Nové lidstvo – jaká nás čeká budoucnost?

5
2715

Většině lidí po zhlédnutí filmu „Náhradníci“ (v originále Surrogates), který byl natočen podle stejnojmenného komiksu, bohužel nedošlo, že je v něm vlastně zobrazena naše budoucnost. Snímek s Brucem Willisem v hlavní roli bral každý jen jako zábavu. Lidé nechápou, že podobné hollywoodské filmy nás vlastně připravují na budoucnost. De fakto nám tyto filmy bez cenzury ukazují, jak bude mít příští „vláda“ pod absolutní kontrolou nejen naše těla, ale i naši mysl a city.

Planeta se rychle blíží k legalizaci jediné světové vlády, která bude ovládat lidstvo nejen díky finančnímu systému (od západu se už po celém světě rozšiřují čistě bezhotovostní platby), ale i díky virtuální realitě, která pomalu, ale jistě vytěsní reálný život.

Je to patrné už teď. Všimněte si například, že dnešní mládež více baví „střílečky“ a „strategie“ místo her na kovboje a na piráty někde venku. A lidé už dávají přednost kontaktu s opačným pohlavím prostřednictvím sociálních sítí, a dokonce i sex přes internet je pro muže zajímavější než romantické sbližování s ženou.

Virtuální svět postupně nahradí všechnu reálnou zábavu, veškerou víru i ideologie. S pomocí peněz (či budoucích financí) si lidé budou moci tvořit bez jakékoli námahy plody své fantazie a plnit své sny. Kdykoli se budeme moci stát supermanem, hrdinou, olympijským vítězem, supermodelkou, kosmonautem, archeologickým objevitelem…

Nejdůležitější postavení budou mít kvalifikovaní programátoři. Ti budou vytvářet virtuální světy i vzdělávací a další programy. Ve světě zaniknou nejen národnosti, ale i rasy – lidstvo se prostě změní v jednu obrovskou „šedou“ masu.

Budoucnost začala

Časem se zapomene na vlastní vůli člověka a svobodu projevu. Každá osoba bude mít vlastní číslo a díky němu bude okamžitě dohledatelná. Lidstvo zapomene na manželství a na rodinu – vždyť kolik dospělých mužů a žen dnes věří na lásku a kolik manželství trvá déle než 10 let?

Virtuální svět postupně nahradí všechnu reálnou zábavu, veškerou víru i ideologie.

Všechny pokusy o nesouhlas budou „zašlápnuty“ do země. Na všem se bude podílet elektronika a všechny každodenní lidské potřeby budou pod virtuální kontrolou. Mnohá zaměstnání budou vykonávat výhradně roboti (armáda, zemědělství, úklidové služby).

Takže lidstvo se změní a ztratí vlastní vůli i fyzický potenciál. Ano, vznikne lidstvo „surrogatů“.

Toto je malý scénář budoucího rozvoje lidstva, pokud se nepodaří nasměrovat naši cestu jiným směrem. Jenže Západ už pomalu, ale jistě vytváří lidstvo bez vůle a bez tradičních zvyků.

Jsme svědky nejen nové historické kapitoly, ale i dalšího stupně evoluce člověka. Svět budoucnosti je moc náročný na to, aby v něm lidé zůstali anonymní a až moc přístupný k tomu, aby každý sledoval každého. Jednou se tak všichni ocitneme v jedné velké reality show…

Zdroj: Tainy.net

 • Mára

  Už jen při zmínce o platbách čistě bezhotovostních, a dnešní mládeži či antiromantických mužích je jasné, že lidstvo je vážně na nejlepší cestě stát se jednou obrovskou velmocí, řízenou hrstkou lidí, s určitými pravidly či snad režimem. Svět jak ho známe se nekontrolovatelně, a pomalu ale jistě chystá na mnoho změn… Ne, netěším se

 • Ari

  Ve světě bude vládnout „virtuální komunismus“ takže žádná sláva, kouzlo manželství, lásky se pomalu vytracuje, slovo rodina už nebude mít skoro žádný význam, dnešní mládež už je skoro zvykla, že táta má přítelkyni a máma má dalšího manžela a další děti. Sice je to čistě můj ženský názor, ale i pro chlapy žádná sláva, dnešní mladé holky už sotva umějí vařit natož třeba šít. Líbí se mi třeba i ztvárnění budoucího světa jako ve filmu Wall-E kde lidé jsou tlustí, rozhýčkaný, děti se dělají jak v továrně, roboti vládnou našimi životy a Země je plná odpadků…Ale doufám že se této budoucnosti už nedožiju…

  • Deidar1

   ari a kto má dnešné dievky naučiť variť a šiť.Pred časom sa to robilo tak, každá dcéra sa učila od mamy.Darmo sa nehovorí :
   „Aká matka,taká Katka“ ospravedlňujem sa všetkým KATKÁM.

 • Kyborg

  Takze to znamena, ze lidstvo bude delat uplny h*ovno a vsechno za nas budou ridit roboti? No parada, to se mi libi :-)

 • zemekf

  dobré vyhlídky, doufám, že ještě aspoň dvacet let se neuskuteční, mám rád svůj svět, nemusím ten společný. Za dvacet let už budu asi cintat. Přeju vám to co si se světem uděláte.