Na Marsu jsou stavby umělého původu, které nám mají zůstat utajeny

15
2444

Rudá planeta odhaluje díky misi Curiosity postupně svá tajemství. „Těch je víc než dost,“ tvrdí zakladatel amerického Centra pro výzkum kosmických anomálií Enterprise Mission a bývalý poradce NASA Richard Hoagland, který je přesvědčen, že NASA řadu cenných záběrů z Marsu před veřejností tají.

„Analyzujeme veškerá data, která NASA pouští ven, a víme, že se před veřejností snaží skrýt fakt, že ve sluneční soustavě objevila řadu artefaktů umělého původu,“ uvedl Hoagland. Jinými slovy – vesmír je doslova poset stopami dávných mimozemských civilizací a my o tom nemáme vědět.

[pullquote_right]Už v 50. letech vydal Brookingsův institut zprávu, která se zabývala možným objevením rozumného života ve vesmíru. A ve zprávě stálo: Důsledky tohoto zjištění by byly pro lidskou civilizaci katastrofální.[/pullquote_right]

I to je podle Hoaglanda důvodem, proč NASA vysílá na Mars raději nepilotované sondy. Právě na něm je totiž řada objektů umělého původu. A proč to chtějí Američané utajit? „Musíme se vrátit do daleké minulosti,“ říká Hoagland. „Už v 50. letech vydal Brookingsův institut zprávu, která se zabývala možným objevením rozumného života ve vesmíru. A ve zprávě stálo: Důsledky tohoto zjištění by byly pro lidskou civilizaci katastrofální.“

Zpráva dále doporučovala přísné utajení veškerých nálezů, a NASA proto uvalila přísné informační embargo na všechny „podezřelé“ snímky, které postupně shromáždila. Šlo zejména o nálezy starobylých ruin mimozemského původu ve sluneční soustavě. „Takže co dnes vidíme?“ ptá se dál Hoagland. „Vozítko Curiosity se znovu snaží vše utajit. Přistálo poblíž Galeova kráteru u hory Mount Sharp, která je ve skutečnosti fantastickou starověkou stavbou, jejíž obvod měří přes 20 mil!“

Pyramidy na Marsu?

A dodává: „Na prvních oficiálních snímcích, které Curiosity poslala za Zemi, je krásně vidět, jak neobvyklý tvar Mount Sharp má.  Je evidentní, že pravidelné geometrické tvary jejích svahů nejsou přirozeného původu. Jenže na detailních snímcích, které pořídily jiné kamery, jsou jasně patrné i různé periodicky se opakující fragmenty, kterými je Mount Sharp poseta. Na panoramatických snímcích z Curiosity ale vidět nejsou.“ Podle Hoaglanda nemáme vědět, že Mount Sharp je ve skutečnosti součástí komplexu marťanských pyramid. Ty jsou podle něj podobné těm pozemským, jaké známe třeba z Gízy.

Podle Hoaglanda nemáme vědět, že Mount Sharp je ve skutečnosti součástí komplexu marťanských pyramid.

Na tiskové konferenci NASA konané 8. srpna se z pléna ozval dotaz adresovaný šéfům projektu Curiosity: „Co když se na snímcích z Marsu, které dáváte na internet v reálném režimu, najednou objeví nějaká anomálie, například něco zjevně biologického původu?“ Johna Grotzingera otázka zaskočila a reagoval na ni nejdřív pokrčením rameny a „Mmm“.  Pak odpověděl: „Uvidíme, jak to všechno půjde dál. Pokud někdo bude chtít na jakémkoli snímku vidět například stromatolity, tedy prekambrické usazeniny, budiž.“

Hoagland z tohoto vyjádření usuzuje, že NASA až moc dobře ví, co všechno se na Marsu skrývá. Kdyby mělo dojít na lámání chleba a svět se měl dozvědět i o stavbách umělého původu, v NASA se zcela jistě postarají o to, aby se vozítko Curiosity „odmlčelo“ z důvodů nečekané technické závady. „Pod rouškou údajných oprav softwaru pak budou moci v klidu studovat starobylé marťanské ruiny a zkoumat tajemství mimozemské civilizace, o kterých se my nemáme nic dozvědět,“ uzavírá Hoagland.

Zdroj: vzglyadzagran.ru

 • Alyra

  Moc krásný článek :)

 • Ufler

  loool :) Sakjob promiň ale tak ty jsi opravdu naivní hlupáček :)))))))))

 • Tom

  periodicky opakující je i sněhová vločka, rozhodně neni umělého původu….nebo plástve včel. případně dnes populární čedič

  • chargy

   tak plástve by se za věc umělého původu z hlediska vesmíru považovat daly – byly vytvořeny živým organismem

   • Tom

    byly vytvořeny uměle? Ne, včely ji stavějí proto, že mají 6 úhelníkové oči. aspoň si to myslím. Staví tedy to co vidí a je jim jedno jak to vypadá, neni to účel. Pro ně. Na druhou stranu z pohledu vyššího principu mravního je to geniální tvar. Ale to dokážeme pochopit, až my. Lidé. Protože vidíme souvislosti a máme zkušenosti.

    • Tom

     strašně by mě zajímaly ty záporný reakce….napište něco

 • DroidSafgor

  Tohle už dávno víme, že NASA retušuje fotky které pouští mezi lidi! Ale dosti zajímavých poznatků v tomto příspěvku.

  • kamaka

   Tohle už dávno víme? A od koho? Od takových jako je Hoagland, který z uražené ješitnosti kolem sebe kope za to, že byl z NASA vyhozen. Jen tak mimochodem, to poradcem NASA je silné slovo. Působil v GFSC (Godardovo středisko kosmických letů) v oboru žurnalistiky. Takže žádný odborník nebo vědec.

   • Ski

    a co lidé , kteří v nasa pracovali a přímo prohlašují že SAMI RETUŠOVALI ty fotografie? např z Měsíce…

    • Tom

     a skutečně to dělali? Tvrzení proti tvrzení. Jen pohádky. pokud je někdo kdo to dělal ať ukáže snímek který retušoval a jak ho retušoval a co retušoval. Jinak pohádka k dobrému odpočinku po obědě.

     • honimir

      ty si asi dobry mental co? urcite nasa a americka vlada zverejni neretusovane fotky… jde videt ze nic nevis tak se di radeji zahrabat zpet do jeskyne… proc myslis ze uz se neleta na mesic? + zadne dalsi detailni fotky mesice nejsou a pritom ma nasa dalekohledy, ktere mesic priblizi tak ze jeho povrch vidis ze 4 metru… ano tak vykone ty dalekohledy maji, ale kdyby vse co najdou zverejnili verejnosti tak maji strach ze by vznikla panika.. ale jsou zbytecne vystraseni… ale stejne to nechapu, zkoumani vesmiru by melo patrit celemu lidstvu, stejne jako jeho poznatky a ne pro NASA a tak dale… delaji jako by jim patril cely vesmir… skoda ze rusove s amikama spolupracuji stejne jako cina… a evropsky vesmirny program je k smichu… proc tedy spolu vsichni spolupracuji? protoze neco vedi a ti druzi na to prisli…. tak uzavreli dohodu o utajeni

      • že by ?

       jo a nepříjde ti divné, že zrovna v době, kdy jsou asi nejrozsáhlejší protesty na světě proti vládám? dohoda a utajení :D kdyby se tu objevil nějaký inteligentní mimozemský organismus, tak rozhodně nebude čekat na nějakou vládu. čekájí až to na světě ještě víc vygraduje a pak spustí maškarádu. technologicky jsme daleko vyspělejší tak proč skákat, když můžem jít a vydělávat. kosmické lety co nám ukazují budou taky maškaráda. kdy celá země přestane prostestovat? no přece když se svrhne systém, který nefunguje a škodí nebooo mimozemšťanii zrovna úplně náhodou :D :D :D jo a nejlepší by bylo kdyby nám zničili komunikační kanály náhodičkou než je naše silné státy zničí a zachrání :D :D

      • Tom

       A chjo. No nic zkusím to, osvěta je základ.
       – ano, každý jsme na nějaké mentální úrovni někdo víš někdo níž
       – Nemusí je zveřejňovat zrovna Vláda ta se co 4 roky mění. a každé má své zájmy trochu jinde.
       – Na měsíc se nelétá proto, že na to v tuhle chvíli prostě není. Nebo ty jezdíš každý víkend na Bali? asi těžko. I NASA má seškrtaný rozpočet. Je nelogické zaměřovat studium na jeden objekt kde se už bylo a nevěnovat se ostatnímu výzkumu. Zachoval bych se zřejmě stejně.
       – Ale jsou.
       – Tak takový teleskop bych chtěl vidět nalinkuj prosím odkaz s technickými parametry. Děkuji
       – panika vzniká kvůli takovým blábolistům jako jsi ty
       – to je pravda, nechápeš víc věcí ne jen tu to.
       – zkoumání patří tomu kdo to platí, nic neni zdarma ani přístup k informacím
       – ESA rozhodně k smíchu není. To jen v naivních hlavičce jako je tvoje.
       – Univerzitní spolupráce je běžná věc.
       – dohodu o utajení můžeš sepsat s Ježíškem i ty, aby raději nikdo nevěděl co si přeješ.

       Než budeš příště někoho nazývat mentálem, zkus se nejdřív zamyslet, jestli nejsi náhodou ty ten E-mentál. :-)))

 • Sakjob

  To se mi zda jako poradna blbost. Pokud by tam byly pozustatky starodavnych civilizaci, urcite by se tam poslal predevsim lidsky team, ktery za 10% casu, dokaze prozkoumat 10x tolik prostoru. Musel by „vytezit“ maximum informaci, nez se tam vydaji i ostatni zeme. Nejsem zrovna „verici ve vetrelce“, ale ciste hypoteticky.
  Predstavte si, ze by pred miliardou let, vymrela na Marsu vyspela civilizace. Pokud by o tom byly nejake dukazy, okamzite by se investovaly ohromne prostredky, pro ziskani nejdulezitejsich informaci. Par sond za pulstoleti zjisti uplny prd. Davno by byla naplanovana cesta, necekalo by se do roku 2020-30.

  • havran202

   a možno o tom všetkom vedia…možno tu bol kontakt s ľuďmi z NASA a americkej vlády už pred pol storočím a taja to pred verejnosťou a poslali tam curiosity len z toho dôvodu, aby nedošlo k nejakému veľkému časovému skoku, ktorý by mohol vyvolať vlnu špekulácií a nežiadaných otázok…ako to…??? prečo to…???