Proč nevěřit tvrzením, že UFO jsou mimozemské lodi

80
1563

Neidentifikovatelné létající objekty (UFO) samozřejmě existují. Nejde ale o vesmírná plavidla návštěvníků z dalekých světů, nýbrž o dosud neznámé atmosférické či fyzikální jevy, o chybnou interpretaci známých jevů nebo o utajované zkoušky vojenské techniky. Navíc mnoho tzv. věrohodných svědků UFO později přiznalo, že si „blízká setkání“ vymysleli s cílem získat svých pár minut slávy. Mýtus o vetřelcích je navíc také lukrativním komerčním artiklem, tak proč ho nevyužít? Přináší miliardové zisky tvůrcům filmů, autorům výstav, výrobcům spotřebního zboží i průmyslu cestovního ruchu. A nespornou výhodu v něm vidí i armáda, protože za UFO může schovat zkoušky nově vyvíjených bezpilotních (i pilotovaných) letounů.

Už slavný švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung, zakladatel analytické psychologie, ve své práci „UFO jako předmět pověstí“ napsal: „Příběhy UFO jsou nejen přitažené za vlasy, ale jasně odporují obecným zákonům fyziky.  Svým obsahem patří mezi městské legendy. Proto je jejich odmítnutí jasnou a přirozenou reakcí.“

Kdyby totiž mimozemšťané disponovali vyspělou technikou a skutečně nás přijeli navštívit, proč by kontaktovali jednotlivce, a vybírali si například osamělé farmáře z amerického Středozápadu nebo ruské důchodce?  Setkání tohoto typu by přece musela probíhat jinak a zcela jistě by měla masový charakter. Proto bychom tato „svědectví“ neměli brát vážně.

Navíc mnoho tzv. věrohodných svědků UFO později přiznalo, že si „blízká setkání“ vymysleli s cílem získat svých pár minut slávy.

Fenoménem se v letech 2000 a 2001 zabývali i němečtí odborníci. Pokusili se objasnit, proč při pokusech dohnat UFO začínají přístroje vypovídat službu a piloti ztrácejí spojení s řídicí věží. Zjistili, že za selháním techniky stojí obyčejné fyzikální zákony, nikoli zelení mužíčci. A neznámá tělesa na obloze bývají neobvyklé atmosférické jevy. Existují například kulovitá bouřková mračna, která se dokážou pohybovat nepředvídatelně, často mění směr, a není proto divu, že je nelze dohnat. A čím víc se letadlo přiblíží k takovému „cíli“, tím častěji dochází k poruchám přístrojové techniky. Němci během pokusu vytvořili umělý bouřkový mrak ve tvaru koule, který se ve vzduchu udržel pět sekund, a pořídili jeho snímky. Ty byly prakticky totožné s fotografiemi „UFO“ ze všech koutů světa pořizovaných od 70. let minulého století až po současnost.

Britské ministerstvo obrany ještě v minulém desetiletí archivovalo tajné dokumenty o UFO čítající přes 400 stran. Podle britských vojáků byla všechna pozorování hodnověrná. Lidé viděli „fyzikální, elektrické či magnetické jevy v atmosféře, mezosféře a ionosféře, které se objevují jen za určitých povětrnostních podmínek, což pozorovatele opravňuje vnímat jako jedinečné“.  Zpráva dále konstatuje, že na řadu lidí, kteří „viděli UFO“ nebo byli přesvědčeni, že se dostali do kontaktu s mimozemšťany, působilo nějaké plazmatické pole. „Medicínsky bylo prokázáno, že pole tohoto typu mohou vyvolat reakci podvěsku mozkového. Důsledkem jsou pak představy, že dotyčný prožil nějakou událost, ke které ve skutečnosti nedošlo,“ stojí ve zprávě.

Kdyby totiž mimozemšťané disponovali vyspělou technikou a skutečně nás přijeli navštívit, proč by kontaktovali jednotlivce, a vybírali si například osamělé farmáře z amerického Středozápadu nebo ruské důchodce?

Zpráva dále zmiňuje i další příčiny vzniku „mimozemského fenoménu“. Za UFO bývají často považována letadla s mimořádně jasnými světly, planeta Venuše, kulové blesky či dokonce hejna ptáků.

 • Alice

  Naprosto s tímto článkem souhlasím! To že nás sledují a řídí Ufoni je jen výmyslem, aby z nás ti nahoře dělali blbce a mohli nás ovládnout.
  Pomalá manipulace… dáme ufo do dokumentů – lidi tomu věří. Dáme do TV potraty – vsugerovali jsme jim, že je to dobré. Homosexualita, terorismus – vše je jen odvádění od skutečností, abychom náhodou nezačali myslet a abychom neměli vlastní názory. Dám do učebnic, že existují draci, projdou tím tři generace a hle, všichni tomu věří a nikdo nehladá důkazy. Lidi hledejte, ověřujte a hlavně přemýšlejte!

 • wuzz

  Dobrákravina až autor článku spatří na nebi velkou kouli které uprostřed rotují červené čtverce v takové vzdálenosti ze uvidí téměř detaili za deniho světla tak se na tyto tlachy vysere.to sou největší experti ti co nic nevideli ani nezažili a jsou nejchytřejší dokumentů atd.

 • Milan

  Tak jsem si přečetl článek a musím říci, že to je pěkný blábol.
  Přesně vidím jak vojenská stíhačka letí za nějakým mrakem a nemůže ho dohonit.
  To je fofr, rychlost větru a mraku větší než rychlost zvuku.
  Ten kdo článek napsal je totální magor.

  Mimozmšťané nás navštěvují od vnzniku planety, tak nevím proč by zrovna teď měli kontaktovat nějaké vlády. Samozřejmě, že tu a tam si vyberou nějakou osobu. která pracuje na podobných energetických vlnách a je jedno zda je to dítě, babička nebo dědeček, nějaké zapadlé vesnice. Lidé kteří jsou v čele států nejsou to pravé co potřebují. Vždyť lidé v čele vlád jsou z vlastního prospěchu pro své blaho. Mají pokřivený charkter, nenažranost, panovačnost, arogance, mstivost, takovému člověku je lépe se vyhnout, nebo ho eleminovat do zapomnění.

 • x

  to neni možné myslel sem že tato vebova stránka bude podporovat pravdu ne že bude pomahat zatajovat neboli zveřejnovat nesmyslne diskuze ,, UFO je takzvane jev kterí neumime vysvetlyt ale STEVEN GREER ano ,,sou to bezpilotní letajcí lode ktere prekonaj i nekolik machu,! kod neveří je blb! a ma strach z te pravdy!

  • Milan M

   Greer je iba kecal, taha prachy z jednoduchych ludi na svoje tzv „projekty“

 • Milan M

  Tento článok sa asi dotkol dosť fanatikov:-)

 • pepa

  Nevěřím tomu,že jsme ve vesmíru sami.A je velice pravděpodobné,že UFO jsou daleko vyspělejší bytosti,které nás pozorují tak,jako my pozorujeme např.gorily v džungli

 • xx

  „osamělé farmáře z amerického Středozápadu“

  Na vybudování jejich tajné výzkumné základny je to naopak docela dobře vyhovující místo nemyslíte – dobře ukryté před nežádocími návštěvníky a přitom v přírodě, kterou mohou zkoumat. A i ve vyspělém státě – možnost zkoumat i naše technická zařízení.
  Ono to prostě není tak jednoznačné jak se na první pohled zdá.
  Chějí nas prostě nejdřív dobře poznat než naváží oficiální kontakt, kdy již dojde k vyzrazení jejich tajemství – minimálně tak, že již bude jasné, že jak dobře efektivně (z hlediska energetické náročnosti pohonu oproti našemu chemickému založeného na splaování) fungujiící kosmické výsadkové lodě tak i cestování mezi hvězdami i přítomnost jiných civilizací jinde je místo úvah potvrzenou realitou.

 • x

  „Setkání tohoto typu by přece musela probíhat jinak a zcela jistě by měla masový charakter. Proto bychom tato „svědectví“ neměli brát vážně.“

  Ono jde o to, že mají zájem zůstat skryti – jde o výzkum před navázáním oficálního kontaktu – prostě k čemu jim můžeme být prospěšní – tedy kvality našich vědců a jejich případná použitelnost v rámci jejich vesmírného výzkumu.

  Řeči, že každá civilizace chce zničit tu další neberu – jsme prostě první technickou civilizací co našli a budou rádi za další civilizaci, co jím pomůže s průzkumem vesmíru – kór když josu ze stejných přírodních podmínek jaké panují na Zemi.

  Proto jsou ti jednotlivci – pro řadu lidí je prostě možnost podívat se a pak se případně účastnit něčeho jako reálného SciFi – tedy něco jako Startreku ve skutečnosti, že přistupí na jejich nabídku – pokud se budou chovat přátelsky. A ty již dle domluvy s nima o tom prostě mluvit nebudou.

  Ty co o tom mluví můžou být prostě jen ti, kdo jim tu spolupráci odmítli.

 • nixin

  Vždy se ukážou lidi jako ste vi co tady zase každýmu nadáváte…Laskavě se uklidněte a začněte používat hlavu a né koleno…Na obou stranách je pravda a pravdou může být i to že tato stránka je jen oblbovák na lidi jako sme mi, část psychologického tahu na sjednocení myslí celého lidstva…Musí se brát v úvahu vše ale to že najednou vše vyvrátíte i když je mnoho důkazů (teď čerstvě odtajněné zprávy z roku 1960 přímo na stránkách FBI) opravdu není na místě. Nejsem žádný ufolog ani profesionál na lidské i nadlidské vnímání, ale když člověk něco zjistit chce tak to zjistí, ale dokud si tu informaci vlastoručně neohmatá tak nemůže s jistotou tvrdit – ,,ano viděl sem ufo“ .Důkazy jako je třeba jen naše historie, čláky v bibli právě odtajněné zprávy na oficiálních stránkách vlády (ptz. když něco takovýho už daj najevo, tak to není prdel), a mnoho dalších materiálů…

 • nixin

  Hmmm tak jednoduše když, jak píšete, byly vyspělí tak proč by kontaktovali celý lidstvo – když by logicky vznikla panika nedozírných následků, další logický aspekt je aby kontaktovali spíše zástupce naší rasy z důvodu domluvy a koho jinýho než jako oficielně největší velmoc Ameriku ?? Samozřejmě všemu pozorování se nedá věřit, hromada takovýchto záběrů byly vytvořeny jen aby na sebe dotyčný poukázal a poslal do světa další debatovatelnou informaci…Tady si prostě protiřečíte na jiných zprávách se píše že je logické aby UFO (Unidentified Flying Object), nebo cokoliv spojeno s jinou civilizací existovalo…A opravdu pochybuju že by všechny ty tisíce pozorování byly všechno mraky, lomy světla, venuše nebo ptáci :D to je spíš vtipný zrovna z vaší strany, vypadá to trochu jako kdyby zastiňování informací, a vyvracení skutečností postihlo i vás…

 • stock00

  myslim toho autora clanku

 • stock00

  co to psalo za vola????????

 • Tomáš Hájek

  Lidé s nízkospektrálním myšlením nikdy nepojmou možnost existence jiného světa … takže je nemá cenu přesvědčovat, a i kdyby to vyděli na vlastní oči tak si to nepřipustí…a takových lidí je bohužel na této planetě většina….jinak každý vysoce vědomí člověk o jiných světech ví ;)

 • Sauber

  Kurňa tady to jede :-) miluju to tady :-))))) Jindřichu77 nevzdávej to tady ty vole! :-) Pavlo přijeď ke mne na víkend popovídáme si o tom v klidu spolu :-)

 • jindrich77

  TENTO KOMENTÁŘ SI URČITĚ PŘEČTI AŽ DO KONCE…KDYŽ JSEM OBJEVIL TYTO
  STRANKY,TAK JSEM VĚŘIL,ŽE SE DOZVÍM NĚCO NOVÉHO,ŽE SE DOSTANU DO
  ZAJÍMAVÉ DISKUZE KDE BUDEME ROZEBÍRAT MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE,STARÉ
  CIVILIZACE A VĚCI CO BY MOHLY BÝT MOŽNÉ.MÍSTO TOHO SE TU DOHADUJETE O
  UPLNÝCH PÍČOVINÁCH.A KDYŽ SE TU OBJEVÍ NĚKDO KDO BY VĚŘIL NA MIMOZEMSKÉ
  CIVILIZACE,TAK HO SETŘETE JAKO MALÉHO KLUKA.KDYŽ TU NAPÍŠI NĚCO NA CO
  BYCH CHTĚL ABY JSTE REAGOVALI,TAK NEPADNE ANI PÍSMENKO,ALE NA KAŽDOU
  KOKOTINU KTERÁ NAPADÁ JISTÁ EGA JE TU KOMENTÁŘ OKAMŽITĚ.JE MI LÍTO,ŽE
  JSEM TENTO SERVER DOPORUČIL NĚKOLIKA LIDEM,ŽE SE ZDE PRÝ DOVĚDÍ NĚCO
  NOVÉHO A ZAJÍMAVÉHO.ROZHODNĚ SEM JIŽ NEPUJDU PROTOŽE TO NEMÁ SMYSL!TAKŽE
  SI ŽIJTE V TOM SVÉM UZAVŘENÉM SVĚTĚ.DOUFÁM,ŽE VÁM NĚJAKA ZAJÍMAVÁ
  UDÁLOST OTEVŘE OČI.NĚKTEŘÍ Z NÁS NA TO JSME JIŽ PŘIPRAVENI.DÁL SI TADY
  DOKAZUJTE JAK JSTE CHYTŘÍ :o) .

 • jindrich77

  TENTO KOMENTÁŘ SI URČITĚ PŘEČTI AŽ DO KONCE…KDYŽ JSEM OBJEVIL TYTO
  STRANKY,TAK JSEM VĚŘIL,ŽE SE DOZVÍM NĚCO NOVÉHO,ŽE SE DOSTANU DO
  ZAJÍMAVÉ DISKUZE KDE BUDEME ROZEBÍRAT MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE,STARÉ
  CIVILIZACE A VĚCI CO BY MOHLY BÝT MOŽNÉ.MÍSTO TOHO SE TU DOHADUJETE O
  UPLNÝCH PÍČOVINÁCH.A KDYŽ SE TU OBJEVÍ NĚKDO KDO BY VĚŘIL NA MIMOZEMSKÉ
  CIVILIZACE,TAK HO SETŘETE JAKO MALÉHO KLUKA.KDYŽ TU NAPÍŠI NĚCO NA CO
  BYCH CHTĚL ABY JSTE REAGOVALI,TAK NEPADNE ANI PÍSMENKO,ALE NA KAŽDOU
  KOKOTINU KTERÁ NAPADÁ JISTÁ EGA JE TU KOMENTÁŘ OKAMŽITĚ.JE MI LÍTO,ŽE
  JSEM TENTO SERVER DOPORUČIL NĚKOLIKA LIDEM,ŽE SE ZDE PRÝ DOVĚDÍ NĚCO
  NOVÉHO A ZAJÍMAVÉHO.ROZHODNĚ SEM JIŽ NEPUJDU PROTOŽE TO NEMÁ SMYSL!TAKŽE
  SI ŽIJTE V TOM SVÉM UZAVŘENÉM SVĚTĚ.DOUFÁM,ŽE VÁM NĚJAKA ZAJÍMAVÁ
  UDÁLOST OTEVŘE OČI.NĚKTEŘÍ Z NÁS NA TO JSME JIŽ PŘIPRAVENI.DÁL SI TADY
  DOKAZUJTE JAK JSTE CHYTŘÍ :o) .MĚJTE SE JAK JEN CHCETE…

  • FFS

   Ty jsi jetel… CAPS LOCK FURY UNLEASHED!

   Nechápeš absolutně proč se člověk dohaduje o těch zdánlivých „píčovinách“.

   Základní problém je ta konkrétní víra. Věř si v boha (on stejně neexistuje, ale to je fuk teďka), Víra v mimozemskej život, jež je podle všeho z mnoha důvodů možnej a byl prokázán je paradox trochu.

   Ten celej mylnej cirkus vniknul jen proto, že slabí lidé potřebují něčemu věřit (ať jsou to emzáci, konspirační teorie pro blbečky, nebo třeba víra v to, že hip hop je muzika, či Nightwish dobrá kapela), když se odvracejí od církví a víry ve spasení. Nyní toto novodobý „náboženství/sektářství“ supluje tuto funkci.

   Teď ty píčoviny.

   Že tu většina nezná a zaměňuje byť obyčejný pojmy, že tu většina má hned jasno, že to jsou emzáci, vlády nám lžou, proradná NASrAt všechno tají. A můžeš je umlátit logikou, fakty, zjevnou kontraproduktivností a odporováním si mnoha tvrzení – to je boj s větrnými mlýny. Ono je to docela únavný, protože takhle se diskutovat na úrovni skutečně nedá a proti zmrdstvum jako je tahle „víra“ se musí bojovat bohužel. Ale problem je, že pokaždý se jedna debata vyřeší, vzápětí přijde druhej kokot bez mozku a napíše to samý, aniž by si přečet diskusi a kolotoč jede druhou obrátku. Jelikož je přesvědčen o správnosti svého tvrzení a neomylného pohledu na svět a pokud mu někdo bude oponovat, nastupuje arogance a vulgarita. Proč s těmito individui jednat v rukavičkách, když to nemá smysl… to VY jste právě tak uzavření, jelikož nejste často schopni přijmout fakt, či názor druhýho, i když ten váš byl rozbořen a vyvrácen a právě kvůli takovým, jako TY se už ani nedivim, že v případě kontaktu s inteligentnim životem je lepší to držet pod pokličkou. Ještě by ste si ublížili. Brečíš pěkně, ale na špatnym hrobě a naštván buď akorát na sebe a svoji nevědomost.

   • Julo

    Počkať? „Nastupuje arogance a vulgarita“? A píšeš vulgarizmy ? No to je otras, dovi dopo všetkým…. to namá úroveň

    • FFS

     Já si jsem toho vědom… mrkni do diskusí… pak pochopíš proč ten tón. :-/

  • bob

   jestli te nekdy poznam tak ti rozbiju……. CAPS LOCK

  • Schmutzig

   Nebudem Vote Down, ale penke sčista jasna vam poviem, že tu je poriadne dusná a spotená atmosféra. Každý nech si verí/ neverí v čo chce, ale zakaždým na takomto fóre dôjde k napádaniu či až šikanovaniu jedného zo strany niekoľkých …. až človek rozmýšľa, či nie sú tieto fóra určené práve na to, aby ľudí čo najviac izolovali.

 • jarda

  Tak, mažu si tuhle stránku ze svých oblíbených, poněvadž jsem ještě měl trpělivost, ale tímto článkem jste mě doslova znechutili….. škoda

 • Themis

  Stejný názor měl i Artur C. Clarke. Kdyby skutečně existovali museli by to zaregistrovat a pocítit všichni lidé na zemi.

  • FFS

   Ale je to furt jen názor, jež neodráží těch cca 5% pozorování a jiných projevů.

   • Themis

    Klasické pozorování jenž zahrnuje těch 5% je lidem pouze podstrkováno. Například mezi těchto 5% určitě počítáš Hillovou a další nemýlím-li se. Něco se přece udržet musí v pohotovosti.

    • FFS

     Kym podstrkáváno?

     Barneyho a Betty nepočítám, už jsem to psal výše.

     • Themis

      Pokud bereš cca 5% tak Hillová do toho patří a musíš ní v těch procentech počítat. To neni holubník, že tady do toho spočítáš tohohle a tamtoho ne. Hillová není žádná vyjjímka a nic jí nedělá vyjjímečnou v tomhle ohledu.

      • FFS

       Těm nahrává leda tak, že to popsali jako první. Ale fyzickou stopu v nich nezanechali pokud si dobře pamatuji. Takže to vidim spíš jako snahu o zviditelnění se. Pokud by v nich zanechali cizí umělý těleso, co v lidskym těle evidentně nemá co dělat, jako tomu bylo v jiných případech. Jsem ochotnej připustit jako jednu z možných verzí, že byli uneseni.

 • Sauber

  Okomentujte taky článek „iphone se mohl jmenovat Telepod“ je tam 0 komentářů a to je škoda nemyslíte? :-) Nestojí vám taková zajímavost snad za komentář? :-) Tady už je komentářů dost :-)

 • Gandalf

  Ano … , trošku je to k smíchu – ale jak říká klasik.. “ ..lidská omezenost je omezená .. jen lidskou omezeností.. „… Carpe diem

 • derbby

  to je nějaký nesmysl …….myslel sem že je to stránka která člověku otevře oči nad tím co se děje ve světě a okolo něj!!…..U.F.O.jedná se prostě o každý vzdušný jev nebo objekt který je neznámý nebo se jeví jako neobvyklý a tudíž ho sám ani nikdo jiný nedokáže identifikovat………….. jsem ten typ člověka ktery na tyto věci věří a doufám v tom že jednoho dne vyjde pravda na povrch a lidi se konečně dozvi co se děje!!!!!

 • Tenuar

  Totalna hlupost tento článok. A čo história ľudstva? Pyramídy, megalitycké obrovské stavby podľa archeológov mnoho tisíc rokov staré so sériovo vyrábanými presne rezanými tvarmi? Takú presnosť a rovnosť nedokážeme vytvoriť ani dnešnými lasermi. A kto teda robí kruhy v obilí? Každý rok sú zložitejšie a takú geometrickú presnosť by človek spravil iba na počítači aj to za celé hodiny a nie to do obilia a tak obrovských a zložitých rozmerov. Tento článok je čistá dezinformácia a slúži na to aby sa ľudia prestali o to zaujímať lebo pravda sa vytláča na povrch. Biblia, grécka mytológia, mayovia aj kelti popisujú a zakreslovali moderné stroje, vyspelú techniku, tvory čo prišli z neba.

  • jindrich77

   Presne s tebou souhlasim co tu popisujes.jen hned na zacatku meho komentare si nepletme pojmy UFO A MIMIZEMSKE CIVILIZACE!!!.jeste bych vypíchl stare sumery, maye, inky, rimany, cinu, indii,řeky a vlastne cely svet. V kazde civilizaci jsou zmínky o bozích kteri prisli z nebes.i v bibli je nekolik zajimavych zminek o „UFO“ ! Samozdrejme verim, ze nektera ufo mohou byt omylem zamenena za bezny jev, ale… :-) .tento článek beru opravdu s usmevem.v nekolika příspěvcích jsem prosil kohokoliv aby reagoval na muj prispevek a vubec nic.nikdo k tomu nema co napsat! To je skoda protoze si myslim, ze je to nevyvratitelne!!!

   • FFS

    Ty se prosím též vrať na základní školu a zopákni si porozumění textu. Nevíš která bije.

  • FFS

   Ano, jsi hloupej… protože o tom článek vůbec nemluví. Vrať se na základku a ráč nacvičit porozumění textu.
   Historie je úplně jiný téma.

 • Tom

  Při objasňování UFO, jsem stanovil jednoduchou definici jak se pozná „pravé“ UFO.
  “ Aby pozorovaný objekt mohl být prohlášen za UFO, musí se nejdříve vyloučit všechny možnosti, proč se o UFO nejedná.“ Samozřejmě prohlášení, že se jedná o UFO automaticky neznamená mimozemskou loď. Dřív nebo později se každý jev dá vysvětlit. Zajímavý UFO paradox nastane pokud se objeví skutečná mimozemská loď, pak se podle definice UFO nebude jednat o UFO, nýbrž o mimozemskou loď :-))))

  • Sauber

   Sakra Tome dobrý :-) musím s tvojí teoryjí pro tentokrát plně souhlasit.No a jaký máš názor ty na mimozemsky inteligentní život(nerozebírej pojem inteligentní) Je?Není?Omrkli si tuto planetu už někdy osobně?Tvůj názor si rád přečtu

   • Tom

    Odpovědí Ti může být otázka co je život jako takový. Lidé mají tendenci a dělají to, se řídit heslem: “ Podle sebe soudím tebe“ Podle mně, řekněme mi blízké teze, vznikl život na zemi po impaktu tzv. panspermie, která doplnila a vytvořila vhodné podmínky pro život na této planetě. Z toho se dá usoudit, že s větší či menší pravděpodobností stejný nebo podobný jev nastal též někde jinde ve vesmíru. Nemusel nutně vést k vývoji života civilizačně-industriálního, záměrně jsem vynechal inteligentního, protože i žížala má svou inteligenci :-))) Ale je to krásný téma. Na pokec. :-) Pěkný den přeji všem.

    • jindrich77

     Souhlasim Tome, ze je to pekne tema na pokec.treba ja osobne si myslim, ze to neni jen tak vyvojem samotnym, ze jsme se jako lide samotni dostali tam kde jsme.proc zustali vsichni zivocichove jako je treba ta zizala a nebo zraloci a krokodýli ktreri tu jsou miliony let, tak
     proc se nevyvyjeli dat tak jako mi! Jak je mozne,ze jsme jeste pred 100000 lety jeste lezli po stromech a papali bobule a pak najednou prisel ohen, zemedelstvi, obrabeni kovu, zacali jsme se oblekat a vsechny ty ostatni veciveci.behem „par“ tisic let jsme UPLNE nekde jinde!!! Takze miliony let nic a behem hrozne kratke chvilky jezdime a letame a volame si celem svete z malych krabicek (mobilni telefon).to prece neni nahoda a klasicky vyvoj!!! Mohl nam „nekdo“ pomoci? Co ty na to Tome :-) .

    • Sauber

     Omrkli si tuto planetu už někdy osobně?Tvůj názor na toto v tvé odpovědi postrádám tak šup sem sním ještě :-)

 • NoPain

  Tohle je ten nejhorší článek, co jsem kdy na procproto četl. Pokud chci skeptické vyjádření najedu na stránky spolku Sysifos.

 • pepíno

  S dostatečnými znalostmi je možné obejít a i porušit zákony fyziky. Tak co to je za hovadiny že by UFO v některých případech odporovalo zákonům fyziky??? Toto je klasické mlžení, propaganda. Divím se, že ste vůbec uveřejnili tento bulvární článek.

 • kastor

  Tyhle bláboly o ufo nebo o mimozemstanech mne uz unavuji a je jasny, ze nic takoveho neexistuje. Je to jenom domnenka pro ty, co tomu chci verit, ze existuji. Takze lidi prosim vas, tenhle clanek je len znakem toho, ze nic takoveho neexistuje !!!

  • Tom

   jestli jsi unaven běž si hajnout :-))) pokud je ti to nad světlo jasné, dokaž, že UFO neexistuje. Silně o tom pochybuji, protože UFO existuje :-))) Někdy několik minut, jindy dny, týdny, nebo i roky.

   • FFS

    Je to troll…

   • Milan M

    Veď on nepíše o UFO:-)

    • Tom

     a o čem píše?

    • Tom

     ano a les je fialový a má na sobě zeleno žlutý puntíky…

 • Sauber

  Úsměvné i když kus pravdy v těchto teorijích jistě je,v blízké či vzdálenější budoucnosti bude dnešní názor skeptika ohledně mimozemského života už jen k pobavení to je zcela jisté.

 • xxx

  Jj, třeba už dvakrát jsem viděl nad Ostravou viset jasné světlo snad několik desítek sekund. Po chvilce se začlo pohybovat a blikat. Tak jsem se koukl na mapu a okna směřují na dráhu Mošnovského letiště tak, že jdou pěkně vidět vzlétající letadla v noci. Kdybych to natočil a video ukončil dříve než se letadlo natočí vypadalo by to jak hodně těch nočních videí.

  • FFS

   U těch nočních videí je největší problém, že v sobě nemaj ani špetku věrohodnosti. Bod na černym pozadí, co se dá navíc lehce zfalšovat… z toho nevyčte nic ani ženská, natož pak badatel.

   • xxx

    Až nebude někdy nad Ostravou smog a bude to při západu slunce, zkusím to natočit a kajsik hodit. Ale moc se nestává, že takhle silně svítí. Za poslední rok jsem to viděl jen dvakrát.

    • FFS

     Tak pokud je to pravidelnej, nebo aspoň jednou za čas se opakující jev, tak to možná nebude ani nic nepřirozenýho/tajemnýho. :)

 • mtk

  Vtipné, Proč nevěřit ufo? „příběhy UFO.. odporují obecným zákonům fyziky“, „Setkání tohoto typu by.. zcela jistě měla masový charakter“ ..Opravdu důvěryhodné :D Ruku na srdce, lidé o OBECNÝCH zákonech fyziky vědí dost málo (známe důsledky, jevy – většinou neznáme jejich příčiny) a v závěsu „logická“ úvaha o tom jak by nás (podle lidských představ) měla kontaktovat mimozemská rasa. Někdo se tu snaží být skepticky seriózní. Podobný výstřelek bych čekal od stodvacetiletého učitele fyziky ze základní školy. Díky za pobavení.

  • FFS

   Rozlišuj mezi únosem a kontaktem jednotlivce. Kontakt je kravina, to je vycucaná 3,14čovina z prstu. Únosy, po kterých se našly i nežádoucí předměty v těle už se tak snadno vyvrátit nedají.
   Pokud by došlo k oficiálnímu kontaktu, dá se předpokládat, že si vyberou nejsilnější/nejvyspělejší stát na světě a budou kontaktovat buď generalitu, nebo zástupce státu. Budou taky svoji přítomnost demonstrovat lidem veřejně, jelikož už nebude co skrejvat. Proto je opravdu naivní si myslet, že si vyberou vesnickýho idiota, nebo bábu ze Sibiře.
   Souhlasim, že se autor článku dost uťuk v tom, že se snaží aplikovat naprosto cizí technologie na nám známou fyziku.

  • Tom

   zajímavé, aby se dalo srovnávat kdo ví kolik o fyzice musí být stanoveno množství kolik je 100 % znalostí. Pak se můžeme bavit o tom, že dnešní věda chápe třeba 4% z těch 100 %. jenže nikdo neví kolik znalostí těch 100% obsahuje, proto je irelevantní psát, že někdo ví málo, když neni jasné kolik je hodně. :-)

 • dobry pokus.. ale co potom astronauti, ktori priznali, ze vo vesmire nieco videli

  • x

   Jde právě jen o nedorozumění – viděli jen U.F.O. – tedy něco co jen nemohli identifikovat – později se vysvětlilo co to mohlo být.

 • Filip Klíma

  Jsem docela zklamaný reakcemi, nemyslím si, že bychom se měli hádat. Lidé, kteří se těmito věcmi zabývají by měli k těmto článkům přistupovat s jiným přístupem… Já tento článek beru na vědomí, ale nemusí to znamenat, že se hned můj pohled na otázku UFO kompletně mění… Jsem rád, že se na tuto stránku umísťují i takovéto články, myslím, že je to dobře.

 • FFS

  Ten článek tvrdí víceméně to, co tu peru lidem do hlavy pár měsíců.

  Nicméně bych si nechal část mysli otevřený, jelikož mraky radar nezachytí. Mnohý kolize s letadly taky mluví samy o sobě. Výpovědi armádních pilotů, jež jsou zaznamenány i v oficiálních archivech.
  Ten odstavec s Jungem je mimo, jelikož se nejedná o kontakt, ale o identifikaci toho, co se vzduchem pohybuje. Nicméně je pravdivej, jen ve špatnym článku.

  GJ, Ivo.

  • Jiří Vlček

   Jung věděl pendrek a Teslu začínaj chápat až dneska, tak klídek s těma hypotézama a závěrama :) .. a všichni psychiatři jsou blázni a dělaj je i z ostatních a to všechno začali náckové, tak to šiřme dál :) .. Zdar

   • FFS

    Já se přiznám, že jsem nepochopil souvislost mnohoúhelníku: téma – hypotézy/závěry – Tesla.- cvokaři – nacisté. Ještě do toho nezapomeň přidat NWO a svalit vinu za všechno na Židy.

    • Tom

     neměli by být nacicté před cvokaři? :-)

     • FFS

      Násobit a sčítat můžeš taky v libovolnym pořadí. :)

   • Tom

    ja to chápu, ja to chápu: když vezmeš středy úhlů ramen vrcholu mnoho uhelníku a vytvoříš přímky, tam kde se ti ty přímky protnou je těžiště toho mnoho úhelníku, a když tam zabodneš kružítko můžeš s tím mnoho uhelníkem točit a točit a je krásně vyváženej a je to celý takový pěkný a hurááááá jak je dneska krásně ….. :-) a co Jan Tleskač? taky sestavil mnoho úhelník než postavil létající kolo? a je to kolo taky vyvážené? :-)))))

 • Ufonislav
 • Ufonislav

  Právě že v mozku je centrum kterému se říká šišinka a ta po dosáhnutí určitého vývinu umožňuje doopravdy vidět i to normálním okem neviditelné v prostoru , je to vlastně Jasnovidnost , prostě vidíme pak i ty neviditelné energetické entity na obloze. S jasnovidností jsou tedy vidět různé energie.

 • pavla

  To si snad děláte legraci tímto článkem….já se do teď domnívala, že se tady na těchto stránkách snažíte šířit pravdu a dnes nevěřím svým očím, co tu čtu…přesně tyhle články jsou výmluvy těch, co nechtějí, aby se lidé konečně dozvěděli pravdu…jak tyhle nesmysly můžete šířit…

  • Jakub Kunes

   Dobrý večer, je to jen teorie, kterou nikomu nevnucujeme a snažíme se tím přinést pouze úhel pohledu z druhé strany. Naše úvaha je také jiná, ale to neznamená, že nemůžeme rozebírat i jiné názory – které tu existují a mají své opodstatnění.

  • kamaka

   Jaké výmluvy? Vždyť ono to tak nejspíš bude!

  • FFS

   Co kuchyň, funguje?
   Právě naopak, 95% pozorování jsou naprosto běžný jevy a pak ten zbytek to klidně může být cizí loď. Jenže to neni to, co chceš slyšet, že? Protože běžný vysvětlení neni tak vzrušující.

   Nejdřív definuj pojem „pravda“. Poté se zamysli nad její relativností. Pak s tímto pojmem prosim tě začni teprv operovat, protože právě kvůli takovým jako jsi ty se tyhle články píší.
   Co je horší? Snaha objasnit skrze tyto „výmluvy“ racionálně oč u daného jevu jde (tím nevylučuji možnost cizí lodě), nebo slepě věřit novodobýmu náboženství/sektářství, jménem mimozemšťané?

   • Tom

    pravda je tam venku, tedy mimo naší inerciální vztažnou soustavu :-))

  • rorschah

   proč se vždy na toto téma objeví reakce typu „už se musíme dovědět pravdu“ nebo „ufo= zákonitě mimozemský život“ …. mám dojem že lidstvo postupně přestává chápat podávané informace a mozek zpomaluje……

   • warlock

    UFO..přeložme si to z angličtiny…ok???

    • FFS

     Má recht no, s tim nic neuděláš.

  • sauber

   Pavlo přijeď ke mne na víkend popovídáme si o tom v klidu spolu hm? :-)

  • Elena K.

   A kde je pravda? že to tak neomylne viete….

 • Zdeněk

  Co je tohle za blábol? Velmi úsměvné….)))

  • FFS

   Jojo, též se ti tlemim.