Příznivci konspiračních teorií: Máme další důkazy, že Američané na Měsíci nebyli!

47
3402
Podle zastánců konspiračních teorií jezdil lunární rover ve skutečnosti pouze po Zemi.

Byli Američané na Měsíci, nebo ne? Zastánci konspirací tvrdí, že nás NASA vodí za nos, a své tvrzení se snaží doložit na následujících fotografiích. Je na nich lunární rover (LRV), kterým byly vybaveny posádky tří letů Apollo – 15, 16 a 17.

Vozítko, kterému se přezdívalo také „moon buggy“, stojí na povrchu Měsíce ve vrstvě prachu. V prachu jsou zřetelně vidět stopy astronautů, ale stopy po kolech roveru chybí. Jak se tedy vozítko dostalo na místo? Vážilo 210 kg, vezlo technické vybavení plus astronauty, tak by v prachu stopy logicky nechat muselo. Že by ho na povrch spustili speciálním jeřábem? To asi těžko.

Stopy astronautů v prachu jsou všude kolem. Kde jsou ale ty, které v něm mělo zanechat měsíční vozítko?
Stopy astronautů v prachu jsou všude kolem. Kde jsou ale ty, které v něm mělo zanechat měsíční vozítko?

„Přesně na takových maličkostech ztroskotají nakonec všechny mystifikace,“ uzavírají pochybovači, kteří nevěří, že mise Apollo byla reálná.

Zdroj: oko-planet.su

 • Hurvis Jebavy

  Podvod by je prisel asi na petinasobek nakladu na misi.To by neutajili fakt nikde.Jen si predstavte tech lidi co by museli umlcet a na kolik let.Ja bych se priklonil k tomu ze vozitko vylozili a jeste s nim nepohnuli.Proste verim ze tam byli a proc taky ne.Amen

 • Čistič

  Nemusí to tak být – to vozítko na Měsíci, kde je nižší gravitace, váží jen asi 35 kg. Takže si ho mohli poponést bez stop kam chtěli…

 • karel

  Nenapisu nic protoze by jste zareagovali a kamuflaz o pristani na mesici upravili.

 • sejferin

  misie apollo sa zucastnilo cez 300 000 vedcov a inzinierov z celeho sveta a kazdeho NASA oklamala+rusko??:D tymto teoriam uveri len snad uplny debil,pre ktoreho je velky problem precitat 50strankovu knizku.D radsej bude do smrti verit ako osel par idiotom z karavanu a nvm akych polobezdakom,lebo si je snimi rovny a za to ze zeru hovna z chodnikov,moze nwo,usa,zidia alebo nasa,zejo:D
  odporucam tymto debilkom pozriet video napr:M. Mojžiš: Neverte konšpiráciám alebo na youtube:Večer pod lampou – Mesiac a program Apollo (HD)

 • Tom

  příprava na focení s vlajkou —- ještě nějaké dotazy? :-)
  http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a17/ap17-S72-48889.jpg

 • Tom
 • Jirkas

  Tak úplně jinak to je, vozítko i měsíční krajina jsou skutečné, co je ale atrapa jsou ty lidské bytosti – ve skutečnosti to byly jen loutky, kterými někdo pohyboval pomocí provázků.

 • FFS

  Víceméně je to tu už napsáno, aneb těsně po vybalení z krabice.
  Když trošku odbočím, tak uvažování konspiračních pomatenců jde i do úmyslnýho falšování jen proto, aby se neprovalil jejich omyl, protože přiznat svoji chybu jejich slovník nezná. Proto další možnost je samozřejmě Photoshop. Navíc na tom mají postavenu živnost.

  • Tom

   :-) co je to fotošop? to je něco jako šopský salát? :-)

   • FFS

    Ten bych si dal. Dlouho jsem neměl. :)

 • Acid

  Nikde se nevyjádřil Tomoslav !!! :O :O :O notak milý Tomíku, my čekáme !

  • bob

   kdyby jsi hledal, a uz tu s nami nejakou chvily byl, tak zajiste vis ze se Tom k tomuto tematu vyjadroval jiz nekolikrat.. ani se nedivim ze sem nic nepise, protoze je to unavujici se porad opakovat, a dost pochybuji o tom ze sem vubec neco napise k tomu..

   • Tom

    Ono neni špatně, že lidé hledají. Spíš je špatné, že věří tomu co vidí a slyší…. bez logického úsudku, bez těch nejzákladnějších znalostí jen proto, že se daná informace zdá v daný okamžik populárnímožná, až populisticky populární a oni se cítí být frykulini (freecoolin). Měj me na paměti, že pouze 2% světové populace má inteligenci na to, se sama a správně rozhodovat. Zbytek…..potřebuje vedení. je to smutné ale je to tak. Proto stále znova a znova se opakují stejné věci. Což je vidět právě na konspiračních teoriích.

  • Tom

   otázka zní PROČ? Proč dokázat, že nikdo nebyl na měsíci. Ok dokázali to a dál? zastaví NASA výzkum? Udělají z AREA 51 muzeum a z S-4 školící středisko Jehovistů? a co Jan tleskač byl i on se svým kolem na Měsíci? Nebo se dostal, až na Mars? :-)))

 • Captain

  Tak je po sobě prostě zametli no :D.. Furt se řeší, jestli tam byli nebo ne, jžš jžš…

 • Jaroslav Rosa
 • twangy

  Na té fotce je nejzajímavější ten přibastlenej zadní blatník. Tohle je orig. rover z apollo 11: “ http://kuc.cz/6u3brv “ Jeho zadní blatníky byly poddimenzovaný a při jízdě vířil velký množství prachu do okolí. Další verze roverů již byly „vytuněný“: “ http://kuc.cz/6ghawu „. Z toho vyplývá, že rover na fotce již musel být v provozu a měl by teda zanechat nějaký stopy. Čistě teoreticky – kluci ujeli několik metrů a řekli si, že takhle to nepůjde, páč jim prach za.ere veškerou techniku vč. skafandrů. Chopili se tedy rovera a odnesli ho k modulu, kde pomocí duct tape a nějakýcho kartonu vyrobili provizorní blatník.

  • twangy

   Tak jsem našel orig. popis k fotce: „This close-up view of the Lunar Roving Vehicle at the Taurus-Littrow
   landing site was photographed during the second Apollo 17 lunar surface
   extravehicular activity (EVA). During the first EVA, a hammer got stuck
   underneath the fender and a part of the fender was knocked off.
   Astronauts Eugene Cernan and Harrison Schmitt reported a problem with
   lunar dust because of the damaged fender. Following a suggestion from
   Astronaut John Young in the Mission Control Center at Houston, the
   crewmen repaired the far-right fender early in the second EVA using
   lunar maps and clamps from the optical alignment telescope lamp. Schmitt
   is seated in the rover. The lunar roving vehicle was developed by The
   Boeing Company under the direction of NASA’s Marshall Space Flight
   Center. (Dec. 12, 1972, 0-35873)“

   • kazan

    „Během druhé výpravy byl kus blatníku vytvořen z map, lepicí pásky a páru
    úchytek z lunárního modulu – původně zamýšlených k upevnění pohyblivých
    světel. PO skončení jízd posádka úchytky znovu použila uvnitř modulu
    pro start. Použité mapy byly přivezeny zpět na Zem a nyní jsou umístěny v
    muzeu National Air and Space Museum. Na některých částech blatníku jsou vidět oděrky od prachu“
    Zdroj wiki.Prej to Eugenen Cernan nechtene urazil nasadou od kladívka.

  • kazan

   Apollo 11 žadvy rover nevezlo.To bylo až apollo 15,16,17

 • kazan

  Jak píše bambus,snímek muže byt pořížem po vyplknutí vozitka z modulu na mesíční povrch.Doporucuju shlednout a youtube myslím že se to jmenuje
  Měsíční stroje – Lunární vozidlo.A hned pochopíte.
  Navíc tuhle fotku mohl nejaký vyšinutý konspirátor upravit a pustit do oběhu,jen aby rozpoutal pochybnosti.Tihle lidé jsou na to tupý dost.

  • S

   Fotka je podle všeho pravá.

   Jenže je pořízena poté, co se posádka zhruba hodinu motala na zastávce kolem vozidla.

   Chvíli před fotkou blatníku pořídili na témže místě ještě tuhle fotku:
   http://www.hq.nasa.gov/alsj/a17/AS17-137-20977HR.jpg
   Tam je vidět, jak moc těsně kolem vozidla rozdupali terén terén.

   Zkuste si představit, jak budou těsně kolem auta vidět jeho stopy ve sněhu prašanu, když budete několik desítek minut běhat kolem auta a vykládat z něj věci.

   • Tom

    těch fotek pořídili víc je to blbost nonplus ultra, že tam nebyli

 • Franta

  Ještě k tomu když je na měsíci malá gravitace. Ten kdo tohle řekl je u mě tlustej idiot kterýho ta myšlenka napadla ve fast foodu.

 • Franta

  I ve dvou či třech lidech unesete 200kg…

  • creat

   Jasně :D. Proč to dělat lehce (dojet tam), když to jde složitě (odnést to) :D to dává velký smysl..

   • Captain

    Nová konspirační teorie – Američané neměli na Měsíci vozítko, byla to pouze maketa.. To by vysvětlovalo i ty stopy.. :D

 • FranzFerdinand

  Myslím si, že tam byli. Kdyby tam nebyli, tak by to na ně SSSR prásklo, protože sověti to určitě měli velmi dobře monitorované především programem Luna. Nehledě na to, že v té době probíhala studená válka a sověti by to jistě na svého největšího rivala řekli.

  • Milý pane Franz asi si neuvědomujete jaké byli v té době technické možnosti … Je zjevné že o tom nic nevíte, tak se prosím nevyjadřujte jelikož je to samozřejmě sračka … Hledat je při letu na měsíc by bylo jako hledat jehlu v kupce sena či robota v Atlantitckém oceáně … Je třeba víc číst a sledovat dokumenty či se nějak jinak zdokonalovat a ne čučet na filmy. A z toho odvádět nějaký závěry…. http://youtu.be/aZ8JHRP-UTU?t=20m33s

   • Zeus

    Ach jo asi na to nestojí reagovat, ale nutkaní vnést světlo tam, kde je tma je silnější. Určitě Vás mohu ubezpečit, že sledování dokumentů IQ nezvyšuje. Nicméně je vidět, jak Vas po jejich sledování ovládl falešní pocit, že jste na něco odborník a můžete někoho urážet. Chtělo by to více pokory.
    Jinak pokud by někdo chtěl sledovat polohu sondy, tak by to šlo pomocí radiové komunikace i v dané době. Těm co nevěří v přistání na měsíci, doporučuji shlédnout příslušný díl bořičů mýtů, který se tomu věnuje. Je to takové hraní si, ale solidně vyvrátili hlavní konspirační body.

    • karel

     Ta sonda tam mohla klidne vysilat radiove signaly ze zeme treba jako retranslacka.

   • FFS

    Častokrát mě berou mrákoty, kdo vše má přístup na internet…

   • FranzFerdinand

    X_Rage, já nemyslel je monitorovat za letu, ale až jejich činnost popřípadě stopy jejich činnosti přímo na povrchu Měsíce. Kdyby jsi nebyl debil, tak by jsi věděl, že program Luna monitoroval povrch měsíce.

  • Kur

   Třeba to mlčení sověti za něco vyměnili.. Mohlo jít o americké mlčení nad nějakým sovětským průserem, o oteplení vztahů (projekt Sojuz-Apollo), nebo třeba dobrozdání k okupaci ČSSR které Rusům Američané opravdu dali. Takže možností je tolik kolik jich „příznivci konspiračních teorií“ jenom napadne.

   • S

    Jak jsem psal výše: Rusové přiznali pád Luny 15 (Američané jim poslali nótu, že hazardují se životy posádky Apolla 11, která právě dlela na Měsíci).
    Kdyby zjistili nějakou zradu kolem Apolla, celkem by se jim to hodilo na vybalancování vlastního neúspěchu.

    Navíc: přinejmenším manévry Apolla kolem Země (včetně přechodu na dráhu k Měsíci) šlo sledovat i amatérskými prostředky.

  • charimafterduft

   SSSR nic říci nemohla, jelikož by jí skoro nikdo nevěřil. Dovedete si představit jak by to asi probíhalo? To by byla voda na mlýn USA, začalo by zesměšnování SSSR. Byli by označeni za nechopné, zaostalé a za lháře. To v žádném případě SSSR nepotřebovala, jim stačilo že vědí co vědí a nechali USA v její lži.

   • S

    SSSR měl v 60. letech ještě celkem ucházející kredit. Po prokázaném sestřelení U2 v roce 1960 a mnoha prvenstvích v kosmu by asi měla jejich prohlášení celkem slušnou váhu.
    Navíc přesně v době, kdy seděl Armstrong v modulu na Měsíci, spadla Rusům na Měsíc Luna 15 – takže by se jim nějaká aféra na americké straně celkem hodila, když už sami své selhání přiznali.

 • Bambus

  fotografie je pořízena ihned po „vybalení“ vozítka ze servisního modulu, kdy se vozítko pomocí pružín „rozloží“ a „dopadne“ na povrch. Takže před jízdou logicky nejsou nikde žádné stopy… Nehledě na to, že tehdy photoshop neexistoval, ale dnes již existuje…..

  • Kamil Kotek

   i tehdy se to dalo upravit..navíc mě tam neseděj ty orientační křížky či jak se tomu říká..jak jsou v obraze křízky…jedno je vedle sedadla,druhý tam jde vidět,třetí je jakš takš vidět u lokte,ale další nevidím…měly by bejt ve stejné vzdálenosti od sebe,a hlavně u kola kde to je světlý by to mělo bejt krásně vidět..ale nevidím..opravte mě pokud se pletu :)

  • S

   Není.

   Ta fotka je pořízena na zastávce během druhé výpravy do okolí modulu.
   Ale je pořízena po necelé hodině, strávené v tom místě (v deníku výpravy je to „station 2“). Během té doby stačili okolí dost důkladně rozkopat. Nezapomenňte, že na Měsíci létá rozkopaný prach minimálně 6x dál (menší gravitace a nebrzdí ho vzduch).

 • asfjjjj

  To co vypadá jako stopa ve stínu je stín okraje pneumatik a jeho vzorku. Na fotce žádná od kol stopa není. Není ani od jednoho kola v žádnem směru,dopředu ani dozadu. Jestli je to originální fotografie, tak je to podle mně jasný důkaz o nepřistání. Ale zajímalo by mne proč tedy ,vezmeli v potaz to že se vše natáčelo ve studiu, s vozítkem na určené místo ve studiu rovnou nedojeli a pokládali ho tam jeřábem.

  • Jono

   Snowden dá odpoved na americké klamstvá……

 • Kamil Kotek

  zajimalo by mě jak to řídily to vozítko..
  jelikož jsem někde četl že nemohly ohnout ani prsty,když chtěli něco vyfotografovat tak to měly dost složitý,proto mě je divný že by jen tak lehce šlapaly na pedály..popř hejbaly páčkama..

  • kazan

   Ale mohly.To jsou jenom konspiracní vymysly,ktery maji celou věc zpochybnovat.V tom pripade by se ani nemohly pohybovat po povrchu,slest ze žebříku,fotografovat,umístit vlajku..proste nic.

  • S

   Posádku tvořili muži, takže na Vaše otázky, věnované ženám či dětem (soudě podle tvrdých Y v přísudcích), nelze dost dobře odpovědět.

 • Terfelus

  No nevím, mě přijde že v tom stínu je něco jako stopa, akorát nevím jestli by bylo možný aby takhle najednou zatočil.