Poltergeist z Enfieldu vystrašil i filmový štáb

7
9668

Případ poltergeista z Enfieldu (Velká Británie) je hodně mrazivý a dodnes se ho nepodařilo uspokojivě vysvětlit. V srpnu 1977 se v domě svobodné matky čtyř dětí Peggy Hodgson začal samovolně pohybovat nábytek a ozývaly se záhadné zvuky, jejichž původ se nedařilo určit. Vyděšená žena přivolala na pomoc policisty a ti byli také svědky nevysvětlitelných úkazů. Jeden z nich popsal například židli, která se sama sunula po podlaze, aniž by s ní kdokoli hýbal. Události byly v následujících 12 měsících stále dramatičtější – v místnostech se pohyboval nejen nábytek, ale létaly v nich také předměty a nakonec došlo i k opakované samovolné levitaci 11leté Janet Hodgson.

Fenoménu se věnoval mimo jiné Maurice Grosse ze Společnosti pro výzkum paranormálních jevů a pořídil velké množství záznamů. Díky němu jde o jeden z nejlépe zdokumentovaných případů poltergeista. O záhadné události bylo napsáno několik knih a bylo o ní natočeno i množství dokumentů.

Televizní stanice Sky Living nyní natočila hraný seriál The Enfield Haunting podle předlohy Guye Lyona Mayfaira a herci, kteří na něm pracovali, přiznali, že na place zažili také několik hrůzostrašných historek. Oscarový herec Timothy Spall, který hraje Maurice Grosseho, strávil velké množství času poslechem originálních záznamů, na kterých Janet Hodgson mluví podivným démonickým hlasem.  Řekl, že tato zkušenost jím hodně otřásla. „Vyděsilo mě to k smrti,“ uvedl doslova.

Enfieldský duch ale zřejmě z publicity řádnou radost neměl a během natáčení pěkně potrápil celý tým, zejména kameramana. „Pokaždé, když přišel na plac, kamera se rozbila,“ uvedl producent Jamie Campbell. „Jeho to štvalo, ale nás ostatní to děsilo.“

 • Pingback: ŽEBŘÍČEK NEJVĚTŠÍCH ZÁHAD: ve Velké Británii vyhrála… | Zajimavosti.info()

 • Anchkaachbachat69

  Hmm,když někdo pořídí nějaký záznam…není od věci ho zveřejnit abychom mohli posoudit,k čemu je nám filmové zpracování?

 • PRVNÍ OČITÝ SVĚDEK

  Mám to natočené a je to přesně tak,ale dělá to po celém světě i na letištích atd.Prosatě to v mé přítomnosti rozbije všechny přístroje a ty potom zrní a nefungují.

  • maybe

   A jak jsi to natočil, když ti to rozbilo hned kameru? Nejsi spíš ty ňákej lempl?

  • jsi jen ocas

   Leda prd youtube a tvoje videa prozradilo že jsi jen podvodník a píšeš jsem blbosti ;)

 • Tom

  Opravdu tento web pomalu ale jistě upadá! To už se někdy nedá ani číst! Už se bojim bubu :))

  • Tom

   onanisto :-D