Únosy mimozemšťany – pravda, nebo výmysl?

11
2383

K vyprávění lidí, kteří byli údajně unesení mimozemšťany, se někteří z nás staví skepticky, jiní jim naopak bezvýhradně věří. O tomto fenoménu byly popsány už stohy papíru, ale s konkrétními závěry je potíž. Lidé, kteří příběhy považují za smyšlené, argumentují tím, že obětem únosů jde především o vlastní zviditelnění a o pár minut slávy. A ti, kteří zkazkám unesených věří, tvrdí, že dotyční mohou jen stěží něco dokázat, protože mimozemšťané po sobě zametli stopy.

Příběhy obětí se liší. Někteří lidé tvrdí, že během únosu byli paralyzováni a nemohli téměř dýchat. Druzí si zase uchovali schopnost mluvit a pohybovat se, ale v danou chvíli jim to nebylo nic platné. Pokud srovnáme starší příběhy s těmi ze současnosti, je patrné, že ty modernější zacházejí více do detailů, a jsou tak pro veřejnost atraktivnější. Pochybnosti jsou proto namístě.

Skeptikové možnou mimozemskou invazi odmítají jako něco pavědeckého a pokoušejí se přijít s vlastními hypotézami. Podle nich je za únosy třeba hledat psychický stav údajných obětí. V této souvislosti zmiňují například dočasnou schizofrenii, halucinace, epilepsii i spánkovou paralýzu. U spánkové paralýzy ovšem stojí za zmínku, že lidé, kteří jí trpí, jsou si vědomi svého bdělého stavu, během kterého se nedokážou pohnout, ale nikdy ho nespojují s mimozemskými únosy. Někdy se únosy vysvětlují také jako psychická sebeobrana vůči zcela jiným událostem, například sexuálnímu zneužívání. Mnozí z údajně unesených mohou být také pod vlivem návykových látek.

[quote]Příběhy obětí se liší. Někteří lidé tvrdí, že během únosu byli paralyzováni a nemohli téměř dýchat. Druzí si zase uchovali schopnost mluvit a pohybovat se, ale v danou chvíli jim to nebylo nic platné. [/quote]

Podle astronoma Carla Sagana se všechny příběhy unesených podobají zkazkám našich předků, kteří mluvili o pronásledování ďáblem nebo démony. A popisy mimozemšťanů se s popisy démonů shodují – také nemají pohlavní znaky, žijí v nebi, mohou procházet stěnou a ovládají telepatii. O čem to svědčí? Buď nás mimozemšťané unášejí a zkoumají už po staletí, anebo my lidé prostě máme rádi mystifikaci.

Zdroj: tainy.net

 • Verča

  Únosy jsou blbost, dělá to akorát tak stínová vláda aby se lidi báli mimozemšťanů. A proč by někdo tvrdil že ho někdo unesl? Dostávají za to pěkně zaplaceno..tohle je celý jeden obrovskej podvod.

  • Tom

   Verčo stínová vláda udělá akorát houbelec. Stínová vláda jsou hoši a dámy co by strašně moc chtěli ovládat, jenže je nestínová vláda nepustí tak aspoň remcaj co by jak by kdy by :-)

 • Jan

  glaudit.han@seznam.cz

  O tomto fenoménu mám náhodou hodně dobré informace – opravdu důvěryhodné.
  Pokud máte zájem, aby vám bylo vše vysvětleno, tak napište.

  -vysvělení proč byly paraizování
  -proč obstái na detektoru lži když to nebyla pravda a zároveň ito ani nevymysleli.

  pokud nejste dost informovaní, přes 92% všech únosů na světě bylo vyřešeno.
  Zajímá vás, jak ? napište.

  -dokonce jako bonus vysvětlím, jak hypnotizér může i vás, kteří jste nic neviděli přesvědčit, že ano.
  Docela t os tím souvisí.

  Všechny příaddy nejsou vymyšlené – přes 92% je tento případ a zbylých 8% se dělí na polovojenské operace výmysly typu „támhe něco letělo, ale koukai jsme na televizi, takže to mohl být třeba lampion..“

  • Tom

   Pokud máš co napsat, tak to napiš. Nač tajnosti.

  • Veru

   Tak nám to vysvětli zde.

  • Danny

   Tak tím že chodíš kolem horký kaše ty tvoje “zaručené“ informace dosti ztrácí na věrohodnosti.Z nás blbce neuděláš…

 • Ski

  „Chtějí se zviditelnit a užít si pár minut slávy“ slávy?! kurva jaký slávy?! dit jakmile někdo přijde s timhle tvrzení okamžitě zapadá do škatulky blázen a cel jeho okolí se mu směje…..to radší pěstí do oka než tenhle argument:D a proč se tu nepíše o vyoperovaných „implantátech“ ? :)

  • Edee

   nechodme az k aktom x :D

   • David

    proc?

 • Toman

  Kdo by chtěl pochopit tento fenomén do hloubky, měl by si rozhodně přečíst Hledání nadpřirozena od Grahama Hancocka, jak už jsem tady jednou psal. Je to vyprávění jednoho chlapíka o vesměs pravěkých a novověkých lidech, o jejich nabytí rozumu moderního člověka a přiklání velkou váhu halucinogenům. Je tam spousta informací a jedna sekce se zabývá i únosy „mimozemšťany“, kdy šamani z různých dob i části svět popisují a kreslí na stěny jeskyní téměř totožně obrazce, příběhy a podoby nadpřirozených bytostí, které je zkoumaly v nebi a „propujčili“ jim léčitelské a kdovíjaké schopnosti. Stojí za přečtení

  • katka

   mimozemštaniexistuji ale mlci se otom