Záhadný Motýlí muž z Point Pleasant

15
7138

Legendární Mothman (Motýlí muž) z městečka Point Pleasant v Západní Virginii patří k nejzáhadnějším tvorům v moderní historii. Zkazky o jeho existenci se objevily poprvé v roce 1966. Několik lidí tehdy uvedlo, že na vlastní oči viděli asi 2 m vysokou okřídlenou bytost s červeně svítícíma očima, přičemž rozpětí jejích křídel odhadovali na 3,5 m.

Jedna z obyvatelek města vypověděla: „Ten tvor skočil přímo na kapotu auta a upřeně se díval na mého bratra. Nevěděli jsme, co to je, ale strachy jsem se nemohla ani pohnout. Potom se stvoření ukázalo na střeše pětipatrového domu a odtud ulétlo neznámo kam.“

S Mothmanem se očití svědkové setkávali v Point Pleasant v letech 1966 a 1967. V prosinci r. 1967 se v městě znenadání zřítil Stříbrný most, který spojoval Západní Virginii s Ohiem, a při této tragédii zahynulo 46 lidí. Poté se zde Motýlí muž přestal objevovat. Tehdy ho ale lidé začali vnímat jako předzvěst nějaké katastrofy. Údajně měl být spatřen i v roce 1986 před havárii Černobylské jaderné elektrárny.

Skeptikové v jeho existenci nevěří a domnívají se, že ve skutečnosti mohlo jít o obrovského kanadského jeřába, jehož rozpětí křídel dosahuje jednoho metru. Mnozí lidé ale věří, že tato nadpřirozená bytost je reálná a soudí, že nás varuje před nebezpečím. Mimochodem, obyvatelé Point Pleasant nechali tajemnému Motýlímu muži postavit sochu.

 • Ivet

  se tady nehádejte hošííí :-)

 • kazan

  Podle mě to není výmysl.Tech pozorování bylo strašně moc a proč by si dospělí lidé tak trapně vymýšlely.Ono je težky takovou věc přijmout jako pravdu.Hodně mystiků si myslí že to byl tvor jiné dimenze bo paraleního vesmíru a nejakým způsobem se tu dostal.Mějte mě za blázna ale ja si to myslím taky.

  • Tom

   souhlasím, následný pád mostu byl shodou okolností. Zajímavé je, že tito „návštěvníci“, nejde jen o motýlího muže, povětšinou netrpí strachem. Když spatří obyvatele Země a se zájmem nebo možná i s chutí si ho prohlíží.

   • kazan

    S ptakem je nemožný si neco takovyho splést.Nebo už se nekdy stalo že by pták vyvolal takovou paniku??Ti skeptici jsou k smíchu…A jak říkaš,taky si myslím že ten most byla náhoda.

  • mykanec

   Souhlasím s tebou, mám tě za…

 • jirka

  koukam ze ten droidsafgor asi neumi matematiku :-) byl viděn v roce 66 to ještě žádný výbuch nebyl :-)

  • Guest

   jak smutné, když někdo neumí pochopit srandu :D a věří v takové nesmysly :) jako je „Motýlí muž“ ….

   Prej: byl viděn :D :D kde ? kým ? důkaz? raději si vindej hlavu ze zadku :D))) a vrať se zpátky do reality ! :*

   • Tom

    fakt že jo, zapomínáš se logovat jak jsi nadrženej, aby si něco rádoby vtipnýho napsal :-))

  • DroidSafgor

   jak smutné, když někdo neumí pochopit srandu :D a věří v takové nesmysly :) jako je „Motýlí muž“ ….

   Prej: byl viděn :D :D kde ? kým ? důkaz? raději si vyndej hlavu ze zadku :D))) a vrať se zpátky do reality ! :*

   • Tom

    těbuch virtuanální bradavko :-)) slovo realita z tvých prstů vypadá dost divně. :-) Motýlí muž jistě existuje. nebo si myslíš že housenky padají z nebe? :-))

    Viděn byl: V Point Pleasant v Západní Virginii

    Kdy: v roce 1966
    kým: očití svědkové
    důkaz: pád mostu a pomníček :-)))

   • Tom

    Navíc nejznámější motýlí muž všech dob a to ti řekne každé malé dítě, je přeci motýl Emanuel, ty drndo jeden :-))

 • DroidSafgor

  Záhada vyřešena: „Údajně měl být spatřen i v roce 1986 před havárii Černobylské jaderné elektrárny“ co to asi může být? že by ozářený motýl radiací z Černobylu, který vyrostl do nepřirozených rozměrů ??? :D :D :D

  • tRAPass

   Hm….jo no…. to totiž……fakt………dává………….smysl :-/// proboha…..

   • DroidSafgor

    :D EPIC FAIL ;) napiš něco lepšího? …

  • Tom

   postrádám logickou návaznost v ose rok 1966, 1986, a tvým domnělým vyřešením této záhady :-)) myslím, že o radiaci a jejích účincích nevíš zhola nic.