Nastane 21. prosince 2012 konec světa?

54
1280

S blížícím se datem 21. prosince se lidé zamýšlejí, co předpokládanou katastrofu globálních rozměrů způsobí. A zmiňují mayský kalendář, Planetu X (Nibiru), pád obřího asteroidu, galaktické nulové pásmo či extrémní sluneční bouře.

Všechny tyto obavy vyvracejí američtí vědci z NASA. A mimo jiné uvádějí: 21. prosince k žádnému konci světa nedojde, nastane jen další zimní slunovrat.

Mayský kalendář

V souvislosti s mayským kalendářem připomínají sami Mexičané, že 21. prosinec v něm neznamená konec světa, ale nástup nového cyklu. Vědci z NASA k tomu na své stránce uvádějí: „Stejně jako po 21. 12. nepřestane existovat kalendář u vás na stěně v kuchyni, nepřestane pokračovat ani mayský kalendář.“

Planeta X (Nibiru)

Srážku s tímto tělesem předpověděli staří Babyloňané. „Pokud by mělo dojít letos v prosinci ke srážce Země s touto planetou, astronomové by o ní už minimálně deset let věděli a dnes by na obloze byla viditelná pouhým okem.  Je evidentní, že Planeta X neexistuje. Reálná je planeta Eris. Jde o trpasličí planetu, která je podobná Plutu. Ta se ale pohybuje na okraji sluneční soustavy. Nejbližší vzdálenost, na kterou se může přiblížit k Zemi, je okolo 4 miliard mil,“ uvádějí na pravou míru vědci z NASA.

Galaktické nulové pásmo

V souvislosti s očekávaným koncem světa se zmiňuje také úplné zatmění Země ve dnech mezi 23. a 25. prosincem. Materiály se odvolávají na zprávy jistého tibetského mnicha, který předpověděl, že naše planeta bude po dva týdny zahalena do tmy, i na autoritu NASA.

„Naprostý nesmysl. Ani NASA ani žádné další vědecké organizace takové zatmění nepředpovídají. Materiály, jež se nezakládají na pravdě, uvádějí, že ve vesmíru dojde k jakémusi vyrovnání, které vyvolá úplné zatmění. Někdy se v této souvislosti zmiňuje i jméno vědce z NASA Charlese Boldena. Jde ale o jeho doporučení připravit se na mimořádné situace, které je součástí širší kampaně připravenosti vlády,“ uvádí zpráva NASA.

Pád asteroidu

„V současnosti nevíme, že by se k Zemi blížil asteroid srovnatelné velikosti s tělesem, které před 65 milióny let vyhubilo dinosaury,“ píší odborníci z NASA.

Sluneční bouře

Vědci nepopírají sluneční aktivitu. Ale ta má pravidelný cyklus, přičemž sluneční maximum nastalo letos a skončí v roce 2014. Spadá sem sice i datum 21. 12. 2012, ale prognózy předpokládají střední sluneční cyklus, který se nebude lišit od předchozích.  Vrcholy sluneční aktivity, erupce na Slunci, mohou samozřejmě vyvolat výpadky družicového spojení, inženýři ale už pracují na technice, která by byla chráněna před slunečními bouřemi. Podle NASA se slunce bát nemusíme.

Nastane tedy 21. prosince 2012 konec světa?

Kde jsou vědecké důkazy, že se letos něco stane? Existují pouze tvrzení, která se nezakládají na skutečnostech, a pseudodokumentární knihy, filmy či články na internetu. Žádný se neopírá o ověřená fakta. „Přesvědčivé důkazy podporující nějakou mimořádnou událost v prosinci 2012 nemáme,“ shrnují na závěr odborníci z NASA.

Zdroj: oko-planet.su

 • Mat

  Před nějakým časem jsem zde do komentářů napsal, že jsem zvědavý, co budou různí lidé (ovlivnění blbostmi na internetu) dělat kolem letošního zimního slunovratu… Bohužel mé nejčernější představy nebyly ani zdaleka takové, jako to, co se děje. Že se najde pár fanatiků, kteří si šáhnou na život… To je jejich věc. Ale útoky na DĚTI (viz posekal 22 dětí mačetou kvůli 21.12.), to už je moc!! Lidem, kteří vymýšlejí a šíří tyto poplašné zhovadilosti by měli udělat to samé!!!
  Apeluji na všechny duševně zdravé lidi aby už nikdy nevěřili sprosťárnám, které šíří a podbízejí (ba mnohdy i o nich přesvědčují) ruzní pseudoproroci a konspirátoři!! A když zase něco takového vypustí, aby jsme jim všichni připomněli, jaké důsledky jejich činy mají – BRUTÁLNÍ ÚTOKY NA DĚTI!!!!!!

 • FFS

  V pátek se jdu ožrat, tak nemam čas na nějaký konce.:)

  • Tom

   Na tak slavnostní den to chce zvolit vhodný mok. Navrhuji si čekání zpříjemnit koňakem :-) čím dražší tím lepší po půlnoci bez tak nebude komu platit ani kdo by platil :-) Taky počkám s nájmem a leasingem, až 22 :-))))))))))))

   • FFS

    Jojo, nejlíp oslavit konec pátýho cyklu s chlastem od likérky Drak. Ta čistí zrak. 8-)

    • Tom

     To je pravda to se budeš na 22 koukat novýma očima :-) jsi nekde on line, ze by jsme kdyžtak se setkali na nejakým chatu pokud mas cas?

     • FFS

      Skype, ICQ, Fail Book, diskuteri.eu … stačí si vybrat :P

      • Tom

       skype tomas72927 tak pisni ja to pak tady smaznu

       • FFS

        gotcha

        • Tom

         čeče asi jsem psal někomu jinýmu těch lidí je tam asi 200 pisni ty prosím

         • FFS

          aha, tak jsem asi napsal někomu jinýmu :D

          • Tom

           píšu kam se dá až do severní koreii a ty nic :-)

          • Guest

           ach jo.. koukám, že skype zase perlí… teď zkus napsat

          • FFS

           Už vim, kde byla chybka, teď to půjde. :)

         • FFS

          nechce vůbec najít, tak si mi najdi pod Spadlazmarsu

     • FFS

      uděláme to jednoduše, já ti dám fail book, tak se ozvi, abych to moh smazat
      http://www.facebook.com/Spadlazmarsu

 • Tom

  Vidím zásadní problém jakékoliv předpovědi v tom to ideálním případě.
  Aby se naplnila předpověď musí se udát událost o které se předpověď zmiňuje. Pokud by se varování vzalo vážně a přijala by se konkrétní opatření, které zabrání vzniku předvídané události, předpověď se stane mylnou a nemá opodstatnění pro to, aby vůbec vznikla a splnila svůj účel. Že by paradox?
  Z toho usuzuji, že neznám událost, která by byla předvídána dřív než se stala. Zatím jsem narazil na Události, které byly „předvídány“ po tom co se staly.

 • Marek

  „Srážku s tímto tělesem předpověděli staří Babyloňané.“

  /double-facepalm

  • Marek

   A takhle vznikaj famy… Jeden cicmunda si neco vycuca z prstu, pak se to dostane na internet, kde se to jeste 1000x „vylepsi“. No a pak se to papouskuje a papouskuje… az se to mezi prostym lidem zacne brat jako „vedecky“ fakt. :|

 • Indil Vanya

  Asi se mi vysmějete, ale mám pocit, že v pátek prostě „něco“ přestane existovat. Prý v ten den budou moci poslední jedinci přejít do vyšší úrovně a pak se to uzavře. Nikde se nemluví o smrti. Všichni budou v pořádku a živí. Mám pocit, že bychom jako lidstvo měli objevit ztracené schopnosti. Například Egypťané měli 365 smyslů a my jich máme jen 5. Mezi jejich smysly patřilo i předvídání a podobné věci a právě si myslím, že v pátek půjde o počátek transformace vědomí jedinců. Někteří tím již prošli.

  • Tom

   Polož si otázku nač jim ty smysli byli? Stejně svoji civilizaci nezachránili……….v odpověď je odpovědí na všechna proroctví………

 • Skiller

  Mayové předpověděli v souvislosti s datem 21.12.2012 , že se setkáme s Vládci hvězd a dostane se nám nových vědomostí, obrození a poznání….a tím začíná nový „zlatý“ věk , znamení vodnáře….. to vše žádnej konec světa nepředpověděli !! tak ať už si přestanou všichni vymejšlet a tahat do toho nějaký Maye…a zbylé nesmysly jsou uvedeny výše.

  • miskith

   Bohužel, dnešní společnost je tak ovlivňována médii, že kdyby jednoho dne napsali, že je Barack Obama mrtvý, tak by ani v živém vystoupení už nepřesvědčil lidi, že to je on a ne jeho dvojník. No a ruku na srdce, upravit předpověď Mayů a říct, že předpověděli konec světa? To je chytlavá zpráva a píše se sama! Navíc hodně lidí se nesmyslně bojí smrti, takže se to uchytí ještě víc… No a 22.12.2012 se uchytí, že Mayové byli ten stupidní národ, kterej se nechal vymlátit a opět se nikdo neohlídne za tím, co dokázali, že několik z nich zmizelo a neví se kam (opustili svá města, která následně zchátrala) a že někteří potomci přežili až dodnes.

  • FFS

   Proč jsi minule tak horoval za to, že se to stane a že v Rusku lidi už z toho šílí…

   • Skiller

    já nikdy nenapsal že bude apokalypsa- to jsi asi trošku mimo,, jen ,že dostl idí se z toho může posrat a vzniká celkem panika kvůli mnoha poplašnejm článkům.

    • FFS

     Nevrátíš… have a good dying, Sir.

     • Skiller

      ti jebe o.O

     • Skiller

      http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/adam-lanza-postrilel-20-malych-deti-kvuli-konci-sveta.html

      tady máš další článek ,o tom co s lidma dělaj tyhle poplašný sračky, btw je to i na zahraničních prestižních serverech ,ale pochybuju, že umíš Anglicky.

      • FFS

       A no jo furt, to je prosim tě H@vna.

       • Skiller

        ty jsi opravdu hloupý :) nauč se číst, je to i na zahraničních webech, ale jak sem řekl, pochybuji o tom , že vůbec umíš anglicky – proto jsem poslal článek z novy :) Ponížení (pokud se to tak dá nazvat ) bolí viď?

        • FFS

         Ok, Sir. I know this high school massacre occured two days ago. But the credibility of the TV N@va news is the same as believe in god… nonexistent.
         Now please stop insulting me.

         … Oder möchtest du es auf Deutsch sagen?

         • Tak ja si te asi nakonec vezmu.

          • FFS

           Jůůů a kdy? :) To abych připravil kuchyni. :)

          • Stihneme to do pátku? :D

          • FFS

           V Las Vegas jsou na to vybaveni. 8-)

          • Lety jsou plný, teď jsem to kontrolovala. Co budeme dělat? Osud naší lásce nepřeje.

          • FFS

           Ach jo… kolik zbývá do vynalezení teleportu? 150?:(

          • Teleport by nebyl az takovy problem, pokud tedy sezeneme nekoho v Nevade, kdo by pro nas pripravil mistecko, kam se doteleportujeme.
           Ja mam jen takovy ten primitivni, kde potrebujeme jednu desku na miste, odkud se teleportujeme a totoznou i na miste, kam jedeme.
           Ten modernejsi, co vynalezli ted, je ilegalni, protoze pak by se clovek mohl teleportovat treba do trezoru banky, vsechno vybrat a zase se teleportovat zpatky. V budoucnu jsou proti tomu verejny budovy jisteny magnetickym polem, ale ted jeste ne, takze si budeme muset jeste chvili pockat.

          • FFS

           Že bychom to sfoukli na radnici v Práglu? Ta Nevada je přeci jen trošku z ruku. :-/
           Mě se líbí ten starej způsob vykradení banky. Sáčko, klobouk a Thompson u pasu. 8-)

          • Mame cas do 4.1., pak letim zase zpatky domu na ostrov. :P
           Jo, sacko, klobouk a tommy gun sice vypadaji stylove, ale mam pocit, ze v dnesni dobe by si tim dotycny kriminalnik sam vzal veskere sance na uspech.
           Takoveho cloveka prece jen verejnost jen tak neprehledne. Umeni loupeze spociva v tom, ze je clovek neviditelny, preci.

          • FFS

           U neviditelnost už pořešili Briti, když nechali opticky zmizet jeden jejich Centurion. :P
           A oblek má alespoň styl, narozdíl kukly a péřovky. :D
           Jinak do 4.1. fajn. Platí. 8-)

          • Doctor Who má takový fajn řetízek, díky kterému jsem vidět, když o mě někdo ví, ale jinak dokud na sebe neupozorním, tak mě ani nezaregistruje. Šla bych po něčem takovým.

          • Tom

           Tak se vem te přes net :-) Ha a je to, vystavím Vám certifikát O emailovým partnerství, za mírný poplateček samozřejmě

          • Jo, to bysme mohli, bylo by to rychlejsi, ekonomistejsi a pratelstejsi k zivotnimu prostredi!

          • Tom

           Vzhledem k ceně poplatku za internetové oddání bych nad ekonomičností nejásal. :-) Beru jen pruty čistého stříbra …. jak by řekli ve Vodafonu nic s tím neudělám takto je to nastaveno :-))))

          • FFS

           Já našel e-krchov. Tak stačí najít jen e-radnici a e-oddávajícího. :P

         • Skiller

          hele víšco kámo :))) tohle ti můžu napsat klidně ve dvaceti jazycích když k tomu mám den a počítač s internetem :)

          • FFS

           A proč bych to dělal…

          • Tom

           kabrnak, a umíš to i pozpátku vzhůru nohama :-)))

        • FFS

         Příště prosím tě nesuď člověka, pokud ho neznáš. Tímto jsi se stal akorát sám sobě důkazem tvé první věty.

  • Kamil Kotek

   no…já si myslím,že v roce 2012 se nic nestane…myslím si že se někdo
   sekl,přepočítal se apod..prostě někde udělali soudruzi chybu. :D

   a rok 2012 má být až v již zminovaném roce 2013…
   tedy ten „konec
   světa“ 2012 by měl být až v tom roce 2013,proto to všechno přesouvaj na
   rok 2013,všechno tohle odtajňování apod..
   (je to jen můj názor,takže to berte s nadhledem)
   ovšem pokud to bude správné datum,tak ano,mayové nepředpovídali „konec světa“ ale nový zlatý věk který má být v souhvězdí vodnáře.Předpověděli že jak jsi sal,se setkáme s vládci hvězd…
   (myslím si že to budou samotní mayové..jelikož zničeho nic zmizeli a nikdo o nich nic neví…kam šli apod.. uvidí se v pátek :)

  • orundus

   no … mimo jine na hrobce Mayskeho krale je psano : „‚ tancujte a radujte se do roku 2012 , potom budete jini …'“

   • Mat

    Toto budete muset vysvětlit…. Mayský král ani nevěděl, že existuje nějaká Evropa, natož že v ní mají jiné náboženství a právě v této době si sestavují nějaký kalendář, který počítají od narození někoho, o kom Mayský král nemá ani potuchy. Jak potom mohl říct „do roku 2012“?

    • Tom

     vysvětlením je interpretace :-)))

     • Mat

      Však já zi z něj jen dělám prdel…