Potápěči nedokážou vysvětlit původ UFO na dně Baltského moře

17
2554

Švédští potápěči se dostali k záhadnému objektu na dně Baltu a natočili ho na video. Organizátoři expedice na své oficiální stránce uvádějí, že nikdy nic podobného neviděli. Neznámý kulovitý objekt připomíná velkou houbu, která se tyčí 3 až 4 m nad mořským dnem. Na svrchní části je díra vejčitého tvaru a jsou zde i podivné útvary pokryté sazemi.

„Za svou dvacetiletou kariéru jsem absolvoval šest tisíc ponorů, ale nikdy jsem nic podobného neviděl. Jak známo, kameny nehoří. Nedokážu vysvětlit, co jsme viděli. Expedice, která měla přinést odpovědi, přinesla zatím jen další otázky,“ řekl jeden z členů Ocean X Team Stefan Hogeborn.

Jeho kolega Peter Lindberg dodal, že zpočátku si myslel, že podivný objekt na dně Baltu je jen zajímavý kámen, ale nyní se přesvědčil, že je to „něco jiného“. „Je to ještě podivnější, protože v Baltském moři nikdy nebyly sopky,“ uvedl Lindberg. „Jako laikové můžeme jen spekulovat, o jaký přírodní úkaz jde, jednoznačně je to ale nejpřekvapivější objev v celé mé kariéře profesionálního potápěče.“

Expedice Ocean X Team se zabývá hledáním pokladů v Baltském moři, na jehož dně je velké množství vraků. Na podivný objekt narazili její členové loni v létě, kdy z jednoho z potopených korábů vytahovali bedny se šampaňským.  Když o svém objevu vyprávěli novinářům a publikovali snímky, média okamžitě začala spekulovat o lodi Hana Sola z Hvězdných válek. Hypotézu potvrzovaly i stopy na dně připomínající brázdu, kterou po sobě zanechá přistávající vesmírné plavidlo.

Video: Záhadný objekt na dně Baltu

Zdroj: utro.ru

 • Brání se to

  Baltic Sea UFO/USO Disables „ALL“ Electronic Equipment – June 21, 2012

  http://www.youtube.com/watch?v=fumXelkOCHI

 • Kocour Felix

  Brání se to ………………..
  Baltic Sea UFO/USO Disables „ALL“ Electronic Equipment – June 21, 2012
  http://www.youtube.com/watch?v=fumXelkOCHI

 • Atrey

  kez bychom nekdy jako verejnost ziskali relevantni infromace…

  Po roce od nalezu se k tomu potopi a jedine co nam ukazou je okrajove foto cehosi co vypada jako mensi zminovany braska ktery by mel lezet nekde bokem a s materialy toho co nas opravdu zajima si ted uzivaji zasvedceni..

  Nevim co by mohlo mit za nasledek zverejneni neceho poradneho, treba 3. svetovou ?:) Blbost, pokud se takove veci deji drive nebo pozdeji se o nich dovime vsichni :) Kazdopadne lidstvo jako takove by uz potrebovalo naky kopanec aby si uvedomilo jake s**ky vuci planete a nam samotnym delame.

 • Pingback: Neznámy objekt na dně Baltského moře | Atlara's Blog()

 • vimana

  Ono to však vôbec nemusí byť UFO ako sa spomína, ale kľudne aj niektorá z vysokoko pokročilých typov starodávnych viman … predpokladám že v oblasti nálezu bude veľmi rušná vojenská aktivita – samozrejme pod nejakou „falošnou vlajkou“ ako vždy …

 • lkx@23@iw2

  :D jen si mínusujte,ale až se jednou ukaže že je to pravda,tak pak kladný názory jako mínusování mít nebudete.:D

 • lkx@23@iw2

  kdyz je objekt kruhoveho tvaru,a ma zasebou brzdnou drahu,a jak se uvadi ze objekt mapravidelne robustni hrany,a jeste ma vytvorenou bublinu ktera dosahuje zanekolik metru,muzeto byt cokoliv,pokud se to po morskem dne pohybovalo,tak to zanechalo za sebou brzdnou drahu,jak se uvadi,jestli to obklouje podivna uskupeni kamenu,muze jit o cokoliv,ale na neco letajiciho mimozemskyho mi to neprijde.

 • Ja je sleduji na twitteru a jejich strankach; vyslovne nepotvrdili, ze je to UFO. Vcera se vratili zpatky do pristavu a vezou sebou vzorky. Je ale evidentni, ze to je neco hodne zvlastniho; moc informaci ven nepusti. Ja myslim, ze je to zabetonovanej jadernej reaktor:)

  • Tom

   sarkofag ponorky? :-)))

  • rado

   reaktor s priemerom 60 metrov?

   • Tom

    jo nemusis mit reaktor hned velkej jako temelín …. na jaderny stepeni ti staci kritický mnozství…ne víc

 • Apple

  Na dně Baltu možná leží kosmickej koráb a jediný co nám ukážou je neidentifikovatelný cosi pokrytý bahnem a pískem a kamenem! Proč to sakra neopráší? :D

  • Tom

   potrebujou prachy ne to je jasny

   • Apple

    Jediný co potřebujou je štěteček, aby se jim to případně nerozsypalo pod rukama. Klidně se vsadim, že ať už to bude cokoli kosmickýho, najevo vyjde stejně jenom nějaký rádoby racionální vysvětlení od nějakejch vědeckejch šašků, aby mezi lidma nevířili prach.

 • jana

  Jak hluboko to je?

 • kazanek

  Ten vejcity tvar,(ten šutr)to ma byt ono??Ale na tech sonarovych snimcich to vypadalo uplne jinak…http://www.kpufo.cz/portal/view.php?cisloclanku=2012060802 Jednou napísou že to ma prumer 60 m a pak že 10-13,tak jak to je?Neco mi tu začíma smrdět a já to kupodivu nejsem…

 • Dyť to je kámen ne?