Mořští biologové pátrají po totožnosti neznámého svítícího živočicha

3
663

Tajemný tvor připomínající světélkující chobotnici byl objeven v přístavu v britském Bristolu. Živočich se okamžitě stal hitem internetu a vědci i laická veřejnost si lámou hlavy, co to vlastně viděli.

Očití svědkové uvádějí, že podivné stvoření s chapadly plavalo na hladině a barevně svítilo. V zorném poli vydrželo asi 30 sekund, poté přestalo světélkovat a zmizelo. Na internetu se objevily nejrůznější spekulace včetně té, že jde o plovoucího mimozemšťana. „Je zřejmé, že jde o podvodní sáně Santy Clause,“ žertuje jeden z uživatelů Twitteru, zatímco druhý soudí, že živočich mohl utéct z bristolské zoo.

Jasno zatím nemají ani mořští biologové. Podle jedněch by mohlo jít o druh pražmy, podle druhých o medúzu. Někteří se ale domnívají, že nemuselo jít vůbec o živého tvora.  „Je to velmi zajímavé a opravdu nevím, co si o tom mám myslet,“ řekl biolog Steve Simpson z Bristolské univerzity. „Je to velmi neobvyklé stvoření, nikdy jsem nic podobného neviděl.“ Zvláštní podle něj také je, že se živočich objevil na tak frekventovaném místě.

 • DroidSafgor

  spíš to vypdá, že ta věc plave na hladině :D jako by něco umělého ? …

 • kazan

  Tak to je hodně přesvedčivý:) Fejk jako 95% podobnych hovadin.

  • ZOLLINO

   nj maminka ti povi ze mas v pokoji bordel jak v tanku a mas si uklidit, tak ty ji reknes ze je to fake. fakeeeee, FAKE!!! Abys mohl rict na neco FAKE mnel bys mit proto dukazy jinak je to jen zasirani internetu tvymi FAKE nazormi.