Co se skrývá v nitru komety Čurjumov-Gerasimenko?

62
1490

Ufologové tvrdí, že modul Philae, který přistál na kometě Čurjumov-Gerasimenko, narazil před svým útlumem na mimozemskou techniku. Vesmírné těleso je totiž podle nich mimozemská sonda maskovaná za kometu. Milovníci záhad svou teorii šíří na sociálních sítích a citují zde také zprávu, kterou měl údajně vytvořit zaměstnanec Evropské vesmírné agentury (ESA), která misi ke kometě zaštiťuje. Podle ní byl z komety před dvaceti lety zaznamenán inteligentní signál, a sonda Rosetta s modulem Philae k ní byla vyslána proto, aby prověřila jeho původ. Mise měla totiž původně směřovat k jiné kometě.

co-se-skryva-v-nitru-komety-curjumov-gerasimenko1

Zní to jako naprostý nesmysl, ale ufologové jdou ve svých tvrzeních dál. Podle nich bylo krátce před přistáním Philae u komety zaznamenáno UFO. Dále uvádějí, že »zpěv« komety, tedy kmity jejího elektromagnetického pole, jsou ve skutečnosti jakousi šifrou. A nakonec to »nejlepší«: odborníci ESA použili při průzkumu povrchu komety vrtné zařízení MUPUS, speciálně vyvinuté pro průnik do velmi tvrdého prostředí. Vrták se ale zlomil, protože narazil na něco extrémně pevného. Podle ufologů může jít o nějaké těleso, které kdysi narazilo do komety, a nyní se nachází v jejím nitru. Není ale vyloučeno, že jde i o nějaké speciální zařízení, které zde instalovali mimozemšťané.

Zdroj: kp.ru

 • danek

  jeto nesmisl komete nejsou zadni ufo

  • Pufi Taq

   Neboj Daňku, žádný ufo není.. Je to jen pohádka na dobrou noc, tak už běž hajat :)

 • kamaka

  Panebože to je zase snůška nesmyslů – inteligentní signál, UFO na kometě, mimozemská sonda maskovaná za kometu a zlomenej vrták. To, že mise měla původně směřovat k jiné kometě je pravda, ale ne z důvodu aby prověřila jakýsi signál na jiné kometě. Původním cílem sondy Rosetta měla být kometa Wirtanen. Jenže asi měsíc před startem v prosinci 2002 došlo k explozi nosné rakety Ariane 5 s novými motory, jež měla sondu vynést. Mise proto až do vyšetření příčin musela být odložena. Po skončení vyšetřování už nebylo možné uskutečnit let k původnímu cíli, a tak se přistoupilo k náhradnímu řešení a jako cíl byla vybrána kometa Čurjumov-Gerasimenko. Co se týče toho zařízení MUPUS. Žádnej vrták se nezlomil. Jedná se o penetrační přístroj jehož úkolem je měření teploty a tepelné vodivosti materiálu. Po vyklopení se měl pomocí kladiva vpenetrovat pod povrch a tam studovat fyzikální parametry materiálu komety. To se bohužel nepodařilo protože přístroj narazil na opravdu tvrdý materál, což při teplotě mínus 150 stupňů může být i led nebo ztuhlá organická hmota ale rozhodně ne nějaké zařízení od mimozemšťanů:)

  • MAXIMAQX

   Koukam ze Vy jste asi primo nejaky vedecky pracovnik,ktery primo sedel na te sonde,takovej „ded vseved“.Z vas musej mit doma radost co,vy totiz vsechno vite!
   Jen by me pak zajimalo,proc sem vubec chodite,kdyz vy prece vsechno vite.

   (-.-)

   • Heh

    jojoooj…kamaka je este v pohode…pockaj az pride TOM :D To tu bude muudrosti.. :)

    • Tom

     Pockeeeeeeej ale ja jsem tuuuu :-D

     • očitý svědek

      No,ale máš bejt v lese pod objektem od mimozemštanů a natáčet barevné video.A to nejlépe 5.minut z místa a potom se přesunout přímo do lesa pod objekt a tam dalších 5.minut z blízka.

   • kamaka

    No, vědecký pracovník nejsem ale použitím zdravého rozumu se snažím o určitou vyváženost a uvedení těch některých rádoby „záhad“ a spekulací na pravou míru. A proč sem chodím? Řekněme, že mě to baví:)

  • CZK

   Stejně je to trochu divné. Jak může nějaký kus pra-pra-prastaré hmoty (píšu schválně hmoty, protože šutr by tam neměl správně být – protože šutry se tvoří usazením, to chce určitý tlak, metamorfózou, to chce tlak a teplo, nebo vyvřením a potom ztuhnutím) vysílat do prostoru nějaký radiový signál? A je ten signál opravdu z té „komety“? A proč nemá klasický kulatý tvar, jako všechna „normální“ kosmická tělesa? No a s tím teploměrem – to že je to penetrační zařízení, ještě neznamená, že se pod povrch nemůže zavrtat. Určitě si nemyslím, že to bude nějaký klasický „píchák“ jako na měření teploty naskladněného sena :-) Předpokládám, že konstruktéři počítali s tím, že tam může být led. A ještě malý dotaz: Kde by se tam vzala organická hmota? Věda říká že typicky orgnanický materiál je dřevo, půda, ropa, kompost, ….

   • Tom

    Treba Zeme vubec kulata neni. Treba Mesic kulaty neni. Treba phobos a demos kulaty neni. Proc by tam nemel byt sutr? Nase slunecni soustava vznikla pravdepodobne vybuchem supernovy pri kterem se utvorila planetarni mlhovina ze ktere se sformovaly planety a Slunce a i komety.

    • CZK

     Já vím, že není ideálně kulatá, ale blíží se tomu. Když v ISIS cokoliv tekutého opustilo obal, zformovalo se to do koule. Pokud jde o Phobos, jde o umělý objekt, proto se tam ta „kulatost“ nevyžaduje. U Deimosu si nejsem jeho původem jistý, tam jsem ochotem připustit, že jde o úlomek nějakého jiného většího tělesa. A pokud jde o naší SS, tak vycházím z předpokladu, že máme společný datum vzniku s celou naší galaxií. Nikdy jsem neslyšel, že by naše SS vznikla výbuchem supernovy. A pokud bych to i připustil, tak je to stejné, jako si představit, že Slunce tvoří nějaké šutry, které pak po výbuchu poletují prostorem. Výbuch supernovy dle mých informací proběhne tak, že hmota se přemění z větší části na energii, něco plyn a prach a ty těžší prvky zůstanou ve středu a vytvoří tzv. „hnědého trpaslíka“. Jde taky o to, že oficiálně se hovoří o tom, že komety obsahují původní prahmotu, ze které se později skutečně stavěly hvězdy a planety. Ale jak jsem psal výše, potom by na kometě nemohl být žádný kámen, protože tam je malý tlak, žádná žhavá láva, kámen se tam nemá jak vytvořit. Aby tam byly šutry, muselo by se jednat o trosky mnohem většího tělesa, kde již tato fáze vývoje proběhla. A jak s tou organickou hmotou?

     • Tom

      Jak myslíš že vznikají těžké prvky, myslím atomově těžké….

      • CZK

       Toto je diskusní fórum a ne výukový portál :-) Přesto se pokusím na některé otázky odpovědět. Rozebírat, jak vznikají těžké prvky tady nebudu, to jsme se učili už ve fyzice na základní škole. Pokud jde o Zemi, tak vím, že se jejímu tvaru správně říká geoid a trochu se to přibližuje takovému tomu velkému balonu, na který se někdo posadí. Když si vezmu kulečníkovou kouli a zvětším ji do velikosti Země, tak je velmi pravděpodobné, že bude mít taky hory a prolákliny. Když do koule udělám vryp, tak je to podle tebe ještě koule?
       … Proč je Zemi voda tekutá jsem přemýšlel. Dokonce jsem přemýšlel i nad tím, proč je taky pevná a v plynném stavu. Taky jsem přemýšlel nad tím, proč na rozdíl od ostatních materiálů při zmrznutí zvětší svůj objem. Taky jsem přemýšlel nad tím, proč dokáže přecházet do plynného stavu z pevného i tekutého stavu.
       … Phobos je umělý, neboť vykazuje řadu optických a fyzikálních odlišností. Fotografie, texty a výpočty jsou k mání, ale musí se to trochu hledat. Ale jak říkáš sám, to že něco neznáš, ještě neznamená, že to neexixtuje.
       … Ostatní otázky jsou sice dobré, ale nesouvisí s tématem.
       … Pokud jde o těch 6 tun ….. co když jsem vlastně nadnášen jako ve vodě? Taky „vytlačím“ z prostoru trochu vzduchu, který mě „nadnáší“ vahou toho vytlačeného vzduchu :-)

      • 85tora85 .

       Sorry, ale tvuj vyklad ze zeme neni kulata protoze kdyby nebyly oceany tak se odhali to ze nema tvar koule je kardinalni kravina. Uz zase nemohu cist ta moudra. To si jako honis u tech tvych odpovedi?Mozna bys radsi mel zustat jen u toho honeni, pac ty odpovedi jsou dristy.
       Samozrejme ze je kulata a nerovnosti zemske kury s tim nemaji co delat. Kulatou ji delaji gravitacni sily. Ze je zdanlive kulata ale ve skutecnosti mirne elipsoidni je diky rotaci. To co ty se tady snaziz nejakou hatlaninou naznacit je ciste jen matematicke vyjadreni povrchu zeme, cize geoid. A prosim te odpust si ty smajliky a to trapne a jeeeje a jeeeje, ci ach jo. Prezentuje te to jeste vic jako zabrzdeneho jedince honiciho si ego na strance, kde ani jeden z diskutujicich nema evidentne odpovidajici kvalifikaci ani vzdelani k nejakym erudovanym vykladum. A pokud to tak neni, tak jsou ty tve kvazi erudovane vyklady o to smesnejsi.

       • Tom

        ach jo jeeeee jeeee ☺☺☺ to je pro tebe. aby sis početl.

        erudovaně prosím, mě zesměšni ještě víc a prozraď všem, teda hlavně mě, co je gravitace a jak a kde a z čeho vzniká. a kolik těch gravitačních sil Země má, když už jsi to nakousl.

        Já říkám, že Země kulatá prostě neni. klidně se vztekni, kopej kolem sebe, řvi mě je to úplně fuk.

        Jelimane

        http://ninakmis.gulas.sme.sk/upload/posts/6/67/67696/large_extra/ani-6bb631c3bb73efa53e597e3cc48e6c1c.gif

        • Kouba

         Jenom další ukázka planety Země bez vody, ale kulatější.

        • 85tora85 .

         Ja bych ti i napsal co je graviton, abys pochopil, co je gravitace, ale nema to cenu. Nepochopil bys kvantovou teorii poli a uz vubec nechapes tvar zemekoule.Ty honibrku, das mi sem nejaky debilni gif, kde je nejaky rozdil +/- 80m , to si asi delas srandu. Tady mas ty čuramedáne, jine zdroje ti nedam, i tu wikipedii sotva pochopis. http://cs.wikipedia.org/wiki/Zem%C4%9B#Tvar_Zem.C4.9B

         Idiote, zjisti si co je geoid. A proc se vlastne pouziva matematicke vyjadreni povrchu zeme (kde jsou matematicke hodnoty vyjadrene graficky preexponovane kvuli orientaci). Ze je to kvuli souradnicim v geodezii. Ale jestli je na tvar tak zasadni vyskovy rozdil mezi everestem a marianskym prikopem , coz je 18 km , pricemz polomer zeme je nejakych 6378 km, rozdil 18 km z nej dela bramboru? Ty vemeno, studuj a uc se, tato stranka by byla mnohem lepsi bez kecu takoveho imbecila.

         http://www.icsm.gov.au/mapping/datums1.html

         • Tom

          :-D pobavil ….

          • 85tora85 .

           dement

          • Tom

           přečetl jsem si zhruba 80 procent tvých komentářů i kjiným webům a musím se omluvit nejsi Jeliman nýbrž duševní invalida :-D

          • 85tora85 .

           http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/invalida
           nejdrive neco malo k tomu cos napsal. vubec nerozumim tvemu slovnimu obratu, ale treba jsi schopen zavadet nove čechizmy, protoze jinak mi je jasne, ze nevis co znamena slovo invalida.

           a az se budes nekdy chtit bavit inteligentne, tak napis. zatim spis vypadas na zakrslika, co si denne lesti brko u stranky procproto, snazic se vzbudit dojem, ze jeho vzdelani a verbalni projev predci vsechny tady kolem nej. Nemas urcite holku, protoze by jsi se tak vehementne nenabizel Ivet, ze bys s ni podnikl vylet k zdokumentovani UFO, kdyz se totiz ozval zeus ze pojede taky, tak na toho jsi uz ani nezareagoval, a jen si slintal na kladny zajem Ivet.
           Takze to vysvetluje dost proc se tak angazujes v osvete lidi blbostma kterym sam nerozumis.
           Nevim chlapce, mas to nejak popletene. Ukajis se pisalkovanim a nalepkovanim a mas velice spatnou schopnost uznat, ze neco nevis. Coz te cini hluchym a uzavrenym jinym nazorum. Ale to je v poradku. I taci jedinci maji pravo na plytky zivot.

          • Tom

           Původně jsem na tvůj komentář již ani reagovat nechtěl. Jelikož se kvůli mě bereš i jiné čtenáře do pročproto doklávesnice, které s tvojí uchylkou k mé osobě nemají vůbec nic společného, prostě reagovat musím.

           Můj slovní obrat není můj, jak se mylně domníváš ,ale běžně používaný hypotetický novotvar označující člověka omezených duševních Kvalit. Zkus si do vyhledávače zadat :duševní invalida: uvidíš, že jsem tě ten to přídomek trefně popsal. že si se s tím ještě nesetkal? NO a co.
           – Jsem zakrslík, no a co? Néééé nejsem dělám si srandu.
           – Mýho vyleštěnýho nejasnějšího brka si nevšímej, neni pro tebe. :-D To si srandu nedělám.

           – nemá vzbudit dojem, ale zájem, hledat si informace i jinde než na wiki nebo googlu nebo ruském konspiračním webu.
           – Souhlas holku nemám mám kluka :-D Celej táta.
           – No tak tady nejseš totálně mimo mísu, ale mimo dům. Laskavě si tu diskuzi přečti ještě jednou než budeš zase reagovat na holá fakta. Do toho co si tu dohaduji s ostatními lidmi Ti naprosto nic není. Ty zván nejsi tak se do toho nepleť.
           – Jééé …jůůůů to ti dalo zabrat dát dohromady takhle složitou větu že? Hmmmmm goooood
           – Zase vedle jak ta jedle jak ty to děláš že mě tak špatně znáš. Jo a co je Graviton, když už jsme u toho? klidně mě tu pouč.
           – Opět špatně, já vím že nic nevím a plně si to uvědomuji, na rozdíl od tebe, který neví že nic neví co by vědět měl, daleko víc než já. :-D
           – Slepý jsem, skoro, a hluchý už pomalu taky, proto mě tvoje příspěvky ani nedojímají.
           – No dostáváme se na závěr. Celý komentář, který si mi napsal Je pohledem do TVÉ duše. Psal jsi o sobě o svých pocitech, které máš potřebu ventilovat. Jelikož si nedokázal ještě nepřijmout sám se sebe jako jedince, děláš to substitučně přes jiné. Na každé diskuzi kam přispíváš si najdeš někoho do koho se navážíš. Ať se jedná o politiku, rozdělení světa nebo nákupu ponožek. Toť vše. Pěkný den.

          • 85tora85 .

           No tak jsis polestil, poslintal a uz jsi opet spokojeny, chudacku.

          • Tom

           Tak, už to vybal co je je to graviton jsem napnutej. Onehdá ses tu vytahoval jak guma do trenýrek. :-p

          • 85tora85 .

           Polib si.

          • Tom

           To je graviton jo? hmmm pašááááááák.

          • 85tora85 .

           Presne tak, polib si svuj graviton. Nemam zajem se na tuto temu bavit s wiki vzdelancem. Svoje moudra si prezentuj detem ve skolce, budou te hltat. Ty jsi pro mne ztrata casu.

          • Ivet

           a já?zatím si mi neodpověděl na otázku taky…

          • 85tora85 .

           Ale ja nevim co ti odpovedet. Uz se to snazim napsat po nekolikate tomu troubovi se kterym tady udrzuji tak dementni konverzaci, ze na to aby clovek mrskal teorie je studovani wikipedie a predvadeni se s tak povrchnimi znalostmi tady, asi jako kdyz si kluci na piskovisti meri pindiky. Mame se bavit o Newtonovske fyzice, ktera je spravna? Nebo o kvanove mechanice? Nebo kvantove teorii poli? Nebo o standardnim modelu? Ktery kazdy vlastnim zpusobem definuje a vypocitava gravitaci? Myslis ze na to tady mame bunky, kdyz se na tom nemohou shodnout nejlepsi vedecke kapacity? Podivej se, zjednodusene gravitace neni nic vic nez akcelerace. A akcelerace je jen zmena rychlosti v case. Vic ti asi nenapisu. Jen ti doporucim, jestli te to zajima, necti tady pochybne prispevky. Ted v listopadu byl v praze a pak v Brne napriklad Amit Goswami. Predtim uz byly Fred Alan Wolf a dalsi genialni vedci. Neni nic lepsiho, nez nemarnit tady cas jalovyma diskuzema,a dojit si poslechnout skutecneho genia v oblasti kvantove fyziky. Az to udelas a budes delat dal a vtahne te to, budou te taky nadzvedavat ze zidle ty tomikovi pivni teorie.

          • Tom

           akcelerace jo? :-)) to jsi moc pozor na přednáškách nedával…
           Vlastně jsi právě napsal že díky gravitaci může rychlost nabývat nekonečných hodnot… Mimochodem odpovídáš zase na něco jiného….oháněl si se že by jsi vysvětlil co je graviton…..jenže ti je už jasný že jsi mimo a nevíš jak se z toho vykecat. a další mimochodem tvé neustálé sexistické narážky ukazují akorát na to že máš sexuální problémy…. a další mimochodem zkus třeba http://www.aldebaran.cz :-) ale jsou tam vzorečky :-D

          • 85tora85 .

           No tak to se Tomiku pletes, protoze vis, ze podle teorie relativity je rychlost omezena. Kdyby jsis polozil otazku co je gravitace, tak pochopis o cem pisu. Je to asi jako se svetlem. Samotne svetlo (mimo zdroje) nevidis. Vidis jen odraz konkretni vlnove delky elektromagnetickeho zareni od objektu. Tak i samotna gravitace je nic, pokud nemeris jeji pusobeni. A pusobeni je to o cem pisu. Proto i graviton je ciste hypoteticka castice. Pokud uz fakt nemuzes najit info sam, tak je ciste hypotetická elementarni castice, ktera zprostredkovava silu gravitace v ramci kvantove teorie pole.
           A uz jsi celkem otravny. Ty jses asi nezamestnany a nemas co delat, ze?
           Na ceske odborne stranky nechodim. Ovladam plynule anglictinu a nemcinu, takze moje komunikace a zdroje informaci jsou primo od zdroju, ktere tato tvoje stranka vetsinou jen cituje a nekdy i nepresne. Tobe spis doporucim, aby jsi se ucil jazyky a nebyl odkazan na ceskou pavedeckou obec, ktera, pokud ma nejake vedecke vysledky, jsou v drtive vetsine pokryvany zahranicnimi financnimi zdroji, a ve vetsine pripadu jsou i publikovany zadavateli vyzkumu.
           A sexisticke narazky? O tom nic nevim. Nicmene Freud tvrdil, ze 50% naseho psyche ovlada sexualita. To bude asi tim.
           Drz se, toto byl muj posledni komentar k tem tvym taraninam.

          • Ivet

           no ano!VŠE je jen o milostném aktu a ve všem…tvořivost je milostný akt.Eistuje něco co netvoří?myslím že ne

          • 85tora85 .

           Takze za vsim je laska :) Nemyslim jako cit, ale jako cista pozitivni energie. Tak, a ted jsme to vedcum nandali :)

          • Ivet

           ne,myslím že čistá pozitivní energie by jako taková stagnovala…zákon říká…vše se musí přitahovat jako magnet.Vždy je to o protipolech…jednoduchý vzorec který ve všech aspektech působí jako naprostá nekonečnost.

          • 85tora85 .

           Teoreticky z vedeckeho hlediska by melo existovat neco co nic netvori. Melo by to byt Nic. Ale vedci pouzivaji Nic nejcasteji kdyz proste nevedi.

           Jinak nasel jsem na netu zajimavou definici Nic :)

           „Nic je konsekventní negace kulminující k absurdnímu antagonismu vůči
           reálnému nazírání na pozitivní rezultáty a jejich momentální
           eventuality, přičemž subjektivní fikce substiuována existující realitou
           je parciální negací totalní reality, avšak jeji gnostické a adekvátně
           auformní kufandismy, sice s kreditní indipudlencí, zafixovaly
           solibristickou autopsii. Avšak leurocelazní techtilita diametrálně
           preferuje k absolutně latentní permixtivní a nefetistické ambicioznosti
           jsoucna.“

          • Ivet

           té definici kterou si sem dal se jednoduše říká KOMPLIKOVANOST..kterou vytvářejí lidé a přitom v JEDNODUCHOSTI je krása.
           Vidím to tak…NIC se tváří jako nic ale NIC opět neexistuje..všude je NĚCO.

          • Tom

           Díky já jsem spokojen. :-) Gratuluji tvému EGU, že se plně probilo na povrch s tvojí arogancí.

           Jen mě zaráží, že se svými pozoruhodnými znalostmi mixuješ kvantové teorie s relativistickými teoriemi. Lépe než písek se žvejkačkou. žvejkat se to nedá, a na písek pro bábovičky se to taky nehodí. Jsi pašák to se ještě nikomu nepovedlo. :-D

           Nesnáším a vyhraňuji se proti lidem co se naváží do české vědy. Děláš jakoby jsi nevěděl jaké je tu pro české vědce nesmírně komplikovaná byrokratická situace a přesto dosahují špičkových světových úrovní. Docela by mě zajímali tvé praktické znalosti z oboru, pane kolego :-D

          • Ivet

           tak to jsme na stejné vlně…tito pánové vědí o čem je řeč.

           Jo tak jistě že už jen očekávání změny(myšlenky,myšlení…tím pádem vědomí) vytváří gravitační pole a to způsobuje následné přetvoření reality.

          • 85tora85 .

           To mas pravdu. Prave to spojeni kvantove fyziky s presahem k lidskemu (i kdyz naco se omezovat, kdyz jsme mozna spolu s gaia jeden obrovsky organizmus….anebo jen energeticka projekce :) vedomi me dost zajima. I kdyz tam uz jsou probirany tak nepochopitelne teorie, jako ze jsme jen zbytkova energie nejakeho puvodniho vesmiru. Kazdopadne Higgsovo pole a Higgsuv boson mozna jednou da odpoved kdo, nebo spis co vlastne jsme.

          • Ivet

           Rozhodně nedá odpověď ale zase budem o krůček dál k té odpovědi.
           Ano,vědomí je to,co vše řídí,nic není nevědomé.
           Zbytková energie?ne myslím že ne,vše je vyvážené.
           Mé vědomí umí nahlédnout do cizích prostorů…umí se napojit na VĚDOMÍ

          • OKO

           Můj otec, když ještě žil, zastával názor, že celý vesmír je vyvíjející se entita a právě v tom vývoji je smysl jeho existence. Také říkal, že nic nepřijde nazmar, že každá zkušenost (ať je jakákoliv) přispívá k tomu vývoji. Poslední dobou se k tomu kloním také. Docela by mne překvapilo, kdyby si fenomén života za ty miliardy let nevyvinul něco jako informační/zkušenostní banku, aby nemusel opakovat stejné chyby. Možná tato banka nějakým způsobem usměrňuje evoluci. A také by to mohlo výt to vědomí, o kterém píšeš.

          • Ivet

           Síla tvořit nikdy nezaniká.
           Ano,bez banky neboli paměti by to nešlo
           Vše co existuje ve Vesmíru je jen činnost aktivního
           univerzálního vědomí,které svojí silou a touhou(milostným aktem tvoření)polarizují energii do takové úrovně, která ve výsledku vytváří údaj,data informaci o prazákladu hmoty.

           Každá myšlenka,která propluje prostorem ,vytvoří kod ,který dříve či později stvoří jsoucno.
           Vše vším proplouvá skrz naskrz a neexistuje překážka ,která by tomu zabránila.

          • OKO

           Z pozorovaných projevů na kvantové úrovni se zdá, že podstatná je pouze informace a vědomí. Tady se pouštím trochu na tenký led, ale přesvědčil mne o tom experiment se zpožděnou volbou (neinvazivní varianta, co neovlivňuje měřené částice). Hodně zajímavé na tom je, že dokud informaci o chování kvantového objektu nesleduje „Vědomí“, chová se jako vlna a jakmile existuje možnost, že vědomí informaci o objektu získá, začne se chovat jako částice (projektil).

          • Ivet

           Vědomí přeci ovlivňuje veškeré dění,bez myšlenky tvoří realitu

          • OKO

           A jsme u toho, co že je vlastně ta realita. Pokud by myšlenka přímo vytvářela realitu, pozorovali bychom představy (myšlenky) všech vědomí, což se neděje (naštěstí).Na druhou stranu samotná registrace informace vědomím ovlivňuje to, čemu říkáme realita.Tady fakt nevím (ani netuším) co s tím…

          • 85tora85 .

           Je to trochu vic k prispevku cos napsal vys, a i k tomu co pise Ivet. Kazdopadne jeden z nejzajimavejsich vysledku experimentu srazek castis v hadronovem urychlovaci je ten, ze po nabiti srazenych castic energii a naslednem srazeni z uvolnene energie zvnikli nove castice. Zajimave je ale ze vznikli v parech. To znamena, ze vedci vytvorili z energie hmotu. Pokud tedy myslenka znamena energii, pak je mozna odpoved na filozofickou otazku, co bylo driv. Otazka je pak, kde se vzalo vedomi, tvorici myslenku, ktera stvori hmotu. To uz je hodne tenky led. Kazdopadne jsem rad za ty osvicene vedce, ktere zajima spojeni spirituality s moderni vedou. Zajimave tez je, ze mnoho tech spiritualnich informaci meli uz civilizace inku, mayu, hopi a dalsich, jen je nemeli vedecky podlozene. To znamena, ze museli byt napojeni na vse-vedomi, nebo univerzalni vedomi a odtud mit informace. Pekne na tom je to, ze s kvantovou fyzikou konecne veda nepopira viru (viru ve vedomi), aspis naopak.

          • OKO

           K tomu co bylo dříve. Mně z toho všeho logicky plyne, že bez registrace reality vědomím, by žádná realita nebyla. Nemyslím to jen tak, že nebýt vědomí, nebyl by nikdo, kdo by o realitě uvažoval. Myslím to doslova tak, že vše by bylo v nerozhodnutém stavu.

          • Ivet

           pardon oprava…to BEZ tam být nemělo.

          • Tom

           pak jsi větší hlupák než jsem dokázal doufat

          • 85tora85 .

           Ja myslim, ze tvoje doufani je spis existencionalni zoufani. Se prober, prave kvuli tomu tvemu zoufani, je to s tebou ztrata casu.

         • Tom

          Co je to tedy graviton? Jak působí na hmotu? Kde se bere? Je to zasadni rozdil Země prostĕ kulatá není. Možná tak vypadà nebo je skoro kulatá. Ale kulatá neni. Faktem je že bramboru jsem tam dal zamerne abych tě poškadlil a já ti děkuji že se to povedlo. Mám hned veselejší den. Věřím totiž že spousta lidí díky této veselé epizodě začalo vyhledávat aktivně informace a ne jen tupě číst co je psáno. Díky bez tebe by to nešlo tak snadno. ;-)

         • Ivet

          a ty tu kvantovou teorii chápeš?
          Zajímavé…jseš na tom podstatně líp než jakýkoliv vědec a nepochlubíš se ?

          Tak mi prosím vysvětli co je gravitace…a jestli se dá ovládnout…:-)

       • očitý svědek

        Naprosto souhlasím,zdejší TOM se zmůže akorát na to jak píšete.Když mu člověk naservíruje mimozemské UFO ,které je nad lesem na obloze až pod nos není schopen si ho jít ani natočit akorát o tom mluví a samé vytáčky a výmluvy.

        • Tom

         ty jsi demagog….:-D

         – UFO nemůže být mimozemské….NIKDY!!!!
         – schopen jsem o to se neboj
         – který les myslíš ten tamhle ten nebo tamhle? listantý les jehličnatý les
         – Tak pod nos nic rozhodně neservíruješ….
         – ani jednou jsem se nevymluvil že nepřijedu, naopak jsem sestavil čupr tým :-))))

   • Zeus

    Organickými látkami jsou myšleny sloučeniny uhlíku s jinými prvky nejlépe vodík a kyslík. To že jsou organické sloučeniny běžně přítomné ve vesmíru je překvapení stále znova leda tak pro novináře.

   • kamaka

    Radiový signál? O žádný nejde. To, oč tu jde je nejspíš způsobeno „aktivitou“ komety, kdy se z jejího povrchu dostávají do prostoru neutrální částice kde jsou ionizovány a tím dostávají elektrický náboj. Proto ten „zpěv“ komety. Pokud jde o ten penetrační přístroj MUPUS. V žádném případě to není nějaký vrták!! Tím je vybaveno úplně jiné zařízení, které má název SD2. Tak jak se zatlouká kladivem hřebík do dřeva, stejným principem se do povrchu komety zaváděl i MUPUS. Takže ano v podstatě je to klasický „píchák“ jako na měření teploty sena nebo obilí. Dále, nevím podle čeho usuzuješ, že všechna „normální“ kosmická tělesa mají kulatý tvar. Prakticky všechna tato kosmická „drobotina“ jako jsou komety, asteroidy nebo malé měsíce planet nemají tvar koule. Jak je to s tou organickou hmotou, to ti vysvětlil už Zeus:)

    • CZK

     No, já jsem to chápal tak, že když něco chytnu na rádio, tak to, co do něho vlezlo, je radiový signál. O vrtáku se nepřu, protože nevím, jak to měří a jsem líný to někde hledat :-) No ale stejně! Jestli se to opravdu zlámalo, tak to vypovídá o tom, že konstruktér nepředpokládal takto tvrdý materiál. A to je to, co jsem se snažil tady vysvětlit. Pokud opravdu komety tvoří jakási pra-hmota, tak by to mělo mít spíš stav jako plynosilikát. Proto se domnívám, že tato teorie je mylná. To, co tam poletuje, to by spíše odpovídalo troskám jiných větších a „dokončených“ objektů. Jedna oběžnice v naší SS se prý skutečně nějak „rozbila“ a z těch trosek se pak vytvořil Kuiperův pás (nebo jak se to píše). Takže – když se něco formuje z plynného stavu, je to kulaté! Když se něco rozbije, je to všelijaké :-)

     • kamaka

      Pro veřejnost byla frekvence toho „signálu“ upravena tak, aby jej mohlo lidské ucho vnímat jako zvuk. A to je teda ten „zpěv“ komety. To jestli konstruktéři nepředpokládali tak tvrdý materiál je možné ale myslím si, že vlivem velmi nízké teploty -153°C se to zařízení nepodařilo „zatlouct“ do povrchu aniž by se to mělo zlomit. Dále k tomu formování těchto těles. Kromě plynu je zde i prach jako materiál ke zformování.

  • Tom

   Me napadlo jestli se to zarizeni netrefilo do roksoru…. to se nekdy stane i kdyz se vesi obrazek :-D

   Jinak diky pekny komentar. ;-)

  • očitý svědek

   hmm,tak to by mě tedy zajímalo co budeš říkat zařízení od mimozemštanů co se nachází nad lesem a mění barvu každou sekundu a dokonce také vysílá zvukové signály.
   Tedy až ho TOM a další natočí a nahrají a až se tam konečně vypraví.

   • kamaka

    Nevím proč by to „zařízení“ mělo být zrovna od mimozemšťanů, ale budiž. Jsem jedno velký oko a ucho:)

   • Tom

    Kam? tak to konečně vyklop