Cestovatelka časem? Co dělá mobil na fotce z roku 1938?

19
3156

Snímek z roku 1938, na kterém je zachycena žena s mobilním telefonem, poutal na internetu velkou pozornost. Příznivci konspiračních teorií byli přesvědčeni, že jde o jednoznačný důkaz cestování časem. Teď byla záhada konečně vyřešena.

Záznam byl pořízen v roce 1938 před budovou firmy Dupont v Leominsteru v Massachusetts a telefonující žena, které je na snímku 17 let, se jmenuje Gertruda Jones. A v ruce má skutečně mobilní telefon. Firma Dupont vyvíjela bezdrátová zařízení už tehdy a některá z nich dala svým zaměstnancům testovat.

mobil

Nejde o první historický klip s mobilním telefonem. Ve filmu Charlieho Chaplina z roku 1928 je také zachycena žena s mobilem v ruce. Tuto záhadu se dosud vysvětlit nepodařilo a spekulace, že by mohlo jít o cestovatelku časem, tak přetrvává. Další možný důkaz o cestování časem pochází ze starověké čínské hrobky v provincii Šan-si. Archeologové v ní našli malý kousek kovu ve tvaru přesné repliky moderních čínských hodinek. Čas se na nich zastavil v 10:06 h.

Zdroj: Daily Mail

 • Jacob

  :D Komu asi tak volala :D a kdyby přicestovala časem, tak z jakého roku? 90 let ? Podle te cihle by to odpovídalo… Ale chapu , paní co si tiskne k uchu kosmetickou tasticku co je rozmazaná starou kamerou a vypadá jak mobil je zajímavá :D peace!

 • anonymous

  Je možný že v té době už mobily byly, ale nějak se to ututlalo.

 • mnouk

  no staci se kouknout kolikatýho to bylo publikovaný Lojzíci

 • Roger karmalog

  To jsou kecy, toje malá peněženka. Důvěřivci. :-)

 • Heavy

  to stou čínou by som si pozrel

 • Kamil Kotek

  A nebo to byla nějaká reklama na mobilní mobil budoucnosti :)

 • Jiří Vlček

  Drbe beďar ;) .. Při odfiltrování i pořádném pohledu lze vidět v prostoru ruky odlesk slunce na vlasech.. Bohužel..

 • Pepa

  Citace z tohoto článku:
  (1938) Firma Dupont vyvíjela bezdrátová zařízení už tehdy a některá z nich dala svým zaměstnancům testovat…

  Citace ze stránek sony ericcson:
  První funkční prototyp mobilního telefonu byl vyroben v roce 1973. Chyběla však vysílací technika a proto trvalo dalších 10 let, než byl v roce 1983 oficiálně představen první mobilní telefon. Jednalo se o mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000X.
  Konstruktérem prvního mobilního telefonu je doktor Martin Cooper. Parametry jsou z dnešního pohledu k pobavení, ale v době jeho vzniku se jednalo o technický zázrak. Váha – cca 2000g, výška – 250mm, výdrž baterie – cca 30 minut.

  Takže to mám chápat tak, že se v roce 38 objevily malé mobily viz video s vysvětlení firmy Dupot, a za x roků (1973) se znovu zvětšily,aby se mohly postupem času zas zmenšovat?

 • Patrik

  -Další možný důkaz o cestování časem pochází ze starověké čínské hrobky v provincii Šan-si. Archeologové v ní našli malý kousek kovu ve tvaru přesné repliky moderních čínských hodinek. Čas se na nich zastavil v 10:06 h.-

  Můžete mi prosím někdo poslat nějaký odkaz, kde by byl článek o tomto nálezu? Nemohu jak-si nic najít…Děkuji.

 • Pepa

  I kdyby to byla pravda, tak by té slečně byl mobil k ničemu, protože tehdy ještě nebyly stožáry-vysílače mobilních operátorů, tzn. že by se nikam nedovolala.
  Jedině že by to byla vysílačka a druhou by měl jiný cestovatel časem.

  • Walldstein

   No..Když kapitán Kirk mluvil se Scottym, tak taky nepotřeboval telefoní stožár…

 • Premek

  No i kdyby to mobil byl, tak by přece bez pokrytí sítí vůbec nefungoval, tudíž by ho těžko někdo měl u ucha..

  • Tím bych si nebyl tak uplně jistý…. Víte síť není až tak důležitá, zvlášť ne, pokud jde opravdu o rozvinutou technologii… ;) Sama atmosféra naší země dokáže vést signál… :)

   • Pepa

    Sama atmosféra naší země dokáže vést signál… :)

    No, nevim nevim. v tom případě by teď muselo byt 100% pokrytí na celém světě. a to není. jsou místa kde signál prostě není…

    • Samozřejmě s odpovídajícím zařízením, nevytrhávejte mé věty z kontextu… Díky… ;)

   • Iv

    Ach Boze netrestaj…bi. Eric vies vobec aka bola uroven elektroniky v roku 1938? Najmensia elektronka (pentoda napr.) s ktorou sa dal urobit modulovany vysielac potrebovala anodove napajacie napatie 90V a zhavenie niekolko desiatok mA. To co ta buchta drzi v ruke je male aj na anodovu bateriu. Je to to fake alebo – aj ked realita – nie je to telefon lebo na cesty v case neverim. Viem o com hovorim to mi ver…Okrem toho nikdy som nepocul ze by firma Dupont niekedy pracovala v elektronike, pokial viem ani dnes nepracuje. Toto mozu zozrat len chuji v USA vsade na svete sa sa z toho musia rehotat.
    V tridsiatom osmom mobil….ludia co vam uz nacisto zajebava? To vas nenapada ze si z vas robia novinari prdel?

  • Terfelus

   Stačí mít Sonický šroubovák.

  • Kamil Kotek

   myslím si,že pokud mají technologii cestování v čase,tak si myslím že si udělali i technologii která dokáže telefonovat v čase. :)