Video: Podivný úkaz v oblacích, nebo HAARP v akci?

9
833

Na internetu se objevil záznam neobvyklého jevu na obloze nad nějakým místem, které autor videa nespecifikoval. Není jasné, o jaký úkaz může jít. Může mít snad souvislost se systémem HAARP (kontroverzní americký projekt zabývající se výzkumem ionosféry)? Naproti tomu ufologové se domnívají, že by mohlo jít o dílo mimozemšťanů.

 • anonim

  Je to jasné, UFO mělo poruchu v maskování a tohle to udělalo.

 • Ivet

  jo ještě jsem zapoměla dodat proč vypouklé…protože je tam vidět ,že efekt má kolem sebe ač nepatrný ale přesto kruhovitý ohraničený obrys za který už ten efekt nejde.

 • Ivet

  přátelé…já bych si dovolila tvrdit že je to točené někde z aquaparku(už jen ten zvuk a ty děti)
  Takže domnívám se že autor tohoto videa natáčel přes vypouklé sklo a tím jak držel kameru(foťák)tak se mu třásly ruce,díky tomu je tento pohybující se efekt.
  Jinak pokud máte někdo na okně ve skle kaz,můžete se přesvědčit že podobný efekt je možný.
  Já myslím že tím je záhada pro mě vyřešena.

 • Verthandi

  Jedno takové video už kolovalo internetem před rokem a není na něm nic záhadného – jen by si novináři museli dát tu práci s hledáním odpovědi. Okolo bouřkového mraku se vytváří elektrické pole, jehož charakteristika se mění při výboji (blesku) uvnitř mraku. Toto elektrické pole má vliv na orientaci ledových krystalků a při jeho změně se tak změní i pozice krystalu a vzhledem ke zdroji osvětlení i jas (na podobném pricipu funguje i LCD monitor). A proč se tak nechová každý bouřkový mrak? Protože A musí obsahovat ledové krystalky určitého tvaru a za B tyto krystalky musí mít jistou orientaci vůči Slunci.

  • Tom

   Za mně souhlas :-)

  • kazan

   Teorie zajimava..ale nevim,ty to píšeš docela odborne,jakoby to byla bežna vec…a není.Nic podobnyho sem nevidel..ani osobne ani a na videu ani sem o necem takovym neslyšel,a že sem toho procetl.
   Me spíš prijde že s touhle teorii přisli vedci aby mely „nejaky“ vysvetlení.Muže to byt prirodniho původu,to klidne ale zaraží me ta jistota tvojeho komentu.To bych si tak jisty nebyl…vedci mení nazor ze dne na den v nečem..Ja myslim že tu je prostor pro spekulace.Ja davno odborny vysvetlení moc nežeru.

  • Ivet

   celkem odborně vysvětleno ale zde na tomto videu je jasně patrné že žádný bouřkový mrak tam nebyl.

   Jsou to jasné čistě bílé mráčky.Takže to co jsem napsala dole je pro mě jednoduchá odpověď.Jo je to hra odrážejícího se světla od skleněné vypouklé střechy,která ve finále s bílou barvou mraků a vlhkostí vzduchu v bazénu dokáže takové divy,

   Všimli jste si?je tam též patrná světelná duha okolo toho všeho.

 • pepa

  Je toho plný internet že minulý týden to kdosi zveřejnil, ale toto video sem už viděl hodně hodně dávno, snad i rok to už bude. Tak se divím proč z toho někdo dělá zrovna teď takové velké halo. Ale je to každopádně hodně zajímavé video a mě to přijde, jako by v mracích bylo „něco“ maskovaného ( co asi :) ), co odráží-láme světlo.

 • Jakub11

  Může se jednat o nějaký atmosférický, nebo fyzikální jev. Ale nezavrhoval bych ani HAARP.