Další anomálie z Marsu. Tentokrát jde o tajemnou kostku

41
1236

Lovci záhad našli na Marsu další neobvyklý objekt. Podle nich nemůže jít o kámen, který vznikl přirozeným způsobem – na to je podle nich příliš pravidelný. Téměř dokonalá kostka se v přírodě prostě nevyskytuje. Ufologové se domnívají, že tento artefakt byl původně součástí nějaké stavby.

 • Jonathan

  Tak Tesseract se našel :-D

 • svědek

  Zdar Petr

  Právě jsem pozoroval 3 UFO objekty pokud bys měl zájem jdeme to pozorovat zblízka příští týden.Oblast bych ti poslal mailem.
  Byl to objekt oválný množství blikajících světel okolo a měnící trochu jako dort a takový temný robot či obrovská postava šla středem.Jeden z těch objektů tady je nad obzorem každý večer pokud chceš pošlu ti to do mailu.
  Na té louce bude dost otisků,ale sám ty dva kilometry neprohledám.Tak pokud chceš můžeš s náma žhne to tady každý večer,ale ty stroje a robota jsem viděl poprvé bylo to fascinující,myslel jsem,že to jsou hasiči použil jsem dalekohled a později mě vypadl na zem jak jsem si prohlížel několik metrů velkou postavu robota či humanoida.
  ZDAR

  • svědek

   Zdar Petr

   Právě jsem pozoroval 3 UFO objekty pokud bys měl zájem jdeme to pozorovat zblízka příští týden.Oblast bych ti poslal mailem.
   Byl
   to objekt oválný množství blikajících světel okolo a TEN DRUHÝ trochu jako
   dort dále takový temný robot či obrovská postava šla středem.Jeden z těch
   objektů tady je nad obzorem každý večer pokud chceš pošlu ti to do
   mailu.
   Na té louce bude dost otisků,ale sám ty dva kilometry
   neprohledám.Tak pokud chceš můžeš s námi, žhne to tady nad obzorem každý večer,ale ty
   stroje a robota jsem viděl poprvé bylo to fascinující,myslel jsem,že to
   jsou hasiči použil jsem dalekohled a později mě vypadl na zem jak jsem
   si prohlížel několik metrů velkou postavu robota či humanoida.
   ZDAR

   • Mat

    A pak jsem vystřízlivěl….

   • Dana

    mám zájem…posli mi to prosím na meil : dana8954@seznam.cz díky

 • beduch

  Hm to je vsetko pekne co je na fotkach ale kto dokaze kde tie fotky naozaj vznikli? Kludne to mohli nafotit aj na Zemi…. Ze nieco je zo stranky NASA este neznamena ze to je naozaj z Marsu… NASA vselico taji neda sa im verit ako vobec americanom sa neda verit….

 • petr

  ahoj lidi vidím že se tu rozpoutala velmi zajímavá debata a zároveň se omlouvám že odbočuji od tématu, ale myslím si, že je to velice inspirující a poučné. Dám Vám tedy něco přečíst, je na každém jak si to přebere. Tento článek je podle mě velmi dobrým příkladem jak si uvědomit složitost našeho druhu a fungováni vesmíru, jak říkám naše vnímání našeho světa je velmi omezené, mějte proto mysl otevřenou a snažte se být více vnímaví.

  Zde přikládám : http://www.tissa.cz/texty/Projekt_clovek.pdf

  A opět budu rád za každý příspěvek či kritiku.
  Děkuji a ještě jednou se omlouvám za odbočení od tématu Mars :-)

 • rudysek

  Tady se asi včera dost lidí koukalo na televizi :o)))

 • Petr

  Dobrý den, rád bych se k tomuto také vyjádřil…. na marsu samozřejmě život je a také na jiných planetách a měsících, jaké koli spekulace jsou zbytečné, jelikož je vše zastřeno brutální cenzurou, ale z logického hlediska je zřejmé že život nemusí byt jen na povrchu ale také pod ním a to v dané hloubce kde je možné udržet stále klimatické podmínky aniž by to ovlivňovalo tamní obyvatelé, je to vědecky prokázané a tudíž i dost pravděpodobné……… nebuďme tedy naivní a položme si jednu základní otázku…. jsme opravdu nejvyspěleším druhem ve vesmíru ? odpověď je ne…. všichni jsme jenom děti, člověk je jakým si výtvorem či exsperimentem a někdo nás neustále pozoruje…… pozoruje duševní vývoj kam až jsou lidé schopní se vyvinout no a zatím je to dost velká mizérie ale jednou se lidé probudí a pochopí že majetky a statky nás zachránit nemůžou ale změna v myšlení ano. Poto nabádám lidi aby se snažili nejdříve porozumět sami sobě a potom pochopíte že za to kde jsme si můžeme sami. Omezené chápání je neplodné zato naše nekonečná fantazie nás obohacuje a vyvíjí v jakém koli směru. Tímto Vám všem děkuji a prosím o vaše reakce a myšlenky nehodlám se tu s někým přít jen tu popisuji jak to vnímám já a budu rád za každý koment i kritiku, děkuji s pozdravem Petr.

  • richmont

   Nabádám Vás, aby jste z logického hlediska věnoval nějaký čas češtině, třeba by potom někdo Váš příspěvek bral trochu vážně.

   • fellow

    Věnujte se občas češtině i vy. Píše se „abyste“, nikoliv „aby jste“.

    • petr

     děkuji za připomínku, nemám problém přiznat že máš pravdu, ale ani si to neberu nijak osobě, jen chci říct, povzneste se nad tím a přemíšlejte jak se stát lepšími lidmi, kteří nemají potřebu se posmívat a upozorňovat na chyby druhých :-)

   • petr

    v pořádku přiznávám že češký jazyk není moje silná stránka, ale rozhodně je jěště více nevhodné poukazavat na chby druhých, proto tě prosím začni hledat nejříve chyby u sebe a pak mě pouč o tom jak mám vlasně psát :-) je jednoduché poukazovat na chyby druchých a navíc mám mozkovou disfunkci tak proto dělám tolik hrubek ale na inteligenci to nemá vliv a narovinu říkám nestydím se za své hrubky prostě to píši jak to cítím :-)

   • Karel Dušnic

    resp. správně: ‚abyste z logického hlediska…‘ Též máte mezery. :o)

 • Andrej Michalek

  Pochybuje vôbec ešte niekto že na Marse kedysi bol život? Veď vieme že je planéta v obyvateľnej zóne ku Slnku, ale prišla o magnetické pole. Nasledovala zmena atmosféry a strata všetkého života z povrchu. Dôkazov je všade plno, ale skúmať každý placatý kameň nemá žiadny zmysel….

  • Martin Brada

   Důkazů je všude plno? Nevím ani o jednom.

   • martin suchodol

    Kdo chce důkaz tak si ho vždycky najde. Ale v tomto případě musím souhlasit (teda až na tu část s důkazy). I když to v některých případech může být náhoda, hra světel a stínů. Tak nikdo němůže říct že před několika deseti tisíci až pár miliony let nemohl mars vypadat jako země včetně života.

    Teď si trochu zaspekuluju a nejspíš způsobím to že se někdo hned ohradí. Ale co když kdysi dávno byl na marsu život rozvinutý stejně na zemi a tamní obyvatelé umírající planety věděli jak provést teraformaci a hlavně měli potřebné zdroje. Tak si pohráli se zemí a pak sem poslali nějakou archu. A nikdo na tohle nemůže namítnout jednoznačné ne. Ve stejné situaci se dříve či později můžeme objevit mi a buď něco uděláme s Marsem či jinou planetou a nebo zanikneme.

    • Zeus

     A to jsou fantazie. Jestli to nebude tím, že od osmi v TV běží docela pěkný film Mise na Mars?
     Jinak takový výklad jednoznačně není možný. Mars ztratil schopnost podpory komplexního života ještě před trilobity a tedy jistě neměl dostatek času pro vývoj složitějších organizmů. I spekulace do sebe musí zapadat.

    • Martin Brada

     Spíš kdo chce senzaci, si ji vždycky najde. Důkaz se zas tak snadno najít nedá.

     Vzhledem k tomu, že ze stáří fosílií je zřejmé, že se zde život vyvíjel, tak lze tuto hypotézu asi vyloučit.
     Nejstarší kostry člověka mají stáří jen několika desítek tisíc let, zdaleka tu nejsou od počátku života na Zemi.

     • Andrej Michalek

      S Marsom a životom je to akoby si chcel nájsť medveďa v lese. Vieš že tam je preňho vhodné prostredie, našiel si výkaly, stopy, odretú kôru zo stromov, ale samotného medveďa si ešte nikdy nevidel. Takže nemôžeš priamo povedať že tam je, ale veľa vecí tomu nasvedčuje a preto môžeš predpokladať že tam je. Takže aj keby tam hneď zajtra objavili nijakú stopu po viac bunkovom organizme, tak by to senzácia nebola….

      • Martin Brada

       Žádné stopy po životě na Marsu ale nejsou. Se životem na Marsu je to přinejlepším jako s elfy, nikoliv s medvědy.

    • martin suchodol

     Měl jsem upřesnit že nemělo jít o jakousi biblickou archu, kde byl od každého kusu pár nebo i víc. V tom případě by věc jako středověk byl jen výmysl historiků. Měl jsem na mysli jakousi databanku genomu. Každému musí být jasné že se život nevyvíjel pár dní. Takže se klidně mohl vyvíjet na pozadí dinosaurů apod. Člověka si klidně odvážím označit jako vrchol všeho co vidíme kolem sebe. Takže zapomenu-li na to čím nás vědci krmí a co je/není prokázáno nemožné to není.

     • frki

      Vrchol vseho si delas prdel

      • martin suchodol

       Nedělám proč bych měl. 80 – 90% pravidelných čtenářů proč proto si prostě nechtějí přiznat že by něco mohlo být jinak než tvrdí věda a jiní odborníci a já se ptám proč. Popírá-li někdo že na marsu kdysi dávno mohl existovat inteligentní život který se mohl přenést na Zemi. Tak určitým způsobem popírá i samu sebe a svojí existenci jako takovou. Úplně stejně se za pár set tisíc let až několik milónů let můžou dohadovat lidé na jiné planetě.

   • Andrej Michalek

    Ok, začnem teda postupne. Dôkaz č. 1-Mars sa nachádza ako jediná planéta v tomto systéme v obyvateľnej zóne, rovnako ako Zem. To znamená že vzdialenosť by bola ideálna a tým pádom aj teplota, keby tam bola nijaká atmosféra. Dôkaz č. 2- Mars prišiel o magnetické pole, ktoré tam bolo. Zloženie atmosféry napovedá, že bola kedysi hustejšia, ale ako už vieme magnetické pole slúži takpovediac ako „štít“. Takže už máme teplotu a relatívne príjemnú atmosféru. Dôkaz č. 3- Kedysi na marse tiekli rieky a potoky. Potvrdzujú to sondy, ktoré na marse pristáli. Pod povrchom sa nachádza zmrznutá voda, takže nie je tak nepravdepodobné, že tam voda mohla (pred vyparením atmosféry) tiecť. ……Čo sa týka tých spomínaných trilobitov, tak dotyčný má samozrejme pravdu, pretože život sa jednoznačne musel na všetkých planétach sústavy vyvíjať v tej istej presnej dobe aj forme, pretože každá planéta vyzerá tak isto, má rovnakú atmosféru, aj zloženie povrchu.

    • Tom

     mĕ to jako důkaz neřijde. Spíš taiová pouliční smyšlenka. Zvláštĕ po tom co se opírá o informace organizace a vědců, kterými opovrhujete, protože vám něco tají. To je divné ne?

     • Andrej Michalek

      Ja som nepovedal že niekto niečo tají. A keby som nemal brať do úvahy vedcov, tak by som sa stále mohol domnievať že Zem je doska a nad ňou sú zavesené hviezdy, mesiac a Slnko. Ide o to, že vedci musia mať vyslovený dôkaz, aby mohli niečo priamo povedať….

      • 85tora85 .

       Samozrejme ze vetsinu veci taji. Masa se da ovladat jedine kdyz je nevedoma. A jeste je to malo a budou nas manipulovat i emocionalne, jak si to vyzkouseli s facebookem.

     • martin suchodol

      Neříkám že to je důkaz, ale opravdu by mě zajímalo proč někteří lidé kategoricky odmítají to že by na marsu mohl kdykoliv v minulosti být život? Vše je OK, ale jen do chvíle než někdo řekne je to kostra člověka ale evidentně byl větší na fotce je zřetelně má o deset žeber více než normální člověk. Stejně jako v případě jisté lebky zveřejněné v jiné době. V tuto chvíli se značná část populace začne opírat o výroky vědců a nejsou schopni ani na zlomek setiny sekundy připustit že něco takového může být pravda.

      Znám mnoho lidí kteří věří na mimozemský život. Ale na otázku co když se na Marsu najde a hlavně zveřejní informace o zachovalé budově postavené z něčeho co do jisté míry připomíná železo beton a stále je to připojeno na zdroj energie který stále energii produkuje. Vám odpoví to je nemožné kdyby to byla pravda tak by nás vědci informovali. Vědci tvrdí že něco takového je nemožné že na marsu může existovat jen nejzákladnější druh života a to bakterie apod.

      • Zeus

       Někdo říká ono a někdo říká toto. Ale nikdo se neřídí fakty. Maximálně si je upravuje k pravdě své. Mainstreamová věda nepopírá možnost výskytu života na Marsu. To že tam byl je velmi pravděpodobné. Ale co lze rozhodně popřít, je vyvinutí života, který by uměl stavět baráky, nebo takového který by zanechával po sobě kostru natož člověka. A to protože prostě a jednoduše že na to neměl dost času.

       • 85tora85 .

        Jenze nase znalosti jsou velmi omezene a navic nase chapani je velmi sablonovite. (staci se zajimat o nazory vedcu napriklad v CERNu a zjistis, ze vlastne nic nevime). Kazdopadne zivot nemusi byt zalozen nej na uhliku, na kysliku a taky nemusi byt pravdou,ze by inteligentni zivot musel byt omezen kosternim skeletem. Jedna ze serioznich hypotez, jaky druh mohl dominovat na zemi kdyby tady nebylo cloveka je, ze by to byly hlavonozci. Dalsi vec je, ze inteligentni zivot mohl sve prostredi vyuzivat mnohem efektivneji a dokonaleji a tudiz by nepotreboval pro svoji existenci stavet zelezobetonove skelety, ci stavet silnice a zeleznice pro prepravu. Proste lidi maji z podstaty sveho vedeni a poznani zatim velmi fixni konstrukce za jakych podminek muze existovat zivot, ale realita muze byt daleko za hranici toho, co si dovedeme predstavit.

        • Zeus

         Ach jo to je pořád dokola. Ale tedy dobrá:
         Ano čím více víš tím více zjišťuješ, co nevíš. To ale není objev žádné alchymie, ale jen důsledek toho jak je svět složitý. Lidstvo má neomezenou fantazii a představivost (je to pravda-zkuste o tom popřemýšlet-bez fantazie by si nikdo nepřečetl žádnou scifi a ani detektivku nebo román, co by nebyl podle skutečné události).
         Jenomže v reálném světě a je to dobře je naše fantazie omezena tím, co víme. Zkrátka ne všechny fantazie jsou možné. Takže co víme? Inteligentní život (srovnáváno s člověkem) nemůže vzniknout ve vodě. Kdyby hlavonožec plánoval přijmout pořádnou porci inteligence a osídlovat souš, tak i kdyby se bránil tak mu evoluce kostru zařídí a časem by nabyl antropomorfních rysů- ano byl by člověku podobný. Tak by to dopadlo! Ano možné je jenom to co je možné. A inteligentní život (na úrovni člověka) bez kostry možný není.
         Nakonec mám dotaz. Co uděláte? Padá na vás strom.
         A) Řeknete si, možná se mi aktivuje moje skrytá telekinetická schopnost a strom odkloním.
         B) Sakra když neuskočím bude ze mě mastnej flek.

         • martin suchodol

          Tak a teď mi řekni proč by nemohla existovat inteligentní ryba? proč by nemohla existovat inteligentní včela a jiné zvířata. ta co vidíme v dokumentech že ti spočítají nějaký příklad tak jsou na to cvičené ale proč si nepřipustíš že by někdy časem mohl přijít doba kdy ti pes pude vybral love do bankomatu.(ano přehánim). To že by se život na zemi mohl vyvyinout na marsu není fantazie ale otázka víry. A ted mi řekni co když se za pár měsíců až pár let. zjistí že na marsu byl inteligentní život a výprava na mars zjistí že dna tohoto druhu je z 100% procent shodná a jediné rozdíly jsou přizpůsobení se odlišnému světu. Co bys dělal pak když za každou cenu žiješ ve světě kde převládají vědecké názory bez možnosti popřemýšlet nad něčím co není ale moho být.

          Je to to samé jako když se rozhodneš jít doprava a ani omylem si nepřipustíš že něco mohlo být jinak kdybys šel doleva.

          • Zeus

           Na tohle fakt nevím, co říct. Snad jen: Vědecké názory jsou plodem činnosti, kdy si někdo začne hrát s myšlenkou, co by kdyby. Ovšem za určitých konvencí. A na Marsu se žádný pozůstatek inteligentního života nenajde. Jsem naprosto v klidu (tedy pokud ho třeba nenavštívili třeba plejádané a nenechali tam třeba vlajku. Nebo pokud se tam nenajde sonda s poselstvím od vzdálené civilizace asi něco jako náš Voyager

         • 85tora85 .

          Ach co…co jsi chtel vlastne vyjadrit? Protoze asi 20 odstavcu slov mimo misu.

       • martin suchodol

        V tomto musím souhlasit s 85tora85. Vemte si například teorii panspermie ketrá říká že se život vyvinul v jiné části vesmíru. Tento komentář opět vyvolá minimálně jednu reakci že něco takového je nemožné. Například článek http://procproto.cz/objevy-2/zivot-se-zrodil-uz-pred-10-miliardami-let/ popírá tvrzení že nemohl být život pře trilobity a jelikož se jedná o výrok vědce tak to musí být podle jisté části populace pravada ne?.

        A teď vážně co vás vede k tomu popírat myšlenku že život na zemi se vůbec na zemi nevyvynul. Je tu někdo kdo by my byl schopný odpovědět aniž by se při tom oháněl trilobitama aj.

        Ted si ještě rýpnu. Staří země a marsu je cca stejný s tím že mars stratil života schopnost před asi cca 600 – 700 miliony let. Někdy v době kolem 500 – 600 milionů let na zemi existovali trilobité. A první homo sapiens se objevily cca pře 800 000 lety. takže mi neřkejte že když se za 800 000 let mohl homo sapiens vyvinout do dnešní podoby že se za stejnou nebo i delší dobu nemohl vyvinout stejný život i na Marsu. Za předpokladu že mars začal být života schopný +- ve stejnou dobu jako země.

        • Mat

         Jenže uplné vysychání Marsu (Amazonian) začlo už před 3 mld. lety….

        • Zeus

         Já asi nedokážu vysvětlit nic, pokud nebude jasné, co chcete vysvětlit. Totiž měníte směřování předchozích reakcí. Ty byly zaměřeny na to, že se na Marsu nemohla vyvinout inteligence, která by byla schopna budovat stavby a podobně. Nyní hovoříte o panspermii. V tom vás zklamu, protože nějakou formu panspermie nelze vyvrátit a ani podložit. Tedy je stále možná a bude na budoucnosti, jestli ji zavrhne nebo zapíše do učebnic. Nicméně pokud to nechcete zatahovat boha a inteligentní design, tak panspermie představuje jen pouhé prekurzory života. Tedy nanejvýš mikroorganizmy, které dají teprve základ složitějšího života. A tedy život by se stejně musel vyvinout byt ne od úplné nuly do podoby jakou známe dnes. A na to potřebuje čas.
         Pokud chcete mě a vlastně kohokoli přesvědčit musíte nejprve představit model, který bude pasovat na současné znalosti o životě. A tohle je problém. Jen zkuste podrobně popsat jak tady Mars-civilizace kolonizuje planetu. Kdy se to stalo, jakto že před takovou dlouhou dobou se na Marsu vyvinula inteligence??? Nezvládnete to a přesto budete věřit.
         Pokud se vrátíme k Marsu. Máte špatné datování předpokládá se, že Mars byl obyvatelný po dobu 600 milionů let. Mrkněte na wikipedii kam se za 600 milinu let dostal život na Zemi. Ani kdyby vývoj na Marsu běžel na steroidech k inteligentnímu antropomorfnímu živočichovy se za 600 milionu let nedostane.
         Příkladu s homo sapiens nerozumím. Pokud ještě něco chcete vysvětlit tak prosím, ale nemíchejte to dohromady.

      • Martin Brada

       Nevím o tom, že by to někdo kategoricky odmítal. Prostě to jen dosud nikdo neprokázal.

    • Martin Brada

     Uvedl jste některá fakta, která nasvědčují tomu, že byl Mars obyvatelný. Nevím však, jakým způsobem to je důkaz o existenci života.

    • Mat

     Vezměme to trochu jinak… Mars by byl v té obyvatelné zóně, kdyby měl atmosféru se skleníkovým efektem. Jenže před 4 mld. let byl výkon Slunce nižší a tím pádem byla obyvatelná zóna Marsu docela vzdálená. Nicméně důkazy jasně hovoří o přítomnosti kapalné vody na povrchu v minulosti planety. Také je jasné, že tam byl aktivní vulkanismus (dodávání CO2 do atmosféry – vyšší teplota). Pak Mars přišel o mag. pole a tím pádem i o značnou část atmosféry. Podmínky přestaly být vhodné pro vodu v kapalném stavu. Mars „vyschl“ či spíše „vymrzl“. Otázkou zůstává způsob vzniku života na Zemi. Byla-li to panspermie, je téměř jasné, že mikrobiální život na úrovni jednobuněčných organismů se musel dostat i na Mars a pravděpodobně tam tu krátkou dobu existovat. Pakliže život vznikl z anorganických látek tady na Zemi, nemuselo se to stát i na Marsu (jde o to kdy Mars zmrzl a jak dlouho trvá vznik života).
     Důkazy potvrzují, že na Marsu byly v jeho geologické minulosti podmínky vhodné pro vznik/existenci primitivního života po krátkou dobu. Dosavadní důkazy nepotvrzují přítomnost života teď, ani jeho fosilní pozůstatky. Kolik je toho prozkoumáno? Málo… Na Zemi existuje řada extremofilních organismů (z nichž prim asi hraje Deinococcus radiodurans), takže na základě toho nemůže nikdo se stoprocentní jistotou tvrdit, že tam život nikdy nebyl ani že tam určitě žádný není. Stoprocentně to ale nebyli žádní členovci ani obratlovci a na 99,9999999 % ani mnohobuněčné organismy.