Projekt Philadelphia – cestování časem?

4
5865

Tajné vojenské pokusy s cílem získat nové zbraně se občas nevyvedou a dostanou se pak do médií. Protože armáda obvykle mlží, vzniká kolem spousta spekulací a polopravd. Příkladem mohou být některá „pravdivá“ pozorování UFO –  v mnoha případech šlo o testy nových tajných zbraní americké i dalších armád. Stejné pozdvižení jako UFO vyvolal svého času i projekt Philadelphia.

V tomto případě šlo údajně o zamlčený pokus, na kterém se podíleli i světově proslulí vědci – v jeho čele měl stát například Nikola Tesla. Cílem projektu bylo zneviditelnění lodi v elektromagnetickém silovém poli. K prvním experimentům mělo dojít už v roce 1933, ke druhému došlo v r. 1940 v přístavu v Brooklynu.

Tesla byl z projektu odvolán

Svědkové vypovídali, že kolem lodi se na otevřeném moři vytvořilo masivní elektromagnetické pole a plavidlo obklopila nazelenalá mlha.

O dva roky později se projekt stal ryze vojenskou záležitostí. Vedoucím projektu se tehdy stal John von Neumann, protože Tesla neskrýval obavy, že pro posádku by mohl experiment znamenat přílišnou fyzickou zátěž, zatímco von Neumann byl naopak pro jeho urychlení. Na projektu pracoval i Albert Einstein a uplatnil v něm v praxi svou teorii o spojení gravitačního a magnetického pole. Podle záznamů byl Einstein u námořnictva zaměstnán jako poradce od května 1943 do června 1944.

Pokus trval od července do prosince roku 1943, ale událost z 22. července 1943 byla průlomová. Tehdy byl ve Philadelphii zneviditelněný torpédoborec USS Eldridge. Svědkové vypovídali, že kolem lodi se na otevřeném moři vytvořilo masivní elektromagnetické pole a plavidlo obklopila nazelenalá mlha. Po jejím rozplynutí loď i s posádkou zmizela – nebyla viditelná ani na radaru, ani očím pozorovatelů, Po několika minutách se mlha objevila znovu a vystoupila z ní i loď. Posádka byla dezorientovaná a námořníci si stěžovali na nevolnost.

Teleportace v přímém přenosu

O tři měsíce později byl proveden další pokus, tentokrát s jinou posádkou. Eldridge se stal téměř neviditelným, na hladině měla zůstat pouze slabá kontura plavidla. Pak se mělo zablesknout a loď zmizela úplně, přičemž se v několika sekundách objevila ve 440 km vzdáleném Norfolku. Za nějakou dobu odsud zmizela a objevila se opět ve Philadelphii. Tentokrát to ale posádka odnesla opravdu šeredně – někteří námořnici z paluby zmizeli, jiní se zbláznili, a pět z nich mělo být dokonce zataveno do kovu v trupu lodi!

Projekt Philadelphia dnes většina odborníků považuje za mystifikaci. Americké námořnictvo důrazně popřelo jakékoli pokusy tohoto typu, zveřejněná fakta navíc podle odborníků odporují fyzikálním zákonům. Každopádně příběh je tady a stal se vděčným tématem mnoha konspiračních teorií typu „co by, kdyby“.

 • Tomas Scamp

  Projekt Philadelphia dnes většina odborníků považuje za mystifikaci.
  Ještě aby ne. Vždyť by to bylo proti „celosvětovému“ vnímání. Ptám se, co je skryto pod pojmem „většina odborníků“. Znamená to pojem -„skeptiků?“
  Na druhou stranu, je-li to možné, tedy to cestování v čase, nechť se někdo zeptá přímo Nikoly Tesly.

  S úctou Tomas Scamp

 • anonym

  Něco na tom určitě je! Měl jsem podobný případ. Já osobně jsem si koupil jizdnku a kamárád za mnou si hned koupil další stím rozdílem,že já ji měl s normálnim datumem a on ji měl o den opožděnou a slečna za nám měla zase s normálním datumem nikdo nenašel chybu a nevěděl co se stalo.

 • anonym@

  ješte dodatek:Né jenom že jak se uvadí v ruznych člancích že cestovat by šlo pouze jenom o roky do budoucnosti a do minulosti,ale také je pravdepodobné stoprocetne možné že cestovaní do minulosti lze pouze o jedno datum zpátky,nemusí to vubec narušit okolí ve kterem se pohybují lidé v realite,ale to jestli je pravdivé tak je možné že se do minulosti muže přesunout jen osoba která zažije nejaky jev (trhlinu v čase) pokud by tohle bylo skutečne prokazatelne třeba vedecky,tak by potom nebyl problém vytvořit stroj času pro cestovani v čase,tady tohle co je výše napsany není skutečne žádny vtip, a je nesmysl že by paradox zničil veškerý součastný dej (pokud ovšem nekdo nemanipuloval s přistrojem na jízdenky ) ale to je vyloučene stoprocetne,v takovím případe existují po naší planete červí díry který jsou schopny přenest molekulu do minulosti,četl jsem nekolik článku o cestovaní v čase ale že by tohle melo potkat zrovna mne to bych ani neřekl,pravdepodobne jde o vzkaz z nejake budoucnosti či dimenze protože při tomhle jsem mel opravdu podivný pocit,opravdu to neni žert a své jméno a přijmení nechcu zveřejnovat z duvodu že by nejaci nevzdelaní hlupaci mne zesmešnovali.

 • anonym@

  Já bych řekl že na tom cestovaní časem neco bude pravdy,když jsem si ráno kupoval jízdenku v tech automtech,tak jsem místo dnešního data 20.4 měl 19.4 a měl jsem přitom zvlaštní pocit,řekl bych že to pravda bude :-) a to přistroj netiskne zpátky datum ! tohle se mi nestalo,je to zajimave a řekl bych že je stoprocetne možné se vrátit zpatky po čase aji do minulosti,tohle neni vtip.