Přízraky na fotografiích

9
2832

Kouzlo nechtěného, nebo mezi námi skutečně bloudí duše zesnulých? Francouz Michel Arvoli začal sbírat zajímavé snímky přízraků z celého světa poté, co údajně spatřil ducha své prababičky. Vybrali jsme pro vás pár fotografií z jeho sbírky. Z některých jde docela hrůza, co říkáte?

Jak známo, u podobných snímků jde často o podvod nebo o dvojexpozici, ale milovníci tajemna jsou přesvědčeni, že „věci mezi nebem a zemí“ existují.

V parku soukromého italského zámku…

Duch nevěrnice Dorothy Townsend se prý zjevuje především na dubovém schodišti Raynham Hall, kde jej také v září 1936 vyfotili Indre Shira a kapitán Provand

Fotografie pořízená americkým policistou na místě havárie

Oltář kostela Newby v North Yorkshire – snímek pořízený zdejším farářem v roce 1963

Nešťastný anglický student, který se oběsil v jedné posluchárně Londýnské hospodářské univerzity

V malém parčíku na okraji Paříže

Mnich v Církevním muzeu v Palermu

Pracovní záběr z filmu Tři muži a nemluvně. Za závěsem je vidět silueta chlapce. Ten při natáčení nebyl – až později se štáb dozvěděl, že v místnosti byl zabit malý chlapec.

 • Anonymka Anonymová

  1,4,7 z těch mi běhá mráz po zádech

 • slavomir

  je pravda ze duchovia su okolo nas ale co robia okolo nas naco cakaju .ten kto veri v boha tak mu musi dojst ze raz musi byt konec akazdy znas sa zotpovie cijeto zivi alebo mrtvy

 • ignor

  fake

 • teta Zuza

  Niektoré vyzerajú naozaj ako fotomontáž, ale napríklad fotky číslo 2 a 4 som videla aj v knihách, ktoré sa seriózne venujú podobným fenoménom.

 • Ivana

  Ta „příšernost“ u oltáře kostela byla i v nějakém tom dokumentu od A.C.Clarka a jako u jediné z tam zkoumaných snímků nemohli říct, že jde o podvrh! Jaždopádně tyhle snímky jsuu dost děsivé – brrr!

 • Vždyť jo, musíme si pomáhat :) Pěkně pokračujte v budování mé oblíbené stránky, vždyť já jsem tady snad už častěji než na facebooku. ;)

 • Ivo

  Vzkaz pro Annu Moučkovou – díky za informaci, každopádně šlo o popisek, který k fotce poskytl majitel. Zdraví Ivo

 • Já bych jen takovou technickou – Tři muži a nemluvně se natáčelo ve studiích, nebyla to žádná místnost, ale čtyři umělé stěny. Ten „chlapec“ je ve skutečnosti papírová podobenka Teda Dansona a ve filmu je vidět několikrát, vždycky na tom samém místě.

  KTHXBAI

 • Johny

  Ta první vypadá real :) ostatní podle mě jsou fake nebo foťák hodil blbej stín!