Přízraky kolem nás aneb S cizím duchem v cizí posteli

4
1485

Ačkoli na duchy většina z nás nevěří, někteří lidé tvrdí, že se s nimi setkali a že jim z tohoto zážitku dodnes běhá mráz po zádech. K setkání s přízraky dochází prý nejčastěji, když se ocitnete na novém neznámém místě, například v cizím bytě či domě nebo v hotelovém pokoji. Pojďme si představit některé ze strašidelných příběhů, které se údajně staly.

V jednom z pokojů hotelu Okťjabrskaja v ruském Tomsku viselo zrcadlo, na kterém se bezdůvodně objevovaly krvavě zbarvené geometrické vzory. Kvůli vystrašeným hostům muselo být na konci 70. let minulého století odstraněno. V hotelu Centralnaja v Bijsku si v 80. letech minulého století stěžovali na poltergeista, který v noci dělal hluk a vyhazoval odpadky.

[pullquote_right]V jednom z pokojů hotelu Okťjabrskaja v ruském Tomsku viselo zrcadlo, na kterém se bezdůvodně objevovaly krvavě zbarvené geometrické vzory. Kvůli vystrašeným hostům muselo být na konci 70. let minulého století odstraněno. [/pullquote_right]

Kuriózní případ řešili v 90. letech v hotelu Ariadna v Jekatěrinburgu. Získali fotografii současného nočního New Yorku, jejímž autorem byl jistý Jurij Stavičov. Pověsili ji do jednoho luxusního apartmánu a překvapení hosté si za úplňku všimli, že fotografie „ožívá“. „Vždycky, když po snímku klouzaly měsíční paprsky, vypadalo to, jako by se z obrazu stal film – auta jezdila, lidé chodili, neonová světla blikala,“ potvrzovali i hoteloví manažeři. Pokusili se proto kontaktovat autora snímku a zjistili, že Stavičov byl vysoce uznávaný fotograf, který zemřel již v polovině 20. let. Jak je ale možné, že vyfotografoval New York v 90. letech? Jeho autorství totiž bylo nesporné. Tajemná fotografie bohužel shořela při požáru v roce 1993.

Nepříjemný zážitek má za sebou ruská studentka Jelena Sviridova. V roce 2008 přijela studovat vysokou školu v Omsku a spolu s dalšími kolegy se ubytovala v pronajatém bytě. V jejím pokoji byla stará vrzající postel, která byla příčinou nečekaného trápení. Především se v posteli nedokázala nikdy zahřát, ani když na sebe dala dvě péřové přikrývky. Často také mívala pocit, že po ní něco leze, ale když rozsvítila, žádný hmyz nikdy neobjevila. Nepříjemné noční můry se stupňovaly, každou noc pak měla pocit, že ji někdo dusí.  Její křik probouzel kamarády ve vedlejších pokojích, takže nakonec padlo rozhodnutí, že se s „tím“ musí něco udělat.  Studenti zjistili, že na posteli byla tři roky předtím zavražděna starší žena, které byt původně patřil. Její duch se s násilnou smrtí zřejmě nesmířil a chodil ubohou studentku strašit.

Zdroj: tainy.info

 • matej

  já na duchy věřím unás v bitě sme měli malou holčičku nejdřív sem si myslel že se my to jenom zdá ale když sem se zeptal majitelky ta my řekla že tady umřela zřítilo se naní staré řeznictví ale jedna paní ze španělska jí ná zbavila a do tí doby si ztoho srandu nedělam.

 • Tom

  Třeba studentku nestrašila, ale žádala o pomoc.

 • Endaria

  no pekne…..nechcem spať na cudzej posteli :D:D

  • mykanec

   Kdyby se nechodilo „spávat“ do cizích postelí, tak by se pravděpodobně mnoho z nás vůbec nenarodilo :-)