Máme se bát konce světa? Rozpoutá magická lebka peklo?

8
1166

Když byla loni na jaře v Bavorsku v osobních věcech někdejšího šéfa SS Heinricha Himmlera objevena unikátní křišťálová lebka, nadšení historiků neznalo mezí. Jde o mimořádně vzácný kus, starý přibližně 1000 let.  Artefakt vážící 9,2 kg vyrobili staří Mayové a podle některých legend je obdařen magickou silou. Tedy byl.

Lebka byla převezena do laboratoře v Glauchau a během fotografování ji jeden z techniků nešťastnou náhodou upustil na zem. Cenný předmět se bohužel poškodil – odlomila se část spodní čelisti. Okamžitě se objevily spekulace, že mayská lebka měla ve skutečnosti chránit lidstvo před apokalypsou, ke které má podle mayského kalendáře dojít 21. 12. 2012. Teď je prý všem nadějím konec.

Majitel lebky, historik Thomas Ritter, považuje sice její zničení za tragédii, ale konce světa se podle něj nemusíme bát. „Určitě to nevyvolá hněv bohů,“ řekl Ritter.

Mayská lebka se k Himmlerovi dostala někdy v letech 1937 až 1939 z Tibetu. Do Německa ji dopravila skupina nacistů, která v oblasti pátrala po ztraceném ráji zvaném Šangri-la. Poté ji získal britský voják, který se účastnil Himmlerova zatčení. Nyní patří historiku Ritterovi.

Heinrich Himmler – předchozí majitel křišťálové lebky

Podle legendy, která se traduje v Mexiku a Střední Americe, vyrobili staří Mayové 13 magických křišťálových lebek. Nacisté věřili, že ten, kdo je bude vlastnit, ovládne celý svět. Z toho důvodu Himmler financoval četné expedice do všech končin světa.

Zdroj: DailyMail

 • wayfarer

  Tiež som počul o tom, že je to podvod…ale ak nie je..k čomu vlastne tá lebka slúžila? Teda okrem tých pár viet, ktoré tu odzneli..váš názor???

  • Mat

   třeba na ozdobu, nebo jako „prostředník“ k uctívání smrti…. ne vše musí nutně mít magickou moc :D :D :D

 • koj

  No nevím, zrovna nedávno jsem viděl dokument o křišťálových lebkách a v něm pravost všech lebek vyvrátili. Každopádně se jedná o vynikající řemeslnou práci s vrtáky a frézami, jejichž stopy na lebkách odhalili až modernější mikroskopy.

  • kazanek

   Ne ne,taky sem to videl a na te originalni co nasla Anna to nepotvrdili…Nebo potvrdili ale byly to tak slabounky dukazy že me to zdaleka nepresvedcilo že se to vyrobilo v moderní době.Navíc,kdy ona tu lebku nasla?Nekdy okolo r 1910 nebo nejak tak myslím.No a v te dobe by ji naše přístroje tak precizně zdaleka ale zdaleka nedokazali vyrobit!!Ten dokument delal nejaky zarputily puritan,co si jen nekozal přiznat pravdu.A když srovnas tu originalní lebku s temi modernímy padelky,tak je do očí bijící,jak je daleko ale daleko precizneji a dokonaleji je zpracována.Tu lebku nedelal rozhodne nikdo na !začatku! 20 stol.Ty tzv.ryhy co tam nasly a ktery mely potvrzovat padelek,byly mnohem mesší než na moderních padelkách.To znamená že lebka musela vzniknout neznámím postupem a technologií zpracování.Osobne sem přesvedčeny že dokonalejší křistalovou lebku bychom nedokazaly vyrobit a ni ted v 21.stol.Ten tzv.“dokument“ me jen utvrdil v pravost lebky,ta padelky se s originalem proste vubec nemůžou srovnat!

   • kazanek

    Škoda že tady na te fotce je jeden z padělků,originalní je uplne jiná..Příště líp!!

   • koj

    Právě, že těch „originálních“ je více – minimálně čtyři. Anna jí údajně našla v Jižní Americe, ale na světlo se dostala až když se objevila v dražbě jako dražená zástava, do které ji údajně dal Annin otec. Jinak na všech těchto lebkách byly nalezeny stopy po opracovávání novodobými nástroji. Rovněž se zjistilo, že krystal pochází z Madagaskaru (podle nějakých nečistot, či co). Vše ostatní okolo (Mayové, mimozemšťané atd.) se dá vyspekulovat, jak se komu líbí – fantazii se meze nekladou. Samozřejmě to nezbavuje tuto lebku mnohých záhad, jen ve světle zjištěných skutečností je klidně možné, že jde o novodobý výtvor…Sám nevím, co si myslet, snad bude výzkum pokračovat.

    • koj

     Doplnění: některé lebky („horší kvality“, ale i tak řemeslně obdivuhodné) pochází i z šestnáctého století a u většiny není a nebylo pochyb o původu. Jinak mnohé technologie byly zapomenuty a znovu objeveny, např. ari-kat – technologie pro stavbu pyramid v Egyptě. Dokázalo se, že jde o jednoduchou technologii rychlé stavby, rozbor materiálu pyramid a praktické testy toto potvrdily, rovněž zdroj a doprava materiálů byla prakticky vyzkoušena, ale dodnes se ve školách učí o na první pohled nesmyslné metodě stavby pyramid v Gíze – ale to už je na jiné téma, každopádně doporučuji…

     • kazanek

      Jasne,jedno je jisty,nekdo tu lebku vyrobil.Kdo a jak,to se neví.Vždyt aji mystni indiani potvrdili že lebek ma byt celkem 13 a že sou hodne stary.Navic ta lebka ma i zvlastni jakoby schopnosti a dokaže vytvařet pri nasvíceni opticke iluze.To potvrdilo hodne lidí.Je to proste zahada.Ale to zpracovaní křistalu je prostě genialní a neverim že bychom to dnes dokazali napodobit.http://www.crystalinks.com/crystalskulls.html