Natočili reportéři CNN činnost HAARP?

20
1505

O projektu HAARP bylo napsáno již mnoho konspiračních teorií. Nově se na YouTube spekuluje o pravosti videozáznamu reportérů CNN, kteří údajně činnost tohoto zařízení natočili v přímém přenosu.

Konspirační teorie předpokládají, že HAARP je tady především proto, že ho lze využít jako zbraň hromadného ničení. Systém testuje technologii supersilných paprsků radiových vln, jejímž cílem je vyvolávat cílené změny ve vybraných oblastech ionosféry. K tomu dojde tak, že je soustředěným proudem těchto paprsků zahřívá. Odražené elektromagnetické vlny se pak vracejí zpět k Zemi, kde pronikají vším – živým i neživým. HAARP tak dokáže rušit námořní i vzdušnou navigaci, blokovat rádiové spojení, vyřadit z provozu elektronické a palubní přístroje, rakety, letadla i pozemní systémy. Energii záření HAARP lze využít i k „ovládání počasí“ v globálním měřítku tak, že může dokonce dojít k trvalému narušení ekosystému. Projektu HAARP se už také kladou za vinu některé obří katastrofy, například zemětřesení v Číně (2008) a na Novém Zélandě (únor 2011) i masivní úhyn ptactva (Arkansas, prosinec 2010).  Systému mnozí přičítají také mimořádnou vlnu veder v centrálním Rusku (červen – srpen 2010).

[box_light]

Více o systému HAARP se můžete dočíst v některém z našich předchozích článků:

[/box_light]

 • Dejmon

  Ahoj ?noto mate pravdu lidí vaše slova jsou jen tak na pytel ale co na tom sejde hlavně to co se vám honí hlavou ?jiné slovo .na jazyku ale tak co má té jiné ho na Otásky

 • Marconi

  To samé,vejce nebo slepice?

 • Jaroslav Rosa

  vo ničem děckáááá

 • Mat

  Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Kdo chce věřit v absurdní konspirační teorii o HAARPu, bude vidět důkazy i v exkrementu.

  • A kdo chce konspirátora bít, ten si jízlivé a nedůstojné poznámky taky vždy najde.

   • Mat

    Kdo chce konspirátora bít? Jim se lze jen smát. Tvrdit, že vysíláním rádiových vln do ionosféry lze vyvolat zemětřesení a tsunami je hodné výsměchu. A sledovat nejrůznější hovadiny, absolutní nesmysly ba dokonce i podvodné materiály jako zaručený důkaz je směšné neméně. Argument stylu: je zemětřesení, to je důkaz, je volovina na n-tou a opravdu to vypadá tak, že hledají důkaz v kdečem. A jízlivých a nedůstojných, ale i vulgárních poznámek ze strany některých fanatiků na adresu jakékoliv kritiky je přehršel, pokud tedy cenzoři, rozesílající jinak „lásku a světlo“, vůbec jiný názor pustí ke slovu.

    • Opravuji vysokofrekvenčních vln v impulsech o velmi vysokém výkonu (laicky něco na způsob efektu trafa) a nikoliv jejich přítomností v ionosféře – ta je pouze „vodičem“ (díky schopnosti je odrážet – viz můj článek o Schumannově frekvenci)
     Dále nikdo nikdy netvrdil, že každá konspirační teorie je ve všem svém objemu pravdivá, stejně jako každá vědecká teorie – Einsteinova TR, Darwinova TE atd.
     I kdyby jen jedno promile teorií o škodlivosti působení HAARPu byla pravda, byl by to důkaz o jeho škodlivosti.

     Více se ti k tomu již nebudu vyjadřovat, protože trollingem si nemíním zkracovat svůj volný čas.
     Měj se.

     • wikx

      a je to tu zase. pokud se nekdo snazi vyvratit nejakou konspiraci, tak zastance one konspirace ho nazve trollem a nasledne zmizi… jako pres kopirak…

     • Mat

      Víš, ono to je tak. To co Haarp dělá s ionosférou, se s ní stává i přirozeně. Pak bychom mohli říci, že ionosféra je škodlivá. Ono je tam „tajemné“ to, že se na tom podílí armáda, ale na důvod by se stačilo zeptat jakéhokoliv zběhlého radioamatéra a hned je po záhadě. Zahřátím a tím pádem rozepnutím ionosféry lze také zlikvidovat špionážní družici (třením se zbrzdí a po spirále začne klesat k Zemi, dokud neshoří v hustších vrstvách atmosféry).
      Ovšem někdo potřebuje k životu HAARPové vlny, umělé radarové a vysílačové odpařování a letadla, protože je to jednodušší než studovat problematiku (ve všech těchto případech fyziku, nikoliv slátaniny na jůtůb nebo na gůglu).

      • Fgchic

       Takze chces rict, ze to nema nic spolecneho s ozonem, a mozneho naruseni ionosfery, coz by melo dopad opravdu na celou nasi maticku Zemi?? Jsi schopen rici, ze se nic nemuze stat??

       Ja tvrdim ze tahle technologie je v nepravych rukou, a pokud bude pouzita v plnem meritku, pochybuji ze tak bude ucinena v zajmu lidstva.

       Argumentem potvrzujici toto tvrzeni: kdy naposled vykonaly USA neco pro lidi??

       • Mat

        Do atmosféry denně buší tolik nabitých částic s energií, o které by se HAARP-u mohlo jen zdát a neškodí to ničemu. Ozon zruší krátkovlnné záření (např. UV), ne KV nebo VKV, které emituje toto zařízení, to by byla škodlivá kdejaká anténa vysílající rádio či televizi.

  • Karolína Bílá

   To,že amíci manipulují a manipulovali s počasím není žádné tajemství jen na základě nějakých dohod a listin,veřejně dostupných, jim bylo toto zakázáno v globálním měřítku,takže kluci si manipulují s počasím jen nad svou zemí,jenže pánové úředníci opomněli,že i když si budou hrát jen na svém písečku,bude to mít dopad na celou planetu. Manipulace s počasím není žádná konspirace jsou o tom i seriozní vědecké záznamy a zprávy

   • Tom

    Manipulace počasím je stará jako lidstvo samo. málo kdo si uvědomuje že k manipulaci počasí stačí lesní požár, zapálit naftový vrt, postavit přehradu, či odvodnit les.
    Mimochodem tohle video dokazuje jen to že se dva v helikoptéře k sobě tulili a v okamžiku kdy se jeden od táhl vznikl odlesk okna z vnitřní strany okna z druhé strany helikoptéry. To ooo maaaaj gooood bylo zřejmě k něčemu úplně jinému :-))))

 • MichalB

  Nejsem si jist, zda v tomto případě opravdu něco natočili, protože mi to přijde jako optická neplecha, ale nevylučuji ani opak.
  O vlivu HAARPu na počasí nespekulují už ani vědci (to už je záležitost snad jen klubu Sysifos), koneckonců kvůli tomu (a nejen kvůli tomu) byl HAARP vytvořen. O jednom z možných vlivů na živé organismy a v čem je ten zakopaný pes jsem se o víkendu zkusil zamyslet zde:
  http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2013/06/konspiracni-uvaha.html

  Doufám, že tímto neporušuji nějaká pravidla v komentářích a že nezvednu někomu hladinu adrenalinu nad povážlivou mez nebo nespustím alergickou reakci vedoucí k zadušení. :-)

  • C.G.

   Klub sysifos :-) :-) :-) jsem se zasmál :-) :-) :-) … jinak článek není špatný.

 • wikx

  Ježiš to je zas nesmysl… už se nemůžu dočkat diskuze.. Můj názor? Jasnej odlesk..;) To, že zcela určitě reportéři CNN natáčejí LIVE kalkulačkou, komentovat nebudu…

 • Petr

  ou máj gád…-ou—-mááááj—–gááád— stejně otravný jako alláhu akbar…

  • R. Nesta M.

   Ale v podstatě je to to samý asi… Jen „Ou my God“ se používá většinou teprve až se něco stane, kdežto „Allah Akbar“ používají spíš předtím než se něco stane..;)

   • kazan

    Tak tys to vystihl dokonale:)

   • Petr

    Já se rozhodně nechci hádat, ale vždy když vidím nějaké video například ze Sýrie, tak Allahu Akbar zaznívá hlavně ve chvílích, kdy teroristu zlikviduje jeho vlastní IED, nebo sniper, nebo špatně odpálené rpg :))