Pohltí Zemi 1. 6. 2014 černá díra? Nesmysl, tvrdí vědci

7
827

Jeden z možných scénářů konce světa – že jednou naši planetu absorbuje černá díra – prorokují nejen fantastové, ale i někteří vědci. Astrofyzikové nazývají černými děrami hmotné objekty s natolik silným gravitačním polem, že je nemůže opustit žádný objekt včetně světla. V naší Mléčné dráze jich jsou milióny, ale většinu z nich není možné objevit. Lze je však předpovědět pozorováním jevů v jejich blízkosti, například jevu gravitační čočky, a hvězd, které zdánlivě obíhají kolem prostoru, kde není žádná viditelná hmota. Nejbližší supermasivní černá díra se nachází přímo ve středu naší Galaxie v souhvězdí Střelce – astronomové její existenci zjistili díky tomu, že v ní denně mizí mezihvězdná hmota.

Může tato černá díra pohltit naši sluneční soustavu? Těžko. Je od nás hodně daleko. Nicméně ruské záhadologické weby otiskly informaci, že hrozbu pro nás představuje velký plynný mrak, který září v RTG oboru v blízkosti obří černé díry, jež se skrývá v centru oblaku. Objekt zachytila kosmická observatoř Chandra v roce 2010. Oblak tvořený „kyselou mlhovinou“ míří směrem k nám téměř rychlostí světla a na své cestě ničí vše: komety, asteroidy a dokonce i hvězdy. K Zemi se má přiblížit 1. 6. 2014. S touto katastrofickou vizí měl přijít astrofyzik z Univerzity v Cambridge Albert Shervinsky. „Vliv oblaku na naši planetu bude obdobný, jako když na list popsaný inkoustem nalijete vodu,“ tvrdí Shervinsky. „Rozleptá vše, co mu přijde do cesty. Úplné zničení sluneční soustavy je nevyhnutelné.“ V této souvislosti je jistě zajímavé, že žádný Albert Shervinsky v Cambridge nepůsobí. Každopádně z tohoto „strašáku“ se na ruském internetu stalo natolik přetřásané téma, že se k němu vyjádřili i zástupci oficiální ruské vědy.

Astronom ze Šternbergova státního astronomického ústavu Valentin Jesipov tvrdí, že jde o naprostý nesmysl. „Žádné zprávy o tom, že by se k Zemi blížil vražedný oblak, nemáme,“ uvedl. S jeho stručným vysvětlením se ale vyznavači katastrofických scénářů odmítají smířit – NASA podle nich tají informace z observatoře Chandra jen proto, aby zbytečně nešířila paniku. Zlověstné mračno se totiž může do roku 2014 rozptýlit a vypařit, takže zatím je zbytečné na něj upozorňovat.

Zdroj: tainy.net

 • tomas

  otazka znie ci by to bol naozaj koniec sveta…podla stephena hawkinga su predsa cierne diery nieco ako casove portaly…keby nas tu nejak vtiahne,mozno nas vypluje nikde inde zcela neposkodenych aj s planetou…mozno v inom pararelnom svete nelinearne beziaci od nasho casu..alebo by nas to vyplulo do dalsej galaxie,dimenzie,alebo na koviec vesmiru albo do nejakeho uplne noveho vesmito…popripade az zanho….peace

 • karel.j

  Prosím čtenáře tohoto webu sdílejte tento odkaz všude kde se dá,rozesílejte kamarádům atd,předem děkuji,(je to závažná věc NWO začíná…!)
  To už není domokracie kontrolovat fotky z digitálních foto z dovolené na hranicích!
  Cílem tvůrců NWO je ovládat a kontrolovat každou lidskou bytost a to se jim očividně daří,a také razantně snížit počet obyvatel Země doufám že to tak nedopadne ale když jsem se dozvěděl pravdu o 11.září…a dalších svinstvech USA… co dodat..
  (prosím podívejte se na toto video a roresílejte a sdílejte všem co znáte!)
  Předem Děkuji za podporu NWO-je ďábel…
  ZDE odkaz:
  http://www.youtube.com/watch?v=i8aBw5spbmo&list=UUfAaz7udc-lkmyp8mDwra5g&index=3&feature=plpp_video

 • Tomáš

  No čo, už nie je dobrý 21.12.2012? Opäť je to potrebné posunúť ďalej? Ak má byť koniec sveta z externých príčin, tak sa to stane, či o tom budeme vedieť alebo nie. Vyvolávanie strachu u ľudí je najlepším spôsobom ich ovládania.

  • Marek

   On se vzdycky nejaky ten novy, na 100 procent „overeny“, konec sveta najde. 22 prosince se to jen posune nekam dal.

   • martinJ

    21.12.2012 neni datum konce sveta,ale tzv novyho cyklu, novy(dalsi) zacatek. Navic se k tomuto obdobi, 2012-13-14 muze prihodit tolik ruznych udalosti ze tu naka sance na neco je. Porad se neco deje a rikat ze se nic nestane je jako rikat ze ve vesmiru neni zivot – a poprit tak i vlastni existenci. Par veci ma tzv i zpozdeni. No a kdyz vemu v potaz predpovedi – vzdy slo o to co udelal clovek at uz to znelo jakoli nadpozemsky,
    takze se mrkneme na Nas,lidstvo a ano v tomto obdobi prijdou velke zmeny.
    21.12.12 se nestane „nic“ pokud toho naky sprominutim kreteni nevyuziji a jestli konci mayum kalendar tak to oslavme ne? tak jako konec naseho kalendare – z toho schyzy nemame:)

    • Tomáš

     Martin, je jasné, že koncom Mayského kalendára nenastane kresťanská apokalypsa, aj keď verejnosť nemá jasné v tom čo je koniec MK. Môj príspevok bol len o tom, že mám pokrk týchto marketingových ťahov, kupčiacich s ľudskou neistotou a strachom. Len čo si spomeniem na Y2K, Nostradamove veštby, Indické palmové zvytky atď. atď. teraz MK a už prechádzame na „Čierne diery“ tak mi je z toho na „blivajs“. Popritom sa nejedná o samotné spomenuté fakty, ale spôsob ako boli prezentované verejnosti.

    • Danny

     Ať je to co chce je to jedna velká BLBOST…Jen zbytečně magoří slaboduché lidi.