Žijí na Měsíci mimozemšťané?

47
2254

Vědci náš jediný přirozený satelit vnímají jako zdroj cenných minerálů a zároveň i jako místo vhodné pro start lodí do hlubin sluneční soustavy. Jenže pozemští kolonisté svůj čas zřejmě prošvihli…

Po ohromném nadšení a závodech v dobývání Měsíce se od lunárních programů ustoupilo. Muselo to být z velmi vážných důvodů a rozhodně za tím nehledejme jen vysoké náklady, kterými byly zrušené měsíční mise zdůvodněny. Je totiž s podivem, že americký program Apollo i sovětský Lunochod byly zastaveny prakticky ve stejnou dobu. Bylo to snad proto, že nám někdo na Měsíci dal najevo, že vstupujeme na cizí území a nejsme na něm vítaní?

Média už nesčetněkrát přinesla senzační zprávy o tom, že astronauti, kteří na Měsíci přistáli, na něm viděli mimozemské lodě a měsíční stavby. Některé noviny a televize přinesly i záznamy rozhovorů astronautů s řídicím centrem, kdy upozorňovali na to, že vidí nejrůznější podivné jevy a objekty. V jednom případě měli slyšet i zvláštní melodii, která zněla jako zvuk píšťal. Účastníci mise Apollo 15 Scott a Irwin uvedli, že zničehonic na obloze zahlédli jasný světelný paprsek vystřelený odněkud z měsíčního povrchu. Astronauty Cernana a Schmitta (Apollo 17) šokovala nečekaná exploze antény lunárního modulu. V roce 1969 americký vědec Glenn Seaborg informoval, že astronauté z Apolla 11 na měsíčním povrchu zahlédli stopy podobné těm, které za sebou zanechávají pásová vozidla.

[pullquote_right]V jednom případě měli slyšet i zvláštní melodii, která zněla jako zvuk píšťal. Účastníci mise Apollo 15 Scott a Irwin uvedli, že zničehonic na obloze zahlédli jasný světelný paprsek vystřelený odněkud z měsíčního povrchu.[/pullquote_right]

Ačkoli Měsíc byl dlouhou dobu monitorován i z vojenského hlediska, žádná pozemská zařízení, která na něm astronauté viděli, na něm nebyla. Není proto vyloučeno, že mohlo jít o mimozemskou techniku.

Objevily se i zprávy o měsíčních stavbách a geometrických liniích na jeho povrchu. Některé stavby jsou tak vysoké, že na snímcích jsou zřetelně vidět jejich stíny. Velké množství zajímavých fotografií pořídila například sonda Clementine vypuštěná v rámci projektu hvězdných válek. Fotografie měsíčních pólů, které odeslala na Zemi, přinesly víc otázek než odpovědí. Spojení se sondou se ale znenadání přerušilo.  Podobně dopadla i mise sovětského Lunochodu 2, i ten se nečekaně odmlčel. Lidská chyba, nebo něčí zájem? Pokud máme věřit nejrůznějším fantastickým zprávám, je opravdu možné, že astronauté na Měsíci viděli něco, o čem nemáme vědět?

Poslední astronaut, který navštívil Měsíc, Eugene Cernan, při svém vystoupení u příležitosti 25. výročí letu Apolla 11 velmi emotivně řekl, že si pamatuje pouze to, co mu bylo dovoleno. Také John Glenn, který se jako první Američan dostal v roce 1962 do vesmíru, zmínil, že mu astronauti z misí Apollo vyprávěli, že viděli věci, jejichž podstatu si nedokázali vysvětlit. Aby nevyvolávali zbytečnou paniku, nebo se nestali terčem hloupých vtípků, drželi raději jazyk za zuby.

Zdroj: tainy.net

 • Piroh
 • Piroh
 • BLBCI

  Odpověď na FFS : tak teď trochu meleš hovna :D , první proti mě „vyjedeš“ že jestli si myslim že se za tim skrývá pravda a teď sám řekneš že „lajk“ = pravda tak co kurva chceš chlape? :DD a jaký ovečky tvl co řešíte :D jděte ven…a neřešte furt takový píčoviny na internetu :D…ste jak malý děcka. Jednou sem člověk něco napíše a bude se 5 let hádat o slovíčka s noliferama :D bože…

  • Tom

   jo tááák už mi to je jasný. Když nevíš kudy kam voláš mystickou bytost :-) Hovna tu vytváříš ty. Ano bez tebe by tu nebylo hoven. My tu takový věci řešíme, protože nás to baví. Naštěstí jsme dalecí toho poslouchat taková to nebožátka jako jsi ty. Ovečky jaký pořád ovečky, to jsi z nějaký farmy nebo co? Propříště mírni svůj expresivní slovník a zkus psát jako člověk, když už máš potřebu psát. O slovíčka se hádá ten kdo není ochoten přiznat chybu. :-)))

   • BLBCI

    dík za pravdu, takže FFS doufám že si slyšel Tomiho

    • Tom

     Moc se neraduj, tvá odpověď je trošku vytržená z kontextu. Věc se má tak, že FFS se vyjádřil na tvoje vyjádření, a ty ses vyjádřil na jeho vyjádření což bylo vyjádření na to předchozí vyjádření co ti podal na to první tvoje vyjádření. Tak se z toho stala poněkud jadrná debata nakonec o …..zdráhám….. se to znova napsat, bedlivý čtenář ví co tím myslím…..:-)) No a dostali jsme se inu na začátek. Nikdo si z kosmonautů ani astronautů části hlavě protilehlé, tady, aspoň členy, které mám já na mysli, nedělá. Ty to termíny jsi zavedl ty. A s tím slovíčkařením je to přesně obráceně než popisuješ ty, ano lpíme na slovíčkaření a nazývání věcmi pravým jménem. Aspoň se o to v rámci svých možností o to snažíme. Viz několikrát zde zmiňovaný problém správné interpretace zkratky UFO.

  • FFS

   No… poslat do p*či na sto způsobů tě umím taky a mnohem více, ale je to pod moji úroveň.

   Mimochodem „FFS“ je akronym pro „For Fuck’s Sake“ a dal jsem si tam ty tři písmena přesně kvůli takovým, jako jsi ty. ;)
   Dal jsi mi ponaučení do budoucna. Nesnažit se vysvětlit nic nikomu, kdo nestojí o vysvětlování. Tímto tu debatu končím. :)

 • Mat

  A myslíte si, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo! – Černí baroni. A podobně je to tady – politika. SSSR mělo první družici, prvního člověka ve vesmíru a další krok byl Měsíc. USA prostě museli udělat všechno proto, aby rusáky porazili. A dokázali to. S jakým rizikem to bylo, dokládá i fakt, že dnes jsme technicky schopní dostat člověka na Mars a živého zase zpět lépe, než tehdy na Měsíc… Měsíc byl dobyt, USA zvítězilo a zachránilo si ve světě prestiž, nebylo dále třeba utrácet miliony dolarů na nezáživnou věc – start Apolla 11 byl národní událost – o 17 se stroze informovalo. Letů Apollo bylo naplánováno víc, ale tehdy ještě nikdo nevěděl, jak to pujde a který let na Měsíci přistane, nakonec to byla 11. Levnější je poslat tam sondu. Rusáci pár úspěšných sond měli, ale jejich ekonomika už přestávala ve vesmírných závodech stačit – a proč by se snažili, propagandě by to už stejně nepomohlo. Tak se studená válka zase přesunula v zápolení na jiném „bitevním“ poli…

 • Tom

  Myslím, že Kennedyho hvězdné války, vznikly mylnou interpretací GAMA vzplanutí. V té době se už detekovalo ale nevědělo se co to je….konec konců jako se neví dnes. Jenže se už vědělo že vzniká pří atomových výbuších. A právě mylnou interpretací se mělo za to, že dochází ve vesmíru k válce. Proto ta památná věta že příští válka bude ve vesmíru. Toť má hypotéza. Na měsíc se nelítá proto, že to bylo drahý. Prostě došly prachy. A bylo potřeba výzkum směřovat i jinam než jen na měsíc. Jednoduchá ekonomická uvaha, pokud nemůžu mít všechno. Pokud nemám peníze jezdit do Brna, tak tam nepojedu, sorry kluci vím, že Vás to děsně mrzí :-)) Ale mám peníze jezdit do Mělníka do Plzně Liberce atd. A tam taky můžu zkoumat. I když , Brno je zlatá loď za děvčaty z Brna ……. Někdy se musí obětovat něco hodně bolestnýho na úkor několik „bezvýznamných“ projektů třeba ARICIBO, Detekování Gravitačních vln, atd. atd.

  • HEY

   tak přije´d do Liberce, ať ti jí můžu vpálit.

   • Tom

    proč? :-)

   • FFS

    To jsem trošku nepochopil. Pokud ho chceš insultovat, proč chceš, aby za tebou přijel. Dojeď ty, ne?:)

   • FFS

    Nebo nová generace internetových hrdinů zpohodlněla tak, že oběť si musí pro nálož dojet?

  • FFS

   A toto je zajímavé.

 • lucius

  Ivo, mám otázku:) nevieš, čo sa deje s týmto, resp. sleduješ to? http://procproto.cz/zajimavosti-a-novinky/novy-dokument-potvrdi-styky-mayu-s-mimozemstany/

  • Kuřák

   Tadyto by s tím mělo mít něco společnýho http://www.youtube.com/watch?v=65RMcU1JNWI akorát jsem nikde nenašel žádný titulky a anglicky moc neumím takže nevím přesně co to je.

   • lucius

    hmm, to nie je ono, toto video je zo série Ancient Aliens. To čo myslím, točia mexičania a v článku bolo písané, že pred 21.12. 2012 má byť premiéra. Len ma zaujímalo, či náhodou niekto nevie viac. Niečo som našiel, ale v podstate je to to isté, čo v článku tu na PročProto

 • Blbci

  Zaráží mě, jak si tu děláte prdel a vysmíváte se astronautům – lidem, kteří v životě dokázali víc než kdy dokážete vy všichni dohromady,!! schovávejte se dál za monitorem a urážejte s platem 6 000 pak zajdšte do hospody zanadávat společně na ty magory.

  • lucius

   mňa zaráža, že ťa zaráža to, čo si sa tu nemohol dočítať. Kto sa tu komu vysmieva, cituj prosím ťa

   • Blbci

    Pokud nejsi schopnej rozeznat jasnou a naprostou ironii v příspěvcích níže, tak nemá cenu nic vysvětlovat a citovat.

    • lucius

     chlapče, ty si moc precitlivelý, nikto si tam z astronautov nerobí srandu a to, čo je tam spomenuté, to vychádza z nejakých faktov, ktoré kolovali. Ale to asi tebe nemá cenu vysvelovať, lebo o tom asi nič nevieš

     • Blbci

      zvláštní, kolik semnou souhlasí lidí , viĎ?

      • lucius

       ty máš starosti junáčik. Ale keď už si začal, tak zvláštne, koľko ľudí so mnou nesúhlasí, však

       • Blbci

        starosti..ja se jen vyjadril..ty si zacal hrabat :D

      • FFS

       Myslíš si, že pravda leží v kliknutí na +?

       • Tom

        Tak pravda je mrška ona muže být schovaná i za x nebo / :-))) Jináč máš samo pravdu. myslím, že Like v těchto diskuzí jsou ukazatelé spíše sympatičnosti se s ztotožněním názorů než ukazatelem relevantního hodnocení problému. ALE to může být jen moje prostoduchá domněnka páč ja plusy povětšinou nedostávám :-))))))) tak se to snažím tímto komentem maskovat. já bych jinak byl raději kdyby pravda stála, pěkně zpříma, čelem nám hleděla do očí. Ono by se nám to asi nelíbilo, ale aspoň by jsme konečně věděli na čem jsme.

        • FFS

         Pohybuji se spíš v mínusech, protože odmítám věřit každý pitomosti a „všichni nám lžou“ postoji. Ona ta pravda je mnohdy jednodušší, než si chtějí lidé připustit. Ale jinak je to vesměs tak, jak řikáš.:)

       • Blbci

        Jaká PRAVDA?!!!! souhlas, o pravde tu nikdo nenapsal nic.

        • lucius

         ale veď sa nič nedeje, čo si stále taký nabrúsený? To ty máš pravdu. kľudne s tým môžeš dnes zaspávať

        • FFS

         Sám jsi přeci řekl: „Zvláštní, kolik se mnou souhlasí lidí, viď?“
         Souhlas = sympatizace = myslím si, že máš pravdu.

      • Tom

       Je ono se tady dá někde hlasovat ? :-DD

       • Zecmi

        Pravda v tom ze mas milion kliknuti nejakych oveciek ? :D ukamenujte ma

   • Tom

    Buď zdráv Lucius. :-) Taky jsem to tady nikde nenašel ani jednu prdel na jakýho koliv astronauta. Myslím, že bych byl mezi prvními kdo by se ozval:-))

    • lucius

     Zdravím aj ja teba Tom :) Ja som ho identifikoval, hádam to nikoho neurazí, ale mne z toho vychádza mjr. Remek

  • FFS

   Nikdo si tu z nich prdel nedělá. Pánové, kteří se podíleli na kosmických letech mají obrovskou úctu za odvahu a přínos. Ukaž mi přesně, kde se jim kdo tu vysmívá.

   Zmrdstva, která se tu potírají jsou ty, jako v článku – smyšlenky a senzacechtivé zkazky, které jim někdo připnul. Většina je i fyzikálně nemožná (a že jsem z fyziky propadal, tak i mě dojde, že je to čipovina), ostatní jsou nepodložené naprosto ničím.

  • FFS

   Mimochodem, proč se všichni jednodušší ohánějí větami jako „co toho dokázali víc“, nebo „co jsi dokázal ty?“.

   • lucius

    chlapec mal zlú náladu, tak nevedel, kde a ako sa prejaviť, tak to riskol tu

 • miskith

  Ano.. A když jezdila expedice Apollo ve vozítku, tak ujížděli krvežíznivým mimozemšťanům a když tam tak poskakovali tak ne z radosti, ale to uskakovali kulkám, které po nich stříleli mimozemšťani. Souhlasim s „veru“ o těch fyzikálních nesrovnalostech.. A to je jen minimální základ…

  • FFS

   Owned. Tak tys to zabil.:D

 • Mat

  Slyšeli zvuk píšťalky ve vakuu a viděli na obloze bez atmosféry paprsek… Povídka o vy.. přirození pana souseda Armstrongových byla taky populární a přitom nikdy nic takového Armstrong neřekl… Určitě někdo z Apolla emotivně prohlásil, že tam viděl Santa Clause a ty stopy byly od jeho sání, ale oni to někde popletli… Každý z nás si může vymyslet co kdo kde měl prohlásit a když se to šikovně podá, bude to vypadat „dostatečně“ věrohodně.

 • Kamil Kotek

  Aby tam nebyly Němci jako z filmu Iron Sky… :)

  • Muertes

   To byl mazáckej film hodně jsem se u něj nasmál! :-D

   • veru

    Souhlas :) ! Mě tam dost pobavila ta prezidentka USA :D

   • FFS

    Nebyl… ten film skutečně měl obří potenciál a Vuorensola z něho vytěžil možná 20%.

    • Muertes

     Vím, proto jsem dal na konec věty vykřičník :-D

  • lucius

   na rozdiel od Iron Sky je Apollo 18, nie od SyFy, iné kafe:) Myslím si, že v Iron Sky zbytočne premrhali potenciál a spravili z toho nedotiahnutú komédiu