Ani UFO, ani chemtrails, nýbrž halový jev

13
693

Na noční obloze nad Brjanskem u Moskvy pozorovali 25. ledna zajímavý úkaz: dvojici rotačních soustředných kruhů. Objevilo se několik hypotéz, co by to mohlo být, a na přetřes přišlo pochopitelně nejen  UFO a chemtrails, ale také hvězdná brána. S vysvětlením přišlo místní planetárium.

halovy-jev-moskva

„Na základě snímků usuzujeme, že s největší pravděpodobností jde o optický úkaz – halo, které vzniká buď v okolí Slunce, nebo Měsíce. Jednotlivých halových jevů existuje celá škála. Objevují se díky lomu a odrazu slunečního nebo měsíčního světla v drobných ledových krystalech vznášejících se v atmosféře. V tomto případě jde o vzácnější halovou formaci, která vyžaduje speciální orientaci ledových krystalků. V daný den nad Brjanskem sněžilo, takže na lomu světla, jehož zdrojem mohlo být pouliční osvětlení nebo reflektory, se spolupodílely i sněhové vločky,“ uvedli zástupci planetária pro místní tisk. Podobný úkaz pozorovali v prosinci loňského roku i nad tureckou Ankarou.

 • Blakant

  To je docela legrační :D jednoho dne přiletěj obrovský mateřský lodě a budou ničit jeden mrakodrap za druhým a až se zeptají „ódbórniků“ na vysvětlení, tak určitě taky řeknou že je to „jen halový jev přece!“ :D dlouho jsem se tak nezasmál…ty lidi už jsou úplná chovná drůbež co postrádá selskej rozum a když je samozvaná autorita přesvědčí o tom že modrá je bílá tak tomu budou věřit! Hoši to je NE-U-VĚ-ŘI-TEL-NÉ! :)

 • Neviš

  Přesně tak, ozbrojený složky moc dobře vědí o co se jedná, to proto, se nic neprověřuje, nezkoumá…..pak jen příslušní „odbornííííííci“ dostanou za úkol splácat nějakou sračku co zavře hubu ovcím a je klid. Tak to je už dlouuho :))

 • SHIFTORIUM

  oraz v okně ???

  • SHIFTORIUM

   odraz

   • Tom

    BINGO, je to odraz v okně. stropní svítidlo. Proto kdo natáčel ten „objekt“ nevnímal. Proto ten objekt je ostřejší než pozadí, jeden z mnoha faktorů automatiky. Zaostřuje na nejbližší objekt. dále barva objektu je stejná jako ostatní osvětlení. Objekt nemění svou polohu. Takže za mně je ta několik optických jevů spojených dohromady. A o UFO se nejedená. Naproti tomu ta tečka, která tam prolétne, se za UFO považovat zatím dá.

 • Lloyd.Irving

  Kurňa opravdu z toho něco vylétlo. UFO. No, ale zajímalo by mě, co to je? Na světlomety automobilu to nevypadá. Hmm . . .

 • DroidSafgor

  Pusťte si to video viz: víše příspěvek. A mezi 18.sec – 23.sec tam proletí přímo u toho jevu nějaký objekt????!! Docela velkou rychlostí zajímavé :DD

  • DroidSafgor

   Po podrobnějším přezkoumání videa, to vypadá jako kdyby ten objekt vyletěl přímo z toho záhadného kruhu.. !!!! ? Máte někdo stejný názor?

   • Veru

    Koukala sem na to video asi 10krát a jsem stejného názoru jako zde diskutující…,že by třeba nějaký dimenzionální portál?…kdo ví….
    napadá někoho,co by to mohlo být??

    • kazan

     A věříš že je to dobra teorie…Svetlo z diskoteky si myslim že to nebude,pac tam by sel videt častečne i kužel světla a ten objekt by nebyl tak ostrý.Dále by to mohl byt i nejaky přerostly kulovy blesk a nebo jiny atmosfericky jev.Ale vzhledem k rychlosti a celkovymu vzezření mi to prijde jako neco nepozemskyho.Po dlouhe době neco,čemu sem ochotny věřit.

   • DroidSafgor

    Nemůžu si pomoct, ale ten objekt opravdu vylétá z toho kruhu… A když si to pustíte znovu, tak to nevypadá na FAKE!!, objekt je naprosto ostrý .Každopádně ten, kdo to natáčel dle mého ani neměl ponětí, že něco takového zachytil, ptž se o tom nepíše ani v tom článku u toho videa. Takže dosti zajímavé a opravdu netuším co by to mohlo být. Takže tu máme dvě záhady. Podivný kruh na obloze s půlkruhy, a neidentifikovatelný objekt. :O) ….

  • MAXIMAQX

   Absolutne souhlasim na 100% stoho neco vylitlo,vubec nemame predstavu jak asi muze vypadat mimozemske plavidlo,treba si tu litaj jak na 1 .maje a my tomu rikame „halovy jev“,ale moc by me zajimalo co vydeli na radarech bezpecnostni slozky,kde je vojsko a proc nikdy k temto jevum neleti zadne nase plavidlo zjistit co se deje!
   Odpoved je jednoducha,oni totiz vedi kdo nebo co to je,to jen nam obycejnym lidem se nikdy nic nerekne a tak se muzeme jen dohadovat.Jednoho dne sem prileti a daj nam pres drzku zato co provadime s nasi planetou,ale aspon budeme mit dukaz ze jsou TU.

 • DroidSafgor

  Jj