Selhání čínského roveru na Měsíci vyvolává spekulace o UFO

14
1270

Čína se stala po Spojených státech a Rusku třetí zemí světa, která dobyla Měsíc. Na jeho povrch dosedl loni 14. prosince modul Čchang-e 3 s lunárním robotickým vozítkem Nefritový králík. Byla to velká sláva, která ale po dvou týdnech skončila fiaskem – vozítko po ujetí necelých 20 metrů přestalo fungovat. Vědci se ho sice pokoušeli na dálku oživit, ale letos v únoru přiznali porážku. Přístroj dojezdil a není možné ho opravit.

Objevilo se několik hypotéz, co poruchu způsobilo. Mohla to být například silná radiace, slabá gravitace či extrémní výkyvy teplot. Čínští experti zmiňovali zejména silný mráz, který na měsíčním povrchu panuje.

Jenže tato teorie je podle příznivců konspiračních teorií naprosto scestná. Někteří mluví o sabotáži v režii USA, jiní o mimozemšťanech. Lidem mají zůstat utajeny informace o přísně tajných vojenských technologiích a mimozemských základnách na Měsíci, na které by Nefritový králík během své mise narazil.

Právě teorii o zásahu ze strany mimozemšťanů považují Číňané na nejpravděpodobnější. Naplno se jí teď věnuje 60 místních ufologů, kteří pátrají po důkazech, že jejich hypotéza je správná.

 • Tom

  Přijde vám to jako fotka z Měsíce?
  – za levou stopou v popředí je odlesk zlaté folie (může být)
  nejedná se o výřez z nějaké větší fotky? Protože:
  – Zarážející hloubka ostrosti dva horizonty za sebou jeden totálně ostrý druhý už ne (chtěl bych znát parametry hardwaru co toto umí)
  – velikost kamenů stále stejná i s přibývající perspektivou. což ty kameny v pravo, které ční do tmy by musely být obrovitánsky obrovské)
  – proč volit takovou to kompozici kde je jasné, že 40 % snímku ukáže NIC tedy tmu
  – na první pohled je to krásná fotka z Měsíce…..avšak na ten druhý a další to už tolik nesedí.
  – Podle mě na měsíci přistáli ale ne s vozítkem jen se stacionárním modulem, který se odporoučel.
  – aspoň je vidět, že mise Apollo a Luna byly mimořádné a že to není sranda dostat „něco“ na Měsíc na tož Mars a aby to ještě fungovalo a jak poslední dobou vidíme, je to problém dostat i na oběžnou dráhu.

  • FFS

   No ale hlavně – kdo, nebo co, to fotilo. To by tam musel být druhej aparát. 3:)

   • Aha

    :-D musíš víc přemýšlet

   • DroidSafgor

    modul Čchang-e 3 ;)

    • Aha

     FFS leda že by bylo to vozítko raketové :-D.Divné kdo ho vyfotil :-)

     • FFS

      Já se přiznám, že mi něco uniklo tedy v tom případě. Inu… moje chyba. :)

    • Tom

     http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d2/Chang'e3.jpg

     vypadáto že tam mají GOPRO teda jeho kopii protože takové rozlišení žádná kamera na Čchang e3 neumí, jaké bylo použito na ilustrativní obrázek :-DD

     • DroidSafgor

      a co tedy vyfotografovalo ten modul?? :O :D :D

      • Tom

       No čhang e3 přeci ne, snad tu kameru nahoře vidíš jetli ne tak nevim nevim. Na to, že přistávací modul má 3 landscape kamery moc obrázků neukázali.

      • Mat

       To je ale pitomá otázka ….. ten modul tam totiž dojel po mostu….takže asi dopravní kamera …. víc přemýšlet pak se ptát :D

  • Aha

   Taky jsem dost podezíravý, hlavně vůči USA (tím myšleno všeobecně)

  • Mat

   jaký dva horizonty , třeba kopec vám něco říká ? Je k vidění i na zemi, fakt :D
   Tuhle stránku mi ukazala dnes známá strašně se jí líbí už vím proč je tu fakt zábava …… asi jako koukat skrz pruhledné zrcadlo do místnosti v bohnicích :D

   • Tom

    NO jasně DVA :-D to je ta záhada :-DDD

 • Pavel

  Made in China :D