Mimozemšťané ohrožují křesťanskou víru

23
1327

Objev rozumných vesmírných civilizací bude v mnoha ohledech průlomovou událostí pro celé lidstvo. Obavy z přímého setkání má asi většina z nás, velké znepokojení vyvolává ale hlavně mezi křesťanskými teology. Úřad Defense Advanced Research Projects amerického ministerstva obrany pořádal sympozium věnované mezihvězdným letům a pozval na něj i představitele nejrůznějších církví.

Na zasedání vyšlo najevo, že křesťané vnímají možný kontakt se „zelenými mužíčky“ jako velkou komplikaci. Církev totiž existenci rozumných bytostí ve vesmíru nepřipouští. Profesor křesťanské filozofie Christian Weidemann z Ruhr-Universität v Bochumi tvrdí, že hlavní otázka, která stojí před křesťanskými teology, zní: „Obětoval se Kristus také pro Klingony?“

[pullquote_right]Čtěte dále na ProcProto.cz: Tajná schůzka v OSN – veškeré informace o UFO se odtajní v roce 2013[/pullquote_right]

Odpověď je zdánlivě jednoduchá: Kristus se svou smrtí na kříži vykoupil za všechna stvoření. A právě tady vyvstává problém. Ve vesmíru je na 125 miliard galaxií, v každé z nich stovky miliard hvězd a v planetárních systémech kolem některých hvězd musí být život. Proč ale Kristus přišel speciálně k nám? Měl zachránit pouze pozemšťany? Je možné, že mimozemšťané nehřeší, protože „jejich“ Adam a Eva nepodlehli pokušení? Tomu se ale skoro nechce věřit. „Pokud ve vesmíru existují rozumné bytosti, dá se předpokládat, že většina z nich také hřeší,“ soudí Weidemann.

A protože vesmír je hříšníků plný, logicky z toho vyplývá, že Kristus se musel současně zrodit i na jiných planetách. Astronomové předpokládají, že ve vesmíru je obydleno minimálně 250 světů, takže se to muselo stát přinejmenším ve 250 případech. Ale jestliže je Kristus konkrétním vtělením Boha, nemohl se na různých místech objevit současně! A to je problém, který nedává křesťanským teologům spát.

Ateisté se jejich starostem mohou smát, ale věřící z toho obchází hrůza. „Případný objev mimozemské inteligence povede pravděpodobně k hlubokému sebezpytování u všech vyznání, ale podle všeho bude znamenat problém jen pro křesťany,“ říká teolog Michael Valtemate ze stejné univerzity.

Například v islámu byl Mohammed prorokem (neboli vyslancem) Boha, nikoli ale jeho vtělením. Proto vyznavači islámu nebudou mít problém připustit, že Alláh mohl vyslat současně libovolné množství proroků na libovolné množství planet. Vyznavači hinduismu věří v existenci mnoha božstev – proč by tedy některá z nich neposkytla služby i mimozemským civilizacím?

Někteří teologové jsou ale přesvědčeni, že objev rozumné civilizace ve vesmíru sotva vyvolá krizi křesťanské víry. Ostatně náboženství přežila už celou řadu vědeckých objevů. „Náboženství je konzervativní věc,“ říká americký protestantský pastor Thomas Hoffman z Tulsy v Oklahomě. „Můžete mu vmést do tváře cokoli a dokáže to ze sebe setřást. Viděli jsme to už bezpočtukrát.“

Zdroj: segodnya

 • Mikael

  Jsem křesťan, ale mimozemské bytosti vůbec nepopírám, naopak – vždyť Bible o nich hovoří na mnoha místech! Nazývá je vojskem nebeským.
  Kristus se nemusel zrodit na jiných planetách, jeho oběť je dostatečná pro celý vesmír, jak i Bible vysloveně říká:

  19Plnost sama se rozhodla v něm přebývat,

  20aby
  skrze něho a v něm bylo smířeno všechno, co jest, jak na Zemi, tak v Nebesích – protože smíření přinesla jeho oběť na kříži.(Koloským, kap. 1)

  …jsme vykoupeni jeho krví a naše hříchy jsou nám odpuštěny pro přebohatou milost,

  8kterou nás zahrnul ve vší moudrosti a prozíravosti,

  9když nám dal poznat tajemství svého záměru, svého milostivého rozhodnutí, jímž si předsevzal,

  10že podle svého plánu, až se naplní čas, přivede všechno v Nebi i na Zemi k jednotě v Kristu.(Efezským, kap. 1)

  Takže všecko v Nebi i na Zemi má možnost se smířit skrze Krista, Spasitele kosmu (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kosmos)! Tak jako lidé z celého světa cestují do Jeruzaléma, tak i mimozemšťané putují na Zemi, místo ukřižování Božího Syna Ježíše Krista! Vědí o něm moc dobře, vždyť mimozemšťané, spolupracující s vládou USA Američanům ukázali hologram s jeho ukřižováním – zmiňuje to M. W. Cooper ve své knize Mimozemšťané v pozadí vlády USA (http://ulozto.sk/xzbiN2Kw/mimozemstane-v-pozadi-vlady-usa-pdf)…

 • Realtoltek

  No jeste porad jim zustane eso v rukavu, kdykoliv je muzou oznacit za demony.

  • Ludy

   a vedel jste, ze jsou zname pripady, kdy se „mimozemstane“ chystali unest pozemstana, dotycny pozemstan zavolal Krista a mimozemstane se „rozplynuli“? No – podle toho co o mimozemstanech svedci lide, kteri byli „uneseni“ , o atmosfere strachu a zdeseni, o nechutnych experimentech a sexualnim zneuzivani, bych nevahala je nazvat „demony“ ani ja…

   • Jirka

    na druhou stranu, když pozorujou, jak se tu chováme my mezi sebou, ke zvířatům, k přírodě,… tak nás za démony musej mít zase oni

 • arjunai

  Centrum nezmyslov je v tomto odstavci:

  „A protože vesmír je hříšníků plný, logicky z toho vyplývá, že Kristus se musel současně zrodit i na jiných planetách. Astronomové předpokládají, že ve vesmíru je obydleno minimálně 250 světů, takže se to muselo stát přinejmenším ve 250 případech. Ale jestliže je Kristus konkrétním vtělením Boha, nemohl se na různých místech objevit současně! A to je problém, který nedává křesťanským teologům spát.“

  1. Preco by sa musel objavit SUCASNE na vsetkych dotknutych planetach?
  2. Preco to nie je mozne pre VSEMOCNEHO Boha?
  3. 250 pripadov nie je zas tak vela:-)
  4. Co ma znacit veta „Kristus (je) konkrétním vtělením Boha,“? Mate na mysli to, ze sa vo vsetkych 250 mal volat Kristus? Meno predsa nie je podstatne, dolezita je podstata.

  • Ludy

   zacneme od konce: Ad 4 a 3. Kristus je konkretnim vtelenim Boha – neznamena, ze by se na vsech planetach jmenoval Kristus. „konkretni vteleni Boha“ znamena, ze Buh prijal jednou provzdy konkretni lidskou prirozenost a s tou je „hypostaticky“ spojen a to uz navzdy. Takze nepada v uvahu „prevtelovani“ ani jednou, natoz pak 250x. Ad 2. pro vsemocneho Boha je samozrejme vsechno mozne. Ale predpokladejme, ze vsemocny Buh je pravdivy a zjevil se pravdive a nema v umyslu tahat cloveka za nohu. Ergo kladivko – pokud nam zjevil ze se jednou provzdy stal clovekem, pak se jednou provzdy stal clovekem a nemame duvod pochybovat. Ad. 1 – soucasne se samozrejme objevit nemusel – rozvinuti tehle otazky je na trochu delsi pojednani. Ale v podstate uz jsem odpovedela v odd. Ad 4 a 3. Jde o to, ze jestlize se stal clovekem, pak bud a) vykoupeni potrebovalo pouze lidstvo a ostatni rozumni tvorove nehresi (coz by bylo dost zvlastni – viz nasili pachane mimozemstany na tzv. abductees neboli unesenych) nebo b) hresi a pak je Kristovo dilo platne i pro ne. Jakym zpusobem, netusim. Nebo jeste jedna moznost – jsme ve vesmiru sami, at se to zda jakkoliv neuveritelne. zdravim a preju pekny den.

   • arjunai

    Taktiez je mozne, ze Biblia sa obmedzuje na to, co sa dialo na Zemi (a v tych casoch platilo Zem= cely Svet), a netusime, co sa dialo inde. Musime si pockat, az sa s nejakymi dostaneme do kontaktu, a spytat sa…:-) Proste, Biblia je napisana v (z dnesneho hladiska) nepresnych pojmoch, takze tam mozu byt skryte vysvetlenia.

    Ad nepresne pojmy a Bod 2 ako priklad: Toto nechcem rozvirovat, lebo je to stara znama vec: Boh moze len logicky bezrozporne veci: nemoze stvorit kamen, ktory nemoze zdvihnut. Takze pojem vsemocnosti je pomerne nejasny, resp. nepresny.

    • arjunai

     P.S. Biblia je napisana v nepresnych pojmoch a jazykoch, ktore su dnes uz mrtve. Takze je to hodne nejasna vec, o com sa v nej pise. Je to ako pozerat na obrazok vo velmi nizkom rozliseni…:-)

 • Pane Rozehnal, smažte laskavě mou imeilovou adresu pod komentáři. Napsala jsem příspěvek– jsem na tomto webu poprvé.. a adresa je tam stále. To snad není možný. Děkuji.

 • Peto Pepe Macko

  Inteligentni bytosti s IQ vetsim nez ma clovek, logicky nemuzou hresit ani delat hloupy svinstva!!! Inteligence je stejnosmerna, pri opaku dochazi ke zkreslovani vzpominek(zapominame), zkreslovani/chybovosti logickeho mysleni …
  Vyspela civilizace pri nasi navsteve bude maximalne chtit a vyuzit nase s jejimi znalostmi, urcite nas nebudou nicit, nebo zotokarcit … (to dokazou jen lidi zavisli na penezich!!!)

 • Endaria

  ok..ok..ale nemali klamať že je tam radiácia..keď oni sami neboli v tých oblekoch…akože..to bolo postavené na hlavu…

 • Janko Hraško

  Endaria v čom mali akože klamať. Áno, padol meteorit niekde za Košicami a to tam mali pustiť davy ľudí podľa teba? Úlomky bolo treba vyzbierať a nie si ich poodnášať domov

  • Tom

   jak to? komu ten meteorit patri? Vladě?

 • peter

  Moj nazor osobny je ze co sa tika mimozemstanov ako takych nema vply na vieru ci us taku alebo taku ak pridu mimozemstania budeme mat co robit sami zo sebov lebo strasne vela ludi podla mojho nazoru ma velki ale velki problem s mamonom a vsetko co to obnasa vidim to medzi ludmi ked chodim oklo nich a kolko razi aj pocujem as to boli na dusi us cital vela clanko od kontakterov ale verim tomu 50. na 50 ono je nieco medzi nebom a zemov cas ukaze uz co skoro

 • Roku 2008 jeden Izraelský kněz, který se zabýval i astrologií, prohlásil, že mimozemský život není v rozporu s náboženstvím, že stejně jako bůh stvořil nás, tak mohl stvořit i jiná inteligentní stvoření ve vesmíru.

 • Endaria

  zaujímavé…..tieto články ma veľmi zaujímajú…raz u nás na Slovensku sa stalo to,že údajne spadol meteorit….videli to údajne aj u vás v Česku..ale čo som čítala komenty na nete k tomu prípadu, tak písali tam mnohý,že neveria že to bol meteorit,pretože tam bola aj armáda a policajti a vyzeralo to že klamali….prečo by vyháňali ľudí kvôli radiácií a oni tam ostali?? nemali ani tie masky ani oblek..bolo zjavné,že klamaly a vo svete a vlastne vo vesmíre sa fakt niečo veľké deje…..tak sú dve možnosti…buď to bolo naozaj UFO..alebo sa blíži koniec….

 • dendra

  Úplný souhlas s Josefem,, úplne vystihnul můj názor, který jsem chtěla napsat. Každopádně už bylo načase aby lidstvo vylezlo z té tmy, ve které žijeme po celá staletí a z té tupé naprogramovanosti ve které si tak všichni libujeme.

 • Kultista

  Hromada povyku pro nic. První kdo boha křesťanů poznali, byli židé. Poté se jejich náboženství trochu změnilo k lepšímu a rozlezlo se po celém světě. Bůh poslal mesiáše k židům, nikoli každému národu jednoho, a jeho slovo se pak rozšířilo k celému světu. Kontakt s mimozemšťany je tedy podle mě jen další krok v procesu.

  • arjunai

   To je take celkom rozumne vysvetleni…:-)

 • Josef

  Ale dobře jim tak. Z žádné církve nikdy nevzešlo nic dobrého. Byl to jen útlak a vykořisťování.
  To samé se odehrává i dnes,jen se o moc dělí církve a pár vyvolených jedinců. Vždyť co je
  jednoduššího, než si podmanit ty,kteří věří v hněv boží.
  Nechci ovšem míchat náboženství a víru.

  • mykanec

   Skromný dotaz – jaký rozdíl je mezi náboženstvím a vírou?
   Mám pocit, že oboje je nedílnou částí téhož zmatení mysli.

   • Tom

    Víra – je emocialní dej v lidkem nitru.
    Náboženství – fyzikalní důsledek víry

    Jsou to moje názory jak si to vysvetluju a chapu JÁ.
    Věřím,že pravdu :-)))

 • Zajímavej článek, píšete tu o věcech o kterých teď čim dál tim víc přemýšlim, jen tak dál