Ufologové se ptají: kam zmizeli Marťané?

14
863

Rover Curiosity, který zkoumá rudou planetu, na ní před pár dny objevil vyschlá říční koryta a v půdě také jednotlivé aminokyseliny. Ty jsou považovány za „bílkoviny života“, což naznačuje, že na Marsu mohl kdysi skutečně existovat život.

Ředitel ruského Mezinárodního centra ufologického výzkumu Valerij Uvarov je přesvědčen, že Mars byl obyvatelný ještě před 15 tisíci lety. „Pozemšťané tehdy teprve začínali budovat první osady a na Marsu byla kvetoucí města, jejichž pozůstatky jsou na některých místech stále patrné,“ tvrdí Uvarov.

Kam ale Marťané zmizeli, když jejich planeta přestala být vhodným místem pro život? Odpověď je nasnadě. Následkem nepříznivých okolností vymřeli. Uvarov a jeho kolegové se ale domnívají, že část obyvatelstva mohla přežít ukrytá v nitru planety. Není také vyloučeno, že se přestěhovali na jeden ze satelitů, které Mars obíhají. Existuje i fantastičtější verze, že se Marťané přestěhovali na Zemi a vybudovali si u nás tajné podzemní základny. A jejich kosmické lodě – UFO – brázdí naši oblohu.

Ředitel ruského Mezinárodního centra ufologického výzkumu Valerij Uvarov je přesvědčen, že Mars byl obyvatelný ještě před 15 tisíci lety.

Pokud by ale Marťané stále obývali rodnou planetu, jak to, že dosud nezaútočili na pozemská vozítka, která jsme jim tam poslali? V NASA se zabývali i touto eventualitou, ale zatím se naštěstí nic nestalo. Každopádně možnost, že Mars je stále obydlen, nedává ufologům spát a volají po systematičtějším průzkumu nitra rudé planety i jejího měsíce Phobosu.

Zdroj: tainy.net

 • petr

  Ta myslenka ze vlastne astronauti se promenili v bohy a kosmicke lode v draky je velice dobra. Osobne se zajimam o tema stvoreni cloveka vyspelou civilizaci jiz nekolik let. Nepridavam sem komentare, protoze neskocim na kdejakou kachnu, ale to o texh atronautech me zaujalo, protoze to vidim nejak podobne, ne zcela stejne ale podobne, davalo by to smysl. Urcite bych si na toto tema vymenil nekolik nazoru…. jinak komentare vetsiny uzivatelu me velice stvou. Misto pridani sveho souhrnu na danou zpravu, tak tu jen ctu jak se hadate mezi sebou. Stejne to nikdo zvas, pochopitelne ani ja nevime. Taky me muze krestan tvrdit ze jedine buh nas stvoril a ja mu budu tvrdit ze to byla vyspela forma iteligence, schopna utvorit zivot. Coz je vlastne bozi schopnost. Pravdu by jsme meli oba ale trochu jinde. prikaldam mejl – hanrick@seznam.cz.

 • MAXIMAQX

  Chtel bych vydet ten matros na cem sjizdi pan Uvarov.Je to uplna pitomost a opet z ruska,posledni dobou ti rusove melou same kraviny,uz asi nevedi jak zaujmout tak se snazi zvyditelnit takovejma hipotezama.

 • Pata

  no kdyz se zactes poradne do historie,smaragdove desky,kvet zivota atd.tak se o tom zminujou,sumerske texty zase rikaji,ze sem prileteli dve mimozemske rasy a stvorili nas z toho nejvyvinutejsiho tvora na planete(naky vyvinuty primat) a geneticky mu zmenili kod..proto neumime vyuzivat plne svoje geny a mozek….jinak v cyklech (udajne podle pozice nasi slunecni soustavy vuci galaxii) civilizace degradujou a naopak zase nabiraji vedomosti a je to udajne spojeny s magnetickym polem atd.pravda bude jeste dal nebudu se dohadovat,ale je treba pocitat i s temahle „malickostma“ :D

 • kazan

  Važeny pan Uvarov na tom asi nebude zrovna nejlépe.XDDD.Odborně se tomu říka „silná debilita“

 • kamaka

  Že by se v NASA zabývali eventualitou, že Marťani zaútočí na jejich vozítka je pěkná kravina. Jinak souhlas s Markem.:)

 • rorschah

  a co teorie,že v určité kritické chvíli přišli na Zem a jsme to my ?

  • Nevim

   To mě napadlo hnd jak sem to četl, ale je to nesmysl :D – jakto, že jsme tak technologicky zaostali, jakto, že sme vymazali všechny záznamy o naší historii a poznatcích..prostě NE nejsme z Marsu :))

   • chargy

    Stačila nějaká katastrofa, která náš počet zredukovala na třeba tisícovky a začínali jsme od nuly. Co se záznamů týká, tak z vesmírné rakety se postupem času stal drak, z kosmounautů se postupem času stali bohové, z léků se staly hostie… tim ale netvrdim, že pocházíme z Marzu.

    • Nevim

     To je velice, velice, velice nepravděpodobné….. osobně si nedokážu představit, jak by mohlo dojít k takovému zdegenerování rasy a ztrátě a zkreslení vědomostí, informací, technologie.

     • chargy

      uplně jednoduše – si vem, že všechno smete voda, ano ty si budeš pamatovat, že byly nějaké počítače, letadla, auta, ale dokážeš to vyrobit holýma rukama? Asi ne a tak na to budeš jenom vzpomínat a vyprávět svým dětem, ty zase svým, ale protože už to nezažili, tak to bude zkreslené a tak dál a dál až pátá generace už vůbec nebude vědět o čem je řeč.

     • FFS

      Lokální nukleární konflikt. Mrkni na Mohendžodáro a Harappu.

   • Je to jen jedna z možných teorií.Neříkám že jsme z Marsu.Jen se prostě mohlo něco stát př.(nehoda při přistání.) A už by byla odpověď na to kde je naše historie.Přežilo pár jedinců a technika taky včudu.A jedem od znova.

  • Souhlas!

 • Marek

  Uvarov a jeho „Mezinárodní centrum ufologického výzkumu“… Kredibilita obojiho je v zapornych cislech. I kdyz mluvit vubec o nejake kredibilite je v tomto pripade zcela zcestne.