťanů.

  Že se míjíme v čase, to je velmi pravděpodobné. Klidně jsme se mohli minout o pohých 200 000 let a bylo by. Přitom je to doba relativně krátká.

  Myšlenka nevměšování se mimozemšťanů do našeho světa je podle mě také dosti pravděpodobná. Přestože mohou uvažovat úplně jinak, nic nehovoří proti této myšlence a tedy jí nelze vyvrátit.

  Závěrem: Podle mě není otázkou, zda-li existuje život mimo naší sluneční soustavu – dle mého názoru jistě existuje a domnívám se, že existuje i na pokročilejší úrovni (možná až na úrovni civilizace). Otázkou spíše je, zda-li existuje život ve sluneční soustavě – mimo Zemi. Tady bych řekl, že ano. Nikoli ovšem na Marsu (nedomnívám se, že tam kdy život existoval), ale spíše na některém z měsíců největších planet sluneční soustavy.

 • Mirosllaw

  Spousta lidí nevěří v UFO nebo něco podobného.Prostě pokud jim Emzáci nepřistanou před barákem tak nebudou věřit že by mohli existovat. Za mě ….. viděl jsem hodně dokumentů a videí, dokonce i můj známý má natočené UFO tak proč bych neměl věřit !!?!

  • A.A.

   UFO nerovná se mimozemská kosmická loď. Že existuje UFO je naprosto jasné a nelze to vůbec zpochybnit. I já viděl spousta UFO – ročně nejméně jedno. UFO je to proto, že jsem neinformovaný blb, který neví, co zrovna poletuje nad mou hlavou.

   Já vůbec nevěřím, že by mělo být UFO mimozemskou kosmickou lodí. Nevěřím v to, že nás navštěvují mimozemšťané – veškeré důkazy byly buď zcela vymyšlené, anebo velmi pochybné. Už vůbec pak nevěřím tomu, co hlásá Daniken. Jeho teorie jsou sice zajímavé a líbivé, ale plné chyb a nesmyslů. Mimozemský život ale určitě existuje – o tom vůbec nepochybuji. Dokonce můžou existovat mimozemské civilizace.

 • kazan

  Ja si myslím že pro ty vyspely tvory jsme primitivní,agresivní druh plný nemocí.Oni z nas maji strach.

  • Libor Křesina

   To jo co když je ta naše blbost infekční!!! :)

 • derbby

  Steven Greer jak muže byt podvodník když je spolu zakladatel CSETI několik let se věnuje výzkumu U.F.O a dalších aktivit …věřím tomu že dokáže přesvědčit lidi na jinou stranu pravdy! a jednoho dne nastane chvíle kdy se všichni dozví pravdu o inteligentnější civilizace …kdyby byli tak vyspělí jak všude píšou ….takzvaně dokázali vyřešit veškeré zákony vesmíru a dokáži je ovládat….ale lidstvo se ani neodlepí od své bahnité planetý ….doufám že se vše změní

  • Milan M

   Asi si mýliš CSETI so SETI… SETI je seriozný program na hladanie mim. zivota…CSETI je podvod na oškubanie naivných l’udi

  • FFS

   A co CSETI zjistila? Frndí hlen.
   Ta pravda, viď? Tak nějak furt nemůžu pochopit, co chcete všichni slyšet.

 • Enam

  nekontaktovali? Podívejte se na film (je podle pravdy, dokonce jsou tam i nahrávky ze skutečnosti) Čtvrtý druh

  • kazan

   Bohužel film Čtvrty druh je vymyšleny od A-Z.To byl jen marketingovy tah.V tom filmu se ve skutečnosti nezakladá nic na pravdě:)Neco jak Blair witch

  • bob

   lhali hned od zacatku, predstavili ti uplne cizi mesto.. vidis tu stromy??
   https://maps.google.cz/maps?hl=cs&tab=wl

  • Milan M

   Fakt nechapem ako niekto môže brat hollywoodsky komercny film ako pravdivy

 • M23

  Je jen otazkou casu kdy se stane Star Trek realitou.

  • A.A.

   To je naprosto nereálné. Star Trek se zakládá na teorii, že ve vesmíru existují přinejmenší tisíce civilizací humanoidních druhů. Já ovšem velmi pochybuji, že by se tyto civilizace sešly v jeden čas a že by jich bylo tolik tvořeno druhy humanoidními.

 • Karlix

  a co treba jako dukaz kruhy v obili ?.,nemyslim ty lidmi napodobene.,ale originaly…asi neco by i mohlo byt na vete.,,pro Ty.,co veri.,existuju :)

  • FFS

   Věří… :D

 • Áda

  Třeba jsme byli již kontaktovány, ale jak známe dnešní politickou sféru, tak určitě některé vlády by neřekli lidstvu, že nějaký kontakt proběhl. Podle mě ve vesmíru nejsme sami. Buď jsou to ty vyspělé civilizace, které nás sledují (jak již bylo zmíněno v tomto článku) a nebo to jsou civilizae na nižší úrovni než my nebo na stejné jako my, které nemají tu možnost nás kontaktovat.

 • k odstavcům :ano vypadají všeljak.Můžou vypadat jako vaše manželka a vyto nepoznáte…

  Nechtějí se vměšovat
  :::: jeto zakázáno Zákonem Universa kde se vyspělejší civ. nesmí míchat do nižších sfér.Protože byto narušilo průběh a rozvoj civilizace…ztratilo byto pointu bytí.Dostáváme od našich přátel mnoho impulzů …jen je třeba si jich všímat.tak jako my pozorujem zvířata v zoo…tak ET pozorují a zkoumají nás…konec konců jsme experiment at se vám to líbí nebo ne.

  Míjíme se v čase::

  ano existují planety zde ve 3d kde existuje mnoho života,ovšem nesmíme zapomínat na dimenze kde existuje taky mnoho života ovšem ve formě duchovní energie (toje to co skutečne jsme).Na zemi je mnoho lidí které jsou v kontaktu s ET.Mezi ně bohužel patří i vlády které existenci tají…STačí se naučit vesmírnou komunikaci (telepatie) a ono to přijde amo.)

  Prostě neexistují
  souhry náhod?nic takového není…neexistuje náhoda ani štestí vše se děje v závislostech na karmických zákonech a zákonech vesmíru….vše má příčinu a následek a řízení vesmíru je vědomě“ řízeno z vyších dimenzí.
  my máme plíe na kyslík ..martani mají plíce na atmosféru marsu..asi tak.každá fyziolog. a bilog. je rozlišná na podmínkách planety.a tudíž i stavba těla.

  jen je škoda že se lidstvo drží stále strých pravidel a zákonů….ale začal čas změn…a je třeba přijmout nové názory a poznatky,nemusíte věřit tomu co píšu (jsme na stejné lodi) ale zvažte co vám píšu narozdíl od článku.

  • Marek Dvorský

   A heleme, odborník :-D

 • Karlix

  videli jste k-pax ?.,bez dukazu to tam slo taky :)

 • FFS

  Viděli jste film „Mars útočí“, jak se ti emzáci smáli?

  Tak to je přesně důvod, proč nás ještě nekontaktovali…

 • derbby

  signal (wow) je radiový signál který byl zachycen v roce 1977 projektu SETI signálu dokazoval známky původu mimo naší sluneční soustavy ale nejedná se o kontakt ale zachytili umělého signálu který nepocházel z naší sluneční soustavy :) prostoru Vesmíru se muže nacházet stejná civilizace jako jsme my! je to možné ale nemusí

  • Tom

   takže nevíme :-)

 • Milan M

  Konecne dobry clanok, posledny bod je ale málo pravdepodobny. Skôr je možné že iné mimozemské formy života podobné ako my zatiaľ neprišli na spôsob ako prekonať veľké vzdialenosti vo vesmíre, niesu na moc vyššej úrovni než my. Alebo o to ani nestoja.

  • Tosho

   niektorý možna nie, ale zober si že nebiť temného stredoveku, kde by sme boli teras? ale moj osobný názor je taký že, večina sučasnéj techniky je iba okopýrovaná, s tranzistorou skok na procesory a integrované dosky, na tom tiež bude niečo

 • x

  proboha lidi už se uvědomte! neni mozne aby sme ve vesmíru byli sami .. neni to logicke,,, logicke je že existuji miliardy planet života schopno,,, podle meho nazoru se uvidi na dokumentárnim filmu SIRIUS.

  • Tom

   právě logika může být ryze lidský-pozemský „vynález“ ostatní věci jsou pudové, neboli dokaž že E.T. myslí logicky a já budu ochoten připustit, že na tom šprochu něco je :-)

  • Milan M

   S prvými dvoma vetami súhlasím.

   Ale čo sa týka Siriusu, tak tam budú len blaboly.

  • FFS

   Tam… se uvidí akorát velký kulový. Greer je podvodník. Smiř se s tim.

  • taky se těším na sirius

  • Marek Dvorský

   To je prostě jen a pouze tvůj subjektivní názor….

 • JirkaF

  Co to tady zkoušíte. Není středověk aby jste mohli tvrdit že je země placatá. Jaké potřebujete ještě další důkazy. Stačí se jen dívat. Chcete mimozemšťana u vás doma na snídani aby jste konečně uvěřili? Ještě pár let a už vám to mlžení nikdo baštit nebude.

  • creativen

   Jo, pak bych teprv uvěřil na sto procent.

  • Tom

   pokud bude mimozemšťan u mě doma na snídani, otázka víry v jiné mimozemské civilizace se stává irelevantní

  • Milan M

   Zatiaľ dôkazy nemáme žiadne. Všetko je v rovine pravdepodobnosti.

  • FFS

   Mícháš dohromady víru s vědou. A ty se spolu nesnáší. Věř si v boha, ale né ve vědu. Pravděpodobnost existence mimozemskýho života je vzhledem k % zastoupení základních prvků (uhlík, vodík, kyslík, dusík) k ostatním a samotná velikost vesmíru k tomu, 100%. Bylo by spíše s podivem, pokud bychom tu byli sami.

  • kamaka

   Stačí se jen dívat. Jo to stačí a hlavně vidět to, co vidět chci!!
   Mimochodem, slyšel jsi něco o tzv. „Antropickém principu vesmíru?“