Planeta Nibiru nad jižním pólem?

16
958

Na záznamu, který pořídila webkamera antarktické polární stanice PALAOA, je zachyceno neznámé nebeské těleso. Vzhledem k tomu, že nejde o žádného „drobečka“, se objevily spekulace, zda nejde o tajemnou bludnou planetu Nibiru. Ta údajně prochází naší sluneční soustavou jednou za 3600 let a nebezpečně blízko k Zemi se má dostat 14. února 2013.  Někteří astronomové nevylučují, že na hranicích naší sluneční soustavy se skutečně nachází obří plynné těleso, které je až čtyřikrát větší než Jupiter.

Zdroj: the-day-x.ru

 • Pata
  • Tom

   to je normální, přesně podle zákonu chaosu, zákon chaosu platí i v mezihvezdnem prostoru… Všechny ty schémátka o tom jakou má dráhu domělá planeta Nibiru jsou špatně, a co víc , jsou špatně i schémátka planet co známe. Při tak vážné věci jako je smrtonosná planeta, dělat pořád dokola stejné chyby? Chci vidět dráhu té planety ne nakreslený vajíčko ve sluneční soustavě………….

 • alex

  No nevím nejsemn sice astrofyzik nebo neco podobnyho ale pokud by opravdu byla nibiru tak blyzko neovlivnilo by nas to myslim tim jeji gravitaci dle meho lajckeho nazoru je totiz vice nez 100% sance toho ze jakmile se planeta priblizi rekneme na uroven mesice nejen ze bude viditelna pouhym okem ale jste to i zpusobi nejakou neplechu na nasi planete napr.: povodne zemetreseni aj. mozna ze ne ze se pletu ale dle logicke uvahy to tak byt musi

  • Kamil Kotek

   kdyby se přiblížila na uroveň měsíce,tak nás vtáhne a srazíme se sní,jelikož nibiru je několikrát větší než největší planeta sluneční soustavy,a to jupiter…
   (podle mého názoru)

   • Kamil Kotek

    Doplnění: myslím tím,že by nás přitáhla její gravitační síla,u které předpovídám,že když je několikrát větší než jupiter,tak také bude mít mnohem větší gravitační sílu…
    popř by jsme se dostaly na její oběžnou dráhu,a putovaly sní vesmírem..což se asi nejspíš nestane :D

    • Tom

     eeeee? eeeee? pomoooc nebere mi to moje jediná mozková buňka :-))))) Hoši hoši, vy teda tomu dáváte na frak celý tý chudince ASTRONOMII. Nebeská mechanika, Keplerovy zákony, to je to oč tu běží. Ne NIBIRU ani planeta X neni v dohledu a v budoucnu ani nebude. Je úplný nesmysl aby se taková planeta dostala do byť jen blízkosti Země. Nebo, už se někdy stalo, že by se na nás došel mrknout MARS? či URAN? nebo aspoň SEDNA. Ne skutečně tohle planety nedělají ……

     • Tom

      i když mám mínus, stejně to planety nedělají :-))) Rozuměj ono Slunce neni ve středu sluneční soustavy ale jaksi v řekněme v jejím hypotetickém ohnisku. Pokud by byla …někde…. ještě…. další obří planeta, typu Jupiter nebo Hnědý trpaslík Střed toho našeho Kafemlejnku nad hlavou by byl někde jinde, nejspíš mezi ohnisky těchto dvou objektů ale k tomu žádné indicie nevedou.

     • Matka Vlčice

      Právě čtu Hawkingovu stručnou historii času (a tak vůbec), tak vím, po polopatém výkladu, který tato kniha poskytuje, že máte samozřejmě pravdu. Opravdu by se nám nemohlo stát, aby se k nám přiblížilo několikrát větší těleso, byť by se jednalo jen o plynnou planetu, stejně svoji hmotnost má (a to k tomu nepřičítám jaký vliv má na její hmotnost rychlost, jakou se údajně pohybuje po vesmíru) a my bychom si toho nevšimli – promiňte, ale HA HA, nechápu, jak si někdo může představovat planetu jako nehmotný balon, který se plíží potutelně vesmírem, aby na nebohé pozemšťany jednoho krásného rána vybafnul na obzoru. Mimochodem to co je na tom videu nahoře je s největší pravděpodobností nějaká meteorologická sonda, možná měsíc, i kdyby to byli opravdový ufoni, pořád to strávím lépe, než tvrzení, že je to bludná planeta…

     • Tom

      Matko Vlčice: Máš můj respekt, číst si k odpolední kávě nebo po večerech Hawkinga … to chce skutečně badatelského ducha. Ono by to bylo teoreticky možné za předpokladu, že by se jednalo objekt nezakládájící se na povaze Barionu, ale to silně pochybuji, že by nám něco neBarionového lítalo naší Slunční soustavou, proto, aby nás to z poza kulatého rohu děsilo. :-)

     • Matka Vlčice

      :-) já teda ještě k žádnýmu Barionu nedošla, ale toho Hawkinga čtu v originále (to čučíš co?! – ne vtip, chtěla jsem nějakou anglickou literaturu na čtení do busu kvůli zdokonalování jazyka a on ten Hawking se tak dobře čte (klidně by se to mohlo jmenovat Stručná teorie času pro blbečky)). Až zjistím, co je Barion, dám vědět.

 • JirkaF

  Kdyby byla někde poblíž planeta Nibiru tak to by byl jinej cvrkot. Lidí co čučí denně hodiny do vesmíru je strašná spousta že si to nedovedeme ani představit. Při dnešních supercenách astrotechniky kdy je skoro každý dobře vybaven.Dávno by se to provalilo.

  • Tom

   bodejď….

 • Kamil Kotek

  No,nepřiváděl bych ho k planetě nibiru…
  řekl bych že to bude normální náš měsíc…

  • Honza O., Brno

   Jsem také toho názoru že je to Měsíc.

   Kontroloval jsem to podle programu Stellarium
   – poloha – približná poloha zakladny na pobřeží Antarktidy (S 70°30´0,00″, E 7°0´0.00″), „pod Afrikou“
   – čas – od 14:00, který je vlevo nahoře evidentně záměrně zamaskován

   Záznam bych popsal asi takto:
   Video začíná přibližně ve 14:00h. Kamera je orientovaná na východ. Na záznamu je vidět svit Slunce pod obzorem na severu (které se v této oblasti a v tudo roční dobu pohybuje pod obzorem) a východ Měsíce na východě. Záznam pokračuje do pozdních nočních hodin.
   Pokud bychom mohli sledovat záznam dále a mohli otočit kameru na západ, viděli bychom, jak „NIBIRU“ (Měsíc), přibližně ve 4:50h druhý den zapadá na západě.
   Musíme si uvědomit, že jsme na jižní polokouli, tudíž Slunce, Měsíc a planety vychází na východě, ale putují nad severním obzem a ne nad jižním, jak jsme tomu zvyklí na severní polokouli.

   Evidentně práce nějakého „vtipálka“ :DD
   Hezkej den
   Honza :)

   • Ligos

    Stellarium je bezva program, taky na něj nedám dopustit. Doporučuji všem astronomům – amatérům. Je nádherně graficky zpracovaný a uživatelské prostředí velmi jednoduché, takže ovládat ho zvládne i dítě (takže se hodí i pro výuku). A co víc, k mání je zdarma ke stažení.
    No a jak je vidět, i díky němu se dají vyřešit leckteré astronomické „záhady“…