Jak je to s pyramidami v Antarktidě?

17
4763

Celý týden se na internetu přetřásá zpráva o fantastickém nálezu v Antarktidě. Na území tohoto ledového kontinentu byly objeveny pyramidy, které jsou nejspíš umělého původu (viz také náš článek: Jsou pyramidy v Antarktidě umělého původu?).

Pochybovači měli okamžitě jasno: něco takového není možné. Antarktida byla sice svého času zelená, ale bylo to před desítkami milionů let, kdy homo sapiens byli ještě »na houbách«. Zemi obývali pouze dinosauři a ty lze za stavitele pyramid považovat jen stěží. Že by měla komplex sestávající ze tří pyramid (podobně jako v Gíze) na svědomí nějaká zaniklá civilizace nebo snad mimozemšťané? Unikátní stavby se údajně pokusí prozkoumat osmičlenná americko-evropská expedice.

[pullquote_right]Na webu ADG jeho autoři informují, že mají své zdroje ve více než 500 vládních, armádních a zpravodajských službách. Informace o pyramidách v Antarktidě měly údajně uniknout z jedné z těchto složek.[/pullquote_right]

U takto mimořádné zprávy je s podivem, že nebyla zveřejněna jména členů expedice ani univerzit, na kterých působí. K dispozici nejsou ani kvalitní snímky pyramid. Kdo vlastně stojí za celou zprávou? Skeptici se dali do hledání a zjistili, že nitky vedou ke skupině ADG (UK). Jde o mezinárodní internetový projekt Alien Disclosure Group, který podobně jako WikiLeaks zveřejňuje tajné zprávy, ovšem zaměřené na UFO a mimozemské technologie.

Na webu ADG jeho autoři informují, že mají své zdroje ve více než 500 vládních, armádních a zpravodajských službách. Informace o pyramidách v Antarktidě měly údajně uniknout z jedné z těchto složek. Co když jde ale o podvod vytvořený za pomoci photoshopu, který má čtenáře nalákat na blogy a fóra internetového projektu ADG?

Je ale pravda, že o Antarktidu se velice zajímali nacisté. Podle některých zpráv na ní na konci 30. let minulého století budovali základny. Říká se, že hledali něco, co tam zanechali buď mimozemšťané, nebo zaniklá lidská civilizace. A v podzemních jeskyních nacisté údajně ukrývali létající talíře.

 • Gulliver

  Proč dělali nekvalitní fotku? Na nekvalitních fotkach je založeno spoustu podvodů. Fotomontaž se dá takto dobře retušovat.

 • Verena

  JE otazka, co podle Vas pyramida vubec je..

 • Terez

  Základna Goualdů, vždyť tam přece je schovaná hvězdná brána, tak co by nebyly pyramidy? :D

 • dude

  Zda sa mi to alebo nema tien??

 • kamaka

  Rozehnale, a co takhle raději v článku uvést, že ten obrázek té „pyramidy“ je jasná fotomontáž, než do něj montovat nacisty co? Ta pyramida, jak je vidět se nachází na kraji pobřežního ledovcového útesu, který je neustále v pohybu a ze kterého se soustavně odlamují kusy ledu. Takže ji tam stavět nedává jaksi smysl, pokud by neměla skončit ve vodě.

 • chuj01

  podľa mňa je to kopa snehu na ktorú svietilo slnko v tom správnom uhle … ale zároveň prečo by niekde v Antarktíde nemohli byť pozostatky nejakej civilizácie ? alebo tam môže byť kľudne nejaká aj dodnes, nikto nevie či je centrum Antarktídy pokryte ľadom a snehom pretože tam záhadne nevidia ani satelity, nehovoriac že vo svete je kopa stavieb ktoré vznikli neznámou technológiu , v období v ktorom podľa vedcov po zemi behali dinosaury prípadne opice s palicou v ruke takže kľudne tam mohla taka stavba vzniknúť aj v dobe keď na tom mieste boli zelené pláne …dokonca je pár ľudí ktorý sa odvážili letieť cez Antarktídu a Arktídu a videli že vraj v niektorých oblastiach úrodné podmienky bez snehu a ľadu

  • wikx

   jo.. a zelene stromy s jablkami.. mimochodem, ktere stavby to jsou? jinak satelity tam vidi.. kde jsi k tomu prisel?

 • Jaroslav Rosa

  mno tak nacisti se hrnuli na anatark. ,do iranu (mezopotam. ,plenily muzea atd… všude kde se podle starých textů usídlily ufo a kde začínaly civilizace . cíl toho všeho byl duchovno , vesmírné technologie a vědění ,..atd (vzpomente indiana jones,wolfenstein)…už vůbec bych se nedivil kdyby stihli postavit ufo a proletěly se někam.ono byto i sedělo kde šla vesela celá tahle verbeš do USA po 2 sv. válce… na to také navazuje roosvelt a setkáni s šedivcema…ale to moc zacházíme.

  heh vládám ,nasa nic nevěřím a vím proč…všechno todle tutlaj…pyramidy jsou po celém světě..

  • wikx

   proc neveris kdyz vis proc? a co tutlaj? zajimalo by mne to

   • Nevim

    Zalez ňoumo… :)

   • kamaka

    To se od takových jako je Rosa asi těžko dozvíš.:-)

  • Tom

   Ufo se nemůže usidlit, ufo nelze ani postavit, líbí se mi jak jsi v zajetí záhad z 90 let. Možná jsou to pro tebe novinky avšak doba pokročila….

   • ami ghm

    Tom, ten oxymoron si napisal schvalne alebo ciste nahodou? Takze doba pokrocila ale ufo sa neda ani postavit. Iste budes vediet preco sa neidentifikovany lietajuci stroj neda postavit… Co tak len pre modzgove cvicenie si pozriet …www.ulozto.sk/hledej?q=Hitlerova+tajna+veda…
    Nemusis vsetko ale ta cast kde vypoveda vnuk Viktora Schaubergera – fyzici velmi dobre poznaju jeho vyzkum vzniku prirastku energetickeho potencialu pri umele vytvorenych specialnych typov virov. Netvrdim ze je to princip na akom poletuju ufoni nad USA a vyrabaju kruhy v anglickom obili. A je to fakt o ktorom sa od vojny nic nezverejnuje. A ze sa na tom pracuje mozes mi verit. Obcas sa objavia z nemeckych a anglickych zdrojov velmi zaujimave informacie, ktore pochopitelne ujdu „popularizatorom“ ako je napr. Ivo Rozehnal hlavne z neznalosti matematickeho aparatu nutneho pre ich pochopenie.

    • Tom

     Kdo ví …. :-)) UFO nelze postavit na tom trvám

 • Guest

  ggghgh

  • Ivet

   coje chce se ti zvracet ? :-)))

   • Tom

    To je jasná Klingonstina