Před koncem světa se nezachráníte ani v Bugarachu

2
563

I my jsme před pár týdny psali na Pročproto o francouzské vesnici Bugarach na úpatí stejnojmenné hory. Právě ta se měla stát jediným místem, kde lze přežít konec světa „naplánovaný“ mayským kalendářem. Ovšem ti, kteří se na jih Francie nestačili přesunout v minulých dnech, už to nejspíš nestihnou. A ti, kteří už se v Bugarachu ubytovali, mají taky asi smůlu. Apokalyptický „blázinec“ dostoupil v jinak poklidném kraji svého vrcholu a tamější policie spolu se státními úřady rozhodly, že každá legrace má někde hranice.

V okolí mýty opředené hory hlídkují stovky policistů a hasičů a brání v přístupu k Bugarachu zvědavcům i těm, kteří zde hledají záchranu. Pokud se tedy splní předpovědi záhadologů a ufologů, že 21. prosince se hora otevře a z ní vypluje kosmické plavidlo s mimozemšťany, kteří mají vyvolené vzít na palubu a zachránit je tak před soudným dnem, můžeme se dočkat docela komických scén. Ty budou nejspíš připomínat slavnou Funesovu komedii „Četník a mimozemšťané“ a jedinými zachráněnými nakonec budou jen muži francouzského zákona. A s takovým vzorkem populace si mimozemšťané jistě užijí dost legrace.

  • Mat

    Rozhodně na tom budou s policajtama líp než s bandou vyhrabaných bláznů! Jedině že by je mimozemšťané chtěli jako vzorky pro studium degenarace lidstva, to se jim pak „odběr“ vzorků naopak moc nepodaří, když budou mít policajty…

    • Muertes

      No jo ale kdyby se to potvrdilo potom už by to ale nebyli blázni :-)