Mýtus o roswellském UFO odhalen

11
1365

Z četných prohlášení FBI vyplývá, že se nikdy nezajímala o zřícení neznámých létajících objektů v Roswellu v Novém Mexiku. Šedesát tři let starý záznam ale svědčí o opaku.

Záznam pořídil zvláštní agent Guy Hottel, který v roce 1950 řídil washingtonskou pobočku. Jeho memorandum spatřilo světlo světa v dubnu 2011, kdy ho Federální úřad pro vyšetřování umístil na svém webu. V krátké době se tento dokument stal jedním z nejvyhledávanějších na stránce a do současnosti ho vidělo už milion lidí.

Ve zprávě agent Hottel uvedl, že jeden z leteckých vyšetřovatelů mluvil o „třech takzvaných létajících talířích, které byly pozorovány v Novém Mexiku“. Všechny získané poznatky pak předal jednomu ze zvláštních agentů FBI.

Mělo jít o tři kulaté objekty s vyvýšenou centrální částí, které měřily v průměru přibližně 50 stop. V každém byly tři humanoidní bytosti vysoké tři stopy. Měly na sobě velmi tenký oděv z kovového materiálu, který připomínal obleky zkušebních pilotů. S detekcí talířů na území Nového Mexika pomohl vysoce výkonný radar, který byl v oblasti umístěn. Není vyloučeno, že jeho činnost měla vliv na řídicí systémy talířů.

roswell-zprava

V blogu FBI je zmíněno, že tehdejší šéf FBI J. Edgar Hoover na žádost letectva osobně zplnomocnil agenty, kteří měli existenci létajících talířů prověřit. Akce byla ukončena v červenci 1950, čtyři měsíce poté, co svou zprávu sepsal Hottel. Blog nicméně dále zdůrazňuje, že Hottelovo memorandum nepřináší žádné důkazy o existenci UFO.

Agent Guy Hottel zemřel v roce 1990. A město Roswell v Novém Mexiku je kvůli události z léta 1947 neustále oblíbeným cílem ufologů z celého světa.

Zdroj: tainy.net

 • mmm
 • derbby

  to už tady bylo …..je několik dokumentu o pádu objektu v Roswellu …..myslím že jich bylo i vic:)) jen nechápu proč lidstvu vše tají stejně se to jednou provalí:D:) i když lidé nejsou připraveni tak co stejně je nikdo k tomu nepřipraví

 • alien

  to není novinka to už bylo filmu a knížek

 • Panděro není sexy

  Tohle už vím pěkných pár let. (Akta X)

 • clever

  Jak se říká:,,Pravda je tam,někde venku“

  • bob

   the true is out there muze byt prelozeno i jako ,,na pravdu se prijde,,:-)

   • bob

    divne, ted muj nick modry je:-)

 • kazan

  Nekde sem už četl že za pad toho ufo mohl nejaky silny radar.Vidím že neco pravdy by na tom mohlo být.Pry dokonce sundaly vice strojů z oblohy.Ale nejpodivnejší mi na tom celym případu přijdou ty neuveřitelny nesrovnalpsti ve vypovědích jednotlivych lidí.Jeden videl mimozemstanů 6,jinej 3,nekdo videl trosky talíře jinej celej,neposkozenej.Nekdo tvrdí že tam 2 plavidla zrazily,toho je tolik že ted už není možny určit kde je pravda a komu věřit.

  • bob

   souhlasim a potvrzuji ze jsem neco podobneho, ne-li stejneho, tez cetl.. urcite zapatram a pokusim se najit:-)

   • kazan

    Jj,Hod sem nejaky odkaz.Jinak si trochu myslím že ta slavna vyšetrovací komise majestic12 je jen zastírací manevr jak svést novinaře a i amatery na falešnou stopu.

    • bob

     http://www.matrix-2001.cz/ tohle je vsehochut.. mam za to ze jsem to cetl nekde na teto strance http://www.jinestranky.cz/ ale nejsem si tim jist a je toho tam taky nemalo.. jako vsude jinde si, clovek samozrejme, musi overovat ,,skutecnosti,, nezli necemu aspon trochu uveri..