Byli staří Mayové v kontaktu s mimozemšťany?

20
2426

Starobylé pohřebiště na ostrově Jaina v mexickém státě Campeche vydává postupně svá tajemství. Archeologové zde objevili množství cenných artefaktů a keramických figurek z předkolumbovského období. Většinou zobrazují kněží, tanečníky a zástupce místní šlechty, tedy lidí, kteří v této oblasti kdysi žili. Vzhled jedné sošky ale vědce překvapil.

Vypadá totiž jako astronaut ve skafandru. Zatímco archeologové soudí, že jde o rituální artefakt, ufologové jsou přesvědčeni, že jde o reálnou podobu návštěvníka z vesmíru. Podle nich se tím potvrzují teorie, že oblast v dávných dobách navštívili mimozemšťané, kteří se museli nějak chránit před toxickou pozemskou atmosférou. Přesné stáří sošky není známo, odhaduje se pouze, že pochází přibližně z roku 600 n. l.

Zdroj: tainy.net

 • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

  Mám dneska výročí setkání s prvním stříbrným diskem o velikosti 4 metrů,takže na tu planinu jdu aby tam mohl zase přiletět,protože si tady něco zapomněli.
  Kdyby někdo chtěl vidět alespon jejich satelity,které tady parkují pravidelně a možná i nějaký ten přelet,tak kameru a počítejte,že pravděpodobnost je tak 50%.Viditelné jsou od 21 hodiny,pokud parkují nízko nad vesnicema.
  Takže kdo s enebojí klidně to můžete zkusit si to jít prohlédnout.

  technikapronatoceni@seznam.cz

 • Anchkaachbachat69

  Staří Mayové byli v kontaktu se zemřelými….je to přesnější výraz podle mě.
  Kdežto mimozemšťan je zavádějící už s ohledu na výplody některých ufologů.

 • noname

  nebo byli vyspělejší, ale snažili se to před okolním světem ututlat

 • tt

  To je obicejna soska ktera ma znazornovat boha ktereho davna civilizace uctivala…nebo to je znazorneni jejich obleku ktery pouzivaly pri obetovani zvyrat bohu…kdyz se spanele blizy k majum tak vypalovaly svoje mesta že si myslely ze je to pohroma kteru na nich seslal buh…tak blbost ze mimozemstani,kdyby to byly tak se uz davnu ukazu a nebudu sa schovavat za tajnustkareni svetovych vlad…by normalne prileteli pristaly a komunikovaly…

  • Kouba

   A co když s námi komunikovat nemohou,nebo nechtějí.
   Je potřeba si uvědomit,že staří Mayové byli mentálně vyspělejší než jsme my a proto se mohli setkat s těmito bytostmi.

   Možná lidstvo ještě není připraveno na mimozemský kontakt.

   • Sir Lincoln

    Řeči typu lidstvo na to ještě není připraveno mi vyloženě zvědají adrenalin. Kdo to sakra rozhoduje jestli jsme či nejsme připraveni? Ať nás kontaktují a kdo se zblázní a nepřijme ten fakt, tak jeho problém. Připraven nemůže být člověk nikdy. Jsou to jen výmluvy.

    • OKO

     Mám silné podezření, že argument údajné nepřipravenosti lidstva na kontakt se hodí do krámu hlavně lidem, co tvrdí, že s nimi již v kontaktu jsou :-) Je to dobrá záminka, jak nemuset dodat jediný důkaz a přitom hustit své výmysly do naivních hlaviček -> získávat ovečky -> získávat moc a jejich peníze.

     • Sir Lincoln

      Kouba: Ano proběhl a určitě ho udržují i nadále dnešní vlády.
      OKO: Nelze než souhlasit :) Je to smutné, ale je to bohužel tak. Dokud se neukážou všem a všude na světě, tak to budou tutlat neustále. Snad se toho ještě dočkáme kdy všechno vyjde na povrch :)

     • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

      Na důkaz ti stačí vylézt na pole a mít bervnou kameru,kdyt to parkuje na obloze po celém svět,hlavně v okolí Las Vegas je toho natočené,ale i v Čechách.Je to viditlné v létě od 21 hodin.

      • OKO

       A já naivka jsem si bláhově myslel, že si tě tam nechají déle.

       • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

        Od moře jsem se už vrátil,protože tam nemám počítač.Ale jedu ještě na jednu pláž.
        Tak co ty?Už jsi někdy zkoušel se podívat,alespon na noční oblohu?
        Hádám,že jsi nic neviděl…nenatočil,prostě žvanil OKounek.

        • OKO

         A my jsme mysleli, že tě unesli ti mimozemšťané, co ti zanechávají stopy v baráku a rotují předměty na zahradě. :-D

         • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

          AHA,tak ono vás tam uvnitř tebe je více…tedy není jeden oko,ale několik v něm.
          Mimozemštani stopy opravdu nechávají i lámou větve,když okolí chodí a ohnou i zralou kukuřici.

          Ostatně stačí spát na zahradě a počkat až se tam dostanou skrz plot a obalí člověka tou elektřinou a zelektrizují ležící tělo ani pes tam nechce být,ten je honí.Že by se pes spletl,pochybuji.

    • Kouba

     Je potřeba si uvědomit,že ve starověku,v dávné historii už kontakt s bytostmi odjinud proběhl.
     Možná i člověk vznikl z nějaké (mimozemské) rasy.

     • OKO

      To možná ano, ale jak to souvisí s tou připraveností?

  • OKO

   I když jinak jsem myšlence intervence zvenčí v minulosti poměrně nakloněn, v tomto případě musím souhlasit. Tohle žádné ztvárnění mimozemšťana nebude :-)

  • 3Bird
 • janosko1

  Boli,ale boli to predchodcovia Mayov.Bolo to približne pre 5200 rokmi.Ostalo tu niekoľko bytosti z hviezdneho systemu Sírius.Výška bytosti cca 4.5,metra.Kamenné hlavy nájdené v stredoamerickej džungli znázorňujú ich tváre,ktoré oni vtlačili do kamenných gúľ,takto zanechali spomienku pre bytosti,ktoré opúštali.Hrali sa s ľuďmi a čo to učili ľuďí po celej planéte.Ludí mali radi.Rozhodli sa tu ostať a neskor sa už rodili do ľudských tiel.Ešte sú tu ,ale spomienky na seba už majú nejasné.To je daň za skúsenosť žiťia medzi takouto mlaďučkou formou života ,akou je človek.Vrátia sa domov už čoskoro.V deň ,keď vládu na Zemi prevezmú ich starší a ešte skúsenejší kvázi.bratranci tzn.dominantná civilizácia v tejto galaxii.V indickej mytológii je niekoľko z týchto bytosťí,ktoré boli na tejto Zemi spúšťať 6000 ročný experiment s ludskou rasou označených ako Višnu,Krišna atď.6000 rokov prešlo a čoskoro môžeme očakávať manifestačný príchod bohov človeka.Kedže priblibžne pred 70 mil.rokmi disponovali takými technológiami,ako človek súčastnosti,tak odpor vládnucich vrstiev tu na Zemi sa rovná nule.To bude ten okamih v legendách deklarovaný ako Zlatý vek ľudstva.

  • OKO

   A na tohle jsi přišel jak? Opravdu bych to rád věděl.

   • 3Bird

    Nejspíš čte často Ericha. :-)