Další záhadné snímky z Marsu – jsou na nich bílé „misky“

18
1405

Virtuální archeologové, kteří na rudé planetě hledají známky života, tvrdí, že udělali další převratný objev. Na panoramatických snímcích Marsu Galeova kráteru, které na svých stránkách umístila vesmírná agentura NASA, objevili dva podivné předměty, jež tady zjevně nemají co dělat. Jsou jasně bílé a na rudém marťanském povrchu doslova bijí do očí. Fotografie pořídilo robotické vozítko Curiosity, jež na Marsu přistálo v srpnu 2012.

Podle Josepha Skippera, který se zabývá výzkumem anomálních jevů, artefakty ze všeho nejvíc připomínají porcelánové čajové šálky bez oušek nebo jídelní misky. O co může jít? S největší pravděpodobností jde o nějaké minerály, nejspíš křemeny. Skipper ale oponuje, že to by jich na snímcích muselo být víc, a ne jen dva kusy. NASA se k snímku zatím nevyjádřila, i když ho Curiosity pořídila už loni v listopadu.

dalsi-zahadne-snimky-z-marsu-jsou-na-nich-bile-misky1

A virtuální archeologové hlásí poblíž marťanských „misek“ ještě další nález. I ten je k vidění na interaktivním panoramatickém snímku na stránkách NASA. Objekt vypadá na první pohled jako něco kovového a zrezivělého. Pokud na Marsu někdy opravdu existoval život, zanikl podle vědců před třemi miliardami let. Co to tedy může být? Taková hromada kovu by se přece dávno obrátila v prach. Je tedy na snímku „jen“ zajímavý kámen, nebo památka po někom, kdo tady přistál v nedávné době?

dalsi-zahadne-snimky-z-marsu-jsou-na-nich-bile-misky2

Zdroj: paranormal-news.ru

 • Karolína Bílá

  Taky jeden vědec křičel( není to tak dávno),že mají úžasný objev a že se musí přepsat dějiny, za tři dny slibovali konferenci a předložení objevu a ??????? ticho po pěšině,zametlo se to pod koberec. Nemyslím si,že vědec byl amatér a popletenec,když pracuje pro vládu USA. A vlastně ani nikomu nepodali nějaké vysvětlení čeho se teda ten jeho ,, omyl “ vůbec měl týkat a v čem se spletli a kvůli čemu byl ten prvotní nadšený výlev do světa

 • Tory

  Vzpomínáte si, jak na Marsu bylo to morče, kus uměle vytvořenýho čehosi, nebo ta kostra? Pohyb toho vozítka se ovládá lidma, není to úplně automatický. Takže si bud řekli, že se nebudou těch pár metrů trmácet za možným důkazem právě existující, či vyhynulé složitější formy života a radši budou doufat, že na celé planetě najdou kus šutru, na kterym najdou pár zajímavých molekul, nebo zhodnotili, že je to vážně jen hra stínů a světel, nebo se k tomu vydali, něco zjistili, ale nám to stejně neřeknou at už by to bylo to, že to byl vážně jen šutr, nebo život na Marsu. Jak na Marsu tak na Měsíci se během té fůry let objevilo na snímcích tolik velkých záhad, na obou dvou maj sondy, ale ještě nikoho nenapadlo ty sondy k něčemu takovýmu poslat? Bojím se, že se s obyčejnýma lidma stejně nebude ještě hodně dlouho o takovýh věcech mluvit,

  • Tory

   Štve mě, že vždycky u všeho jen slyšíme maximálně „Prozkoumáme to.“ Ale co teda po tom zkoumání zjistili, to už se k nám jaksi nedostane.

  • Zeus

   Jo vozítko řídí lidé. Ovšem ten „život na Marsu“ hledají nadšenci pixel po pixelu, kteří nemají s misí nic společného. Navíc se jejich objevy zveřejní, až když sonda již popojela. Výzkumníky zajímají geologické útvary. Za iluzemi se nepídí. Pokud Mars ukrývá fosilie jednoduchých organizmů (docela pravděpodobné), tak je objeví s největší pravděpodobností, až lidská návštěva. To jsi ještě počkáš :-)

 • UfoArti

  Vypadá to jako věž tanku :D

  • karlos

   Pro UfoArti : to na snímku není věž tanku ale součást tka z difuzního motoru.Konkrétně něco jako směšovač několika plynů.Ten malý otvor připomínající otvor trubky je – nebo byl přítok Sielonu.Plyn který chladil komoru.Před několika lety se Takonům nepovedl start před příletem družice a explodovala jim lod šest kilometrů nad povrchem marsu.Tento směšovač jako jediný dopadl na povrch jinak vše ostatní bralo směr do prostoru.

 • Tom

  jako vždy chybí měřítko, ty tělesa mohou být táááákhle malinkatý a nebo táááákhle vohromný jako barák. bez měřítka to neni nic než „flek“. Ten druhý snímek je jasný tank :-)))

 • mykanec

  Podle slavné Occamovy břitvy to jsou opravdu „porcelánové čajové šálky bez oušek nebo jídelní misky“. :-)

  • Tom

   Occamova břitva dokáže pěkně pořezat :-)) Pokud vím tak Occamova břitva není to co nás jako první napadne…………

 • Tom

  fotomontáže? :-D

  • bob

   Ahoj Tome, oni tam maji taky zem ne? ja jen jestli dobre chapu:-)))

   • Tom

    použijme slovo půda. Ano i na Marsu je marsovská půda. :-))

  • Zeus

   Když si člověk uvědomí, že pro pořádný panoramatický kousek ve vysokém rozlišení se musí složit spousta dílčích snímků dohromady… tak to vlastně taková fotomontáž je :-)
   Každopádně tentokrát se hledači anomálií moc nepochlapili. Marsovská zvířátka a fosilie jsou lepší.

   • Tom

    ach ták ja beru jako fotomontáž v klíčování věcí do fotky které tam při focení nebyli. Spojení panorama beru jako normální postproces.

 • Luboš

  Lidi, už se proberte!!! Na Marsu se najde jen to, co tam dovezem ze země, a ty nepovedený fotomontáže sou už trapný!! Tak je už nevytvářejte.

  • Captain

   To dělaj rusáci.. Stejně jako ty články… 5 flašek vodky a udělaj fotomontáž a článek…

  • Tom

   když já tak rád snim. lehnout si do trávy pozbírat pár klíšťat, čučet na mraky….eee teda chemtrails :-) a přemýšlet nad nesmrtelností chrousta, zkus to někdy a garantuju Ti, že se probrat nebudeš chtít.