Tajemné signály z Měsíce v režii KGB?

10
1265

V 80. letech minulého století zachytil americký radioteleskop v Green Bank podivné rádiové signály, které přicházely z povrchu Měsíce. Připomínaly zdrojové texty a byly zjevně umělého původu. Díky teleskopu se podařilo určit přesnou polohu a zdroj tajemných signálů: šlo o komunikaci ruských automatických sond z Měsíce. Tou dobou létaly do vesmíru z vojenského kosmodromu v Plesecku pravidelně záhadné přístroje, vždy s oficiální zprávou, že „byla vypuštěna další družice série Kosmos, která zkoumá okolní vesmír“. Samozřejmě i Američané vysílali k Měsíci své vojenské sondy, protože byli přesvědčeni, že Rusové na něm něco tajně zkoumají.

[pullquote_right]Že by byl Měsíc skutečně obydlen? Ale kým? Mají na něm Rusové tajnou základnu, kterou vybudovali za studené války?[/pullquote_right]

Astronomové o signálech okamžitě informovali svého nadřízeného, profesora Halla, který se spojil se senátorem státu Západní Virginie. Ten ho požádal, ať mu záznam přiveze, jenže cestou auto profesora Halla havarovalo a všechny materiály shořely. Speciální vyšetřovací komisi se nepodařilo zjistit příčinu havárie, ale američtí astronomové byli přesvědčeni, že v ní měli prsty agenti ruské KGB. Pár dnů poté se totiž znenadání porouchala i anténa teleskopu v Green Bank. Nejdřív se spekulovalo o „únavě materiálu“, ale analýza prokázala, že anténa byla vystavena mimořádně silnému žáru. Podle ředitele observatoře v Green Bank ji zničili Sověti – použili laser instalovaný na některém z tajných sputniků. Do případu se ale nakonec vložila i americká armáda a spekulaci o ruském laseru odmítla. Podle velitele ozbrojených sil USA k poruše antény došlo vinou nedbalosti zaměstnanců observatoře.

Nejasností a snah o utajení kauzy je celá řada. Měsíc je pro nás totiž stále plný záhad, i když jde o našeho nejbližšího vesmírného souseda. Astronomové na jeho povrchu registrují podivné a nevysvětlitelné jevy, velmi často na něm dochází ke světelným zábleskům a pravidelně nad ním létají velké neznámé objekty. Že by byl Měsíc skutečně obydlen? Ale kým? Mají na něm Rusové tajnou základnu, kterou vybudovali za studené války? Mohlo právě tohle být důvodem, proč Američané v roce 1972 ukončili program pilotovaných letů Apollo?

Zdroj: planeta.moy.su

 • Muerte

  Blbost nikdo tam není nových sousedů bych si určitě všimnul :-D

 • Nevim
 • Jakub

  Blbost, Rusové sotva dokázali udržet MIR při životě, natož aby měli nějakou základnu na měsíci.

  • DroidSafgor

   Souhlas, Rusové to učo nebyli…

  • creat

   právě, pro rusáky byla armáda víc než lidskej život, proto měli nejlepší vesmírnej program… protiřečíš si.

  • Bambus

   Vážně??? A proč teda Američané nebyly bez von Brauna (kterého si chytře samy odstranily) schopni vytvořit orbitální stanici???? Myslíš že přizvaly Rusy k programu ISS protože neměly peníze??? Vždyť stejně Ruskou část zaplatily Američané…. K programu ISS Rusz přizvaly jen proto, že samy nebyly schopni podobné dílo vytvořit….. Nehledě na to že lodě Sojuz jsou dnes nejen nejlevnější a (skoro) jediná možnost letu do vesmíru s lidskou posádkou, ale už přes 30 let neměly žádnou havárii, což je naprosto unikátní…..

   • Jakub

    Tohle jsou fakta. Američané mohli postavit orbitální stanici sami, měli na to prostředky a finance, ale rusové zas měli zkušenosti, tak toho chtěli američané využít(a taky využili). A sojuz je sice spolehlivý, ale zastaralý a sotva pro 3 kosmonauty, takže rusové rozhodně nemají nic na měsíci ikdyž bych jim to přál.

 • Tornado

  hovno Rusové. Mimozemšťané tam jsou.

  • Ivet

   žejo!

   • Jaroslav Rosa

    taky si myslím.